Aleksiej Nawalny opuścił areszt

08.07.17

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny wyszedł na wolność po odbyciu kary 25 dni aresztu administracyjnego - powiadomiła jego rzeczniczka Kira Jarmysz. Po zwolnieniu Nawalny pojawił się w moskiewskim biurze swojej Fundacji Walki z Korupcją.

Dane o wzroście PKB Stanów Zjednoczonych w I kw, 2011 r,, dane z rynku nieruchomości oraz z rynku pracy rozczarowały ekonomistów, ale nie było to na tyle istotne, by przerwać optymizm inwestorów z rynku akcji, Na rynku akcji amerykańskie Komorowski, Tusk, Sikorski - tak według sondażu CBOS wygląda pierwsza trójka polityków, którym Polacy ufają najbardziej. Marszałek Sejmu cieszy się zaufaniem 70 proc. pytanych. Jego kontrkandydat w wyborach prezydenckich, Jarosław Kaczyński, osiągnął z kolei wynik niemal identyczny jak minister zdrowia i jeden z byłych prezydentów. Joachim Loew pozostanie selekcjonerem niemieckiej kadry piłkarskiej do 2020 roku. W poniedziałek przedłużył kontrakt o dwa lata, czyli do mistrzostw Europy. 56-letni szkoleniowiec może stać się rekordzistą w liczbie meczów na ławce trenerskiej w Niemczech.Około 20 domów zamieszkałych przez 160 osób zostało w środę zalanych w Płocku po podniesieniu się poziomu Wisły. Powodem powodzi jest mała fala kulminacyjna, która przeszła w nocy przez miasto i zator lodowy na rzece, o długości ok. trzech kilometrów. Podano w nocy odczyt nt, lipcowej produkcji przemysłowej w Japonii, wynik w relacji miesięcznej to -0,1 proc, przy prognozie +0,2 proc, W skali rocznej nastąpił wzrost o 2,3 proc, Za nami już także odczyt o lipcowej sprzedaży detalicznej w ,,, 80-letnia szympansica Cheetah, gwiazda filmów o Tarzanie, zdechła 24 grudnia z powodu niewydolności nerek - podaje "The Daily Telegraph".

Hawajski rybak zginął, próbując wyciągnąć z wody dorodnego miecznika.

Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej został Komorowski Bronisław Maria - obwieścił szef Państwowej Komisji Wyborczej, prezentując ostateczne wyniki niedzielnego głosowania. Poinformował, że przekaże prezydentowi-elektowi stosowną uchwałę w tej sprawie w Zamku Królewskim w Warszawie. Szwajcaria stanęła przed dylematem - czy tolerować wzmacniane kursu franka, co mogłoby doprowadzić do recesji, czy płacić wysoką cenę, by do tego nie dopuścić, Wybrano tę drugą opcję - tak powiązanie przez tamtejszy bank centralny franka z euro komentuje

Tylko w ubiegłym roku co trzecia firma usuwająca materiały azbestowe z budynków nie oznakowała strefy zagrożenia tym surowcem, a co piąta niewłaściwie postępowała z odpadami azbestowymi - wynika z danych Państwowej Inspekcji Pracy, do których dotarł DGP. Radwańska żegna się z Miami. Czeka nas burzowy weekend - ostrzegali na konferencji prasowej w Warszawie przedstawiciele IMiGW. Już w piątek wieczorem burze i opady wystąpią na południu Polski, w sobotę - we wschodniej połowie kraju, a w niedzielę w całej Polsce.Pokłosie strzelaniny w Słowiańsku, o którą oskarżono Prawy Sektor. Czas Kaczyńskiego minął. A Ziobro, choć skończył czterdziestkę, wciąż jest niedojrzałym politykiem – mówi Roman Giertych, były lider LPR, były wicepremier w rozmowie z Tomaszem Machałą dla "Wprost".
Policja zatrzymała 20-letniego mieszkańca Kielc, którego obwinia o zniszczenie co najmniej 44. samochodów na osiedlach Czarnów i Pod Dalnią. Chłopaka nagrały kamery monitoringu - podaje Radio Kielce.

RSS

Rodzice poskarżyli się rzecznikowi: "Wiadomości" straszą przed dobranocką

15.03.10

Epidemia grypy, trzęsienie ziemi na Haiti, egzekucja w Chinach, zgubienie przez pracowników kostnicy zwłok zmarłego - takie informacje zapowiadano w zwiastunach "Wiadomości", emitowanych tuż przed dobranocką. Zbulwersowani rodzice poskarżyli się Rzecznikowi Praw Dziecka, a ten poszedł z problemem do KRRiT.

RSS

Przed egzekucją amerykańskiego dziennikarza porywacze żądali 100 mln euro

22.08.14

Informację o okupie potwierdził w CNN były pracodawca Foleya.

RSS

Jedenaste: nie będziesz robił polityki!

22.11.10

Marketing polityczny, kampania wyborcza, program wyboczy, hasło wyborcze. Po co to wszystko? Przecież pan na to płaci, pani płaci, społeczeństwo płaci. A tymczasem świat bez polityki jest przecież piękny. Nawet partia rządząca postanowiła zrezygnować z tego mało eleganckiego zajęcia, jakim jest politykowanie.

RSS

"Łzy w oczach". Żona czeka na medalistę

08.08.12

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Początki metra w Warszawie: na Żoliborzu i na Targówku

15.05.14

Narodowe Archiwum Cyfrowe udostępniło zdjęcia z pierwszych prób budowy metra w Warszawie.

RSS

Czy to debata, czy "Taniec z gwiazdami"?

22.03.10

Termin - niedziela. Miejsce - biblioteka BUW. Główni bohaterowie - Bronisław Komorowski i Radosław Sikorski. W roli Piotra Gąsowskiego i Kasi Skrzyneckiej albo jak kto woli - Katarzyny Cichopek i Krzysztofa Ibisza – Joanna Mucha i Sławomir Nowak.

RSS

Rozmowy o Ukrainie. Wszyscy zgodni, że "starcia muszą ustać"

01.05.15

Rozmowa telefoniczna przywódców Francji, Niemiec, Ukrainy i Rosji.

RSS

Trafił butelką w 18-miesięczne dziecko. Miał 1,5 promila

15.08.15

Informacje dostaliśmy od portalu infobrzeg.pl.

RSS

Najpierw spadki, potem odrabianie strat

22.01.10

Początek dzisiejszej sesji charakteryzował się w dalszym ciągu trendem umacniającym dolara, Kurs głównej pary walutowej kontynuował spadki, przez co znaleźliśmy się nawet na poziomie 1,4029, Opublikowane rano dane o indeksach PMI nie wpłynęły zbytnio,,,,,

RSS

Lepistoe: Za dziesięć minut trening: Małysz zignorował polecenie trenera

22.02.10

Nasz dwukrotny srebrny medalista z Vancuover na każdym kroku podkreśla, jak bardzo szanuje swojego trenera. To właśnie Fin Hannu Lepistoe doprowadził Adama Małysza do fantastycznej formy. Jednak wczoraj Orzeł z Wisły kompletnie zignorował polecenie szkoleniowca.

RSS

EUR/PLN najniżej od prawie 4 lat

22.04.15

We wtorek rano złoty kontynuuje umocnienie do euro, testując najniższe poziomy od prawie 4 lat, Jednocześnie stabilizuje się on do szwajcarskiego franka i amerykańskiego dolara, Jeżeli dane z Niemiec nie zmienią układu sił, to tak zakończy ,,,

RSS

Kobra czy jadowity pająk? Łódzki ochroniarz "w bardzo poważnym stanie" po ukąszeniu

01.09.15

"Myślał, że użądliła go osa".

RSS

Kiedy nie trzeba mieć kasy fiskalnej?

15.06.11

Przedsiębiorcy, którzy są zwolnieni podmiotowo z podatku VAT powinni pamiętać, że nie jest to równoznaczne ze zwolnieniem z obowiązku prowadzenia ewidencji za pomocą kas fiskalnych. Jednolite zasady są określone dla zwolnionych i czynnych podatników VAT.

RSS

Indeks DAX wyznaczył kierunek

15.10.10

Wczorajsza sesja na Wall Street przybliżyła amerykańskie giełdy do tegorocznych szczytów, Indeks Dow Jones wzrósł o 0,69 proc,, SP 500 o 0,71 proc,, a technologiczny Nasdaq zyskał 0,96 proc, Przetestowanie kwietniowych maksimów wydaje się w tej sytuacji

RSS

Gołota nie może znaleźć wagi. Saleta zaszył się w górach

08.01.13

- W tej walce może zdarzyć się wszystko, obaj jesteśmy gotowi na dziesięć rund - zapowiadają zgodnie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny