Burze podążają na wschód

01.09.17

W nocy będzie grzmiało.

Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań PLN po wczorajszej próbie lekkiego osłabienia, Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2710 PLN za euro, 3,7811 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9074 PLN ,,, Z tytułu zakupu samochodu w ramach WNT zapłaciłam podatek (w terminie 14 dni od zakupu). Za podstawę opodatkowania przyjęłam cenę zakupu pojazdu powiększoną o akcyzę. Urząd skarbowy uznał jednak, że powinnam zapłacić podatek jedynie od wartości samochodu. Uznał ponadto, że w deklaracji VAT-23 powinnam wpisać wartość zakupu w PLN, a nie w euro. Czy urząd skarbowy ma rację? "Odszedł spokojnie we śnie wcześnie rano" - napisała na Facebooku matka Stephena Suttona, nastolatka, który chorował na raka.Burmistrzem Sulęcina zostanie najprawdopodobniej Dariusz Ejchart z SLD. To będzie starcie gigantów, z którego górą może wyjść tylko jeden. Władimir Putin nie weźmie udziału w całości obchodów rocznicowych w Katyniu – nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”. Z naszych ustaleń wynika, że premiera Rosji na pewno zabraknie na mszy świętej.
fot. kermlin.ru

Po osiągnięciu pierwszego zasięgu trendu wzrostowego, wyznaczonego z geometrii Fibonacciego, możemy zauważyć korekcyjny ruch spadkowy na GBPUSD, Pierwszą strefą wsparcia jest 1,6702-1,6685 (tygodniowy pivot, Tenkan-sen), Jednak ważniejszym ,,,

Wydanie specjalne na temat wydarzeń w Turcji w TVN24 i TVN24 BiS. "Konieczność restartu jednego z systemów".

Na terenie dawnej huty Szopienice pojawili się pracownicy wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska. Moskwa zmarnowała czas prosperity - mówi Stanisław Ciosek, były ambasador RP w Rosji. Ruszyło śledztwo w sprawie ataku na hydroelektrownię na rosyjskim Kaukazie. W eksplozji czterech ładunków wybuchowych i strzelaninie zginęło tam dwóch pracowników ochrony elektrowni, a trzy inne osoby zostały ranne.
Państwowy koncern RusHydro, do którego należy elektrownia, nazwał incydent "zamachem terrorystycznym".
Do ataku doszło w mieście Baksan. Napastnicy nad ranem czasu lokalnego zdetonowali bomby wcześniej podłożone na terenie obiektu. Ładunki eksplodowały w hali turbinowej, wywołując pożar dwóch generatorów prądu.
Następnie 6 nieznanych sprawcówpodjechało pod budynek elektrownii otworzyło ogień do pracowników RusHydro. Dwóch ochroniarzy zginęło. Napastnicy zabrali zabitym strażnikom karabiny maszynowe - Kałasznikow.
Najprawdopodobniej ta sama grupa zaatakowała wcześniej pobliski posterunek policji.
Pożar w hydroelektrowni został już ugaszony. Atak nie zakłócił dostaw prądu. Na miejscu pracują oddziały milicji i zespół dochodzeniowy. Wzmocniono również ochronę strategicznych obiektów w tym rejonie.
W związku z incydentem premier Rosji Władimir Putin zwołał nadzwyczajne spotkanie gabinetu. Wicepremier Igor Sieczin stanął na czele zespołu, który zajmie się naprawą hydroelektrowni. Szef rosyjskiego rządu jest też w stałym kontakcie z ministrem odpowiedzialnym za sprawy energetyczne.
więcej
Zaatakowana elektrownia leży w Kabardyno-Bałkarii - republice rosyjskiej w zachodniej części Kaukazu Północnego. Rejon ten jest bardzo niespokojny i często dochodzi do incydentów.
Baksańska elektrownia wodna jest jedną z najstarszych w Rosji. Zbudowano ją w latach 30-tych ubiegłego wieku. Ostatnio prowadzono prace przy jej modernizacji. Wytwarza 25 megawatów, zaopatrując w prąd kilka miast Kabardyno-Bałkarii i szereg kurortów miejscowości Mineralne Wody.
Na metę jesiennych zmagań w Lidze Mistrzów wpadli jako pierwsi w grupie, ale wciąż zawodzą w Bundeslidze. Po raz trzeci z rzędu w meczu u siebie nie zdobyli nawet punktu, co jest najgorszym wynikiem w historii. Kościół powinien być wdzięczny mediom za to, że pomogły mu "zrzucić maskę" ujawniając skandal pedofilii, a nie atakować je jako agresorów - ocenia "La Repubblica". Według włoskiej prasy to najtrudniejszy moment pontyfikatu Benedykta XVI. Król Maroka Mohammed VI ułaskawił, w odpowiedzi na memorandum przedstawione przez Narodową Radę Praw Człowieka, 190 zatrzymanych, w tym islamistów i więźniów politycznych - podały oficjalne źródła w Maroku.

RSS

Ogrzanie 2-pokojowego M może kosztować krocie

29.01.10

Przeciętnie aż dwukrotnie więcej płacą za ogrzewanie osoby mieszkające w nieocieplonych budynkach z "wielkiej płyty", niż w nowym budownictwie - wskazują szacunki Home Broker. finanse.wp.pl

RSS

Działania Jerzego Millera pod lupą ABW i CBA: Minister na widelcu służb specjalnych

15.05.10

ABW i CBA biorą pod lupę ujawnione przez "DGP" działania ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera. Służby specjalne nie wykluczają, że rozpoczną swoje śledztwa w tej sprawie. Będą sprawdzać, czy zgodnie z prawem wydano z budżetu 4 miliony złotych.

RSS

Bankowy wyjadacz tłumaczy decyzję agencji ratingowej

15.05.16

"Wpływ perspektywy nie będzie tak poważny".

RSS

Czy prezydent Komorowski potrzebuje historyka?

22.08.10

- Za dużo jest u nas historyzmu. Polska bierze udział w wielkim wyścigu o przyszłość. Nie wygra wyścigu biegacz, który porusza się do przodu z głową odchyloną do tyłu – uważa były marszałek Senatu Longin Pastusiak, z wykształcenia historyk. Z kolei inny historyk, a zarazem eurodeputowany PiS Paweł Kowal podkreśla, że polityka historyczna powinna odgrywać dużą rolę w budowaniu wspólnoty narodowej. Obaj politycy w rozmowie z Wprost24 odnoszą się do nominacji prof. Tomasza Nałęcza na stanowisko doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego do spraw historii i dziedzictwa narodowego.
Prof. Tomasz Nałęcz (fot. FORUM)

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Dolar jeszcze silniejszy

29.11.10

Zgodnie z oczekiwaniami, w dniu wczorajszym obserwowaliśmy bardzo spokojną sesję, Zmienność była minimalna i większość par walutowych zamknęło się w okolicach otwarcia, To wszystko za sprawą Dnia Dziękczynienia, który mieliśmy wczoraj w USA, Giełdy akcji

RSS

Po zamieszaniu z dotacjami: Rzeczniczka PARP zwolniona

22.03.10

Rzeczniczka Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości straciła stanowisko. Według naszych informacji została zwolniona w związku z zamieszaniem z dotacjami unijnymi.

RSS

Kryzys zadłużenia w Grecji zagraża sektorowi bankowemu

22.06.11

Problem zadłużenia Grecji nie schodzi z czołówek prasy ekonomicznej i pozostaje w centrum uwagi inwestorów na całym świecie, Dziś odbędzie się głosowanie nad wotum zaufania dla przemeblowanego gabinetu premiera Papandreou, bez uzyskania, którego pod wielk

RSS

Chińska przecena szkodzi giełdom

29.07.15

W USA inwestorzy od rana mieli popsute humory, W Chinach indeks Shanghai Composite spadł o 8,5 proc, (najmocniej od 8 lat), co musiało inwestorów na całym świecie zdenerwować,

RSS

Zbyt szarmancki Putin, czy Merkel witająca się nosem?

15.11.14

Wybierz wideo tygodnia w tvn24.pl.

RSS

Cisza wyborcza w serwisie Wprost24

08.10.11

Od północy 8 października do zamknięcia lokali wyborczych 9 października zgodnie z prawem na terenie całej Polski obowiązuje cisza wyborcza. Zakazana jest wszelka publiczna agitacja oraz publikowanie sondaży wyborczych. Przepisy te obowiązują również użytkowników internetu i portale internetowe.

RSS

"Szczęście w nieszczęściu, wypadek miałem w Anglii"

22.01.10

- Mam uszkodzony rdzeń kręgowy. Nie mogę chodzić, a w rękach też prawie nie mam czucia. Uczę się życia na nowo - wyznaje w rozmowie z tvn24.pl Łukasz Borowski, poszkodowany w wypadku samochodowym. 27-letni Polak otrzymał na mocy decyzji brytyjskiego sądu rekordowe odszkodowanie w wysokości 8,35 miliona funtów.

RSS

Eksperci: terroryści wywodzą się z grup przestępczych, radykalizują się w więzieniu

16.07.16

W "Faktach z Zagranicy" Krzysztof Liedel i Piotr Niemczyk.

RSS

Ponad 100-metrowy komin legł w gruzach. Zobacz wyburzanie

09.03.14

Kolos z Bogatyni zamienił się w 9,5 tys. ton betonowego gruzu.

RSS

Dane z USA równie ważne jak informacje z ECB

08.11.13

Uwaga rynków nadmiernie koncentruje się na dzisiejszym posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego, Inwestorzy zastanawiają się, jakie asy wyciągnie z rękawa Mario Draghi, To co zastanawia to względna słabość euro w ostatnich dniach, pomimo ,,,

RSS

"Na miejscu Pawlaka bym nie wytrzymał"

01.06.10

- Nieraz odnosi się wrażenie, że PO sprawdza wytrzymałość Waldemara Pawlaka. Ja bym już tego nie wytrzymał. Powinniśmy uzgadniać sprawy między sobą, a nasz partner grzeszy co chwilę, obiecuje poprawę, a potem znów grzeszy - mówił w TVN24 Eugeniusz Kłopotek z PSL nawiązując do wskazania, bez uzgodnień z klubami, przez marszałka Bronisława Komorowskiego Marka Belki na szefa NBP. - Marszałek musiał być w tej sprawie ponad - odpowiadał Adam Szejnfeld z PO.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny