Burze podążają na wschód

01.09.17

W nocy będzie grzmiało.

Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) ogłosił trzeci program luzowania ilościowego, czyli tzw, QE3, Mimo, iż QE była już dyskontowana rynek zapowiedź tę przyjął z entuzjazmem zakładając najprawdopodobniej, że aktywna postawa banków po obu stronach Atl - Symbolicznie płyniemy na Jasną Górę. Zrobimy prawie 4 tys. długości basenowych - mówią uczestnicy.

"Potwierdziły się obawy". Sąd Najwyższy USA odrzucił w poniedziałek skargi wniesione przez stany Nebraska i Oklahoma, które utrzymują, że legalizacja marihuany przez sąsiadujący z nimi stan Kolorado była niezgodna z prawem federalnym i doprowadziła do przemytu tego narkotyku. Gdyby Polacy wybierali w kwietniu nowy parlament, najwięcej głosów zdobyłaby Platforma Obywatelska. Jednak, jak wynika z najnowszego sondażu CBOS, PO nieznacznie traci. Zyskuje za to PiS, na które chce głosować co czwarty pytany. Miejsca w Sejmie mogłaby być pewna tylko jeszcze jedna partia.

Prosiłem go, błagałem, żeby tego nie robił. Mówiłem mu, że to się źle skończy, że tylko czekam, kiedy i jak mocno się poturbuje… Ale nie byłem w stanie go przekonać - mówi w rozmowie z "Wprost" były prezydent Lech Wałęsa.


Żużlowcy Azotów Tauron Tarnów zostali drużynowymi mistrzami Polski. Kontrolowane bankructwo Grecji nie wywołało wielkiego entuzjazmu na rynkach, Na wykresie godzinnym pary walutowej EURUSD widać, że strona popytowa słabnie,

55-letnia kobieta oddała oszczędności swojego życia. Niestety nie widać jak na razie końca kryzysu politycznego we Włoszech, Jak dotąd nominowany na premiera Carlo Cottarelli nie przedstawił prezydentowi składu swojego tymczasowego rządu, Ponadto istnieje ryzyko, że techniczny rząd nie otrzyma,,, Główna stopa procentowa w eurolandzie spadła z 0,5 proc, do 0,25 proc, Spłacający ponad 30 mld zł kredytów mieszkaniowych w euro mają zapewnione kolejne miesiące rekordowo niskiego oprocentowania,Telefon Grzegorza Schetyny jest, jak mówią w klubie parlamentarnym PO, rozgrzany do czerwoności. Platforma zaczęła wielkie łowy na lewicy. Kto następny?
Na 90 dni. Tymi słowami fizyk prof. Iwo Białynicki-Birula zwrócił się do polityków podczas wręczenia odznaczeń naukowcom w Pałacu Prezydenckim.

RSS

Mieszkania: Zimowego uśpienia ciąg dalszy

08.03.11

Indeks cen transakcyjnych mieszkań w lutym niemal nie zmienił swojej wartości w porównaniu z poprzednim miesiącem,

RSS

"Mała wojna" bez zwycięzców

15.04.11

8 sierpnia 2008 roku serwisy informacyjne podały, że w odpowiedzi na rozpoczęcie przez Tbilisi ofensywy przeciwko separatystycznej Osetii Południowej, wojska rosyjskie wkroczyły do Gruzji by zapobiec eskalacji przemocy. Winny wybuchu konfliktu miał być agresywny Michaił Saakaszwili, który wykorzystując to, iż świat skoncentrował swoją uwagę na Olimpiadzie w Pekinie, zamierzał siłą zagarnąć zbuntowaną prowincję. Ronald D. Asmus w swojej książce „Mała wojna” przekonuje jednak, że sytuacja była znacznie bardziej skomplikowana.

RSS

Złoty mocniejszy pomimo słabych danych

08.08.10

Po rekordowym lipcu, pierwszy tydzień sierpnia przynosi kontynuację umocnienia polskiej waluty i nadal jest ono szybsze niż średnio w segmencie walut wschodzących, To wszystko pomimo niepokojących danych z USA oraz krytyki podejścia polskiego rządu do roz

RSS

Kiepskie wyniki Agory. Spadki w kilku segmentach, w tym kluczowym: prasie

15.08.13

W pierwszej połowie roku Agora - właściciel "Gazety Wyborczej" - zanotowała spadek przychodów na poziomie ponad 5 proc. rok do roku, do poziomu 533,7 mln zł. Spółka zanotowała też 0,8 mln zł straty netto, wobec 0,3 mln zł straty w tym samym okresie ubiegłego roku.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

API: zaskakująco duży wzrost zapasów ropy w USA

01.10.15

We wtorek notowania ropy naftowej odbiły w górę, Cena ropy Brent wzrosła o 1,2%, natomiast notowania ropy WTI zwyżkowały o 0,85%, odbijając się tym samym po raz kolejny od wsparcia w okolicach 44 USD za baryłkę, Wzrost cen amerykańskiej ,,,

RSS

"Wyleniały wezyr" wraca do sułtana i eunuchów

08.12.10

Wyleniały wezyr wraca na listy wyborcze PiS. Ludwik Dorn twierdzi, że chce w ten sposób wzmocnić głos partii w krytykowaniu gnuśnego rządu. To dość sensacyjna wiadomość, jeśli przypomnieć sobie, że Dorn nazwał wcześniej prezesa Jarosława Kaczyńskiego sułtanem otoczonym przez dwór eunuchów.

RSS

Trąby wodne na Morzu Śródziemnym. Hiszpanie podziwiali je z plaż

01.03.13

Niezwykłe zjawisko atmosferyczne zaobserwowali mieszkańcy prowincji Alicante.

RSS

Prawie wszystkie scenariusze Banku Anglii

08.08.16

Prawie wszystkie scenariusze przed posiedzeniem Banku Anglii, Jak funt może zachowywać się po południu? Dolar jednak nieco mocniejszy choć tuż po względnie dobrych danych z USA reakcja była dość przytłumiona,

RSS

Znany szef kuchni nie chce już gwiazdek Michelina

22.09.17

Sebastien Bras, szef trzygwiazdkowej restauracji, wielokrotnie nagradzanej przez Michelina, rezygnuje z uczestniczenia w kolejnej edycji popularnego przewodnika kulinarnego. Francuz swoją decyzję tłumaczy poczuciem zbyt dużej presji.

RSS

Brak siły byków

15.08.13

Dobre dane z gospodarki niemieckiej, jak również ze Strefy Euro, nie odmieniły znacząco spadkowej sytuacji na wykresie EUR/USD, Tuż po ich publikacji widać było jedynie skromny ruch w górę do 1,3280,

RSS

Szokujące nagrania, bohaterskie akcje

22.05.16

Wybieracie materiał tygodnia.

RSS

"Kozacy wysadzili pociąg z rosyjskimi żołnierzami"

08.07.15

Ujawniają ukraińskie media.

RSS

Węgry: Rząd chce skarżyć opozycję za zbrodnie sprzed dziesiątek lat

22.11.11

Węgierska partia Fidesz premiera Viktora Orbana złożyła w parlamencie projekt ustawy, która obciąża partię socjalistyczną MSZP, będącą głównym ugrupowaniem opozycyjnym, zbrodniami popełnionymi przez dawną partię komunistyczną - pisze agencja AFP.

RSS

USA zaproszone do rozmów ws. Syrii

15.01.17

Turcja i Rosja postanowiły zaprosić Stany Zjednoczone na rozmowy w sprawie pokojowego uregulowania konfliktu w Syrii - oświadczył turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu. Rozmowy mają się odbyć 23 stycznia w stolicy Kazachstanu, Astanie.

RSS

Rodzina była pewna, że 72-latek nie żyje. Policjanci wyczuli jeszcze puls

08.03.17

Nieprzytomnego mężczyznę w gdańskim mieszkaniu znaleźli jego bliscy.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny