Dane o inflacji w centrum uwagi

15.07.17

Wydarzeniem dzisiejszego dnia jest publikacja danych odnośnie inflacji CPI w USA, Dane z uwagą będą monitorowane nie tylko przez rynek, ale także przez samych członków FOMC z tego względu, że pomimo dobrej kondycji amerykańskiego rynku ,,,

"Czasami w jednym hangarze, w którym latem temperatura sięga 50 stopni Celsjusza, stłoczonych jest ponad 500 osób". Nadchodzącej nocy większość z nas zobaczy na niebie wyłącznie Księżyc i gwiazdy. Kilka chmur, na szczęście niegroźnych, pojawi się tylko nad zachodem kraju. Z kolei niedzieli będzie towarzyszyć słońce i bardzo wysoka temperatura - rzędu nawet 30 st. Celsjusza. Wiele firm liczy popowodziowe straty. Są i takie, które uwzględniając w działalności kaprysy pogody, oszczędzają rocznie nawet kilkadziesiąt milionów złotych.
fot. stock.xchngSterowanie głosem, więcej pamięci, szybszy procesor i nowy wygląd - oto Xbox One, nowa konsola Microsoftu. Trzech metrów zabrakło, by mogli się wyprowadzić i żyć spokojnie, a nie na placu budowy południowej obwodnicy Warszawy. Gdyby mieszkali dwadzieścia metrów od budowy trzypoziomowej drogi, zostaliby wysiedleni i dostali szansę na nowe życie w innym miejscu. Kilka rodzin miało jednak tego pecha, że ich domy znajdują się 23 metry od drogi i dziś są w kleszczach. Z jednej strony gigantyczna inwestycja drogowa, od której ziemia się trzęsie, z drugiej hale i magazyny. Do tego latające tuż nad głowami samoloty z lotniska na warszawskim Okęciu. W gimnazjach na Mazowszu.       Komandosi z Centralnego Biura Śledczego przejęli 34 kilogramy amfetaminy o czarnorynkowej wartości miliona złotych.  Podczas akcji w miejscowości Glinojeck na Mazowszu ujęto czterech mieszkańców okolic Płocka.
       Policjanci zatrzymali 54-letniego szefa grupy zajmującej się handlem narkotykami i jego trzech wspólników.
       Rzecznik CBŚ Krzysztof Hajdas powiedział IAR, że przestępcy rozprowadzali narkotyki na obszarze województw mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego. Gangsterzy byli śledzeni od czterech miesięcy, a zatrzymanie odbyło się podczas transakcji sprzedaży narkotyków. Według policyjnych specjalistów z przechwyconych narkotyków na czarnym rynku wyprodukowanoby 340 tysięcy "działek" narkotyku.
       Przestępcy zostali już tymczasowo aresztowani. Szef grupy nie był dotąd karany, ale jego kompani są notowani za handel narkotykami, kradzieże i włamania. Zabezpieczono ponad sto tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.


Joanna Racewicz chowając swojego męża nie kryła łez i złości, że okrutny los zabrał jej drugą połowę - pisze "Fakt". Gazeta podkreśla, że na pogrzeb Pawła Janeczki - funkcjonariusza BOR, który stracił życie w katastrofie pod Smoleńskiem - przyszły tłumy warszawiaków. GUS utrzymał szacunek wzrostu gospodarczego w drugim kwartale na poziomie +5,1% r/r, czyli tylko minimalnie wolniej niż w kwartale pierwszym (+5,2%), Jednak struktura wzrostu nie jest ? ponownie ? najlepsza, Inflacja utrzymała się na poziomie ,,, Metropolita warszawski przewodniczył uroczystej mszy Wieczerzy Pańskiej.- Przygotowanie zamachu nie miało związku z przekonaniami politycznymi - mówi Brunon K. 70 proc. zamożnych Polaków wcale się za takich nie uważa. Andrzej B. dostał zarzuty.

RSS

"Tęcza na placu Zbawiciela to szpetna instalacja. Jest jak narośl na nosie pijaka"

08.05.14

Jacek Kurski i Ryszard Kalisz byli gośćmi "Kropki nad i".

RSS

Komentarz miesięczny - rynek krajowy

08.03.11

Luty przyniósł kontynuację wzrostów kursu EUR/PLN, Wprawdzie na początku minionego miesiąca złoty umocnił się wobec euro do poziomu 3,8445, jednak szybko nastąpiło odwrócenie tej tendencji, W efekcie czego notowania EUR/PLN wzrosły o ponad 4 proc,, narusz

RSS

Jak się przygotować do kontroli projektu? Szkolenie dla beneficjentów funduszy UE

29.10.10

Europejska Grupa Doradcza zaprasza do udziału w szkoleniu: ,,Jak się przygotować do kontroli projektu? Szkolenie dla beneficjentów funduszy UE",

RSS

Pierwowzór policjanta z "Pitbulla" nie żyje

29.07.14

"Z ogromnym żalem i szokiem chcę poinformować, że nasz przyjaciel Sławek popełnił samobójstwo".

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Tusk o przekazaniu informacji Białorusi: Głupota

15.08.11

Mianem "głupoty" określił premier Donald Tusk przekazanie przez polską prokuraturę białoruskim śledczym informacji o opozycjoniście Alesiu Bialackim. W ocenie premiera Polska z powodu tego"skandalicznego błędu prokuratora" poniosła wielorakie szkody.

RSS

Bernanke rozczarował inwestorów

15.03.12

Inwestorzy nie mają powodów do poprawy sentymentu, Gorsze od oczekiwań dane oraz przede wszystkim szef Fed, który nie wspomniał podczas konferencji o kontynuacji polityki luzowania polityki pieniężnej, były powodem ucieczki do dolara, W środę rynek,,,

RSS

Trzy kolory – szary

22.07.11

Ponad półtora roku temu premier Tusk powiedział, że nie wyobraża sobie, by Krzysztof Piesiewicz dalej pełnił funkcje publiczne. Za trzy miesiące będziemy wiedzieli, czy wyobrażają sobie to wyborcy. Czy Piesiewicz powinien kandydować? Odpowiadam – ma obowiązek.
(fot. WhiteSmoke Studio)

RSS

Lewandowski aktywny, ale sytuacje marnował. Z goli dla Bayernu cieszyli się inni

29.11.15

W 13. kolejce Bundesligi lider z Monachium grał z czwartą siłą ligi czyli Herthą.

RSS

Prezydent podczas Apelu Poległych. "Powstańcy walczyli o jedność narodu"

01.08.14

Uroczystości na pl. Krasińskich.

RSS

Liban-Hariri-rocznica-manifestacja

15.02.10

Kilka tysięcy Libijczyków zebrało się w Bejrucie w piątą rocznicę śmierci premiera Rafika Haririego. Szef rządu zginął w zamachu bombowym w połowie lutego 2005 roku. W wybuchu wraz z nim śmierć poniosło jeszcze dwadzieścia osób.
Jako winnych dokonania zabójstwa wskazywano były syryjskie siły specjalne. Masowe protesty w Libanie doprowadziły wówczas do wycofania przez Syrię wojsk z Libanu. Okupacja trwała 29 lat.
Syn Haririego, który obecnie pełni funkcję premiera, wezwał trybunał ONZ - powołany do przeprowadzenia śledztwa w sprawie zamachu - do podjęcia energiczniejszych działań i postawienia winnych przed sądem.

RSS

Bayern miażdży, remisy gigantów La Liga

01.04.13

Reszta ćwierćfinalistów LM zwycięża.

RSS

"Brak respektu. Oni tacy są". Niemcy już walczą z Argentyną

01.07.10

Batalia o półfinał rozpoczęta. Bastian Schweinsteiger zarzucił Argentyńczykom, że wywierają "nienaturalną" presję na sędziów. - Wszędzie okazują brak respektu. Oni tacy są - powiedział i zaatakował też... kibiców "Albicelestes". A futbolowa wojna pomiędzy Niemcami i drużyną z Ameryki Południowej trwa od wielu lat...

RSS

Piątek w Polsce biały lub "białawy"

01.12.12

Śnieg zawitał w piątek do kilku polskich regionów.

RSS

Upośledzone dziewczynki były molestowane? "Opiekunowie ich nie pilnowali"

22.03.14

Mieszkaniec jednej z wsi na Dolnym Śląsku został oskarżony o molestowanie podopiecznych działającego tam ośrodka dla upośledzonych dzieci. Sąsiedzi nie chcą uwierzyć w jego winę: - Opiekunowie z ośrodka w ogóle nie pilnują tych dzieci - mówią.

RSS

Motomaniacy ciągną do Genewy. Szykuje się wielki powrót mocy

29.02.16

Dla szanujących się pasjonatów motoryzacji to święto większe niż gala oskarowa dla kinomanów, ramadan dla muzułmanów czy Diwali dla Hindusów.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny