Czołgi, śmigłowce, wozy opancerzone. Żołnierze ćwiczą w Drawsku Pomorskim

22.09.17Prezydent Francji Nicolas Sarkozy ponownie powołał na stanowisko premiera Francois Fillona, który dzień wcześniej oficjalnie podał się do dymisji - poinformował w komunikacie Pałac Elizejski. W ciągu dnia oczekiwana jest rekonstrukcja rządu. Po serii spadków przychodzi czas na odbicie, Wzrosty na ropie wsparły notowania rubla, Słabsze dane nadeszły z niemieckiej gospodarki, Dane z innych państw są dobre, ale gorsze od oczekiwań jakie stawiali analitycy, RPP pozostawiła stopy bez ,,, Żeby zabrać kibicom przeciwnej drużyny szaliki, bluzy i koszulki, rozpylili w ich przedziale gaz łzawiący i zaatakowali maczetami. Stołeczna policja zatrzymała właśnie pięciu mężczyzn, w wieku od 16 do 31 lat, podejrzewanych o pobicie w listopadzie 2010 roku kibiców Legii Warszawa. Trzem z nich przedstawiono zarzut rozboju z użyciem broni, za co grozi nawet 15 lat więzienia.Rosję poparła grupa państw, także z UE. Aribert Heim miał torturować i zabić setki więźniów, głównie Żydów w obozie koncentracyjnym na terenie Austrii. Przecieki, jakoby do podpisania umowy ws, Brexitu miało dojść jutro ? premier May miała powiedzieć, że rozmowy idą dobrze ? popchnęły w górę notowania funta, Rynek jest głodny pozytywnych informacji, ale czy je otrzyma?

Zwyczajowo przed zbliżającym się posiedzeniem FED (w przyszłą środę) swój artykuł w Wall Street Journal zamieścił opiniotwórczy komentator polityki banku centralnego ? Jon Hilsenrath, Jego dość ?gołębia? wymowa sugerująca, że ,,,

Sondaż Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Wiele lat temu wybiegła z domu i wraca do niego tylko na kilkanaście dni w roku. Widywana jest najczęściej w towarzystwie astmatyczki Marit Bjørgen. Bo Justyna Kowalczyk ciężko pracuje w rozrywce.
Justyna Kowalczyk

Koncerty Adele są wielkim przeżyciem dla fanów. Złoty najmocniejszy od ponad miesiąca, Rentowność polskich 10-letnich obligacji spadła poniżej 2,9% i jest najniższa od 2 tygodni, Natomiast indeks WIG20 rośnie 5-tą kolejną sesję, zyskując w tym czasie 6,3%, Eurodolar jest na najniższym poziomie od 23 miesięcy, Temat ewentualnych obniżek stóp procentowych w Polsce pozostaje otwarty, kolejne wypowiedzi członków RPP nie dają jednak jasnej odpowiedzi, jaka będzie decyzja na październikowym posiedzeniu,Policjanci w Ostródzie osłupieli, bo uczeń gimnazjum doniósł, że znajomi grają w "słoneczko". Chodzi o grę, w której stykanie się głowami leżących na wznak dziewcząt jest podstawową zasadą. Ale policja sprawdza, czy nie zapomniano o zasadzie, że dziewczęta powinny mieć skończone 15 lat. Niemiecki parlament przyjął w dniu wczorajszym drugi pakiet pomocowy dla Grecji wart 130 mld euro, co było zgodne z oczekiwaniami rynkowymi, Kanclerz Merkel ostrzegła jednak, że nie ma stuprocentowej pewności, że drugi pakiet ratunkowy zadziała i powiedzi Proceder wstrzymywanych przez fiskus zwrotów VAT zyskał silne podstawy wskutek powszechnej akcji uszczelniania systemu podatkowego. W jej ramach przymiotu legalności nabiera też urzędnicze bezprawie, do jakiego dochodzi w zakresie zwracania przedsiębiorcom nadpłaconego podatku od towarów i usług. Niedawny wyrok NSA umocnił organy podatkowe w przekonaniu, że lepiej jest wstrzymać VAT, niż go zwrócić.

RSS

PKP szykuje niespodziankę. Niezbyt miłą

01.02.10

Podróżujących koleją, a w szczególności tych, którzy jutro wyjeżdżają na ferie, czeka na dworcu niemiła niespodzianka. PKP podnosi od jutra ceny biletów pociągów InterCity i TLK. Drożeją również miejscówki.

RSS

Rosjanie czasowo odłączają prąd na granicy z Polską. Będą utrudnienia

15.09.15

Warmińsko-mazurska straż graniczna apeluje o wybieranie innych przejść.

RSS

90. urodziny Papcia Chmiela i nowy komiks od mistrza

08.06.13

Henryk Jerzy Chmielewski świętuje.

RSS

Stopy procentowe nie drgnęły

01.04.10

Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej zadecydowała o pozostawieniu podstawowych stóp procentowych na niezmienionym poziomie, Takie posunięcie było oczywiste i zgodne z powszechnymi oczekiwaniami, Dziś można było się spodziewać ,,,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Trzy siostry więzione przez rodziców. "Brudne, zaniedbane, torturowane muzyką"

29.11.13

Nastolatki z Tucson w Arizonie były też torturowane dźwiękami - Fernando i Sophia Richterowie dzień i noc puszczali im głośną muzykę.

RSS

Dane ostatniej szansy

08.02.16

Prawdopodobieństwo, że w Stanach Zjednoczonych stopy zostaną podniesione w marcu spadło do dziesięciu procent i jego wycena nigdy nie była aż tak niska, Idzie to w parze z serią rozczarowujących danych z amerykańskiej gospodarki, Indeksy ,,,

RSS

"Musiałem wyjść przez okno i zobaczyłem, że ciężarówka leży mi na podwórku"

29.06.15

Opowiada właściciel domu, w który wbiła się staranowana w piątek przez pociąg ciężarówka.

RSS

Trener nazwisk nie zdradza. Kto w Turcji wpadł mu w oko?

15.12.12

Waldemar Fornalik zadowolony.

RSS

"PiS się uratował"

29.11.10

Wszyscy wygrali. PO znów cieszy się najwyższym poparciem, PiS mówi o zwycięstwie i zmniejszeniu dystansu do Platformy, SLD rośnie w siłę, a pogłoski o śmierci PSL okazały się przedwczesne. - Utrzymanie status-quo, brak rewolucji - politolodzy w rozmowach z Wprost24, zgodnie oceniają wstępne wyniki niedzielnych wyborów.
Jarosław Kaczyński ma powody do radości - mówią rozmówcy Wprost24 (fot. A. Chelstowski/Forum)

RSS

Kubot na huśtawce. Dokończy w środę

29.05.13

Łukasz Kubot jest na dobrej drodze do awansu do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa. Jest na dobrej drodze, bowiem jego mecz z Francuzem Maximem Teixeirą z powodu opadów deszczu dokończony zostanie w środę. Do czasu przerwania spotkania Polak prowadził 6:4, 5:7, 3:1.

RSS

Francja zawiesza sprzedaż Diane-35. Polska ostrzega. Producent "zdumiony"

01.02.13

Pigułka antykoncepcyjna spowodowała w ostatnich latach we Francji co najmniej cztery zgony - wynika z raportu Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Leków.

RSS

To widział Wyspiański, pisząc "Wesele"

22.09.14

Otwierają Archiwum Bronowic.

RSS

Pianino Beatlesów i Pink Floydów na aukcji

22.07.10

Pianino ze studia nagraniowego Abbey Road, z którego korzystały takie legendy pop-rocka jak Beatlesi i Pink Floyd, nagrywając swoje płyty, trafi w przyszłym tygodniu na aukcję - poinformował dom aukcyjny Bonhams.

RSS

Filmiki: Gry miejskie

08.09.12

RSS

Nowy rozdział między Iranem a Francją. Teheran kupi airbusy za 25 mld dolarów

29.01.16

Podczas wizyty prezydenta Iranu Hasana Rowhaniego w Paryżu podpisano w czwartek list intencyjny ws. zakupu 118 airbusów za ok. 25 mld USD. Francja i Iran ogłosiły otwarcie nowego rozdziału w stosunkach między obu państwami.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny