Lucyfer dosięgnął Alp. Kamienie zamiast śniegu

08.08.17

We włoskich Alpach tak źle, jak teraz, jeszcze nie było.

Mało który polityk odważyłby się publicznie opowiadać o swoim życiu seksualnym. A szczególnie prezydent. Tymczasem stojąca na czele Argentyny Cristina Fernandez de Kirchner publicznie zdradziła, że jedzenie wieprzowiny jest lepsze niż łykanie viagry. Przynajmniej dla niej. Spektakularne porażki w konkursie piosenki Eurowizji to już nasza narodowa specjalność. Tym razem poległ Marcin Mroziński. Polak przepadł w półfinale i nie pomogła mu na scenie piątka dziewczyn w stylizowanych strojach ludowych oraz góralskie klimaty. Zobacz Polaka w Oslo. "Wszyscy jesteśmy w żałobie".- Już wcześniej różne obrazy w Pałacu ginęły, ale się odnajdywały - tłumaczy b. szef Kancelarii Prezydenta. Podczas dzisiejszej sesji w wyniku ostatnich bardzo dobrych sesji, na których złoty się umacniał złoty rozpoczął konsolidację w wyniku czego kurs podczas trwania notowań był bliski poziomu z wczorajszego zamknięcia, Nie jest to zła sytuacja, lecz bardzo Wszystko przez ubiegłotygodniowe ulewy.

Kalifornia boryka się z prawdziwą epidemią bezdomności. Ponad 120 tys. mieszkańców to bezdomni, a 66 proc. z nich żyje na ulicy, co jest w USA wskaźnikiem rekordowym. W samym Los Angeles liczba osób bezdomnych wzrosła w ciągu trzech lat ponad dwukrotnie.

Postanowiono na posiedzeniu sztabu kryzysowego Cobra.

Wojciech Nagel został prezesem Rady Giełdy - poinformowała Giełda Papierów Wartościowych. Jest moc. Dzisiejsza sesja europejska upłynęła pod znakiem spadku kursu EUR/USD, Wartość euro względem dolara zdołała przebić wsparcie na poziomie 1,3400 i zeszła do 1,3360, Pod koniec notowań na Starym Kontynencie obserwowaliśmy próbę powrotu ponad wspomnianą bariWedług ujawnionego wczoraj wieczorem zapisu video z przesłuchania byłego już szefa FBI Jamesa Comey?a z Senacie, jakie miało miejsce 3 maja, nie dochodziło do jakichkolwiek prób politycznego wpływania na pracę agencji ze strony ,,, O ile inwestorzy zagraniczni mogą czuć się uspokojeni zapowiadaną poprawą kondycji budżetu państwa, o tyle ich kapitał ulokowany w Polsce coraz częściej prezentowany jest jako intruz bogacący się naszym kosztem, Po piątkowym expose premiera diametralnej Jest faktem, że na EUR/USD nastąpił dziś ruch do góry, który wyprowadził notowania aż do oporu wyznaczającego górną granicę konsolidacji, tj, do okolic 1,3555,

RSS

Prokuratura bada wybuch na WAT

15.06.10

       Wojskowa Prokuratura Garnizonowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie porannego wybuchu na Wydziale Nowych Technologii i Chemii Wojskowej Akademii Technicznej na warszawskim Bemowie. Ranne zostały dwie osoby: adiunkt prowadzący zajęcia i podchorąży - jeden ze studentów. Obaj trafili do szpitala. Pozostałym 6 osobom przebywającym w pomieszczeniu, w którym doszło do wybuchu, nic się nie stało.
       Rzecznik uczelni Jerzy Markowski poinformował IAR, że do zdarzenia doszło w czasie zajęć na temat materiałów wybuchowych.
       Poszkodowany podchorąży po przeprowadzeniu specjalistycznych badań w szpitalu powrócił już na uczelnię. W szpitalu pozostaje nadal pod obserwacją lekarską tylko pracownik Akademii. Odniósł obrażenia dłoni. Obecnie jest operowany.
       Wojskowa Prokuratura Garnizonowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania uszczerbku na zdrowiu - powiedział IAR szef prokuratury pułkownik Grzegorz Skrzypek. Na miejsce zdarzenia udał się prokurator.
       Przyczyny wypadku badają również eksperci z policji, Żandarmerii Wojskowej oraz z Wydziału Chemii WAT.
       Wybuch nie naruszył konstrukcji budynku, bowiem zajęcia poświęcone materiałom wybuchowym są prowadzone w żelbetowym bunkrze.

RSS

Prawda nie tylko powiatowa

29.01.11

Jeżdżę po Polsce, spotykać się z czytelnikami. Poza samymi spotkaniami, bardzo pouczające jest podczas takich jazd obcowanie z lokalnymi gazetami. Takimi powiatowymi, a czasem wręcz gminnymi. Oto jest Polska właśnie i jej rzeczywiste problemy.

RSS

Sprawdź czym oddychasz. Duża część kraju z bardzo złym powietrzem

29.01.17

Sprawdź aktualną jakość powietrza w Polsce i dowiedz się, czym dokładnie jest smog i jak z nim walczyć. Oglądaj nas na żywo w internecie - podajemy najświeższe informacje o stanie powietrza w Twoim mieście.

RSS

Widmo Grexitu straszy. Frank najdroższy od stycznia, giełda najniżej od 2013 r.

08.07.15

Coraz bardziej realne wyjście Grecji ze strefy euro wzmaga niepewność na rynkach.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Jak Polacy oceniają premiera i jego gabinet: Tusk jeszcze dobry, rząd już zły

29.05.10

Wielka powódź, z którą Polska zmaga się już drugi tydzień, może znacząco wpłynąć na ocenę pracy rządu i premiera. A jeszcze przed nadejściem wielkiej wody zarówno Donald Tusk, jak i kierowany przez niego gabinet tracili w sondażach. Rząd miał więcej ocen negatywnych niż pozytywnych. Lepiej radził sobie sam premier.

RSS

Tysiące ludzi umierają z pragnienia w górach. USA pomogą nalotami i zrzutami?

08.08.14

Amerykańskie lotnictwo może uderzyć w dżihadystów i pomóc jazydom.

RSS

Piotr Kruszyński kontra Jan Rokita: "Rokita mówi od rzeczy"

15.01.10

W Stanach Zjednoczonych wolność prasy traktowana jest jako fundament istnienia państwa demokratycznego. I nie do pomyślenia jest, by dziennikarze byli ścigani za to, że ujawnili opinii publicznej jakieś fakty - mówi prof. Piotr Kruszyński, obrońca jednego z dziennikarzy z prokuratorskimi zarzutami. Ostro krytykuje także Jana Rokitę.

RSS

Znaleźli drugą czarną skrzynkę tupolewa. Mają też świadka, który nagrał katastrofę

29.12.16

Informuje ministerstwo obrony Rosji.

RSS

Kaczyński: chciałem zakończyć wojnę polsko-polską

08.04.11

W kampanii podjąłem próbę czegoś, co, gdyby się udało, byłoby dobre dla Polski. Próbę zakończenia wojny polsko-polskiej. Platforma to odrzuciła z ogromną szkodą dla życia publicznego. Historia surowo rozliczy za to Donalda Tuska - mówi w rozmowie z Tomaszem Machałą i Renatą Kim prezes PiS Jarosław Kaczyński wspominając kampanię prezydencką.
Jarosław Kaczyński

RSS

Spalił kukłę Żyda, więzienie bez zawieszenia

22.11.16

Skazany: polski sędzia w polskim sądzie wydał wyrok skazujący patriotę.

RSS

Bob Dylan może nie dostać pieniędzy za Nobla

29.03.17

Bo wciąż nie wywiązał się z obowiązku wygłoszenia noblowskiego odczytu.

RSS

Proces ws. śmierci Politkowskiej zerwany

15.11.13

Moskiewski Sąd Miejski w czwartek rozwiązał ławę przysięgłych w procesie domniemanych zabójców Anny Politkowskiej, dziennikarki niezależnej "Nowej Gaziety". Oznacza to, że postępowanie sądowe trzeba będzie zacząć od nowa.

RSS

Kolejne przypadki MERS w Korei Płd.

22.06.15

Ministerstwo zdrowia Korei Południowej poinformowało w niedzielę o trzech nowych przypadkach wystąpienia wirusowego schorzenia dróg oddechowych MERS, podczas gdy ogólne tempo rozprzestrzeniania się choroby spadło. Od początku epidemii zachorowało już 169 osób.

RSS

Nagły zwrot, żeby uniknąć rakiety. Incydent podczas lądowania w Szarm el-Szejk

08.11.15

Brytyjski samolot pasażerski podczas lądowania w Szarm el-Szejk niemal został trafiony rakietą, jego pilot musiał manewrować - ujawniły brytyjskie media.

RSS

Jedyna córka Stalina nie żyje

29.11.11

W wieku 85 lat zmarła Swietłana Alliłujewa, jedyna córka Józefa Stalina. Alliłujewa, nosząca nazwisko Peters, zmarła w Stanach Zjednoczonych.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny