Lucyfer dosięgnął Alp. Kamienie zamiast śniegu

08.08.17

We włoskich Alpach tak źle, jak teraz, jeszcze nie było.

Chcemy rozmawiać o sprawach najważniejszych, czyli o kondycji finansów publicznych; mamy o tym bardzo krytyczne zdanie - powiedział lider SLD Grzegorz Napieralski, rozpoczynając spotkanie w Sejmie z ministrem finansów Jackiem Rostowskim. Burzowo, ale cieplej.Straż Graniczna zatrzymała obywatela Turcji poszukiwanego od wielu lat w związku z podpaleniem hotelu w Sivas w Turcji w 1993 roku. Mężczyzna został aresztowany, czeka go ekstradycja - poinformowała rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Anna Galon. Węgier Viktor Kassai będzie sędzią głównym niedzielnego meczu Czarnogóry z Polską w eliminacjach mistrzostw świata - poinformowała piłkarska federacja gospodarza zawodów. Początek spotkania w Podgoricy o godz. 20.45.

Status quo na szczycie tabeli Premier League zostało zachowane. W hitowym starciu 23. kolejki liderująca Chelsea zremisowała w Londynie z Manchesterem City 1:1, dzięki czemu wciąż ma pięć punktów przewagi nad swoim najgroźniejszym rywalem w walce o tytuł.

32 dni, 171 goli, jeden triumfator. Blackburn Rovers podbija stawkę za transfer Roberta Lewandowskiego. Angielski klub jest gotów zapłacić Lechowi Poznań za reprezentanta Polski prawdziwą fortunę. Wygląda na to, że tej sumy nie będzie w stanie przebić ani Borussia Dortmund, ani włoska Genoa.

Listę otwiera 26-letni Belg, Salah Abdeslam, uważany za jednego z organizatorów listopadowych ataków w Paryżu. Przewal wawelski i przewal krucyfiksowy pogrzał polskie zombie i człapiąc, podchodzą do kamer autopodnieconych tragedia dziennikarzy. Ale przyjdzie czas wyprowadzki świeżego sarkofagu z Wawelu – twierdzi Kuba Wojewódzki w rozmowie z Piotrem Najsztubem.
fot.: Forum Muzyk chce pobić rekord swojego pierwszego hitu "Gangnam Style".Polskie ceny paliw w tym tygodniu uległy obniżeniu, Podobnie jak na rynku światowym, również i u nas w dziedzinie handlu naftowego nie widać niepokojącego wpływu krymskiego konfliktu, Czy jednak w detalu możemy widzieć dalszy ciąg obniżek? Wybierz wideo tygodnia w tvn24.pl. Dziś ogłoszono nominacje do najważniejszych i najbardziej cenionych obok Oscarów, nagród w amerykańskim przemyśle filmowym, czyli do Złotych Globów. Największą szansę na złotą statuetkę mają filmy: "Jak zostać królem" (7 nominacji), "Fighter" (6 nominacji) oraz "The Social Network" (6 nominacji). Nagrody zostaną wręczone 16 grudnia podczas uroczystej gali w Los Angeles.

RSS

PE - NATO - Rasmussen

15.07.10

Sekretarz generalny NATO zaapelował do unijnych krajów, by nie ustalały już teraz daty wycofania swoich wojsk z Afganistanu, bo przedwczesne zakończenie misji grozi zaognieniem sytuacji i przejęciem władzy przez talibów. Anders Fogh Rasmussen mówił o tym podczas spotkania z deputowanymi w Parlamencie Europejskim w Brukseli.
Nieoficjalnie dowiedziało się o tym Polskie Radio, bo spotkanie z szefem Sojuszu Północnoatlantyckiego było zamknięte dla prasy.
Poza tym sekretarz generalny mówił o współpracy NATO z Unią Europejską. Padła propozycja, by unijny szczyt, który odbędzie się we wrześniu poświęcony był wzajemnym relacjom.
To ważne - jak mówi europoseł Jacek Saryusz-Wolski - zwłaszcza przed listopadowym szczytem NATO w Lizbonie.
"Żeby głos Unii zabrzmiał i został uwzględniony na szczycie NATO. Trochę na takich dziewiczych wodach poruszamy się, bo tych wzajemnych relacji jest niewiele, a jest irracjonalnie żeby te 2 światy funkcjonowały obok siebie" - mówił Jacek Saryusz-Wolski.
Podczas spotkania jeden z deputowanych wspomniał też pomysł utworzenia europejskiej armii, o czym kilka lat temu mówił ówczesny polski premier Jarosław Kaczyński.
Pozostałe tematy - jak wynika z relacjieuroposłów - nie wzbudziły już takiego zainteresowania. Deputowany Janusz Zemke narzekał, że dyskusja między innymi o przyszłości NATO niewiele wniosła.
"Takie odpowiedzi o dość ogólnym charakterze na dość ogólnym poziomie, tak bym to delikatnie nazwał" - mówił polski europoseł.
To było pierwsze spotkanie sekretarza generalnego NATO z deputowanymi do Parlamentu Europejskiego. Nie jest wykluczone, że za kilka miesięcy Anders Fogh Rasmussen będzie rozmawiał z unijnymi liderami, jeśli zaakceptowana zostanie propozycja, by wrześniowy szczyt był poświęcony relacjom Sojuszu z Unią.
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek ma rozmawiać na ten temat z unijnym prezydentem Hermanem Van Rompuyem.

RSS

Najlepsze i najgorsze kreacje królewskiego ślubu

01.05.11

Ubrać się na królewski ślub nie jest łatwo - trzeba dobrze wyważyć proporcje, by strój był z klasą, ale nie przyćmił panny młodej. Tym razem królowały pastele i kapelusze, ale pojawiło się też kilka wpadek. Kto wyglądał najlepiej, a kto przypominał koszmar?

RSS

Dla bezpieczeństwa: Czarna skrzynka także w twoim aucie

01.05.10

Karambol kilku aut, zwały pogiętej blachy. Zawiodły hamulce czy kierowca? Policja nie wie kto jest winny. Do czasu, oto w każdym samochodzie, podobnie jak w samolotach, mają być montowane czarne skrzynki. Jednak nie za darmo. To nie żart, jest już nawet projekt specjalnej ustawy.

RSS

Śledczy postawili kolejny: Chłopiec wypadł z okna. Rodzice mają zarzuty

29.06.10

Zarzut znęcania się nad dzieckiem usłyszeli rodzice trzylatka, który wypadł przez okno jednej z kamienic w Łodzi. Chłopczyk w stanie krytycznym leży w szpitalu. To kolejny zarzut jaki usłyszeli. Wcześniej zarzucono im narażenia synka na utratę życia lub zdrowia.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Dziecko pod respiratorem. Rodzice nie mają na prąd

15.07.11

Mateusz urodził się z bardzo rzadkim schorzeniem - zespołem wad wrodzonych. Jest sztucznie odżywiany, nie oddycha samodzielnie, jest podłączony do respiratora. Urządzenia podtrzymujące życie chłopca muszą pracować non stop. To powoduje gigantyczne rachunki za prąd. Jeśli nie będą na regulowane na czas - z czym rodzice Mateusza mają problem - firma energetyczna grozi wyłączeniem prądu.

RSS

Tylko Murańka w Oslo będzie kibicem

09.03.14

Z sześciu polskich skoczków, którzy udali się do Oslo na kolejny konkurs Pucharu Świata, tylko Klemens Murańka nie uzyskał kwalifikacji do niedzielnych zawodów. Najlepiej z biało-czerwonych wypadł Maciej Kot.

RSS

Co się dzieje z ATR-ami? 6 przerwanych lotów w 18 dni

01.06.11

W pierwszych trzech tygodniach maja doszło do 13 incydentów z udziałem polskich samolotów pasażerskich. Aż sześć z nich dotyczyło jednego typu maszyn - ATR-ów Eurolotu, spółki należącej do LOT-u i Skarbu Państwa. Czy problem jest poważny? - Jest. Nie nadążamy ze zleceniami, liczy się czas i pieniądz, a nie jakość - mówią mechanicy. Eurolot: - Usterki się zdarzają i będą zdarzały. Chcemy dokładnie poznać ich przyczyny.

RSS

Zmiany w SLD? Decyzje personalne na kongresie partii

29.10.15

Odbędzie się 5 grudnia.

RSS

Czy za kawę będziemy płacić mniej?

15.10.16

Oczywiście w przypadku kawy mamy bardzo podobną sytuację jak w przypadku cen ropy oraz cen benzyny na stacjach benzynowych, Końcowa cena benzyny to jedynie ok, 30-40% samej ceny ropy naftowej, W przypadku kawy wiele czynników jak np, transport,,,,

RSS

Katastrofa koło Smoleńska: Rodzina pilota: Nie wierzymy w jego winę

15.04.10

"Nie wierzymy, że to wina Arka" - mówią zrozpaczeni rodzice 36-letniego kapitana Arkadiusza Protasiuka, pilota, który prowadził rządowego Tu-154 w ostatni lot do Smoleńska. Jego rodzice mówią "Faktowi", że kłopoty ze stanem technicznym maszyny nie były tajemnicą w ich domu.

RSS

Strzały na kampusie. Media: sprawcą młody Somalijczyk

29.11.16

W Columbus w amerykańskim stanie Ohio.

RSS

Lokaty z gwiazdkami dla rozważnych

22.07.13

Chcesz lokatę z ponadprzeciętnymi odsetkami? Przygotuj się na szereg ograniczeń i konieczność spełnienia wielu warunków stawianych przez banki, Wysiłek ten może się jednak opłacić,

RSS

„Donald Tusk już nie jest liberałem”

29.08.10

- Platforma nie reformuje państwa, bo może sobie na to pozwolić. I tak nie zniknie ze sceny - mówi w rozmowie z Wprost24 dr Wojciech Jabłoński, politolog, specjalista od marketingu politycznego z Uniwersytetu Warszawskiego.
Dr Wojciech Jabłoński (fot. FORUM)

RSS

Grafen ma piętę achillesową. "Bliżej mu do ceramiki niż do stali"

01.05.14

Materiał przez wielu naukowców uważany jest za doskonały.

RSS

Nowa konstytucja: mniejsza władza prezydenta, większa parlamentu

22.02.14

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny