Podstęp Suskiego i labrador meloman

01.07.17

Wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl.

15 osób zginęło, a 236 zostało rannych w 182 wypadkach - to bilans Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty na polskich drogach. Policjanci zatrzymali ponad tysiąc nietrzeźwych kierowców. Nad południowe Niemcy, na dużych obszarach zalane przez wody powodziowe, nadciągają chmury, z których w najbliższych dniach solidnie popada. Ubiega się o nominację republikanów.Będą śledzić, czy, gdzie i kiedy ewentualne zakłócenia się pojawiają. W "El Clasico" najwięksi szli łeb w łeb. 29 września po południu pociągiem z Warszawy Centralnej wyjedzie do Smoleńska ekipa z warszawskiego Instytutu Archeologii i Etnologii PAN. Pięcioosobowa ekipa dokona oględzin miejsca katastrofy prezydenckiego tupolewa. To będzie wstęp do prac archeologicznych, które odbędą się później.

Remis w meczu z Rosją to sukces Polski, policja odpowiednio zabezpieczała przemarsz rosyjskich kibiców, a chuligani i kibole powinni być ostrzej karani - takiego zdania jest Bronisław Komorowski, który był gościem "Kropki nad i" w TVN24.

Prawdopodobnie samochód wypadł z drogi i uderzył w mur. "To nieprawdziwa informacja" - tak wicepremier Waldemar Pawlak komentuje w Radiu ZET doniesienia "Rzeczpospolitej", jakoby PSL miało być wściekłe na PO. Za co? Za powołanie Rady Gospodarczej bez konsultacji z ludowcami. Gazeta napisała, że ścisłe kierownictwo PSL myśli, czy zerwać koalicję.

Nawet 200 mln lat liczą sobie embriony lufengozaurów. Posłanka Joanna Mucha i poseł Sławomir Nowak poprowadzą niedzielną debatę między kandydatami PO w organizowanych przez tę partię prawyborach. Dlaczego wybrano właśnie ich? Złośliwi mówią, że chodzi o fotogeniczność dwojga polityków. Takie sugestie denerwują jednak Joannę Muchę. – Całe życie muszę udowadniać, że osiągam coś dlatego, że jestem kompetentna a nie dlatego, że jestem ładna – mówi w rozmowie z portalem Wprost24 posłanka PO.
Joanna Mucha (fot. Wprost)Premier Donald Tusk ocenił w piątek, że podjął wielkie wyzwanie, aby przełamać "historyczny fatalizm" w relacjach polsko-rosyjskich. Zadeklarował, że jeśli będzie nadal premierem po wyborach, to będzie starał się, aby te relacje były jak najlepsze. Sesję poniedziałkową rozpoczynamy jeszcze z wysokim euro, kurs EUR/USD oscyluje w okolicach 1,24, Nastroje wobec wspólnej waluty poprawiła przede wszystkim niezapowiedziana (a po części oczekiwana) informacja o kontynuacji luzowania polityki monetarnej Z opublikowanych w piątek rezultatów spisu ludności, przeprowadzonego po raz pierwszy od zjednoczenia kraju w 1990 roku, wynika, że w Niemczech mieszka około 80,2 mln osób - o blisko 1,6 mln mniej niż dotychczas podawano.

RSS

PSL to nie obciach

15.02.10

Czy PSL wystawi w wyborach prezydenckich Waldemara Pawlaka i kto wystartuje w nich zamiast Lecha Kaczyńskiego? Na pytania internautów odpowiada poseł PSL Janusz Piechociński.
fot. WPROST

RSS

Siostrze Michaela bardzo się u nas podobało: Zobacz film, który La Toya nagrała w Polsce

08.01.10

La Toya Jackson była sporą atrakcją tegorocznej imprezy sylwestrowej w Warszawie. Sama też świetnie się bawiła. Siostra zmarłego niedawno Michaela Jacksona przyleciała do naszego kraju z wielką przyjemnością. Do sieci trafiły filmiki, na których gwiazda zwiedza Warszawę i wygłupia się.

RSS

Dyplomata oskarża : Ambasada Białorusi: Podzieliliście Polaków!

22.02.10

Białoruski ambasador Wiktar Hajsionak zarzucił władzom w Warszawie, że podzieliły Polaków na Białorusi. "Oficjalna Warszawa podzieliła obywateli naszego kraju - etnicznych Polaków na swoich i cudzych" - stwierdził dyplomata, a wybór Andżeliki Borys na prezesa ZPB określił jako hucpę.

RSS

Czekamy na godz. 14:30

15.10.17

USA: Opublikowane wczoraj po południu dane nt, inflacji w cenach producentów (PPI) we wrześniu wskazały na wzrost wyższy od oczekiwań, zwłaszcza w przypadku wskaźnika bazowego (0,4 proc, m/m i 2,2 proc, r/r przy prognozie 0,2 proc, m/m i 2,0 ,,,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Zakaz handlu w niedziele. Jest stanowisko rządu

22.03.17

Według projektu handlować będzie można tylko w wyznaczone niedziele, do godziny 14. Za złamanie zakazu grozi nawet do 2 lata więzienia.

RSS

RWE - pomimo 40% wzrostu w 3 miesiącu, inwestorzy podejmują więcej ryzyka

01.12.13

Zdanie analityków co do przyszłości RWE, największej obok E,ON grupy energetycznej w Niemczech, jest podzielone, Połowa sugeruje kupno, połowa sprzedaż lub unikanie akcji, widząc potencjał dalszych spadków,

RSS

Belgowie drżą przed komarem tygrysim

15.04.15

"Prawdopodobnie jest już za późno, by go powstrzymać". Tropikalny komar roznosi takie choroby jak denga czy febra.

RSS

Aukcja obligacji a złoty

08.04.10

Ministerstwo Finansów sprzedało na dzisiejszej aukcji 2-letnie obligacje o wartości 3 mld zł z oferowanej puli 2,5-3,0 mld zł, Popyt na nie sięgnął 6,7 mld zł, Średnia rentowność natomiast 4,54 proc, Wyniki aukcji nie mają wpływu na notowania złotego, kt

RSS

Ile się należy za śmierć?

15.10.11

Długo milczeli, przekonani, że nic im się nie należy. Teraz pytają, czy śmierć w katastrofie smoleńskiej jest ważniejsza niż śmierć w Iraku lub Afganistanie. Rodziny 27 żołnierzy poległych w czasie misji żądają po milionie złotych zadośćuczynienia. MON mówi stanowcze „nie”.

RSS

Usain Bolt i długo nic. A Fajdek z Włodarczyk?

22.08.13

Znany w świecie lekkoatletycznym portal All-Athletics opublikował ranking najlepszych występów zakończonych niedawno mistrzostw świata w Moskwie. Największe uznanie znaleźli oczywiście Jamajczycy.

RSS

Słynny lew zastrzelony. Podejrzany amerykański dentysta

29.07.15

Mężczyzna miał zabić uwielbiane zwierzę, a następnie obciąć mu głowę i obedrzeć je ze skóry.

RSS

11 osób rażonych piorunem w Paryżu. Większość to dzieci

29.05.16

6 osób jest ciężko rannych.

RSS

Nocne wyznanie kierowcy autobusu

08.11.10

Kierowca tego autobusu najwyraźniej miał dość. Zamiast numeru linii, na wyświetlaczu pojawiła się szczera, choć wulgarna deklaracja: "PIER.., NIE ROBIE". Autobus miał wozić pasażerów do otwartego w weekend Centrum Nauki Kopernik - podaje tvnwarszawa.pl

RSS

Tygodniowy Przegląd Rynku Obligacji: Rajd obligacji rynków wschodzących, wersja 2.0

15.01.18

Na celowniku mamy rajd obligacji rynków wschodzących, Rosnące rentowności obligacji amerykańskich stanowią zagrożenie dla rynków wschodzących, ?Mamy do czynienia z ciasnym rynkiem o mniejszym potencjale wzrostu?

RSS

Operator ściął prędkość internetu

15.09.17

Sieć Play zwiększa prędkość internetu w roamingu krajowym. Jak poinformował tvn24bis.pl Marcin Gruszka, rzecznik prasowy operatora, zostanie ona przywrócona do poziomu "sprzed poprzedniej redukcji". Oznacza to, że prędkość internetu zwiększy się z 1,5 Mb/s do 3 Mb/s.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny