Polacy jedzą więcej miodu. Choć mocno podrożał

08.08.17

W ubiegłym roku w Polsce wyprodukowaliśmy 19 tysięcy ton miodu. Rośnie też jego spożycie - informuje Główny Urząd Statystyczny. Wzrosła też jego cena. Obecnie za 400 gramowy słoik miodu wielokwiatowego musimy zapłacić prawie dwa razy tyle ile w 2000 roku.

Rubel: Nadal tracił na wartości, chociaż skala ruchu została ograniczona w drugiej połowie tygodnia, dzięki poprawie nastrojów na rynku ropy, oraz ?dobrze przyjętemu? komunikatowi po posiedzeniu FED, Słabość rubla to wynik nałożenia ,,, Pies przez dziewięć lat pomagał funkcjonariuszom. Jens Stoltenberg wyraził zaniepokojenie.Worek z pieniędzmi Paris Saint-Germain wydaje się nie mieć dna. Prezydent Komorowski w "Kropce nad i". Eurodolar jest dziś rano w okolicach 1,0715-20, Trochę się cofnął w porównaniu z wczorajszymi maksimami, Być może gracze odebrali wypowiedź S, Mnuchina o reformie podatkowej jako uspokajającą w porównaniu z wypowiedzią sprzed kilku,,,

- Jarosław Kaczyński przekracza wszelkie granice przyzwoitości - mówi o reakcji prezesa PiS na wydarzenia w Łodzi wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski z PO. Nieco łagodniej, ale też krytycznie oceniają słowa Kaczyńskiego Bartosz Arłukowicz z Lewicy i Eugeniusz Kłopotek z PSL. Ten ostatni apeluje do polityków, by przyjęli bolesną prawdę, że cała klasa polityczna jest odpowiedzialna za tragedię w Łodzi.
Fot. Michał Tuliński /FORUM

Jeszcze w środę indeks SP 500 zwyżkował o 0,5 proc,, dając nadzieję na odbicie na europejskich parkietach, Tymczasem wczoraj indeks ten zanotował stratę -4,78%; nurkowały tez pozostałe ważne amerykańskie indeksy, DJIA -4,31% a Nasdaq Composite -5,08%,,, Piłkarze reprezentacji Polski zmieniają kluby.

Ostatni tydzień przyniósł kontynuację konsolidacji kursu EUR/USD, Pod koniec piątkowej sesji kurs eurodolara znajdował się na poziomie 1,4370, czyli zaledwie 0,2 proc, poniżej poziomu, na którym znajdował się tydzień wcześniej, Tygodniowe minimum zostało Piotr Kraśko będzie miał kwaśną minę, gdy zobaczy wyciąg z banku. Tak twierdzi "Fakt", który - powołując się na źródła w TVP - donosi o obniżce pensji prezentera. Kraśko ma stracić około 20 tysięcy złotych miesięcznie. Niemniej, pewne jest też to, że gwiazdor nie umrze z głodu... Senat zajmuje się uchwaloną w czwartek przez Sejm ustawą o Sądzie Najwyższym. W TVN24 wydanie specjalne.Wtorkowe spotkania na szczycie ws, Grecji nie wniosły wiele nowego, gdyż kolejne greckie propozycje mają zostać wysłane przez rząd w Atenach w środę, Wtedy też grecki premier ma wystąpić przed Parlamentem Europejskim, Artur Szpilka w sobotni wieczór zmierzy się w bydgoskiej hali Łuczniczka z Amerykaninem Brianem Minto. Stawką walki wieczoru będzie tymczasowy pas WBC Baltic wagi ciężkiej. Podczas piątkowego ważenia Polak okazał się cięższy od "Bestii" o 4 kilogramy. Przedstawiciele medyczni to prawdziwa armia byłych lekarzy i farmaceutów walczących o to, by lekarze przepisywali leki sprzedawane przez ich firmy. Przez lata wsławili się głównie nachalnymi naciskami na medyków. Teraz tworzą kodeks etyki przedstawiciela medycznego. "To tylko PR-owskie zagranie" - mówią lekarze.

RSS

Historia pomówionej funkcjonariuszki: Tak świadek koronny wrobił superpolicjanta

08.03.10

Ewa Szklarska przez dziesięć lat pracy w policji tropiła bandytów. Padła ofiarą pomówienia jednego z nich. "Wszystkiego mogłam się spodziewać, ale nie tego, że będę się musiała tłumaczyć z czegoś, czego nie zrobiłam" - mówi.

RSS

Francja: 80 tysięcy ludzi manifestuje w Paryżu

08.09.10

Ulicami centrum Paryża maszeruje dzisiaj około 80 tys. przeciwników rządowej reformy emerytalnej - podała prefektura policji. Według francuskiego MSW, już około południa w ponad stu demonstracjach w całym kraju wzięło udział około 450 tysięcy ludzi.

RSS

Tak politycy wspierają się show-biznesem: Na kogo zagłosują gwiazdy?

15.06.10

Rodzimi politycy nie mogli nie dostrzec, jak bardzo w wyborczym sukcesie Barackowi Obamie pomogło wsparcie gwiazd. Wzorem zagranicznych polscy kandydaci korzystają z wielkiej siły oddziaływania osobistości show-biznesu. Który z kandydatów zgromadził największe poparcie? Na kogo chcą głosować wielkie sławy i popularni celebryci? Sprawdź.

RSS

NBP i Bank Kanady zadecyduje dziś o stopach procentowych

08.12.16

Eurodolar pozostaje stabilny w oczekiwaniu na czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, na którym zostanie podjęta decyzja odnośnie parametrów polityki monetarnej a także odbędzie się konferencja prasowa Mario Draghi?ego, EURUSD,,,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Seria gorszych prognoz gospodarczych

08.12.12

Niekorzystne szacunki Europejskiego Banku Centralnego dla gospodarki strefy euro na przyszły rok, ostrzeżenia Alana Greenspana, że amerykańska gospodarka nie będzie się rozwijać szybciej niż 2% przez najbliższe lata i wreszcie dzisiejsza obniżka przez Bun

RSS

Rondo-koszmar. "Jeżdżę codziennie, raz udało mi się trafić na właściwy pas"

22.02.17

Chodzi o Rondo Lotników Lwowskich w Łodzi.

RSS

Zdewastowali pomnik płk. Kuklińskiego. Trzeci raz

15.02.14

RSS

Złoty zyskał do dolara, stabilny do euro

08.02.12

We wtorek złoty znalazł się z jednej strony pod presją spadających giełda europejskich, z drugiej wspierał go wzrost notowań EUR/USD, Ostatecznie umocnił się on do dolara i lekko osłabił do euro, O godzinie 18:05 kurs USD/PLN testował poziom 3,1508, a,,,

RSS

Lewandowski najlepszy w Bayernie

15.12.15

Robert Lewandowski z Bayernu Monachium otrzymał świetną notę "dwa" od dziennikarzy Kickera za swój sobotni występ przeciwko FC Ingolstadt 04 (gdzie "1" oznacza klasę światową, a "6" występ poniżej krytyki). Wysoko ocenieni zostali także inni reprezentanci Polski grający w Bundeslidze.

RSS

Komorowski wziął papier i do Ruskiej Budy

01.07.10

Warto, by każdy, kto 4 lipca będzie poza domem, wziął zaświadczenie i zagłosował - to proste - powiedział kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski, który dzisiaj pobrał zaświadczenie o prawie do głosowania poza miejscem zameldowania.

RSS

Powrót inwestorów zza oceanu nie wywołał entuzjazmu

01.11.12

WYDARZENIE DNIA W Europie głównym tematem dyskusji była ponownie Grecja oraz kolejny wzrost stopy bezrobocia w strefie euro, Wznowienie handlu w USA przyniosło kontynuację trendu bocznego z zeszłego tygodnia, lecz duża ilość danych makro w ,,,

RSS

Rozliczanie VAT przy odwrotnym obciążeniu

15.09.17

Część usług budowlanych została objęta mechanizmem odwrotnego obciążenia VAT, jeżeli usługodawca i usługobiorca są czynnymi podatnikami VAT, a usługodawca świadczy te usługi jako podwykonawca. Pomimo że zasady te obowiązują od 1 stycznia 2017 r. okazuje się, że praktyczne ich zastosowanie stwarza podatnikom w dalszym ciągu wiele problemów.

RSS

Jemen: 60 ofiar starć między grupami radykałów na północy kraju

22.12.11

W północnym Jemenie w walkach między skrajnie konserwatywnymi salafitami i szyickimi rebeliantami z ruchu Huti zginęło 60 ludzi, w tym czterej obywatele Rosji - poinformowało w środę rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

RSS

Były premier o kampanii wyborczej: Mazowiecki krytykuje Tuska za "żyrandol"

08.03.10

Tadeusz Mazowiecki ostro ocenia przygotowania PO się do wyborów prezydenckich. Były premier nie ukrywa, że nie podoba mu się sposób, w jaki Donald Tusk wypowiadał się o urzędzie prezydenta. "Tusk popełnił błąd, bo prezydentura to nie tylko żyrandol" - mówi Mazowiecki w Radiu ZET.

RSS

Profesor mówi: będzie kara

29.05.11

Pod Pałacem Prezydenckim stoją już drugi miesiąc. O sobie mówią: ostatni przyczółek wolnego słowa. Przyczółek się broni, ale i atakuje. Propisowscy profesorowie wykładają na przyczółku o nadchodzącej karze i o rozliczeniach.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny