Wraca stary wiek emerytalny. Ostry list do polskiego rządu

08.08.17

Formą dyskryminacji ma być odmienny wiek emerytalny kobiet i mężczyzn.

Niespodziewanym incydentem zakończyła się wizyta kandydatów SLD w Radomsku (woj. łódzkie). Ponad 10 tysięcy ludzi protestowało w sobotę w Dreźnie przeciwko manifestacji neonazistów w 65. rocznicę bombardowania miasta przez aliantów w 1945 roku. Co międzynarodowa opinia publiczna zapamięta z prezentacji raportu MAK przedstawionej w Moskwie przez szefową komisji Tatianę Anodinę? Zapamięta historię o pijanym polskim generale, który zmusił swoich podwładnych do wykonania śmiertelnego manewru.Radosław Sikorski porównuje się z przywódcami największych mocarstw. "Mam 47 lat. To tyle co Obama, gdy został prezydentem" - zareklamował się w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Zaznaczył, że byłby prezydentem "bez obciachu", bo - w przeciwieństwie do obecnego - zna języki. Nie jadł, nie spał, nie kąpał się, przeszedł tysiąc kilometrów. Żył dokładnie tak jak uchodźcy i razem z nimi uciekał z piekła do normalnego świata. ("Fakty" TVN) - Rząd jako większościowy akcjonariusz nie ingeruje w spółkę. To my jako zarząd podjęliśmy decyzję, że nie będziemy wyciągali ręki po pieniądze podatnika. Uważam, że powinniśmy poradzić sobie sami - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat Jarosław Zagórowski prezes JSW.

W sieci krąży zabawny film z monitoringu wrocławskiej starówki. Kilku lekkoduchów pozwoliło nagrać swoje przyrodzenia. Mężczyźni w strojach Adama wskoczyli o poranku do fontanny. Byli tak rozbawieni, że nawet uciekając przed strażnikami miejskimi, dla hecy nie raczyli się ubrać.

Razem z danymi Departamentu Pracy USA, które jak już pisaliśmy były świetne, poznaliśmy też odczyty z kanadyjskiego rynku pracy, Na pierwszy rzut oka wyglądają dość dobrze i notowania CAD zyskały w wybranych relacjach, Sierpień i wrzesień to ostanie miesiące optymalizacji wysokości zaliczek kwartalnych. Jeśli przedsiębiorca podejmie działania zmierzające do obniżenia dochodu, zapłaci niższy podatek nie tylko za III kwartał, ale także za IV kwartał roku podatkowego. W tym celu należy przede wszystkim zintensyfikować zakupy firmowe.

Mimo, że po piłkarzach Realu i Barcelony było widać, że nie są jeszcze w najwyższej formie, to kibice na Bernabeu i tak obejrzeli znakomite widowisko. Wynik 2:2 w lepszej sytuacji przed środowym rewanżem stawia Barcelonę. Trener Liverpoolu Joergen Klopp zasugerował, że w styczniu Manchester United może już nie grać w europejskich pucharach. Niemiec najwyraźniej nie wierzy, że Czerwone Diabły wyjdą ze swojej grupy w Lidze Europy, w której zajmują obecnie trzecie miejsce. Inauguracja prezydenta Wiktora Janukowycza rozwiała mit, że Ukraina pod jego rządami oddali się od Europy i zbliży do Rosji - wybija dziennik "Kommiersant", komentując uroczystości w Kijowie.Po krótkim porannym wzroście na głównej parze walutowej obserwujemy dość gwałtowny spadek, Za jedno euro trzeba było dziś płacić nawet 1,2575, obecnie jest to tylko 1,2470 #8211; najmniej od ponad roku, Osłabienie euro spowodowane jest przed ,,, Czwartek zapowiada się ciekawie, głównie za sprawą banków centralnych, Decyzję w sprawie stóp procentowych ogłosi dzisiaj Bank of England, a Europejski Bank Centralny opublikuje protokół ze swojego ostatniego posiedzenia, Wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie publikacja notatek z lipcowego posiedzenia FOMC, na którym po raz pierwszy od czasu ostatniego kryzysu finansowego w 2008 roku doszło do obniżki stóp procentowych o 0,25%,

RSS

Były szef FBI potwierdza: Donald Trump prosiłÂ o zablokowanie śledztwa

08.06.17

W pisemnym oświadczeniu na dzień przed przesłuchaniem przed komisją Senatu USA.

RSS

Inflacja w Polsce 4,6 proc.

15.01.12

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych były w grudniu o 4,6 proc, wyższe niż rok wcześniej wobec wzrostu o 4,8 proc, w listopadzie #8211; podał Główny Urząd Statystyczny,

RSS

"Precz z Putinem". Kaliningrad protestuje, milicja nie bije

22.08.10

"Precz z Putinem!", "Precz z rządem Putina!" i "Putin - do dymisji!" - takie hasła skandowało ok. 3 tysięcy uczestników demonstracji w Kaliningradzie, którzy domagają się dymisji premiera Władimira Putina i jego rządu, a także przywrócenia bezpośrednich wyborów gubernatorskich w Rosji. W przeciwieństwie do dziesiątek podobnych manifestacji w Rosji tym razem milicja nie interweniowała.

RSS

Kluzik-Rostkowska: Nie wybieram się do rządu

08.10.12

- Premier nie skaładał mi takiej propozycji - zapewniała w "Faktach po Faktach" Joanna Kluzik-Rostkowska z PO. Komentowała też najnowszy sondaż, który daje przewagę PiS nad PO i ostatnie wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Zmienne losy w rolnictwie

29.11.13

Cena cukru spadła o ponad 11% w ciągu ostatniego miesiąca po tym, jak gorączka spekulacyjna pod kątem zwyżki cen okazała się całkowicie nietrafiona, gdyż dane fundamentalne okazały się niekorzystne, W związku z tym cukier miał najgorsze ,,,

RSS

Rynki dostały wszystko co chciały

15.09.12

Rezerwa Federalna nie zawiodła inwestorów, Wysłała potrójnie pozytywny sygnał, rozpoczynając kolejną rundę luzowania ilościowego polityki pieniężnej, wydłużając perspektywę utrzymania rekordowo niskich stóp procentowych do 2015 r, oraz podnosząc prognozy

RSS

BM BPH - raport specjalny

08.12.12

Kolejna obniżka stóp procentowych stwarza przestrzeń do dalszych wzrostów na rynku akcji?

RSS

J.Kaczyński: Będę kandydował na prezesa PiS

15.01.10

Prezes PiS Jarosław Kaczyński potwierdził dziś w Łodzi, że na najbliższym, marcowym kongresie partii, w trakcie którego będą wybierane nowe władze, będzie kandydował na szefa PiS.

RSS

Katarskie pieniądze wygrały ze sportem? "Jakiś dziwny kodeks etyczny"

01.02.15

Reprezentacja Kataru robi furorę, ale po zakończeniu mundialu piłkarzy ręcznych jeszcze długo pozostanie niesmak.

RSS

Atak na premiera w internecie: PiS: Tusk to cherlawy amator lodów

01.02.10

"Kaczyńscy to wojownicy, a Tusk to cherlawy amator kręconych lodów" - to nie opinia z forum w internecie, a fragment informacji z oficjalnej strony Prawa i Sprawiedliwości. Czy autor artykułu nie poszedł za daleko? Zapytana o komentarz szefowa klubu PiS nie kryła zaskoczenia.

RSS

Tragiczny wypadek w kopalni "Murcki-Staszic": Przenośnik zabił 27-letniego górnika

22.02.10

27-letni górnik zginął w kopalni "Murcki-Staszic" w Katowicach. Mężczyzna czyścił przenośnik, który był w ruchu. Maszyna wciągnęła górnika. To druga w tym roku śmiertelna ofiara wypadku w polskim górnictwie węgla kamiennego.

RSS

26 turystów uwięzionych w jaskini. Potok zalał wyjście

29.08.13

Wśród uwięzionych ośmioro dzieci.

RSS

Krwawy wieczór w Opolu: Strzelanina w galerii handlowej. Są ofiary

08.01.10

Chwile grozy przeżyli klienci Galerii Opolanin w Opolu. Wieczorem kilku napastników zaatakowało właściciela jednego z działających tam punktów usługowych. Mężczyzna jednak sięgnął po broń i zaczął strzelać. Na ziemię padło dwóch bandytów.

RSS

Solidarni z pobitymi dziennikarzami

15.11.10

Ponad 500 osób przyszło w niedzielę na Czyste Prudy w centrum Moskwy, aby zwrócić uwagę społeczeństwa i Kremla na przemoc wobec dziennikarzy oraz aktywistów organizacji pozarządowych w Rosji. Manifestacje solidarności odbyły się też w kilku innych rosyjskich miastach.

RSS

Ropa i juan pomagają niedźwiedziom

15.12.15

W USA piątek był wyjątkowym dniem, bo wreszcie pojawiły się istotne publikacje makro, Podwyżka stóp była już przesądzona, więc teraz liczyło się tylko to, czy gospodarka szybko się rozwija,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny