Belg uciekł wszystkim, Froome powiększył przewagę

08.09.17

Belg Sander Armee z ekipy Lotto Soudal wygrał w Santo Toribio de Liebana, po samotnym finiszu, 18. etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana. Koszulkę lidera zachował Brytyjczyk Chris Froome (Sky).

Napastnik twierdził w rozmowie z policjantami, że kontaktował się ze światem przestępczym, żeby zdobyć karabin maszynowy typu Kałasznikow. Chciał z niego zabić jednego z czołowych polskich polityków - poinformował w Sejmie szef MSWiA Jerzy Miller. Minister potwierdził też oficjalnie dotychczasowe informacje o przeszłości Ryszarda C. Sprawca ataku na siedzibę PiS jest już w piotrkowskim areszcie. Klub Solidarnej Polski domaga się pilnego zwołania posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia w związku ze sposobem wprowadzenia nowej listy leków refundowanych. Politycy SP wzywają też ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza do zmiany tej listy. Adam Jasser został nowym pełnomocnikiem szefa rządu ds. walki ze zbędną biurokracją. O nominacji poinformował we wtorek po południu premier Donald Tusk. Jak tłumaczył, jego zadaniem będzie "przyspieszanie prac nad ustawami deregulującymi nasze życie". Jasser już dzisiaj zapowiada, że w ciągu miesiąca przygotuje pakiet ustaw ułatwiających założenie firmy.Mercedes i Pirelli oszukali całą stawkę Formuły 1, ale piątkowa kara Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) jest symboliczna. Ujawniona we wtorek suma - 105 570 801,49 zł - to fantastyczny nowy rekord zbiórki na wsparcie polskiej medycyny. Teatry chcą od resortu kultury rekompensat za przerwę podczas żałoby. I nie chodzi tylko o państwowe sceny, którym nierzadko trudno związać koniec z końcem. Chodzi o inicjatywy prywatne. Małgorzata Potocka twierdzi, że żałoba kosztowała ją 200 tys., a Krystyna Janda mówi o 130 tys. straty.

Chodzi o materiały wrzucane przez byłych partnerów.

Zabierają do domu wózki i chwalą się tym w mediach społecznościowych. "Nie czułam się bezpiecznie wśród kibiców" - napisała Reporterka 24, która przesłała film z plaży w Gdyni.

Wczorajsza sesja miała dwa oblicza; w pierwszej, gdy dominowali inwestorzy europejscy trwała wielka fala wyprzedaży walut EMEA w tym Złotego, w drugiej, gdy dominowali inwestorzy amerykańscy, popyt na ryzyko znów uzyskał przewagę i doszło do ,,, Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił oficjalny kurs juana wobec dolara (USDCNY) na poziomie 0,5 proc, niższym niż wczoraj (6,5646 wobec 6,5314), co było największym spadkiem notowań chińskiej waluty od pamiętnego osłabienia z sierpnia b,r, Jest sporo gorzej od oczekiwańZostał wypuszczony z kolonii karnej i wraca do Mińska. Przedsiębiorcy bardzo często decydują się na zakup obrazu do swojego gabinetu jako element dekoracyjny biura sprzedaży. Mimo, że wydatki z tym związane mogą być bardzo duże, nie zawsze będą stanowiły koszt uzyskania przychodu firmy. Kluczową kwestią jest tu rozstrzygnięcie, czy dany obraz jest dziełem sztuki. "Odpowiedź będzie bezwzględna, by agresorzy jej nie przeżyli".

RSS

Obława. "Położenie Prawego Sektora zdradził sygnał komórki"

15.07.15

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przeczesuje lasy w pobliżu Mukaczewa.

RSS

Nigdy nie jest "już po wszystkim"

29.10.17

W pierwszej chwili chcieliśmy zatytułować ten komentarz: "Już po wszystkim", Ale nigdy nie jest "po wszystkim", zwłaszcza na forexie, Chyba że bierzemy pod uwagę sławetny 'Kwartet na koniec czasu' Messiaena, gdzie muzyka w pewnej chwili ,,,

RSS

OPEC: oczekiwania zbilansowanego rynku ropy w 2017 r.

29.11.16

Końcówka minionego tygodnia na rynku ropy naftowej była wręcz fatalna, Cena amerykańskiego surowca typu WTI spadła o ponad 4%, powracając tym samym do okolic 46 USD za baryłkę, Dzisiaj rano notowania ropy naftowej w USA poruszają się już ,,,

RSS

Jak poradzić sobie w Grecji? Zapytaj Reportera TVN24 BiŚ!

01.07.15

Planujesz wyjazd do Grecji? Masz pytania? Odpowie na nie Paweł Blajer, dziennikarz TVN24 Biznes i Świat, który jest właśnie w Grecji.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Nie żyje ksiądz Jan Kaczkowski

29.03.16

Miał 38 lat.

RSS

Nudny poniedziałek

15.07.14

Handel w dzisiejszym dniu na rynku walutowym upływa w spokojnej atmosferze, Taki stan wspierany jest przede wszystkim przez brak odczytów ważnych danych makroekonomicznych,

RSS

Warszawiacy zapłacą więcej za śmieci

08.03.13

Decyzję po wielogodzinnej i burzliwej debacie podjęli radni.

RSS

Kluczowe elementy komunikatu Fedu

15.12.16

Przekaz ze strony Rezerwy Federalnej powinien być kluczowy, ale nieco więcej zmienności po południu mogą wywołać także dane makro z USA, Coraz lepsza kondycja rosyjskiego rubla, Złoty po wczorajszym dość silnym umocnieniu oddaje ,,,

RSS

Analiza rynku złota: 03-07 grudnia 2012 r.

08.12.12

Początek ostatniego miesiąca roku zakończył się dla złota podwójnym minusem, W ciągu tygodnia wartość kruszcu spadła o 16,5 dolara na uncji, Względem ceny zamykającej wcześniejszy tydzień metal potaniał o 24,5 USD, Dzięki silnemu umocnieniu dolara ameryka

RSS

Przegląd makroekonomiczny: wojna walutowa wypiera poluzowanie ilościowe

15.03.13

Przez ostatni tydzień prezentowałem ten przegląd w całej Europie, Główne tezy są następujące: Coraz więcej wskazuje na to, że rok 2013 będzie rokiem, w którym kryzys gospodarczy przeistoczy się w kryzys polityczny, w ramach którego politycy będą musieli

RSS

Amerykańskie depesze: Polska pragmatyczna w relacjach z Rosją

29.08.11

Premier Donald Tusk i szef MSZ Radosław Sikorski ograniczyli retorykę antyrosyjską i podjęli z Moskwą pragmatyczny dialog, który przyniósł efekty; Sikorski naciskał na USA w sprawie baterii Patriot - wynika z depesz amerykańskiej dyplomacji ujawnionych przez Wikileaks.

RSS

Modernizacja wodociągów: 30 tysięcy katowiczan bez wody

22.04.10

Mieszkańcy kilku dzielnic Katowic, m.in. dużych osiedli mieszkaniowych, będą mieli we wtorek kłopoty z dostawami wody. Obniżenie jej ciśnienia, a nawet całkowity brak wody w kranach, to efekt prac przy infrastrukturze wodociągowej.

RSS

G-7 może ciążyć dolarowi?

08.06.18

USA / CHINY / UMOWY HANDLOWE / G7: Chiński resort handlu potwierdził, że prowadzi rozmowy z USA w sprawie zakupu dóbr rolnych i energii, Przyznano, że poczyniono ?specyficzne? postępy w negocjacjach, szczegóły wymagają,,

RSS

Zmiana operatora w dobę. Bardziej czytelne umowy

22.01.13

W poniedziałek weszła w życie nowelizacja prawa telekomunikacyjnego.

RSS

Kredyty mieszkaniowe z metkami – minus 20-30 proc.

15.01.11

Kredyty mieszkaniowe wciąż zyskują na atrakcyjności, Średnia marża z bankowych ofert z końca grudnia to już tylko 1,69 proc,, a w euro 2,5 proc, Ale na tym nie koniec, bo ceny kredytów spadają dalej, Na rynku kredytów mieszkaniowych zmiany gonią ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny