Protest pod oknami senatorów. "Wolne sądy, chcemy weta"

22.07.17

Na placu Krasińskich, przed siedzibą Sądu Najwyższego trwa protest przeciwko wprowadzanym przez Prawo i Sprawiedliwość zmianom w sądownictwie.

Na terenie dawnej radzieckiej bazy wojskowej w Toruniu mogą powstać ulice Gosiewskiego, Szmajdzińskiego i gen. Błasika – wynika z informacji „Wprost”. Taki pomysł zgłosili prezydentowi miasta lokalni działacze PiS.
Przemysław Gosiewski (fot. Forum)

Burze w przynajmniej siedmiu województwach. Mistrz Polski zawiódł po raz kolejny. Lech Poznań zremisował bezbramkowo z Arką Gdynią i po dwóch kolejkach traci do lidera z Konwiktorskiej już cztery punkty. Pierwszą zdobycz, i to wyjazdową, zanotował najbardziej utytułowany polski klub - Górnik Zabrze.W Europie trwa wyczekiwanie na zaplanowaną na jutro operację dostarczania płynności europejskim bankom, W efekcie na rynkach finansowych niewiele się dzieje, Przeprowadzenie tej operacji może dać impuls do większego ruchu, choć raczej trudno się nastawiać Po apatycznym zakończeniu ubiegłego tygodnia pierwsze takty po weekendzie jeszcze są wolne, ale tempo będzie się rozkręcać z każdym dniem, Seria decyzji banków centralnych, NFP i OPEC to główne pozycje w najbliższych dniach, choć i tak ,,, Mirosław Drzewiecki musiał być zachwycony pracą Marcina Rosoła. Jeden z bohaterów afery hazardowej, który dopiero co zeznawał przed komisją, dostał od byłego ministra kilkadziesiąt tysięcy złotych. W nagrodę. Jak długo pracował w resorcie sportu? Rok i trzy miesiące.

Dżihadyści z Państwa Islamskiego postanowili stworzyć "nowego człowieka" od podstaw. Dlatego też zamknęli większość szkół w prowincji Dajr az-Zaur na wschodzie Syrii, by wprowadzić tam własny "islamski program nauczania" - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Z dzisiejszym dniem na parze walutowej CHF/PLN w momencie zakończenia notowań na rynku międzybankowym powstała formacja świecowa określana mianem spadającej gwiazdy, która sygnalizuje wkrótce mające pojawić się spadki na instrumencie, na którym się,, Prawie połowa Polaków (47 proc.) uważa, że więcej kobiet niż obecnie powinno pełnić odpowiedzialne funkcje w życiu politycznym - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu CBOS.

Publikacja danych zza oceanu już za kilka godzin powinna przynieść odpowiedź na pytanie, czy przyszły tydzień pozwoli na dalsze umocnienie złotego, Wyraźne umocnienie naszej waluty obserwowane w mijającym tygodniu to echo dynamicznego rajdu ,,, W wystąpieniu tuż po ogłoszeniu wyniku wyborów Bronisław Komorowski z wielkim przejęciem powtarzał pewne zdanie zawierające dwa piękne słowa i jedną całkowicie nieprawdziwą tezę – „Nie ma wolności bez solidarności i nie ma solidarności bez wolności”.
W przyszłym tygodniu PO złoży w Sejmie projekt ustawy zakazującej partiom płatnych kampanii telewizyjnych; ma w niej zapisać też, że 25 proc. subwencji będzie przeznaczane na fundacje polityczne. Jeśli partia nie założy fundacji, straci część subwencji.Banki i inne instytucje finansowe nie odmówią już naczelnikom urzędów skarbowych przekazania informacji o kontach podatników. W Mediolanie zakończył się pierwszy etap procesu beatyfikacyjnego. ["Fakty po południu"] Brak decyzji greckich polityków negatywnie rzutuje na globalne rynki finansowe, Odkładanie rozmów w sprawie przeprowadzenia niezbędnych reform, które Ateny muszą wdrożyć by otrzymać drugi pakiet pomocowy, coraz bardziej irytuje inwestorów, Wczoraj wszystk

RSS

Kolegium IPN rozpisało konkurs na prezesa

22.04.10

Kolegium IPN rozpisało konkurs na nowego prezesa Instytutu - ogłosiła szefowa Kolegium Barbara Fedyszak-Radziejowska.

RSS

Polski atom tylko na papierze. "Stan zawieszenia trwa od lat"

29.01.17

"Fakty" TVN.

RSS

Kto przejmie władzę w Sejmie po Komorowskim?: Schetyna najbliżej marszałkowskiej laski

08.07.10

Kandydat numer 1 - tak w kuluarach mówi się o szansach Grzegorza Schetyny na objęcie funkcji Marszałka Sejmu. Sam Schetyna twierdzi, że się do tego "nie pali". Czyżby? Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej właśnie w tej sprawie ma debatować w Belwederze.

RSS

Ambasada USA w Kijowie: Apelujemy o uwolnienie Tymoszenko

08.08.11

Stany Zjednoczone są zaniepokojone piątkowym aresztowaniem byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko i wzywają do jej natychmiastowego uwolnienia - poinformowała w wydanym w sobotę komunikacie ambasada USA w Kijowie.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Posiedzenie Banku Japonii najważniejszym wydarzeniem tygodnia

22.01.13

Miniony tydzień przyniósł umiarkowane wzrosty aktywów powiązanych z ryzykiem, co było widoczne między innymi w postaci wyższych poziomów indeksów giełdowych oraz niższych spreadów obligacji południa Europy w odniesieniu do niemieckich ,,,

RSS

Znaczna huśtawka na złotym

08.02.10

Kończący się tydzień generalnie stał pod znakiem kontynuacji aprecjacji waluty amerykańskiej, Jednak wpływ danych makro na taki przebieg notowań był ograniczony, ponieważ nie odbiegały one zbyt mocno od prognoz, Indeksy aktywności gospodarczej generalnie

RSS

Wyprzedaż polskich obligacji trwa. Złoty nadal słaby

01.06.13

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej przebiega w atmosferze walki o ważny technicznie i psychologicznie poziom 1,30, Początkowo stroną dominującą była podaż, teraz do głosu doszedł popyt, Obecnie wartość tej pary wynosi 1,30

RSS

Zabiła matkę Listkiewicza. Wróci za kraty

22.05.12

Olsztyńska policja zatrzymała poszukiwaną od dwóch lat listem gończym Anetę B., która nie wróciła do zakładu karnego z przepustki zdrowotnej. Kobieta miała odbywać karę 25 lat więzienia za zabójstwo matki byłego szefa Polskiego Związku Piłki Nożnej Michała Listkiewicza.

RSS

Nerwowa końcówka roku

29.12.12

Piątkowa sesja stała pod znakiem zmiennych nastrojów, Po nienajgorszym początku przewagę zyskały niedźwiedzie, Powodem nerwowości był oczywiście amerykański klif fiskalny,

RSS

Olechowski: Mam nadzieję, że PO poprze mnie

29.01.10

Zdaniem kandydata na prezydenta Andrzeja Olechowskiego, decyzja Donalda Tuska o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich w 2010 r. to "konsekwencja uznania przez premiera, że sytuacja w Polsce wymaga aktywnej, intensywnej pracy rządowej, że nie jest tak dobra, jak słyszymy".

RSS

Trzech podejrzanych przyznało się do zabójstwa 16-letniego Palestyńczyka

08.07.14

Trzej z sześciu zatrzymanych wczoraj podejrzanych o zamordowanie 16-letniego Palestyńczyka przyznali się do zabójstwa - informuje izraelski dziennik "Haarec". W rozmowie telefonicznej z ojcem zamordowanego premier Izraela Benjamin Netanjahu zapewnił, że sprawcy zostaną osądzeni zgodnie z prawem.

RSS

Radny obsiał pole gminy. "Nie wie" dlaczego

08.07.11

Janusz Wojtczak, radny w Jarocinie, dwa lata temu za prawie dwa miliony złotych sprzedał gminie siedem hektarów ziemi. Tej wiosny, jak gdyby nigdy nic, postanowił na gminnym gruncie posiać kukurydzę. Burmistrz gminy i zarazem znajomy radnego jest zaskoczony, a sam radny nie bardzo potrafi wytłumaczyć, dlaczego i na jakiej podstawie postanowił obsiać gminne hektary. - Mój błąd, przepraszam - mówi jedynie.

RSS

Co pokażą zapiski z posiedzenia FED?

08.01.14

Obok publikowanych w piątek comiesięcznych danych Departamentu Pracy USA, będą to jedne z ważniejszych publikacji tego tygodnia, Tymczasem wystąpienia członków FED w końcu ubiegłego tygodnia wskazały, że będą oni raczej ostrożni w ,,,

RSS

Spokojny koniec udanego tygodnia

22.11.15

Mijający tydzień rozpoczął się w burzliwej atmosferze ataków terrorystycznych w Paryżu, które doprowadziły do niskich otwarć na europejskich parkietach, Popyt jednak nie dał się zastraszyć i budował konsekwentną przewagę przy ,,,

RSS

Frank najdroższy od marca 2009

22.12.10

We wtorek złoty nieznacznie zyskał do dolara, pozostał stabilny do euro oraz osłabił się do franka, O godzinie 18:11 kurs USD/PLN testował poziom 3,0393 zł, EUR/PLN 3,9936 zł, a CHF/PLN 3,1739 zł, W poniedziałek na zamknięciu było to odpowiednio 3,0433 zł

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny