Belg uciekł wszystkim, Froome powiększył przewagę

08.09.17

Belg Sander Armee z ekipy Lotto Soudal wygrał w Santo Toribio de Liebana, po samotnym finiszu, 18. etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana. Koszulkę lidera zachował Brytyjczyk Chris Froome (Sky).

Suwerenność Rosji nad Kurylami nie podlega żadnej rewizji ani dziś, ani jutro - oświadczył doradca Kremla ds. polityki zagranicznej Siergiej Prichodźko w związku z wypowiedzią premiera Japonii Naoto Kana na temat spornych wysp. Były spin doktor PiS na liście PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Prezes Fed Yellen puściła oko do jastrzębiej części rynku i dolar kontynuuje swój rajd, Premier Japonii Abe przystąpił do ofensywy po zakończeniu szczytu G7, co zainicjowało sprzedaż jena, Święta bankowe w Wielkiej Brytanii i USA uśpią ,,,Prywatna spółka "Polska Mennica Narodowa" chce wypuścić na rynek monetę z podobizną Lecha Kaczyńskiego. Do projektu numizmatu wkradł się jednak błąd ortograficzny, a sam pomysł wybicia monety nie był konsultowany z rodziną zmarłego prezydenta. Córka Lecha Kaczyńskiego, Marta, nie wyklucza złożenia pozwu przeciwko firmie. Wczorajszy odczyt ISM na dobre wygasił spekulacje o wrześniowej podwyżce Fed, choć komentarze z Fed wciąż okraszone są jastrzębim akcentem, USD przeżywa trudne chwile, ale aktywa ryzykowne pozostają w mocy, Dziś kanonada banków ,,,

Brytyjski następca tronu książę Karol namawiał młodych Rumunów, by zachowali odwieczne wiejskie tradycje swego kraju. Książę jest przekonany, że to może pomóc w ożywieniu rumuńskiej gospodarki - pisze Associated Press.

Ostatnia fala wzrostowa w USA trwała wiele miesięcy, Nie licząc sierpniowej półki, indeksy niemal nieprzerwanie ciągnęły w górę od maja ub,r, Kolejne linie trendu posuwały się pod coraz większym kątem, To musiało się kiedyś ,,,

Zamykanie luk w VAT odbywa się w blasku reflektorów. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku podatków od dochodów osób prawnych. Tutaj działania Ministerstwa Finansów wydają się rozproszone i nie są nagłaśniane. Ale powstaje mechanizm, który posłuży do wychwytywania firm unikających płacenia CIT.

Warszawski lokal specjalizuje się w kuchni Bliskiego Wschodu. Oczywiście chodzi tu o kwestię podwyżek stóp, która odsuwa się w czasie na wiosnę 2015 r, Być może jednak okaże się, że ostatecznie to amerykański FED będzie pierwszy ze swoim ruchem w połowie 2015 r,, co oczywiście będzie miało ,,,
Frank-Walter Steinmeier onie zajął konkretnego stanowiska w sprawie zaostrzenia sankcji.W litewskim areszcie 5 "radykałów" za profanację na Rossie. W lipcu indeks cen nieruchomości SP/Case-Shiller dla 20 największych amerykańskich metropolii zanotował wzrost na poziomie 3,2% R/R, wobec prognozowanych 3,1% i wobec 4,2% miesiąc wcześniej, Analogiczny indeks obrazujący zmiany cen nieruchomości w 10 met Sterowanie głosem, więcej pamięci, szybszy procesor i nowy wygląd - oto Xbox One, nowa konsola Microsoftu.

RSS

Powstańcy: Mamy syna Kaddafiego. Walki w Trypolisie

22.08.11

Syn Muammara Kaddafiego, Saif al-Islam został schwytany - powiedział szef władz powstańczych Mustafa Abdel Dżalil w wywiadzie dla telewizji Al Dżazira. Kilka minut wcześniej panarabskie telewizje podały, że broń złożyła brygada odpowiedzialna za ochronę dyktatora. Powstańcy zbliżają się do centrum Trypolisu. Nie wiadomo, czy w mieście jest jeszcze Kaddafi.

RSS

Czy likwidacja gimnazjów ma sens? Debata młodych w TVN24 BiS

22.10.16

Czy likwidacja gimnazjów ma sens? Rozmawiali o tym goście programu "Debaty młodych" w TVN24 BiS, którymi byli Jan Biedziak z Młodych Nowoczesnych, Błażej Makarewicz z Federacji Młodych Socjaldemokratów oraz Jan Strzeżek z Polski Razem.

RSS

Marsjański krajobraz Strefy 6. Amerykanie coś tu ukrywają

29.03.16

Na spalonym słońcem pustkowiu, usianym setkami kraterów po próbnych eksplozjach jądrowych, dostrzeżono tajemnicze nowe instalacje.

RSS

Ahonen żegna się z igrzyskami

22.02.10

Do zawodowego uprawiania sportu Janne Ahonen wrócił z myślą o złotym medalu w Vancouver. Rzeczywistość okazała się brutalna. W konkursie na skoczni normalnej był czwarty, a w finałowej serii na dużej skoczni z powodu kontuzji nie wystąpił. Wszystko wskazuje na to, że kontuzja kosztować go też będzie przedwczesnym powrotem do Finlandii.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Na rynkach coraz spokojniej

22.08.18

Po bardzo burzliwych tygodniach przychodzi czas na uspokojenie emocji, Dobre dane z Polski dodatkowo wspierają złotego, który powoli odrabia ostatnie straty

RSS

KE-rozrośnięta biurokracja

29.07.10

Brukselska administracja rozrasta się coraz bardziej - alarmuje niemiecka europosłanka Inge Graessle i wytyka Komisji Europejskiej utworzenie setnego stanowiska dyrektora generalnego. To jedno z najwyższych, po komisarzu, stanowisk w Komisji. Bruksela tymczasem odpiera zarzuty. Tłumaczy, że nie zwiększa zatrudnienia i nie łamie żadnych zobowiązań.
Niemiecka eurodeputowana mówi, że Komisja nie dotrzymała obietnic, bo swego czasu zapewniała, że dyrektorów generalnych będzie maksymalnie 87, a tymczasem jest ich już stu. Inge Graessler podkreśliła w rozmowie z Polskim Radiem, że w czasach kryzysu, gdy rządy unijnych krajów tną koszty, brukselska administracja rośnie. ”To jest nie do przyjęcia. Poza tym w Brukseli jeden dyrektor generalny przypada na 300 osób, czyli jest jak w meksykańskiej armii - zbyt dużo szefów, tylko pracowników za mało” - mówi europosłanka i dodaje, że takie decyzje są niezwykle kosztowne, bo dyrektor generalny w Komisji zarabia około 15.tysięcy euro miesięcznie.
Rzecznik Komisji Michael Mann ze zdziwieniem przyjmuje te zarzuty. „Nie było żadnych obietnic dotyczących ograniczenia liczby dyrektorów generalnych. Komisja Europejska nie zwiększa zatrudnienia, tylko promuje swoich pracowników i organizuje pracę w najlepszy sposób z możliwych” - powiedział Polskiemu Radiu rzecznik Komisji. Odpiera też zarzuty, że decyzja o powołaniu setnego stanowiska dyrektora generalnego była ukrywana. Informacja istotnie pojawiła się, ale wraz z wieloma innymi i to na ostatnim przed wakacjami posiedzeniu Komisji Europejskiej, kiedy już mało kto spodziewa się ważnych i wiążących decyzji.

RSS

Wizja na sprzedaż

15.07.11

Chcieli wielkiego sukcesu i wielki sukces odnieśli. Ale go nie unieśli. TVN jest na sprzedaż.

RSS

Zamiast 500 bankomatów przybyło 46

08.06.11

W pierwsze trzy miesiące roku przybyło w Polsce zaledwie 46 bankomatów, a w ciągu czterech kwartałów około 570 #8211; wynika z danych NBP, Tak źle jeszcze nie było nawet w czasach zamykania placówek bankowych w 2009 roku, Widać, że niska prowizja za ,,,

RSS

Catherine Deneuve przywiozła córkę, Al Pacino dwie ślicznotki

01.09.14

Czerwony dywan festiwalu filmowego w Wenecji.

RSS

Orzeł w gorszej formie

22.03.18

Orzeł jest w niełasce rynku, ale ten polski, rodzimy, bielik z naszego godła, Bo ten amerykański wzbił się do lotu, Eurodolar poszedł w dół, osunął się z 1,2350 do 1,2250 i niżej, Co było powodem? Co będzie dalej?

RSS

Dbają o nasze dusze. Głosuj na ludzi kultury w plebiscycie "Ludzie Wolności"

22.05.14

Do końca maja można oddawać głosy na swoich faworytów.

RSS

"Nie bój się. Damy radę". Dyspozytor pomógł 10-latce uratować matkę

29.03.14

Mimo przerażenia i łez wykonywała polecenia i uratowała swoją mamę, która zatruła się czadem.

RSS

Boniek: pielęgnujemy bydło

15.05.11

Płacimy za to, że pielęgnujemy bydło, pielęgnujemy 150 kibolskich głów w każdym klubie. Płacą za to wszyscy, i to miliony euro - mówi w wywiadzie dla tygodnika Wprost były piłkarz Juventusu Turyn Zbigniew Boniek.
fot. Forum

RSS

Tragedia podczas prac rolnych. Zginął czterolatek

08.08.17

Dziecko miało poważne obrażenia głowy i mimo reanimacji zmarło.

RSS

12 imprez artystycznych: Polski dzień na EXPO w Szanghaju

22.05.10

Dwanaście imprez artystycznych oraz konferencja z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim - to niektóre punkty programu polskiego dnia na EXPO w Szanghaju. W ostatnich dniach polski pawilon na EXPO 2010 w Szanghaju odwiedza dziennie ok. 35 tys. osób.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny