Podstęp Suskiego i labrador meloman

01.07.17

Wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl.

Lepsze dane z USA Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej przebiegała nam pod dyktando małej zmienności kursu powyżej poziomu 1,36, Przedsiębiorcy nabywają nieruchomości nie tylko w celu wykorzystania ich w prowadzonej działalności gospodarczej. Bardzo często liczą na dochody z najmu, które są stałym źródłem przychodów przedsiębiorcy. Należy jednak pamiętać, że najem nieruchomości tylko w nielicznych przypadkach jest zwolniony z VAT. Teheran wzywa OPEC do zahamowania spadków ceny ropy. - Wcześniej w ramach organizacji ustaliliśmy, że jeśli cena spadnie poniżej 100 dolarów za baryłkę, to mamy kryzys - powiedział minister ds. Ropy, Rostam Qasemi.Czesław Bielecki i Jacek Sasin mają największe to, by otrzymać rekomendację PiS w wyborach prezydenckich w Warszawie – nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”. Jest już za to pewne, że Jarosław Kaczyński nie zdecyduje się na wystawienie kandydatury Pawła Poncyljusza.
Czesław Bielecki (fot. FORUM) Pan Leszek popadł w konflikt z prawem - jechał na rowerze po alkoholu. Gdy zatrzymała go policja, popełnił drugi błąd - korumpował policjantów, jak twierdzą funkcjonariusze, którzy go zatrzymali. Co miało ich nakłonić do wypuszczenia rowerzysty? Dwie popularne krówki i czekolada. Teraz za próbę ich wręczenia panu Leszkowi grozi nawet 10-krotnie wyższa kara, niż ta za wsiadanie na rower po alkoholu. Teraz się wycofują.

Ściana deszczu, wiatr o niewyobrażalnej prędkości.

W wieku 56 lat, po długiej i ciężkiej walce z rakiem w Siemanowicach Śląskich odeszła Krystyna Stolarska - Gayga, gwiazda polskiej muzyki lat 80. Wiadomość o śmierci artystki podały w sobotę śląskie media. Prezydent Syrii Baszar el-Asad złożył w Sądzie Konstytucyjnym swą oficjalną kandydaturę na urząd szefa państwa - poinformował przewodniczący parlamentu. Wybory prezydenckie odbędą się 3 czerwca. Asad ubiega się o trzecią z rzędu kadencję.

Maszyna linii FlyDubai, podchodząc do lądowania w bardzo trudnych warunkach, runęła niedaleko lotniska. Zginęły 62 osoby. Jednak usuwanie samochodów, które utknęły w korkach może trwać jeszcze wiele godzin. O ciągnącym się kryzysie parlamentarnym dyskusja w "Babilon" w TVN24 BiS.W dzisiejszym programie "Biznes dla Ludzi" Paweł Blajer pytał m.in. o to, jak pracownik może bronić się przed tym, gdy pracodawca próbuje ściągnąć go z urlopu. Czwartkowe załamanie nastrojów na rynkach akcji i związana z tym panika, szczególnie nie zaszkodziła złotemu, Kończy on tydzień mocniejszy do dolara i szwajcarskiego franka oraz nieco słabszy do euro, Polskiej walucie nie zaszkodziły również, opublikowane Wybierzcie najlepsze wideo tygodnia i zagłosujcie w naszej sondzie.

RSS

Snowden dostał pracę w portalu. "On kocha Rosję"

01.11.13

Jeden z rosyjskich portali ujawnił zdjęcie Edwarda Snowdena, zrobione we wrześniu, podczas wycieczki po Moskwie. Poproszony o komentarz rosyjski adwokat Amerykanina potwierdził, że uciekinier z USA zwiedza Rosję, uczy się rosyjskiego, a niebawem zacznie pracować w prywatnym portalu internetowym jako specjalista od IT.

RSS

Witold Modzelewski: Podatnicy nieświadomie uwikłani w oszustwa

22.08.18

Obowiązujący od lipca 2018 r. tzw. mechanizm podzielonej płatności w podatku od towarów i usług w sposób raczej niezamierzony doprowadzi do głębokiej przebudowy funkcjonowania tego podatku. Będzie to jednak zaskakująca rewolucja, która - jak to często bywa - zmiecie swoich autorów. Należy przybliżyć fenomen zmian, które dzieją się na naszych oczach - pisze prof. Witold Modzelewski.

RSS

Partia zleciła badania: Kogo Platforma chce wystawić w wyborach

22.01.10

Partia Donalda Tuska jest oskarżana o kierowanie się sondażami. Ale w tym przypadku Platformie trudno będzie zaprzeczyć. Ugrupowanie zleciło badania, by sprawdzić który z działaczy ma największe szanse na wygraną w wyborach samorządowych w dużych miastach. I właśnie ich chce wystawić.

RSS

Dolar osuwa się mimo niezłych odczytów ISM

08.10.17

USA: Kolejne świetne dane nt, indeksu ISM ? tym razem dla usług ? zostały opublikowane wczoraj po południu, Indeks we wrześniu skoczył do 59,8 pkt, przy szacunkach na poziomie 55,5 pkt,, co jest najwyższym poziomem od sierpnia 2005 r,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Dziewięciolatka zniknęła z wesela. Zatrzymano jednego z gości

01.09.17

Poszukiwania dziewczynki trwają od niedzieli.

RSS

Dostało się Januszowi Kochanowskiemu: Nitras wyzywa na Twitterze od durniów

29.03.10

"RPO to dureń" - taki wpis umieścił w środę wieczorem na Twitterze Sławomir Nitras. Dziś przeprasza - oczywiście również w internecie. O co chodzi europosłowi PO? Takiego wyjaśnienia na Twitterze już nie znajdziemy. Pozostaje się domyślać, że chodzi o słowa Janusza Kochanowskiego na temat życia prywatnego Jerzego Buzka.

RSS

Małysz pobiegł, był 1850. "Szczęka opadła"

22.04.13

"Orzeł z Wisły" w "Faktach po Faktach".

RSS

Podwyżki dla budżetówki. Urzędnicy dostaną 1,4 mld zł

15.06.16

Możliwe będzie przeznaczenie w 2017 r. dodatkowych środków na wynagrodzenia pracowników państwowej sfery budżetowej w wysokości ok. 1,4 mld zł; systemowych podwyżek jednak nie będzie - wynika z komunikatu CIR po wtorkowym posiedzeniu rządu.

RSS

Ciężkie chwile norweskiej korony

15.12.14

Na rynku walutowym największym przegranym ostatnich dni jest z pewnością norweska korona, której potężne osłabienie spowodowane jest zarówno spadającymi cenami ropy, jak i wczorajszą zaskakującą decyzją Norges Banku o obniżce stóp ,,,

RSS

"8,2 tysiąca na rękę to nie tak dużo". Burmistrz tłumaczy

15.01.15

Mateusz Klinowski, burmistrz Wadowic w internecie opublikował swoje zarobki, wyliczając, że w jego przypadku pensja w wysokości 8,2 tys. złotych netto to wcale nie tak dużo. Teraz tłumaczy, że swoim wpisem chciał tylko pokazać, że do polityki nie poszedł dla pieniędzy.

RSS

W oczekiwaniu na sprzedaż detaliczną w USA

15.07.15

Początek tego tygodnia rozpoczął się od informacji, że udało się wypracować porozumienie miedzy Grecją i zagranicznymi pożyczkodawcami, W dalszej częsci dnia na rynek napływały szczegóły tego kompromisu i coraz więcej sceptycznych ,,,

RSS

Złoty niewrażliwy na gorsze globalne nastroje

08.04.16

Słabszy sentyment globalny po wystąpieniu Kurody, Rosengren i Evans nie chcą, by rynek zakładał mniej niż 2 podwyżki stóp procentowych w tym roku, PMI z UK nieco lepszy niż ostatnio, ale i tak wyraźnie poniżej odczytów z poprzednich ,,,

RSS

Powstanie przychodu po stronie pracownika z tytułu umorzenia zobowiązania

15.02.12

Zdarzają się sytuacje, w których przedsiębiorcy odsprzedają wymieniany sprzęt biurowy swoim pracownikom. Przykładem jest Spółka, która zakupuje nowe laptopy w celu wyposażenia stanowisk pracy. Poprzednio używane komputery stacjonarne odsprzedaje w ratach zainteresowanym pracownikom (na podstawie umowy umowy cywilnoprawnej zawartej z pracownikiem).

RSS

Okrutny gwałt i morderstwo

01.06.10

Bestie! Bracia Paweł i Tomasz Sidorowie z Augustowa okrutnie zgwałcili i zamordowali 29-letnią Anetę. Całe ciało kobiety było zmasakrowane, a czaszka pęknięta. Kiedy straciła przytomność, zwyrodnialcy wrzucili ją do rzeki, by utonęła. Przyznali, że skatowali Anetę, bo... była brzydka. Sąd skazał ich na 25 lat więzienia.

RSS

Negocjował porozumienie atomowe, aresztowany jako szpieg

29.08.16

W Iranie aresztowano pod zarzutem szpiegostwa członka zespołu negocjacyjnego tego kraju, który wynegocjował z sześcioma mocarstwami porozumienie w sprawie irańskiego programu nuklearnego - poinformował w niedzielę rzecznik irańskiego wymiaru sprawiedliwości.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny