Odpoczynek po wzrostach

15.10.17

Po pięciodniowej wzrostowej serii i bardzo udanej sesji wczorajszej dzisiaj przyszedł czas na pewien odpoczynek, Indeks blue chipów o poranku co prawda jeszcze zdołał wyznaczyć nowe tegoroczne rekordy, ale sesję kończyliśmy już niżej na ,,,

Justyna Kaczkowska zdobyła na torze w podparyskim Saint-Quentin-en-Yvelines srebrny medal mistrzostw Europy w wyścigu na 3 km na dochodzenie. W finale 19-letnia Polka przegrała o ponad trzy sekundy z Brytyjką Katie Archibald. Długie pozycje w USD w ostatnich godzinach były redukowane, gdyż słabsze dane makro z USA oraz wyniki spółek z Wall Street podnoszą wątpliwości, czy FOMC nie złagodzi stanowiska z powodu siły dolara? EUR/USD został pchnięty ponad 1,14, Beata Kempa w "Kropce nad i".Dolar kanadyjski to nadal najsłabsze ogniwo z walut surowcowych, ale i nie tylko, W rankingu najbardziej tracących w grupie G-10 dał się dzisiaj wyprzedzić tylko funtowi brytyjskiemu, który z pewnym opóźnieniem zaczął reagować na nieco ,,, Dziewiętnastoletnia Ida Beate Løken z Aurland (Norwegia) zamieszkała w jaskini. Prokuratura wojskowa, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, chce przesłuchać szefa Biura Ochrony Rządu gen. Mariana Janickiego – nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”.
Marian Janicki (fot. FORUM)

To piękny dzień, jestem szczęśliwy, że go dożyłem - tak Andrzej Wajda komentował obchody 70. rocznicy mordu polskich oficerów w Lesie Katyńskim. Reżyser filmu "Katyń" stwierdził, że od premiera Władimira Putina usłyszał to, co chciał usłyszeć. Przyznał też, że wciąż szuka teczki swego ojca, który był w Starobielsku.

Po udanym Euro Jakub Błaszczykowski nie narzeka na brak ofert. Niemiecki "Kicker" łączy Błaszczykowskiego z Herthą Berlin. Pojawiły się też doniesienia o zainteresowaniu ze strony Liverpoolu i Wolfsburga. Beatrycze decyzję ogłosiła w telewizyjnym orędziu na trzy dni przed swoimi 75. urodzinami. Wpisuje się w rodzinną tradycję, bo jej matka i babka również abdykowały.

Firmy realizujące zamówienia publiczne obawiają się, że stracą na planowanej od 2011 r. podwyżce VAT. Zdaniem pracodawców nowe przepisy są niezgodne z regulacjami unijnymi, bo VAT powinien być neutralny dla przedsiębiorstw. W ocenie MF wszystko jest w porządku. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ukraina wstrzymała od marca dostawy uzbrojenia i sprzętu wojskowego oraz ich komponentów do Rosji, co objęło także zakupy już opłacone - poinformował rosyjski wiceminister obrony Jurij Borysow.W praktyce obrotu gospodarczego często dochodzi do sytuacji, w której kontrahent przedsiębiorcy wpłaca jeszcze przez wykonaniem usługi bądź dostarczeniem towarów część bądź całość wynagrodzenia. Pomimo powszechności tego rodzaju zdarzeń niejednokrotnie zdarza się, iż podatnicy popełniają błędy w zakresie terminowego wystawienia faktury VAT zaliczkowej. Wacław Martyniuk został odwołany z funkcji sekretarza klubu Lewicy – dowiedziała się TVN24. - To ani nagroda, ani kara - komentował w "Rozmowie Rymanowskiego" poseł Lewicy Bartosz Arłukowicz. Wielki pech Justyny Kowalczyk. Polka upadła i dotarła do mety na szóstym miejscu.

RSS

Zysk Orlenu poniżej oczekiwań. Przychody wzrosły

22.07.17

Zysk netto grupy Orlenu, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, spadł w drugim kwartale 2017 roku do 1,54 miliarda z 1,61 miliarda złotych przed rokiem. To wynik niższy od średniej prognoz rynkowych, które były na poziomie 1,58 mld złotych.

RSS

Piszczek uratował twarz Borussii. Męki wicemistrza w Hoffenheim

15.12.13

Borussia Dortmund przegrywała w wyjazdowym meczu z Hoffenheim 0:2, ale ostatecznie wyrwała rywalom jeden punkt. Skórę wicemistrzom Niemiec uratował Łukasz Piszczek, który trafił do siatki w drugiej części spotkania.

RSS

W centrum uwagi dane z Europy

29.11.13

Wczorajsze dane okazały się wsparciem dla dolara na krótko, Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych spadła w USA w ubiegłym tygodniu do 316 tys, po korekcie tydzień wcześniej, Indeks Chicago PMI ukształtował się na wyższym poziomie w ,,,

RSS

Gdy pada deszcz, chwyć deskę i ślizgaj się po kałużach

22.06.14

Pogoda w długi weekend nie pokazuje się z najlepszej strony.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Niemiecki przemysł w programie

08.08.18

Eurodolar jest na 1,1550, czyli nadal dość nisko - jakkolwiek powyżej wczorajszych minimów, które wykreowano w pobliżu 1,1530, Balansujemy zatem w dolnych rejonach konsolidacji utrzymującej się z grubsza od połowy maja

RSS

Z lodu wydobyto 100-letnią whisky i brandy

08.02.10

Naukowcy wydobyli spod grubej warstwy lodu trzy skrzynki whisky i dwie skrzynki brandy, które 100 lat temu pozostawił na Antarktydzie słynny polarnik Ernest Shackleton. Dzięki temu będzie można odtworzyć recepturę trunków - donosi internetowy serwis BBC.

RSS

Laureatka Cezara i nowa muza Allena. Kristen Stewart jakiej nie znacie

15.03.15

To może być najbardziej zaskakująca przemiana dekady.

RSS

Tydzień banków centralnych

08.10.11

Początek tygodnia przyniósł spadek kursu EUR/USD do najniższego od ośmiu i pół miesięcy poziomu wobec dolara, EUR/USD testował wsparcie na poziomie 1,32, Przyczyniły się do tego gorsze informacje napływające z Grecji, gdzie w przyjętym na przyszły rok bud

RSS

Polskie paszporty w rękach dżihadystów. ABW bada sprawę

15.05.15

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ustala, czy dokumenty są prawdziwe i skąd mogły się wziąć w rękach dżihadystów.

RSS

Deutsche nadal ciąży giełdom

29.09.16

Kolejny dzień, kolejne minima w notowaniach Deutsche Banku, Bank jest niemiecki, ale skala jego działania jest globalna, więc jego kłopoty udzielają się parkietom na całym świecie ? również w Warszawie, Nic dziwnego, że warszawski WIG20 ,,,

RSS

Schumacher wcale nie szarżował? "Jechał maksymalnie 20 km/h"

05.01.14

Kilka dni po wypadku Michaela Schumachera we Francji pojawiają kolejne relacje świadków.

RSS

"Donald Tusk osobiście zaatakował Merkel"

08.02.11

Polski premier Donald Tusk był jednym z przywódców, którzy skrytykowali na piątkowym szczycie UE propozycje Niemiec i Francji dotyczące wzmocnienia integracji strefy euro - podał w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

RSS

Upadek niemieckiego muru

22.08.12

Czy Niemcy mogą zmienić dotychczasowy front w kwestii działań Europejskiego Banku Centralnego, który jednoznacznie kojarzył się z konsekwentnym uporem szefa niemieckiego banku centralnego, Jensa Weidmanna? Niewykluczone, zwłaszcza, że Angela Merkel (która

RSS

Jarosław Kaczyński zamówił fikcyjną gazetę, by ukryć przed matką śmierć brata

22.09.15

Historię opisuje dziennikarz "Newsweeka" Michał Krzymowski w swojej książce. Jej fragment tygodnik opublikował w poniedziałek.

RSS

Oficjalne ogłoszenie terminu za tydzień: Wybory prezydenckie odbędą się 20 czerwca

15.04.10

Po dzisiejszym posiedzeniu Konwentu Seniorów marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział, że decyzję w sprawie terminu wyborów prezydenckich ogłosi 21 kwietnia w godzinach rannych. Oznacza to, że wybory prezydenckie odbędą się 20 czerwca.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny