Selena Gomez przeszła przeszczep nerki

15.09.17

Dawcą była jej przyjaciółka.

Prawdziwy kibic zrobi wszystko, by być blisko ukochanej drużyny. Nawet jeśli ryzykuje wprawienie we wściekłość swego szefa. I nawet, jeśli tym szefem jest Barack Obama. Wiceprezydent USA Joe Biden zostawił amerykańskiego przywódcę z wielkim wyciekiem ropy i uciekł do RPA dopingować piłkarzy. Obama jest bardzo zły. Polski narodowy przewoźnik lotniczy ląduje awaryjnie, by zabrać na pokład jakiegoś szaleńca, który zechce być nowym kapitanem. Ostatniemu, choć naprawdę próbował, z LOT się nie udało.
(fot. Wikipedia) Waluta amerykańska kontynuowała wczoraj umocnienie pod wpływem pozytywnych wypowiedzi ze strony członków Fed oraz lepszych niż oczekiwano danych z USA, Powell podczas środowego wystąpienia po raz kolejny potwierdził pozytywny obraz ,,,Rosyjski ambasador w Londynie podziękował załodze helikoptera RAF-u, który w weekend uratował dwóch rosyjskich marynarzy z tonącego statku handlowego na Morzy Irlandzkim. Członkiem załogi śmigłowca był m.in. książę William. Podczas czwartkowej sesji poznamy jedne z ważniejszych danych w tym tygodniu, Rynki czekają bowiem na odczyt amerykańskiej inflacji za czerwiec, Konsensus rynkowy zakłada przyśpieszenie wskaźnika CPI do 2,9% z 2,8% w skali roku oraz jego bazowego,,, Rosyjski admirał Igor Kasatonow oskarżył władze Ukrainy o hamowanie rozwoju stacjonującej na Krymie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Ukraińcy czekają, aż okręty floty się rozsypią - oświadczył w rozmowie z ukraińskimi dziennikarzami w Moskwie.

Na oczach tłumu turystów autokar turystyczny wpadł do Sekwany nieopodal wieży Eiffla - podał "Le Parisien". Na szczęście nie ma żadnych ofiar - w pojeździe nie było turystów, a kierowcy wyszli z wypadku cało.

Rubel: W ostatnich dniach zaczął korygować spore wzrosty z ubiegłego tygodnia, Nadal widać wyraźną korelację z cenami ropy, które zaczęły odbijać, Ograniczeniem mogą okazać się jednak obawy związane z globalnym spowolnieniem wzrostu,,, USA / CHINY / UMOWY HANDLOWE / G7: Chiński resort handlu potwierdził, że prowadzi rozmowy z USA w sprawie zakupu dóbr rolnych i energii, Przyznano, że poczyniono ?specyficzne? postępy w negocjacjach, szczegóły wymagają,,

Australia: Opublikowany w nocy kwartalny raport Banku Australii nt, polityki monetarnej przyniósł rewizję prognoz dotyczących inflacji, oraz PKB, Justyna Pochanke została laureatką Wiktora 2011 w kategorii "publicysta roku". - Szczęście do potęgi szóstej - powiedziała dziennikarka prowadząca Fakty TVN i rozmowy w Faktach po faktach TVN24. Nagrodę otrzymała też Ewa Ewart jako najlepszy twórca programu telewizyjnego. Politykiem roku został premier Donald Tusk. USA/ KANADA/ NAFTA: Główny doradca gospodarczy prezydenta Trumpa, Larry Kudlow przyznał wczoraj, że szef Białego Domu jest coraz bardziej skłonny rozmawiać 1 do 1 z Kanadą w temacie umowy NAFTA, niż w formule trzechJedna osoba ranna. Wprowadzenie tzw. nowej konstytucji kultury, rozwijanie edukacji artystycznej, digitalizacja i cyfryzacja zasobów bibliotecznych, inwestycje w infrastrukturę kulturalną oraz promocję dorobku naszych twórców za granicą to najważniejsze zadania Ministerstwa Kultury na najbliższe lata. W tym roku nikt nie został świadkiem koronnym, a w minionym sąd zaprzysiągł tylko jednego - wynika z informacji, do których dotarł portal tvn24.pl.

RSS

Sąd nie zwolnił Wojciecha Kroloppa: Dyrygent-pedofil nie wyjdzie zza krat

29.01.10

Skazany za pedofilię były dyrygent nieistniejącego już chóru Polskie Słowiki Wojciech Krolopp nie zostanie warunkowo przedterminowo zwolniony z więzienia. Zdecydował o tym Sąd Okręgowy w Poznaniu.

RSS

Dopuściły, by pacjentka urodziła na podłodze. Domagają się wypłat i przywrócenia do pracy

15.02.17

Dramatyczne przeżycia i emocje wróciły, choć pani Izabela bardzo tego nie chciała. ("Fakty" TVN)

RSS

Nowa prawica? "Tam półka jest przeładowana"

29.12.12

W "Faktach po Faktach" w TVN24 Andrzej Olechowski skomentował spekulacje o politycznym planie Sikorskiego, Giertycha i Kamińskiego.

RSS

Jest gorzej, odkąd przestał pić: Colin Farrell to furiat i choleryk

01.02.10

Colin Farrell zyskał sobie opinię trudnego współpracownika. Irlandczyk słynie z wybuchowego charakteru, ma spore problemy z kontrolowaniem swoich emocji. Podobno odkąd przestał pić, jest jeszcze gorzej... Czy Alicja Bachleda-Curuś musiała już radzić sobie z wybuchami jego gniewu?

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Funt próbuje odbijać

29.03.15

Po tym, jak sam Mark Carney dał do zrozumienia, że kolejnym ruchem na stopach będzie podwyżka stóp, ubiegłotygodniowe ?strachy? ze strony Andy Haldane poszły definitywnie w niepamięć,

RSS

Kanadyjczyk wciąż zależny od wahań ropy

29.11.16

Pojawiające się nieraz sprzeczne spekulacje, co do ewentualnego porozumienia ws, cięć produkcji ropy (w ostatnich godzinach pojawiły się informacje, że główny gracz, jakim jest Arabia Saudyjska miałaby proponować redukcję wydobycia, o ile ,,,

RSS

Odeszła w wieku 96 lat: Zmarła Stefania Grodzieńska

29.04.10

Pisarka, aktorka estradowa, tancerka Stefania Grodzieńska zmarła rano w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie (woj. mazowieckie). Artystka miała 96 lat.

RSS

Sesja zatrzymania

22.02.16

Po spektakularnej wczorajszej sesji kolejna już nie zapowiadała się tak pomyślnie, Byki z rozpędu co prawda jeszcze próbowały kontynuować wczorajszy rajd, ale bezskutecznie, Nieco lepiej pod tym względem wyglądała Europa,

RSS

BGK i dane z USA wsparły złotego

08.05.11

Aktywność Banku Gospodarstwa Krajowego na rodzimym rynku walutowym oraz poprawa nastrojów na rynkach globalnych, pozwoliły w piątek złotemu odrobić część start z tego tygodnia, O godzinie 16:36 kurs EUR/PLN testował poziom 3,9410 zł, a USD/PLN 2,7158 zł,

RSS

Zobacz spis aut do poprawki: Samochody psują się na potęgę. Nowa lista

08.02.10

Plaga awarii wyciąga macki po nowe ofiary. Myślisz, że jeśli nie masz toyoty, możesz spać spokojnie? Nic z tego. Kolejni producenci samochodów przyznają się do wpadek. Czarna lista z każdym dniem staje się coraz dłuższa - pojawiają się na niej kolejne firmy. Zobacz, czy masz pecha.

RSS

PiS: Skandaliczna lista refundowanych leków

29.12.11

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do kształtu nowej listy leków refundowanych, oświadczył, że szukanie w tej chwili oszczędności wśród najsłabszych i chorych jest "skandaliczne i podłe". Jego zdaniem chorzy mogą czuć się poważnie zagrożeni.

RSS

Sikorski: "Polska w unijnej ekstraklasie", jako "lider regionu"

29.06.11

Prezydencja powinna przyczynić się do ugruntowania pozycji Polski jako gracza unijnej ekstraklasy, lidera regionu - podkreślił we wtorek w Sejmie szef MSZ Radosław Sikorski. Wśród celów MSZ na ten czas wymienił m.in. pomyślny szczyt Partnerstwa Wschodniego.

RSS

Śpiewali pieśni religijne przed Muzeum Historii Żydów Polskich

29.04.13

Zgromadzenie było zabezpieczone przez policję.

RSS

Otoczenie podaje rytm

29.08.13

Środowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosła sesję, w trakcie której rynek próbował korygować wtorkową przecenę, ale skończyło się ledwie na próbie stabilizacji, Indeks największych spółek skończył ,,,

RSS

Opinia dużych instytucji wpływa na polski rynek

08.01.14

Poświąteczny wtorek przynosi osłabienie naszej waluty względem euro, dolara i funta, złoty zyskuje jedynie do szwajcarskiego franka, Traci także polska giełda, a inwestorzy wyprzedają polskie obligacje, których rentowność dziś rośnie,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny