W kieszeniach seniorów zostały miliony

01.09.17

Ponad 370 milionów złotych zaoszczędziły starsze osoby dzięki programowi bezpłatnych leków dla seniorów po 75. roku życia – poinformował w czwartek minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Zatrzymano ojca chłopców. Po kilku dniach lepszych nastrojów na rynkach finansowych, inwestorzy przypomnieli sobie o problemach z jakimi boryka się światowa gospodarka, Przede wszystkim przypomnieli sobie o tym, że kryzys długu w strefie euro pozostaje nierozwiązany,Wall Street w czwartek miała do wyboru ? przejąć się bardzo słabymi danymi o chińskim eksporcie i tym, że kurs USD/CNY (dolar/juan) ustanowił nowy roczny rekord, czy zlekceważyć (na razie) te wydarzenia W "Faktach po Faktach" rozmowa o sytuacji w PSL. Po południu w piątek sytuacja zaczęła się stabilizować.

W wielu miastach rozpoczęły się już zapisy do przedszkoli. Rodzice stają przed wyborem: prywatne czy publiczne? Lepsze czy bliżej domu? Nowe czy renomowane? A może tematyczne? Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze. I co zrobić, by nie przegapić szansy na zapisanie dziecka.

Nagranie i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24. Amerykańska waluta nie ma ostatnio najlepszej passy, Kiepskie dane ze Stanów Zjednoczonych, spokojne nastroje na rynku i niezdecydowany FED nie sprzyjają aprecjacji dolara, W takich warunkach swoje 5 minut wykorzystuje polski złoty,,,

238 sportowców w 23 dyscyplinach powołanych zostało do reprezentacji na igrzyska w Rio de Janeiro. Skład został ogłoszony i zatwierdzony w czwartek przez Polski Komitet Olimpijski. Sytuacja na warszawskiej giełdzie od kilku dni jest stabilna i niezmienna, Byki i niedźwiedzie polubiły poziom 2500 punktów i nie odstają od niego na krok, Dzisiejszy dzień nie był tutaj wyjątkiem, Początek przebiegał po myśli popytu, Niższe otwarcie wyko Ponad 60 lat temu zawładnęła wyobraźnią milionów. Jej imieniem nazwano jedną z gwiazd. Blondynka wszech czasów. Gdyby żyła, 1 czerwca br. Marilyn Monroe obchodziłaby 90. urodziny.To nieważne, że przedstawiciele Międzynarodowego Funduszu Walutowego odcięli się od spekulacji włoskiego dziennika #8222;La Stampa#8221;, który w weekend podał, że Włochy mogą otrzymać 500-600 mld EUR pomocy z MFW, a źródła w niemieckim rządzie ,,, W miejscu, gdzie w sobotę rozbił się prezydencki tupolew, wciąż pracują dziesiątki specjalistów. Jednak deputowani obwodowej Dumy ze Smoleńska zaproponowali, by postawić tam pomnik. Lokalni politycy chcą w ten sposób upamiętnić 96 ofiar katastrofy. 1 stycznia 2018 r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Zgodnie z nią miesięczne przychody przedsiębiorców przekraczające 17 mln zł zostaną objęte progresywną stawką opodatkowania od 1 stycznia 2019 r. Tym samym nowe obciążenie fiskalne, dotykające zwłaszcza duże sieci handlowe, zostało odłożone w czasie o kolejny rok.

RSS

Kołodko: narastanie nierówności zagraża cywilizacji

08.05.15

Obecna skala podziału dochodów w gospodarce światowej, powodująca narastanie nierówności, zagraża naszej cywilizacji - mówił w czwartek prof. Grzegorz Kołodko. Przekonywał, że można pogodzić bardziej równomierny podział ze wzrostem gospodarczym i postępem technologicznym.

RSS

Porozumienie zawarte, a Tomahawki i samoloty nadal gotowe do ataku

15.09.13

Oświadczenie Pentagonu ws. syryjskiej operacji.

RSS

Koszmar kierowcy. Przez godzinę pędził 200 km/h z zablokowanym gazem

15.02.13

To miała być zwykła wyprawa do hipermarketu. Niepełnosprawny Francuz przeżył koszmar, gdy w jego samochodzie zablokował się gaz.

RSS

Większy od oczekiwań spadek zapasów paliw w Stanach Zjednoczonych

15.06.18

Ostatnie półtora tygodnia na rynku ropy naftowej upływa pod znakiem niewielkich, ale systematycznych wzrostów, Cena tego surowca gwałtownie spadła pod koniec maja i w pierwszych dniach czerwca, dlatego późniejsze zwyżki traktowane są,,,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Skoczył z 11. piętra. W mieszkaniu znaleziono zwłoki kobiety

08.05.17

Upadek przeżył, ale w ciężkim stanie trafił do szpitala.

RSS

Kiedy ruszy komercjalizacja służby zdrowia?: Płacimy za lekarza, więc Kopacz chce zmian

08.07.10

Szefowa resortu zdrowia chce szybkiej komercjalizacji, dodatkowych ubezpieczeń i płatnych usług w placówkach publicznych. Właśnie tego dotyczyć będzie dzisiejsze posiedzenie tzw. okrągłego stołu. Zielone światło dla reform daje samo społeczeństwo. Z badań wynika, że Polacy i tak już płacą za leczenie.

RSS

O roku ów...

08.01.11

Rok 2010 minął w Polsce pod znakiem katastrofy smoleńskiej. Kwietniowa tragedia zdominowała życie polityczne w naszym kraju i właściwie tylko ona może być punktem odniesienia jeśli chcemy podsumować to, co wydarzyło się w ciągu mijających 12 miesięcy.

RSS

Silna wyprzedaż złotego

01.02.14

W relacji do dolara złoty traci dziś -0,73%, Do euro słabnie o -0,36%, Nieco mocniej polska waluta jest wyprzedawana w relacji do funta -0,52% i franka -0,51%,

RSS

Ministerstwo energetyki? Marcinkiewicz: Skończyłby się kompleks Rosji i gazu

22.04.13

W "Faktach po Faktach" dyskusja o możliwych zmianach w strukturze rządu.

RSS

9 października? „Trzęsienie ziemi i wielka niewiadoma”

08.10.11

Tegoroczne wybory są wyborem między chciejstwem, a obawami – przekonuje dr Jarosław Flis w rozmowie z Wprost24. Politolog zwraca uwagę, że dotychczas każde wybory zaczynały się od „trzęsienia ziemi” i rozpadu dotychczasowej większości – tymczasem przed tymi wyborami „żadne z głównych ugrupowań się nie posypało, nie było żadnego kryzysu rządowego, a koalicja trwała do końca kadencji z tym samym premierem”. - Teraz do trzęsienia ziemi dojdzie w wieczór wyborczy – zapowiada dr Flis.
Fot. FORUM

RSS

"Nie zgadzam się na dręczenie". Wdowa pisze do Ziobry

15.10.16

List otwarty w sprawie smoleńskich ekshumacji.

RSS

Wstrząs w Resovii. Straciła tytuł i pół drużyny

29.04.16

Finał przegrany, mistrzostwo uciekło, drużyna do przebudowy. Pięciu siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów, m.in. Bartosz Kurek i Amerykanin Russell Holmes, rozstało się z klubem – poinformowano w czwartek na stronie internetowej Resovii.

RSS

"Biedny Misiewicz, młody człowiek". Kaczyński broni pracownika MON

29.10.16

"Pan Misiewicz stał się symbolem czegoś, czego nie powinien być symbolem".

RSS

Mocny funt, mocny dolar

29.03.19

Eurodolar lokuje się dziś rano na poziomie 1,1260 - a zatem nadal nisko, w dolnych obszarach konsolidacji, która trwa od jesieni 2018, Można oczywiście rozważyć minimum marcowe na 1,1180 i wtedy obecny kurs nie będzie aż tak niski, ale ten ,,,

RSS

Były najlepszy młodzieżowiec Europy w końcu w NBA

16.07.16

Na ten moment Dario Sarić czekał dwa długie lata. Dwukrotnie wybierany najlepszym młodym koszykarzem w Europie Chorwat podpisał dwuletni kontrakt z drużyną ligi NBA Philadelphia 76ers.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny