Podstęp Suskiego i labrador meloman

01.07.17

Wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl.

Dwa tysiące ludzi ewakuowano w Mołdawii z powodu powodzi, do której doszło, gdy rzeka Prut wystąpiła z brzegów na zachodzie kraju - poinformowały władze. Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły kolejną w serii świąteczną sesję, w trakcie której aktywność rynku była niska, W finale licznik obrotów w WIG20 nie pokazał niecałe 400 mln złotych, Dzisiejsze notowania były specyficzne, Po pierwsze z powodu święta w USA i Wielkiej Brytanii dwa najważniejsze parkiety nie pracowały, a po drugie inwestorów mógł nieco zaskoczyć brak reakcji na obniżkę ratingu jednego z krajów PIIGS, Agencja ,,,Dowiedz się, czym dokładnie jest smog i jak z nim walczyć. Wojska lojalne wobec Muammara Kadafiego ściągają do Misraty cywilów z pobliskich miast, by wykorzystywać ich jako żywe tarcze. "Jeżeli rzeczywiście warunki były takie, jakie są ostatnie informacje, czyli że widzialność wynosiła 500 metrów, były to warunki poniżej minimum pilota, więc decyzja była błędna" - powiedział w RMF FM szef szkolenia sił powietrznych Wojska Polskiego generał dyw. Anatol Czaban.

- Przypuszczam, że stan pozostanie taki jak do tej pory - powiedziała w "Kropce nad i" posłanka SLD Joanna Senyszyn, komentując decyzję marszałek Sejmu Ewy Kopacz, która zwróciła się do Biura Analiz Sejmowych o ekspertyzę w sprawie obecności krzyża na sali plenarnej izby. - Moim zdaniem krzyż jest zgodny z konstytucją, a ostateczna decyzja powinna należeć do posłów - ocenił z kolei poseł PO Stefan Niesiołowski.

Wybierz wideo tygodnia.

Oskar Groening jest oskarżony o pomoc w zamordowaniu co najmniej 300 tys. osób. Coraz mniej litrów, coraz mniej kilowatogodzin i bochenków chleba. Mimo coraz wyższych pensji, portfele Polaków wpadły w pułapkę nakręcającej się spirali inflacji, przez co w efekcie stać nas na coraz mniej. "Dołożę starań, żeby przy współpracy ze środowiskiem nauczycieli, katechetów, te groby żołnierzy Armii Czerwonej, które znajdują się na terenie naszej archidiecezji, zostały objęte szczególną opieką" - powiedział abp Józef Życiński.Maciej Kot wygrał w sobotę konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle . Drugie miejsce zajął Szwajcar Simon Ammann, a trzecie Austriak Wolfgang Loitzl. Zawodnik odpowiadał nie tylko na pytania dotyczące czwartkowego spotkania z Polakami. W sytuacji ciągłej niepewności na rynkach finansowych oraz niskiego oprocentowania lokat bankowych idealnym rozwiązaniem jest ulokowanie części swoich oszczędności w złoto,

RSS

Azzurrich wreszcie poprowadzi południowiec

15.08.14

Były trener Juventusu, 45-letni Antonio Conte zostanie selekcjonerem reprezentacji Włoch - nie mają wątpliwości dzienniki sportowe na Półwyspie Apenińskim. Zastąpi Cesare Prandellego, którego podopieczni odpadli po fazie grupowej mistrzostw świata.

RSS

Nie będzie noty w tej sprawie: Nasi posłowie zatrzymani w Izraelu

29.03.10

Polscy posłowie zatrzymani na lotnisku w Tel-Awiwie - dowiaduje się newsweek.pl. "Zostaliśmy zatrzymani przez ochronę, szczegółowo przeszukani pomimo, że mamy paszporty konsularne" - mówi wzburzona posłanka PiS Jolanta Szczypińska. "To standard" - odpowiada z kolei rzecznik naszego MSZ.

RSS

NATO potępia Wikileaks za publikację o broni jądrowej USA

01.12.10

NATO potępiło opublikowanie przez portal internetowy Wikileaks informacji dotyczących szczegółów rozmieszczenia amerykańskiej taktycznej broni nuklearnej w Europie. Rzeczniczka Sojuszu Oana Lungescu określiła te publikacje jako "nielegalne i niebezpieczne".

RSS

USA: Kandydaci w wyborach śmieszą, tumanią, przestraszają

22.10.10

Kampania przed tegorocznymi wyborami do Kongresu i wyborami gubernatorów w USA obfituje w nietypowych kandydatów, głównie popieranych przez konserwatywną Tea Party, których dziwaczne wypowiedzi szokują albo rozśmieszają opinię publiczną.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Incydent gruziński: Polacy proszą Tbilisi o pomoc

08.01.11

Warszawska prokuratura chce od Gruzji szczegółowych ustaleń tamtejszego śledztwa w sprawie strzałów oddanych w 2008 r. w stronę kolumny prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Micheila Saakaszwiliego na granicy z Osetią Płd.

RSS

Zachęta na wakacje: Kup bilet na Intercity, a dostaniesz krówkę

08.05.10

Krówki i gadżety dostaną podróżni, którzy w piątki i soboty, od maja do połowy lipca br., kupią bilety na pociągi PKP Intercity na wybranych dworcach w całej Polsce. Firma chce zachęcać pasażerów, żeby na wakacje wybrali się pociągiem.

RSS

Amerykańskie niezdecydowanie może zaszkodzić Europie

29.09.15

Piątkowe euforyczne zachowanie inwestorów na głównych giełdach europejskich trudno na razie traktować inaczej, jak tylko odreagowanie po wcześniejszej silnej fali spadkowej,

RSS

"Widziałem żywe dzieci, ale są uwięzione. Ich serca biją coraz słabiej"

22.09.17

W Meksyku ratownicy wciąż walczą z czasem, usiłując wydobyć spod gruzów ocalałych.

RSS

Zamieszki w Aktobe. Piłkarze Legii nie mogli opuścić hotelu

22.08.14

"Kibole rzucają w hotel kamieniami. Co za tym idzie, nie możemy z niego wyjść".

RSS

Prodemokratyczni deputowani z Hongkongu nie mogą objąć mandatów

15.11.16

Sąd w Hongkongu orzekł we wtorek, że dwoje prodemokratycznych polityków wyłonionych w wyborach, nie może objąć mandatów deputowanych, ponieważ ich przysięga była nieważna. W październiku rozwinęli oni transparent z napisem "Hongkong to nie Chiny" oraz zmienili tekst przysięgi.

RSS

"Całkowicie biała autostrada", "Zima na całego", "Masakra"

01.04.13

Interanuci o tym, jak wygląda sytuacja pogodowa w kraju.

RSS

Belgia: Dwie ofiary powodzi

15.11.10

Dwie osoby zginęły w Belgii w nocy z soboty na niedzielę na skutek powodzi, które spowodowały także liczne wypadki w całym kraju i zawieszenie kursowania szybkich pociągów miedzy Brukselą a Paryżem i Londynem - poinformowały władze belgijskie.

RSS

RBNZ nie będzie się spieszył z podwyżką stóp

29.06.18

Środkowa sesja europejska powinna przebiegać dość spokojnie ze względu na brak istotnych publikacji makroekonomicznych, Dopiero popołudniu poznamy wstępne dane odnośnie zamówień na dobra trwałego użytku w USA, W maju oczekiwany jest ,,,

RSS

Silniejsze euro

08.07.17

O 14:30 poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy ? tzw, payrollsy, W pakiecie jest np, stopa bezrobocia, zmiana zatrudnienia w sektorze prywatnym czy płaca godzinowa, Im lepsze dane, tym lepiej dla dolara, Można przypomnieć, że wczoraj ,,,

RSS

Powołanie za gola? Sobiech dał Fornalikowi do myślenia

01.09.13

Pierwszego gola w tym sezonie strzelił Artur Sobiech. Przy jego pomocy Hannover 96 rozbił FSV Mainz 4:1. To trafienie ma podwójne znaczenie dla polskiego napastnika, bo powinno zagwarantować mu miejsce w reprezentacji na mecze eliminacji do mundialu z Czarnogórą i San Marino.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny