Wraca stary wiek emerytalny. Ostry list do polskiego rządu

08.08.17

Formą dyskryminacji ma być odmienny wiek emerytalny kobiet i mężczyzn.

Wikileaks publikuje ćwierć miliona depesz dyplomatycznych, ale oprócz ciężkich faktów można znaleźć w nich także smaczki o charakterze towarzyskim. Władimir Putin nazwany jest "samcem alfa", francuski prezydent Nicolas Sarkozy jest określany jako "nagi cesarz" jak z bajki Andersena, a Angela Merkel okazuje się "teflonowa, mało kreatywna i nieskłonna do ryzyka". Białoruś zbojkotowała szczyt Partnerstwa Wschodniego, a uczestnikom spotkania w Warszawie nie udało się uzgodnić wspólnego stanowiska ws. Mińska. Po tym wszystkim głos zabrał prezydent Alaksandr Łukaszenka i oznajmił, że Partnerstwo Wschodnie to "na razie gadanina" i "moralizowanie". I póki nie stanie się "normalnym partnerstwem" Białoruś nie będzie w nim uczestniczyć. 10 tysięcy członków, obozy szkoleniowe i "praca na wiecach".Początek bieżącego tygodnia przyniósł kontynuację ruchu wzrostowego cen ropy naftowej, Notowania amerykańskiego surowca gatunku WTI wczoraj przekroczyły poziom 50 USD za baryłkę, który ostatnio był parę razy testowany jako techniczny ,,, 25 grudnia napisał: "Jeśli nie będzie ze mną kontaktu w ciągu najbliższych 2-6 dni, (...) przyjąłem śmiertelną dawkę. Przepraszam". Z jednej strony premier Turcji, z drugiej - szef rządu Libii. Ale opadające powieki były nie do pokonania. Wyczerpany intensywną kampanią wyborczą przed wyborami samorządowymi premier Włoch Silvio Berlusconi przysypiał podczas szczytu Ligi Arabskiej w Syrcie w Libii.

TVN24 dotarła do szczegółowego zapisu przebiegu działań ratunkowych, koordynowanych przez łódzkie pogotowie.

Ratko Mladić jest już w haskim więzieniu. Samolot z byłym generałem na pokładzie wylądował na lotnisku Schiphol, skąd Mladić został przetransportowany helikopterem z eskortą pod Hagę, do centrum zatrzymań międzynarodowego trybunału ds. zbrodni w b. Jugosławii. Być może już w środę stawi się na pierwszej rozprawie, gdzie złoży oświadczenie, czy przyznaje się do winy. W nocy będzie grzmiało.

Disney zerwał kontrakt z najlepiej opłacanym youtuberem na świecie i gwiazdą internetu PewDiePie. Powodem są jego antysemickie żarty, jakich dopuścił się w swoich upublicznionych w sieci nagraniach - podaje BBC. Gwiazdor broni się, że "choć nie był to jego zamiar, to rozumie, że te żarty ostatecznie były obraźliwe". Jednak Przepisy nazbyt ogólne lub wprost przeciwnie - za bardzo rygorystyczne. Ciągle zmieniane lub niepoprawiane od lat. Jak wyliczyła PKPP Lewiatan w "Czarnej liście barier", 265 przepisów hamuje rozwój polskich firm i czyni z życia przedsiębiorców ciągłą walkę z urzędnikami.Dwóch mężczyzn zginęło, gdy w samochodzie, którym jechali, wybuchł zbiornik paliwa. Tragedia wydarzyła się na Mazowszu, w miejscowości Zatory, niedaleko Pułtuska. Ofiary eksplozji to dwóch mężczyzn w wieku 29 i 36 lat. Coraz więcej prądu zużywamy latem do klimatyzowania pomieszczeń. Fala upałów nie wpłynęła jak dotąd na polski system energetyczny, który pracuje normalnie. - Nasze projekcje bilansu na ten tydzień wskazują, że rezerwa będzie zachowana. Oczywiście, ze względu na pogodę uważnie obserwujemy system - zapewniła rzeczniczka Polskich Sieci Elektroenergetycznych Beata Jarosz. Polscy skoczkowie narciarscy fatalnie rozpoczęli sezon.

RSS

Kwiatkowski: prezydent uzależnia kolejne kroki ws. TK od wtorkowych konsultacji

01.12.15

Mówił w "Faktach po Faktach" Adam Kwiatkowski, szef Gabinetu Prezydenta RP.

RSS

"Komsomolskaja prawda" atakuje: Prasa w Rosji: Niech Polacy nas przeproszą

08.04.10

"Jeśli my powinniśmy kajać się za Katyń, to Polacy mogliby przeprosić za śmierć tysięcy jeńców-czerwonoarmistów" - żąda rosyjska gazeta "Komsomolskaja Prawda". W ten sposób informuje o dzisiejszych uroczystościach w Katyniu z udziałem premierów Polski i Rosji.

RSS

Komentarz PLN: PLN nieco słabszy przed decyzją agencji Fitch

16.07.16

Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie presji podażowej na PLN przed decyzją Fitch, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4105 PLN za euro, 3,9660 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0407 PLN,,,

RSS

O szesnastej kulminacja dnia

29.08.16

Eurodolar i jego sytuacja Przypomnijmy, że 18 sierpnia na eurodolarze zanotowano szczyt w pobliżu 1,1365 ? natomiast 24 sierpnia mieliśmy korekcyjne minimum na 1,1245, Dołek wczorajszy, podobnie jak dotychczasowe minima dzisiejsze ? to już ,,,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Areszt dla nożownika, który ranił policjanta na emeryturze

22.10.13

Krakowski sąd wydał decyzję o 3-miesięcznym areszcie dla Romana B. Prokuratura postawiła mężczyźnie 7 zarzutów. Najpoważniejszy z nich, to usiłowanie zabójstwa.

RSS

Kuświk strzelił tyle, ile nosi na plecach

01.03.14

Ruch Chorzów - Widzew Łódź 2:0. Dośrodkowanie Macieja Jankowskiego i Grzegorz Kuświk głową podwyższa wynik. Napastnik ma już tyle goli w tym sezonie, co... nosi na plecach.

RSS

Lekooporna bakteria w szpitalach. Antybiotyki nie dają rady New Delhi

01.05.16

Będzie narada epidemiologów.

RSS

Rasistowskie prawo w Egipcie: Za żonę Żydówkę odbierają obywatelstwo

08.06.10

Egipski Najwyższy Sąd Administracyjny usankcjonował prawo pozwalające urzędnikom na praktyki, które w Europie określa się mianem "rasistowskich". Sędziowie otworzyli bowiem drogę do pozbawienia obywatelstwa części Egipcjan żonatych z Izraelkami, a także dzieci z takich małżeństw.

RSS

Czy Chińczycy uratują polskie kopalnie przed zapaścią?

22.11.14

Polskie kopalnie należące do Kompanii Węglowej i Jastrzębskiej Spółki Węglowej są na skraju finansowej przepaści.

RSS

Ojciec Czas dopadł też Kliczkę. Jak Alego i inne legendy ringu

01.12.15

Kiedyś musiał przegrał, przyznał nawet, że od jakiegoś czasu zdawał sobie z tego sprawę. Wygląda jednak na to, że porażka z Tysonem Furym mocno go zaskoczyła. Pewne jest jedno, choć czterdziestka zbliża się wielkimi krokami Władymir Kliczko kariery nie skończy. Decyzja należy tylko i wyłącznie do niego, ale powinien pamiętać, że problem z tym, kiedy odejść, mieli najwięksi. Absolutnie najwięksi.

RSS

Rosyjscy chodziarze wyplenieni przez EPO

29.08.15

Rosyjski chodziarz Aleksander Jargunkin nie wystartuje w trwających w Pekinie lekkoatletycznych mistrzostwach świata. Rosyjska Agencja Antydopingowo (RUSADA) poinformowała, że 33-letni zawodnik miał pozytywny wynik testu na obecność zabronionej substancji.

RSS

W maju banki nie żałowały kredytów

29.06.10

W maju posypały się pieniądze na kredyty konsumenckie #8211; wynika z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego, Wzrost zadłużenia z tytułu kredytów na nieruchomości, szczególnie w rodzimej walucie, jest imponujący, Ożywienie widać także w ,,,

RSS

Pod Krosnem zginął 36-letni paralotniarz. Podczas startu?

08.04.14

Śmiertelny wypadek w Targowiskach (woj. podkarpackie).

RSS

Ponad 14,8 mln kart zbliżeniowych

22.01.13

Liczba nośników do płatności bezdotykowych rośnie o prawie 1,5 mln sztuk kwartalnie, Prawdopodobnie jeszcze w pierwszym półroczu co druga karta w portfelu będzie wyposażone w funkcję dokonywania transakcji zbliżeniowych,

RSS

Wypadek w Wawrze. Za kierownicą twingo 79-latka

22.09.15

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny