Aleksiej Nawalny opuścił areszt

08.07.17

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny wyszedł na wolność po odbyciu kary 25 dni aresztu administracyjnego - powiadomiła jego rzeczniczka Kira Jarmysz. Po zwolnieniu Nawalny pojawił się w moskiewskim biurze swojej Fundacji Walki z Korupcją.

Po wielu słabych miesiącach dla całej branży energii wiatrowej, od kilku miesięcy zauważalna jest poprawa klimatu inwestycyjnego i wzrosty na wielu spółkach, Obecnie energetyka wiatrowa dostarcza już 2% globalnego zużycia energii, co ,,, Nieco lepsze dane ze strefy euro przedłużają korektę na EUR/USD, Bank Japonii nie zwiększa stymulacji monetarnej, Złoty nieco zyskuje na wartości dzięki lepszemu sentymentowi w regionie oraz spekulacjom o nowym mistrze finansów, Ile lat przeciętny mężczyzna zachowuje aktywność seksualną? Jak to się ma w przypadku kobiet? Czy udane życie seksualne zależy od wieku, czy może od środków farmakologicznych? Sprawą zajęli się amerykańscy naukowcy. Przebadali 6 tysięcy młodszych i starszych przedstawicieli obu płci.Żaden polski sportowiec tak długo nie wspinał się na szczyt. Żaden na wejście na szczyt tak bardzo nie zasłużył. Po ponad 20 latach ścigania tytułu mistrza świata na żużlu Tomasz Gollob ma to, o co walczył.
Sierpień na międzynarodowych rynkach finansowych przebiegał w mało optymistycznych nastrojach, Statystycznie w trzecim kwartale to wrzesień cieszy się najgorszą sławą, jednak w tym roku dołek sentymentu inwestycyjnego wypadł miesiąc wcześniej, Sytuacja ta Już na czwartej fermie drobiu w Holandii wykryto wirus ptasiej grypy i nakazano ubój 28 tys. sztuk ptactwa - podały władze tego kraju.

Michał Kaczmarzyk będzie nowym dyrektorem PPL oraz Lotniska Chopina w Warszawie. Na tym stanowisku zastąpił Michała Marca, który pełnił je od lutego 2008 roku.

Libijska agencja prasowa Jana poinformowała, że siły zachodnie zbombardowały dzisiaj miasto Sabha w środkowej Libii, powodując pewną liczbę ofiar wśród ludności cywilnej. - Brexitu nie będzie, czerwcowe referendum minimalnie wygrają zwolennicy pozostania w Unii Europejskiej - ocenia szef CASE Christopher Hartwell. Podkreśla jednocześnie, że nie będzie to oznaczać mandatu dla dalszej integracji Wielkiej Brytanii ze Wspólnotą.

Założyciel portalu Wikileaks Julian Assange został dziś zatrzymany w Wielkiej Brytanii na podstawie europejskiego listu gończego wydanego przez Szwecję w związku z podejrzeniami o gwałt - poinformowała policja londyńska. Zobacz jak relacjonowaliśmy debatę. Relacja minuta po minucie. Tragiczny wypadek w kolumnie wiozącej prezydenta Ukrainy na spotkanie z jego rosyjskim odpowiednikiem. Karetka z konwoju Wiktora Janukowycza zderzyła się z samochodem osobowym. Zginęła jedna osoba.Dwie największe europejskie gospodarki pozytywnie zaskoczyły inwestorów, W godzinach porannych wskaźniki PKB opublikowały Francja i Niemcy, Niemiecki PKB w II kw, wzrósł o 0,7% k/k, natomiast francuski o 0,5% k/k i był to pierwszy od dwóch ,,, Mieszkańcy kolejnych dziewięciu muhafaz (gubernatorstw) Egiptu rozpoczęli w środę głosowanie w wieloetapowych wyborach parlamentarnych, pierwszych od obalenia prezydenta Hosniego Mubaraka.

RSS

Miażdżąca ocena dostawców prądu. Nadal nabijająÂ klientów w butelkę

15.03.14

Konsumenci powinni być bardziej świadomi regulacji i swoich praw, aby skorzystać na liberalizacji rynku energii - ocenia Federacja Konsumentów. Według niej konsumenci, zmieniając sprzedawcę prądu, często dają się oszukiwać.

RSS

Nie ufam wodzom

22.09.11

Ja nie potrzebuję wodza. Mnie nie musi nikt prowadzić za rękę. Źle się czułem w czasach, kiedy rządził PiS, choć teraz uważam, że był trochę demonizowany - mówi w rozmowie z "Wprost" lider T.Love, Muniek Staszczyk

RSS

Coraz ostrzejsza walka o prezydenturę: Komorowski nie pozwie PiS. Jeśli przeproszą

15.06.10

Bronisław Komorowski żąda przeprosin od Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli ten odwoła swe słowa, które sztab Platformy Obywatelskiej uznaje za nieprawdziwe, procesu nie będzie. Jednak politycy PiS twierdzą, że na razie nie wiedzą, za co powinni przepraszać.

RSS

Dane z USA poprawiają nastroje, pomagają złotemu

01.10.10

Obniżka ratingu dla Hiszpanii nie zaszkodziła, a czwartkowe dobre dane z USA mogą podtrzymać dobrą passę na rynkach akcji, To dobra wiadomość dla złotego, który w czwartek zyskuje do dolara i franka, Czwartek rozpoczął się od przeceny na rynku złotego,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Ponad 500 łóżek za ponad 500 milionów. Nowy szpital dziecięcy w Warszawie

29.09.15

Jest tak duży, jak Centrum Zdrowia Dziecka i tak nowoczesny, jak można sobie było wymarzyć. Reporter "Faktów" TVN odwiedził pierwszych pacjentów.

RSS

Trwa śledztwo po tragedii w Suszku. "Pierwsze ustalenia już poczyniliśmy"

15.08.17

W Suszku nawałnica uderzyła w obóz harcerski. Zginęły dwie dziewczynki, a prawie 40 osób zostało rannych. ["Fakty w Południe"]

RSS

Piękna Lindsey nago promuje książkę

15.10.16

W pierwszych zawodach nie wystartuje.

RSS

Dolar znów na fali

15.07.18

Rynki w dalszym ciągu żyją tematem wojen handlowych, Uwaga koncentruje się w tym tygodniu przede wszystkim na relacjach handlowych między USA a Chinami, po tym jak w środę amerykańska administracja przedstawiła kolejną listę chińskich ,,,

RSS

Znawca aury nie ma wątpliwości: Zubilewicz: Pogoda będzie jeszcze gorsza

15.01.10

"Zimno będzie do końca stycznia, temperatura może spadać aż do -18 stopni" - przyznaje Tomasz Zubilewicz. Prezenter pogody z TVN i miłośnik piłki nożnej nie ma też dobrych wiadomości dla kibiców. "Zimy zaczynają się coraz później. Będzie coraz więcej problemów z boiskami" - dodaje.

RSS

Bez większych emocji na rynku paliw przed Dniem Wszystkich Świętych

29.10.10

Końcówka października mija bez większych zmian cen paliw na polskich stacjach, co związane jest z ogólną stabilizacją rynkową, Także w wynikający z Dnia Wszystkich Świętych tzw, długi weekend nie powinno być większych cenowych sensacji #8211; ,,,

RSS

Złoty słaby, w okolicach 3,98 wobec euro

29.05.11

Piątek nie zmienił obrazu rynku głównej pary walutowej, Od pierwszych godzin handlu kurs EUR/USD oscylował w okolicach poziomu 1,425 do którego dotarł już podczas sesji w Azji, Wsparcie wspólna waluta znalazła w opublikowanych dzień wcześniej danych na te

RSS

Nurkował bez butli pod lodem, na brzegu czekała żona

01.03.17

Strażacy odnaleźli go 50 metrów dalej.

RSS

Ceny nieruchomości w USA w drugiej fali spadkowej

01.06.11

Indeks giełdy w Atenach rósł we wtorek o ponad 5 proc,, ale z długoterminowej perspektywy ważniejszy od prasowych przecieków z negocjacji w sprawie pomocy dla Grecji jest fakt, że rynek nieruchomości w USA oficjalnie ustala drugie dno,

RSS

Ursus, Włochy, Pruszków nawet trzy dni bez wody

15.05.16

RSS

Organizacja koncertów ze stawką 23 proc. VAT

01.06.11

W związku z rewolucyjnymi zmianami, jakie nastąpiły 1 stycznia 2011r. organizacja koncertów w całości opodatkowana została podstawową stawką podatku VAT w wysokości 23 proc. Wywołało to ogromne poruszenie wśród agencji artystycznych, które do tej pory korzystały ze zwolnienia.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny