Wielka precyzja obrońcy. Szkoda, że strzelił do własnej bramki

15.08.17

Obrońca gospodarzy zupełnie stracił głowę.

Ssak od razu stał się wielką atrakcją dla turystów. "Chcesz i masz" - pod takim nickiem 21-letni Marcin C. sprzedawał przez internet aparaty fotograficzne. A raczej twierdził, że sprzedaje, bo sprzęt do kupujących nigdy nie dotarł. Oszust mówi do kamery "przepraszam", ale pieniędzy nie jest w stanie oddać. I wciąż jest na wolności.Zdjęcia z planu trafiły do sieci. Giełdowy handel odbywa się pośród zadumy nad niespotykaną w historii narodową tragedią z sobotniego poranka, Do dreptania indeksów w pobliżu ponad rocznych rekordów i okazjonalnego kosmetycznego poprawiania tych osiągnięć o ułamki procentu zdążyliśmy się       Zakończyły się wybory parlamentarne w Iraku. Uprawnionych do głosowania było 19 milionów mieszkańców tego kraju. Wybory zakłóciły jednak zamachy terrorystyczne, co mogło wpłynąć na frekwencję.
      W Bagdadzie porządku pilnowało 200 tysięcy funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa. Nie byli oni jednak w stanie zapobiec serii ataków w stolicy. Łącznie w całym kraju zginęło 38 osób, a 110 zostało rannych. 
      Od momentu otwarcia lokali wyborczych w Bagdadzie eksplodowało około 20 pocisków moździerzowych. Celem ataków były przede wszystkim punkty do głosowania. Sześć pocisków spadło na teren tak zwanej "zielonej strefy" - silnie chronionego centrum miasta, w którym znajdują się urzędy, ambasady i dowództwo wojsk amerykańskich.
      Ze względu na zagrożenie zamachami, w wielu miastach Iraku zaostrzono środki bezpieczeństwa. W niektórych miejscach obowiązywała godzina policyjna, wprowadzono też całkowity zakaz poruszania się samochodami. Irackie władze wzmocniły również swoje siły na granicy z Iranem. Przejścia graniczne z tym krajem zostały zamknięte na czas głosowań.
      Już w czwartek odbyły się pierwsze głosowania do irackiej Rady Reprezentantów. Do urn poszła jedynie część obywateli tego kraju, ale i wówczas nie udało się wszystkim zapewnić bezpieczeństwa. W zamachach zginęło co najmniej 14 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Przed głównym terminem wyborów głosowało tysiące pracowników rządowych, więźniowie i ciężko chorzy obywatele. Łącznie do urn mogło pójść wcześniej 600-700 tysięcy Irakijczyków. Większość z nich to członkowie sił bezpieczeństwa.
       O 325 miejsc w irackim parlamencie ubiegało się ponad 6 tysięcy kandydatów. Uprawnionych do głosowania jest 19 milionów Irakijczyków, w tym spora część mieszkających poza granicami kraju. Procesowi wyborczemu w tym kraju przypatrywało się pół miliona obserwatorów.
       Nowi deputowani do Rady Reprezentantów wybiorą premiera i prezydenta Iraku. Jest spora szansa, że na obu tych stanowiskach pozostaną politycy, którzy obecnie pełnią te urzędy. Według sondaży, na zwycięstwo w wyborach może bowiem liczyć szyickie ugrupowanie pod wodzą premiera Nuri al-Malikiego. Aby mieć większość w parlamencie, będzie ono jednak musiało utworzyć koalicję z innymi szyickimi partiami.
       Wybory parlamentarne są poważnym testem dla irackich władz. Wkrótce Irakijczycy sami będą musieli zadbać o bezpieczeństwo w kraju. Wojska Stanów Zjednoczonych przygotowują się bowiem do wycofania swoich sił z regionu. Amerykańskich kontyngent wojskowy zostanie zredukowany o około połowę żołnierzy latem tego roku, a w 2011 roku siły USA mają kompletnie wycofać się z Iraku.


W Rumunii w poniedziałek rozpoczął się proces byłego szefa więzienia w Rymniku ppłk. Alexandru Visinescu oskarżonego o ludobójstwo, znęcanie się nad więźniami i głodzenie ich w latach 50. i 60. Jest to pierwszy taki proces w Rumunii, 25 lat od obalenia komunizmu.

Młodzi kierowcy szaleńczą i niebezpieczną jazdą poważnie zagrażali spacerowiczom. PiS-owi grozi klęska spowodowana napływem własnego aparatu żądnego władzy.

W 84 proc. szkół podstawowych, w klasach pierwszych lub w oddziałach zerowych już teraz są dzieci sześcioletnie - poinformowała w Sejmie wiceminister edukacji Krystyna Szumilas. Jej zdaniem, świadczy to o tym, że rodzice zaufali tym szkołom. Prezydent Francji Nicolas Sarkozy ponownie powołał na stanowisko premiera Francois Fillona, który dzień wcześniej oficjalnie podał się do dymisji - poinformował w komunikacie Pałac Elizejski. W ciągu dnia oczekiwana jest rekonstrukcja rządu. Mają dość pytań, kiedy się ożenią i będą mieć dzieci. Ze strachu przed ujawnieniem polscy geje szukają gorączkowo partnerki, by stworzyć z nią pozory normalnego związku. Niektórzy są gotowi nawet się ożenić.
fot. WprostPrzebywający z wizytą w Pekinie prezydent Bronisław Komorowski złożył kondolencje rodzinom pięciu polskich żołnierzy, którzy tego dnia zginęli w Afganistanie. Chodzi o śledztwo w sprawie wspierania tak zwanego Państwa Islamskiego. Pierwsza połowa stycznia w notowaniach EUR/USD upłynęła pod znakiem umiarkowanego odreagowania, w drugiej obserwowaliśmy już powrót do dynamicznych spadków, Wartość euro względem dolara pod koniec minionego miesiąca zeszła pod psychologiczną barierę 1,400

RSS

Dziecko wypadło z okna, matki nie było. "Pogubiła się w alkoholu"

29.08.14

RSS

PiS pomoże państwowym spółkom?

08.11.15

Pomysł PiS tworzenia funduszy inwestycyjnych przy spółkach z udziałem Skarbu Państwa jest interesujący z punktu widzenia wzrostu gospodarczego, rynku kapitałowego i rozwoju samych spółek - uważają eksperci. Ważne są jednak szczegółowe rozwiązania - wskazują.

RSS

Śledztwo w sprawie likwidacji getta w Otwocku umorzone

01.11.14

Wywiezieno ok. 8 tys. obywateli polskich narodowości żydowskiej do obozu zagłady w Treblince i zamordowanona miejscu ok. 2 tys. osób.

RSS

USA odsyłają Rosjanina zatrzymanego w aferze szpiegowskiej

15.07.10

Stany Zjednoczone nakazały wydalenie obywatela Rosji Aleksieja Karetnikowa, którego zatrzymały w związku ze śledztwem dotyczącym siatki rosyjskich szpiegów w USA - ogłosił we wtorek czasu lokalnego rzecznik resortu bezpieczeństwa wewnętrznego Matt Chandler.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Limitowana wersja Renault: Oto auto, które nazywa się..."Kubica"

08.07.10

Mało kto może poszczycić się tym, że eksluzywna, limitowana wersja samochodów, jest sygnowana jego nazwiskiem. A Robert Kubica może! Francuski producent aut wprowadza właśnie na rynek Renault Megane Coupe GT ROBERT KUBICA. Powstanie tylko 30 takich aut i będą one dostępne tylko w Polsce! Za ile?

RSS

Kolejny mocny transfer PSG. Tym razem Kluivert

15.07.16

Patrick Kluivert został zatrudniony przez mistrza Francji. Były reprezentant Holandii zajmie w PSG stanowisko kierownicze. Będzie dyrektorem piłkarskim.

RSS

Kiedy nabywca może wystawić fakturę zamiast sprzedawcy

22.05.11

Nabywcy towarów i usług od sprzedawcy, który jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT mogą wystawiać faktury za niego. Faktury te stwierdzają dokonanie sprzedaży towarów lub wyświadczenie (ewentualnie otrzymanie zaliczki). Przy czym są wystawiane przez kupującego (a nie sprzedawcę). Praktyka ta stanowi wyjątek od zasady i stosują ją najczęściej ściśle współpracujące ze sobą firmy.

RSS

Jeśli się nieładnie zestarzeje...: Przybylska zrobi sobie operację plastyczną

01.03.10

W "Klubie szalonych dziewic", nowym serialu telewizji TVN, Anna Przybylska po raz pierwszy gra kobietę dojrzałą. Aktorka zapewnia, że czuje się młoda duchem. Zapowiada jednak, że jeśli się brzydko zestarzeje, skorzysta z pomocy chirurga plastyka - donosi "Fakt".

RSS

Inwestorzy ignorują problemy Hiszpanii - ważny będzie piątek?

29.03.12

Informacje o większym od oczekiwanego deficycie budżetowym Hiszpanii za pierwsze dwa miesiące b,r, nie mogą napawać optymizmem, Dodatkowo rząd Mariano Rajoy#8217;a znalazł się w trudniejszym położeniu po przegranych wyborach w Andaluzji,

RSS

Niespodzianki we Wrocławiu

08.06.12

RSS

W grudniu nie będzie drożej

01.12.12

W tym tygodniu detaliczne ceny na stacjach paliw spadły już znacznie mniej, niż w przypadku poprzednich notowań, Grudzień zaczniemy zatem na poziomach bliskich 5,55 zł/l benzyny i 5,63 zł za litr diesla, Co prawda zmiana jest nieduża, ale ,,,

RSS

Polacy w Afganistanie zatrzymali trzech groźnych rebeliantów

22.02.11

Jeden z głównych komendantów talibskich działających w dystrykcie Andar, dowódca lokalnej grupy rebelianckiej oraz prawdopodobny zamachowiec-samobójca zostali zatrzymani przez żołnierzy Polskich Sił Zadaniowych w Afganistanie - poinformowały służby prasowe PKW Afganistan.

RSS

Kaczyński: Zbyszku, zapomnijmy o tym, co było złe, idźmy razem

22.04.12

- Zwracam się do ciebie Zbyszku, zapomnijmy o tym, co było złe, idźmy razem - zwrócił się w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński do przywódcy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry w przemówieniu podczas marszu dot. koncesji na cyfrową emisję naziemną dla TV Trwam. Ziobro odpowiedział Kaczyńskiemu kilkanaście minut później: - Jarku zapomnieliśmy, idźmy razem - stwierdził szef Solidarnej Polski.

RSS

Obama: Rząd zawiódł ws. incydentu terrorystycznego

08.01.10

Prezydent USA Barack Obama obiecał, że wyciągnie konsekwencje wobec winnych zaniedbań w jego administracji, które w święta Bożego Narodzenia omal nie doprowadziły do wysadzenia w powietrze przez nigeryjskiego terrorystę samolotu linii Northwest Airlines.

RSS

"Jeśli coś mu się stanie, to się stanie". Lekarz Trumpa o zdrowiu prezydenta elekta

22.12.16

Donald Trump będzie najstarszym w chwili obejmowania urzędu prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny