Strzały do koparki na budowie? "Pocisk minął głowę operatora"

29.07.17

Pierwszą informację dostaliśmy na Kontakt 24.

W "Grze o tron" pojawił się dość późno, ale już zasłynął w niej sceną, która ma spory wpływ na jego życie. Daniel Portman w wywiadzie dla tvn24.pl. UE wywiera presję, by najwięksi emitenci gazów cieplarnianych ogłosili swoje zobowiązania ws. walki z globalnym ociepleniem. Z wewnętrznego dokumentu KE wynika, że UE oczekuje, iż w tym półroczu zrobią to kraje odpowiadające za ponad połowę światowych emisji.

"Financial Times" opublikował zdjęcie elementu wraku i zapytał ekspertów o zdanie.Niewiele zmieniły się kursy głównych par walutowych na koniec wczorajszego dnia, W ciągu sesji było jednak w środę nieco nerwowo, W drugiej części dnia osłabieniu uległ funt brytyjski, Na sile zyskiwał natomiast polski złoty, Nowe prognozy inflacyjne, będące przedmiotem dyskusji na posiedzeniu, wskazują na to, że w średnioterminowym horyzoncie czasowym inflacja powinna powrócić do wyznaczonych celów inflacyjnych za sprawą wprowadzonych już podwyżek stóp ,,, Podczas czwartkowej sesji po raz kolejny oczy inwestorów zwróciły się w kierunku działań banków centralnych, Bank of England wykazał się wstrzemięźliwością i nie zmienił stóp procentowych pozostawiając ją na poziomie 0,5%, Analitycy ,,,

6,5 tys. dzieci i nastolatków w Niemczech dostało w ostatnich dniach biegunki. Prawdopodobną przyczyną wirusa jest skażone mięso jednego z producentów, którego produkty są dostarczane do szkół i ośrodków pomocy społecznej.

Od ponad 30 lat atakuje system absurdem. Waldemar „Major” Fydrych, twórca Pomarańczowej Alternatywy, właśnie wytoczył proces prezydentowi Wrocławia. O kradzież krasnala.
(fot. K. Miller/AG) Ciąża księżnej Kate jest obecnie jedną z najbardziej "medialnych" na świecie. PojawiająÂ się nawet prognozy dotyczące wyglądu dziecka. Grupa Amerykanów przygotowała wizualizację, która ukazuje przypuszczalny wygląd prawnuka lub prawnuczki królowej Elżbiety II, gdy osiągnie 25 rok życia.

Chodzi o udział w środowym meczu Bartosza Bereszyńskiego. 74. Rajd Polski będzie rundą mistrzostw świata w sezonie 2017 – wynika z umowy podpisanej między Polskim Związkiem Motorowym a promotorem cyklu WRC Promoter GmbH. Kierowcy mają ścigać się po szutrowych trasach na Mazurach. Microsoft stara się zatrzymać użytkowników przy swojej nowej przeglądarce internetowej, Edge - pisze "Business Insider". Ale metody używane przez firmę czasami pachną nieuczciwą konkurencją.Stracił ręce w wypadku, ale pasja pozwala mu pokonywać niepełnosprawność. 24-letni Bartek tak bardzo kocha motoryzację, że nie zrezygnował z jazdy samochodem - nauczył się prowadzić tylko przy użyciu stóp. Co więcej, właśnie stara się o licencję rajdową. Początek tygodnia WIG20 rozpoczął od nieśmiałego odrabiania strat, jednak jest to dopiero maleńka kropla w morzu potrzeb posiadających akcje z tego indeksu, Makabrycznego odkrycia dokonali nurkowie w Szwajcarii. Na dnie Jeziora Zuryskiego znaleźli 300 urn z ludzkimi prochami. Wszystko wskazuje na to, że należą one do osób, które poddały się eutanazji w okrytej złą sławą klinice - informuje gazeta "Daily Mail".

RSS

Związkowcy wyrzucili Tarasa? Kompania Węglowa bez prezesa

22.11.14

Rada Nadzorcza Kompanii Węglowej zdecydowała o odwołaniu ze stanowiska prezesa.

RSS

Oto najbardziej znienawidzony człowiek USA

22.02.16

Przedstawiamy człowieka, któremu udało się wkurzyć całą Amerykę.

RSS

"Działania ministra Błaszczaka to jest zaszczuwanie, prześladowanie opozycji"

22.01.17

W "Faktach po Faktach" Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna) i Jacek Sasin (PiS).

RSS

Szczęście pomogło Piechowi i Zagłębiu

01.04.14

Zagłębie - Wisła 2:1. Arkadiusz Piech potężnie przymierzył z dystansu, ale piłka nie trafiłaby pewnie nawet w bramkę gdyby nie to, że po drodze odbiła się od Piotra Brożka.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Izraelski ekspert o zatrzymaniu agenta: "Polska nie zapłaci za błędy Mossadu"

22.06.10

Zatrzymanie człowieka, którego Niemcy oskarżają o współpracę z Mossadem w Polsce nie popsuje stosunków z Izraelem - twierdzą eksperci. Według Jossi Melmana, historyka izraelskiego wywiadu, Tel Awiw pogodził się z faktem, że wpadka to błąd Mossadu.

RSS

Czy raport NFP wstrząśnie rynkami?

08.06.14

Euro (EUR) spadło z poziomu 1,3643 do swojego pięciomiesięcznego minimum na poziomie 1,3501 w stosunku do dolara amerykańskiego, przed odbiciem do poziomu 1,3669, Mario Draghi dążył wczoraj do spadku wartości euro, poprzez obniżenie stóp ,,,

RSS

Rosja: Wybuch na giełdzie ogrodniczej w Moskwie

22.07.11

Na giełdzie ogrodniczej w Moskwie doszło w czwartek do eksplozji, ale nie ma informacji, by ktoś ucierpiał - podała agencja RIA-Nowosti, powołując się na źródła w moskiewskich organach ochrony prawa.

RSS

Krytyka z ust Krzysztofa Kwiatkowskiego: Minister nawołuje do bojkotu ubrań

01.03.10

"Co siedzi w głowie autora tej reklamy? Nie ma w niej zbyt wiele" - tak minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski komentuje dziwną i kontrowersyjną akcję promocyjną jednego z producentów ubrań. Na reklamie młody chłopak z deskorolką celuje z pistoletu w głowę klęczącego policjanta.

RSS

Prognozy ECB ciążą wspólnej walucie

08.12.12

W ubiegłym tygodniu dolar amerykański umocnił się w stosunku do większości walut z grona G10, Najsilniejszej deprecjacji uległa wspólna waluta, Kurs EUR/USD co prawda w środku tygodnia odnotował maksimum na 1,3125 (najwyższy poziom od ,,,

RSS

STUDIUM WYKONALNOŚCI- ANALIZA FINANSOWA I EKONOMICZNA

15.09.11

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zasadami analizy ekonomiczno - finansowej projektów, nabycie umiejętności w zakresie przygotowywania studiów wykonalności, które są analizą opłacalności inwestycji, Program szkolenia opiera się na wytycznych o

RSS

Lekkie odreagowanie na PLN i walutach regionu

29.05.16

Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi lekkie umocnienie złotego wobec zagranicznych dewiz, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4193 PLN za euro, 3,9635 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9947 PLN względem ,,,

RSS

Bronił koleżanki, stracił dłoń. Nożownik skazany

15.12.16

Ofiara, Piotr Sajdak, był uczestnikiem programu MasterChef.

RSS

Zobacz wideo!: Pirat drogowy tańczył ze śmiercią na lodzie

08.01.10

Krajowa siedemnastka, wokół biało jak na biegunie. W oko drogówki wpada renault, które pędzi na złamanie karku. Policjanci ruszają w pościg, kierowca jest na celowniku. Niemal 170 km/h po zaśnieżonej drodze to wyczyn pewnego delikwenta. Ryzykant słono zapłacił za swój wyczyn…

RSS

W ślad za Rosjanami. Brytyjczycy wysłali okręty na kanał La Manche

15.04.15

Brytyjska marynarka wojenna wysłała fregatę HMS Argyll i dwie inne jednostki.

RSS

"Chłopak Obamy" wchodzi do sieci

15.06.12

W czasie poprzedniej kampanii prezydenckiej Baracka Obamy furorę zrobiła piosenka "Dziewczyny Obamy". W tym roku zastąpił ją, w związku ze stanowiskiem Obamy wobec małżeństw homoseksualnych, "Chłopak Obamy".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny