Euro w piątek rano

22.07.17

Eurodolar nadal utrzymuje wysokie poziomy, rzędu 1,1620-35, Takie zostały osiągnięte wczoraj, a stało się to na fali euforii po przemówieniu Mario Draghiego z EBC, Okazało się, że jesienią bankierzy z EBC mają w planach oficjalną ,,,

Małopolska policja bada sprawę gróźb, zawartych w mailu do wiceprezes PiS Beaty Szydło. Mail został nadany w dniu zabójstwa w biurze PiS w Łodzi i mówił o zabijaniu - poinformowała w czwartek PAP posłanka. Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker przedstawi w środę w europarlamencie "biała księgę" z propozycjami rozwiązań, które mają pomóc w utrzymaniu jedności i we wzmocnieniu Unii Europejskiej po wyjściu Wielkiej Brytanii - poinformował rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas. Czwartkowa sesja była już trzecim z kolei dniem wzrostów cen ropy naftowej, Notowania tego surowca w USA przekroczyły tym samym wczoraj psychologiczną barierę na poziomie 50 USD za baryłkę, Prawdziwym testem siły kupujących prawdopodobnie,,,Strona polska oczekuje od rosyjskiej zabezpieczenia miejsca katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem - powiedział premier Donald Tusk. Według szefa rządu nie można wykluczyć, iż niektóre części czy przedmioty mogą znaleźć się w promieniu odległym od miejsca katastrofy. System sprawiedliwości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich znów wywołał lawinę komentarzy w internecie. W "Horyzoncie" były szef polskiej dyplomacji.

Petko Sertow zniknął.

Klienci nie chcą lokat z 3-proc, odsetkami i zabierają pieniądze z banków, W maju depozyty gospodarstw domowych stopniały o 2,7 mld zł, Z nawiązką zrekompensowali to jednak przedsiębiorcy, którzy zwiększyli oszczędności o 5,6 mld zł, ,,, Słysząc "mecz na szczycie", kibice angielskiej ekstraklasy zwykli ostatnio myśleć o Manchesterze City czy Chelsea. W 14. kolejce trwającego sezonu pod tym hasłem kryło się starcie ubiegłorocznego beniaminka Leicester City z Manchesterem United. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Gola dla dotychczasowego lidera ligi znów strzelił Jamie Vardy, zapisując się w historii klubu i Premier League.

Niemiecki parlament przyjął w dniu wczorajszym drugi pakiet pomocowy dla Grecji wart 130 mld euro, co było zgodne z oczekiwaniami rynkowymi, Kanclerz Merkel ostrzegła jednak, że nie ma stuprocentowej pewności, że drugi pakiet ratunkowy zadziała i powiedzi Udało się ugasić potężny pożar budynku mieszkalnego przy ul. Jaktorowskiej na warszawskiej Woli. 150 osób, które ewakuowano, wróciło już do mieszkań. Informację oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieściła na stronie Kontaktu 24 internautka Magda. O zagrożeniu terrorystycznym w "Faktach po Faktach".Panicznie się boję, że wbrew przewidywaniom premier Tusk spełni jednak jakąś swą przedwyborczą obietnicę i uczyni z polski drugą Irlandię. Zrzutka na bankrutującą Irlandię wyniesie jakieś 90 miliardów euro, to tak dla wyjaśnienia, o co walczymy.
W naszej ekipie najbardziej wzbogacili się złoci medaliści w rzucie młotem Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek. Agnieszka Sopińska-Jaremczak od września będzie nowym rzecznikiem Instytutu Pamięci Narodowej.

RSS

Kuźniar: Opinia publiczna powinna być lepiej informowana

08.12.11

Angela Merkel jest zobowiązana przez prawo do tego, że przed dużymi szczytami musi prezentować na forum Bundestagu niemieckie stanowisko. Polska opinia powinna być lepiej informowana, co zamierza rząd - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM doradca prezydenta Roman Kuźniar.

RSS

Sejm zrobił wyjątek dla rolników i Kościoła

01.04.16

Wprowadzając zakaz obrotu ziemią.

RSS

Sondaże z kapelusza

15.09.11

Spójrzmy na wyniki PO i PiS w ostatnich sondażach. Partię Donalda Tuska wskazało 31 (Homo Homini), 46 (OBOP) i 35 proc. ankietowanych (SMG/KRC). We wszystkich tych trzech sondażach PiS wybrało 29 proc. badanych. Ile jednak wynosi przewaga PO nad PiS? 2 czy 17 punktów procentowych? Czy na podstawie takich wyników można wysnuć jakieś wnioski?

RSS

"Bili pałkami, żeby się przyznał". Godzinę później zmarł

29.11.11

Strażnicy mieli go bić tak długo, żeby się przyznał. Ale coś poszło nie tak - być może bili za późno. Godzinę później Siergiej Magnitski zmarł. W sprawie zmarłego w 2009 roku w moskiewskim więzieniu prawnika pojawił się nowy trop.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Polska w pułapce średniego dochodu

29.03.15

Polska zaczyna mieć problem z tzw. pułapką średniego dochodu, czyli niezdolnością rywalizowania z liderami rozwoju. Nasza przewaga konkurencyjna związana z tanią siłą roboczą i oferowaniem wysokiego zwrotu z inwestycji związanego z wysokim popytem na kapitał maleje.

RSS

PLN bez większych zmian, inwestorzy śledzą sytuację w Niemczech

22.11.17

Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2277 PLN za euro, 3,6004 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6287 PLN względem franka szwajcarskiego,,,

RSS

Białoruś: Kolejna rewizja mieszkań dziennikarzy

01.01.11

Białoruskie KGB przeprowadziło dzisiaj rano rewizję w mieszkaniu fotoreporterki opozycyjnej gazety "Nasza Niwa" Juliji Daraszkiewicz. Dzień wcześniej przeszukało mieszkanie dziennikarki telewizji Biełsat Kaciaryny Tkaczenki.

RSS

Drugi medal Adama Małysza w Vancouver: Sposób na Ammanna? Zrobić z niego Polaka!

22.02.10

"Małysz skacze perfekcyjnie, dlatego gdyby nie ten kosmiczny Ammann, to powinien był wygrywać. Może zmienić obywatelstwo Ammannowi? Jego kolega z reprezentacji Andreas Kuettel ma już żonę Polkę" - zaproponował szef Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

RSS

Tysiące osadzonych pomaga walczyć z żywiołem: Więźniowie obronią urzędników przed falą?

08.06.10

Każda para rąk przyda się przy budowaniu antypowodziowych umocnień. Wiedzą o tym urzędnicy, którzy zapędzili tysiące osadzonych do pracy. Część z nich zabezpieczała budynki Ministerstwa Sprawiedliwości przy ul. Czerniakowskiej w Warszawie, którym - jeśli nie wytrzymają wały - grozi podtopienie.

RSS

Z Polski do USA. Jest zgoda na ekstradycję "króla torrentów"

01.03.17

Amerykanie chcą mu postawić zarzuty dotyczące łamania praw autorskich oraz prania brudnych pieniędzy.

RSS

Może nie być kolejnej interwencji NBP

15.04.10

Dzisiejsza sesja, podobnie jak wczorajsza, charakteryzowała się sporą zmiennością głównej pary walutowej, Tym razem wynikało to z pojawiających informacji oraz danych makro, Najpierw Komisja Europejska oceniła plan naprawy gospodarki Portugalii jako ambi

RSS

Dziś publikacja danych o PKB z USA

01.08.10

Notowania EUR/PLN wciąż pozostają w pobliżu poziomu 4,0000, Ze względu istotne wydarzenia ekonomiczne, jakie będą miały dziś miejsce, pierwsza połowa sesji powinna przebiegać w spokojnych nastrojach, Po południu z USA napłyną dane na temat dynamiki PKB,,,

RSS

Saxo Bank: Komentarz ekonomiczny

22.04.10

Amerykańskie rynki akcji zakończyły wczorajszą sesję na plusie dzięki polepszającym się wynikom spółek oraz zmniejszeniu obaw ze względu na znacznie bardziej surowe kroki podjęte w związku ze wzrostem cen ropy i towarów, Cena ropy wzrosła na podstawie inf

RSS

Pracy jest dużo, a wytycznych brak. Samorządy ostrzegają: możemy nie zdążyć z wypłatą 500 zł

29.01.16

- Nie jest wykluczone, że w wielu miejscach nie będziemy mogli ruszyć 1 kwietnia z przyjmowaniem wniosków dotyczących 500 zł na dziecko - mówił w TVN24 Biznes i Świat Andrzej Porawski ze Związku Miast Polskich.

RSS

Czy jest sens robić polskie LTRO?

22.11.15

Zwolennicy wprowadzenia luzowania ilościowego w Polsce wskazują, że tańszy kredyt pobudzi inwestycje, a gospodarka przyspieszy, W jakimś stopniu na pewno, pytanie ile jeszcze negatywnych efektów taki program spowoduje,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny