"Wyszło się rano i nie było wioski. Nic"

29.08.17

Reporterka "Czarno na białym" TVN24 była w powiecie sępoleńskim. Żywioł zdemolował tam niemal całe miejscowości.

Wycofanie się przez rząd z wprowadzenia jednolitej daniny nie zaburza dalszych prac nad zmianami w ochronie zdrowia - zapewniło w środę ministerstwo zdrowia. Od 1 stycznia 2018 r. NFZ ma być zlikwidowany, planowane jest odstąpienie od finansowania pojedynczych procedur na rzecz ryczałtu obejmującego całość opieki. Zdjęcie maszyny przelatującej nad Jarocinem (woj. wielkopolskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Tomasza Bartkowiaka. W piątek rano złoty jest nieco mocniejszy na głównych ustawieniach, Wprawdzie nie widać tego bezpośrednio w kursie EUR/PLN, który pozostaje wokół 4,25, o tyle USD/PLN jest wart 3,6350 mimo faktu, że EUR/USD znajduje się poniżej 1,17Według naukowców, w środę śniegu u naszych zachodnich sąsiadów ma być jeszcze więcej. Na trzy lata więzienia za kradzież obrazu Claude'a Moneta "Plaża w Pourville" skazał sąd w Poznaniu Roberta Z. Skazany ma też pokryć w części szkody, jakie muzeum poniosło w wyniku kradzieży.

Najmłodsze z dzieci ma 13 miesięcy. Koszmar maluchów miał trwać od lipca tego roku.

Włochy trzecią drużyną Pucharu Konfederacji. Po efektownym meczu, czterech bramkach i serii rzutów karnych pokonali Urugwajczyków. O północy finał Brazylii z Hiszpanią.

Pentagon wezwał Izrael, by czynił więcej w celu ochrony ludności cywilnej podczas swej operacji wojskowej w Strefie Gazy. Według Amerykanów konflikt pochłonął już "zbyt dużą" liczbę ofiar cywilnych.

Po raz pierwszy od 1981 roku wybory prezydenckie we Francji są tak istotnym źródłem niepokoju wśród zagranicznych inwestorów, Indeks niepewności ekonomicznej Francji znajduje się na najwyższych poziomach w historii, a spready obligacji ,,, Jak opisujemy sprzedawane przez nas towary i usługi na co dzień? O ile różni się to nasze nazewnictwo od nazewnictwa PKWiU? Jak wpływa to na stosowanie stawek VAT? Jak łatwiej, szybciej i pewniej ustalić stawkę VAT? Na te i na wiele innych pytań dotyczących praktycznego zastosowania przepisów ustawy o VAT odpowie Badanie Internetu VAT 2011/2012 . Wystarczy wypełnić 5 anonimowych pytań ankiety by uzyskać hasło do wyników badań. Prawdopodobnie to nie pierwsze zniszczenie, jakich dokonał w tym lokalu.Rynki finansowe nie były łaskawe dla złotego po wyborach parlamentarnych, Obsada stanowiska ministra finansów pozostaje wciąż zagadką i pomimo kilku nazwisk sugerowanych przez polską prasę (na to stanowisko typuje się min, byłego eksperta,,, - Nie jesteśmy internetowymi jełopami - mówił premier Donald Tusk podczas ponaddwugodzinnych konsultacji z przedstawicielami NGO-sów i branży internetowej. Ich efekt to ustanowienie nieformalnego pełnomocnika ds. społeczeństwa informatycznego, data kolejnych konsultacji i obietnica natychmiastowego dostępu do rządowych dokumentów. - Jeśli to była kiełbasa wyborcza, to dobrej jakości – podsumowała Katarzyna Szymilewicz z Fundacji Panoptykon. Adam Bodnar zatwierdzony na pięcioletnią kadencję.

RSS

Zmarł Władysław Stopiński - obrońca Westerplatte

22.12.10

W środę w Skarżysku-Kościelnym (Świętokrzyskie) odbędzie się pogrzeb kpt. Władysława Stopińskiego - zmarłego w niedzielę w wieku 95 lat - obrońcy składnicy tranzytowej na Westerplatte we wrześniu 1939 roku - poinformował ks. Mirosław Maciąg, proboszcz parafii w Lipowym Polu.

RSS

Były prezydent USA wypisany ze szpitala

15.07.17

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Jimmy Carter został zwolniony ze szpitala, czuje się dobrze - poinformowało prowadzone przez niego Centrum Cartera. 92-latek w czwartek został przewieziony karetką do szpitala w Winnipeg w Kanadzie z powodu odwodnienia.

RSS

Radiowóz na sygnale wjeżdża w taksówkę. Moment zderzenia uchwyciła kamera

08.02.14

Sprawcą zderzenia okazał się policjant. Został ukarany mandatem i punktami karnymi.

RSS

Turyści natrafili na nagie ciało na Szymoszkowej

01.07.14

Sprawą zajmuje się już prokuratura.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

"Decyzja papieża to sygnał, że jeżeli popełniłeś taki grzech, nie jesteś na straconej pozycji"

22.11.16

Papież przedłużył decyzję, na podstawie której każdy kapłan może rozgrzeszać z dokonania aborcji. Dyskusja w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS.

RSS

Gdańsk - Płażyński - pogrzeb

22.04.10

Uczciwy, odważny i wierny swoim poglądom - tak o Macieju Płażyńskim mówili jego znajomi i przyjeciele. Zmarłego tragicznie polityka pożegnano dziś w Gdańsku.
Premier Donald Tusk - podczas mszy żałobnej - wspominał byłego Marszałka Sejmu jako człowieka, który troszczył się przede wszystkim o innych.
Janusz Śniadek przewodniczący NSZZ Solidarność zapamięta Macieja Płażyńskiego jako człowieka wiernego swoim ideałom, który zawsze był wierny swoim poglądom a nie partiom. Zdaniem Przewodniczącego Solidarności były Marszałek Sejmu zawsze służył ludziom a nie sondażom politycznym.
Maciej Płażyński zginął w katastrofie prezydenckiego Tupolewa pod Smoleńskiem. Został pochowany w Bazylice Mariackiej.

RSS

Brak Amerykanów nie oznacza braku handlu

29.11.14

W czwartek Amerykanie obchodzili Święto Dziękczynienia i zamiast do pracy ruszyli do kuchni przyrządzać indyki, a dokładniej czynić ostatnie szlify, gdyż przyrządzanie świątecznego indyka wraz z marynowaniem trwa około 24 godzin,

RSS

Euro rośnie mimo niekorzystnych danych

08.04.11

Fatalne wyniki aukcji portugalskiego długu, zmusiły ten kraj do przygotowania wniosku o pomoc finansową do Unii Europejskiej, Nie przeszkodziło to jednak wspólnej europejskiej walucie do kolejnego umocnienia się w stosunku do amerykańskiego dolara, W nocy

RSS

Domraczewa wygrywa w Hochfilzen. Polki w czołówce

08.12.12

Krystyna Pałka zajęła piąte, a Magdalena Gwizdoń szóste miejsce w piątkowym sprincie biathlonowego Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen. Na dystansie 7,5 km triumfowała Białorusinka Daria Domraczewa, przed Finką Kaisą Maekaeraeinen.

RSS

Polski centralny port lotniczy nie może liczyć na pieniądze z Brukseli

15.03.17

O budowie "międzynarodowego, światowego lotniska, gdzieś niedaleko Warszawy" mówił m.in. Jarosław Kaczyński.

RSS

Kubica: wjechał mi w tył

15.03.10

Pierwsze koty za płoty - w inauguracji sezonu Formuły 1 Robert Kubica zajął 11. miejsce. Byłby z pewnością wyżej, gdyby nie kolizja na starcie z Niemcem Adrianem Sutilem. - Nie odjął gazu i wjechał mi w tył. Obróciłem się i wyścig skończył się już na pierwszym okrążeniu - podsumował polski kierowca Renault.

RSS

Dalsza deprecjacja polskiej waluty

08.01.10

W przeciwieństwie do dnia wczorajszego dziś na głównej parze walutowej panowały niedźwiedzie, Generalnie ostatnie dni to spore wahania pomiędzy 1,43 a 1,45, ponieważ inwestorzy nie mogą się zdecydować w którą stronę dalej podejmować decyzje, Opublikowane

RSS

Dwie elektrownie atomowe na drodze wielkiej Irmy. Amerykanie w pogotowiu

08.09.17

Największy od kilkunastu lat huragan przetaczający się przez Karaiby w kierunku Florydy niszczy większość tego, co spotyka na swej drodze.

RSS

Sygnały zbyt słabe

22.02.17

Wypowiedzi Mester z Fedu, dane o bilansie handlowym Japonii, czy inflacja producentów z Niemiec, nie powodują większych zmian na rynku walutowym, Złoty odrabia część ostatnich strat w relacji do dolara, euro czy forinta

RSS

Pogrzeb prezesa Federacji Rodzin Katyńskich

22.04.10

Prezes Federacji Rodzin Katyńskich Andrzej Sariusz-Skąpski, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, spoczął na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. - Uderzyli w ziemię zła, aby stała się ziemią dobra - mówił ks. Tomasz Boroń w homilii podczas mszy pogrzebowej.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny