Rząd do rekonstrukcji? "Gdybym ja był premierem, być może"

01.07.17

Tadeusz Cymański (klub PiS) w "Piaskiem po oczach".

O 8.00 lub 8.30 rano rozpocznie się posiedzenie Prezydium Sejmu, które ma rozpatrzeć zastrzeżenia do kandydatur Zbigniewa Wassermanna i Beaty Kempy jako nowych członków komisji hazardowej. Swoje uwagi do posłów PiS zgłosiła jedynie Platforma Obywatelska. Więcej śmigłowców jest pilnie potrzebnych w Pakistanie, bu móc dostarczyć żywność i pomoc milionom ludzi odciętych od świata przez powodzie - ogłosiła w piątek agencja żywności ONZ, cytowana przez BBC News Roman Polański i jego żona Emmanuelle Seigner wygrali proces z trzema francuskimi gazetami. Gazety opublikowały prywatne zdjęcia, przedstawiające reżysera i jego rodzinę w szwajcarskiej willi w Gstaad. Słynna para ma dostać łącznie 16 tysięcy euro odszkodowania.Marzec okazał się wyjątkowo pomyślnym miesiącem dla funduszy hedgingowych, jeszcze więcej zarobili gracze na rynku akcji, Jak widać, hossa sprzyjała inwestycjom alternatywnym, lecz ich efektywność okazała się niższa niż inwestycji tradycyjnych, Według ra Najnowszy sondaż. UE wywiera presję, by najwięksi emitenci gazów cieplarnianych ogłosili swoje zobowiązania ws. walki z globalnym ociepleniem. Z wewnętrznego dokumentu KE wynika, że UE oczekuje, iż w tym półroczu zrobią to kraje odpowiadające za ponad połowę światowych emisji.

Oficjalny występ zaliczony, na oficjalną bramkę musi jednak poczekać. Borussia Dortmund z Robertem Lewandowskim w składzie pokonała 3:0 Wacker Burghausen w I rundzie pucharu Niemiec. Niesamowitą formą strzelecką błysnął Bayer Leverkusen.

Większość arabskich szkół w Izraelu, w ramach solidarności ze szkołami chrześcijańskimi, przyłączyła się w poniedziałek na jeden dzień do ich strajku przeciwko redukcji dofinansowania. Protest szkół chrześcijańskich rozpoczął się wraz z nowym rokiem szkolnym. Polska jako jedyny kraj zablokowała konkluzje wtorkowej rady ministrów środowiska w sprawie ścieżki obniżania emisji CO2 w UE do 2050 roku o 80 proc. - Potrzebujemy większej solidarności w UE, ścieżka obniżania emisji CO2 do 2050 r. powinna uwzględniać skutki dla poszczególnych krajów - powiedział Andrzej Kraszewski.

Dawni białostoccy opozycjoniści skierowali do Bronisława Komorowskiego list otwarty, stwierdzając, że "prezydent się zhańbił" nadając oznaczenie PRL-owskiemu prokuratorowi. Niedawno Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał emerytowany sędzia Zbigniew Pannert - w czasach stanu wojennego jako prokurator oskarżający opozycjonistów. Doradca prezydenta prof. Tomasz Nałęcz, pytany o tę sprawę, powiedział, że "pan prezydent zaufał wnioskowi pana ministra sprawiedliwości". W ostatnim niedzielnym meczu 3. kolejki Lotto Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała u siebie 1:1 z Piastem Gliwice. 90 minut nudy, którą wiało z murawy, przerwały tylko dwa ciosy, bo w przeciągu kilkudziesięciu sekund oba zespoły trafiły się po razie. "Wiele miejsc zostało bezpowrotnie oszpeconych".Kawaleria plemienia Zagawa była sojusznikiem Polski w Czadzie. Żołnierze, garstka sił czadyjskich i jeźdźcy osłaniali uchodźców z Sudanu. Udało się. Obozy ani razu nie zostały zaatakowane. Z Nowym Rokiem opuszczamy Afrykę. Zostawiamy ją bezpieczniejszą, choć na jakiś czas. W opinii większości, amerykańska polityka pieniężna przyczyniła się nie tylko do ożywienia gospodarczego, ale także do bardziej przemyślanej restrukturyzacji sektora finansowego, niż to widzieliśmy w Europie, czy w porównaniu z tym, co ,,, Właśnie mija 46 lat od pierwszego lądowania na Księżycu.

RSS

Kwota wolna od podatku niezgodna z konstytucją

29.10.15

Przepisy tracą moc 30 listopada 2016 r.

RSS

Kaczyński dochodzi Komorowskiego: Nieoficjalny sondaż. Różnica jest minimalna

29.06.10

Sztabowcy Bronisława Komorowskiego są wściekli na Janusza Palikota. A zaplecze Jarosława Kaczyńskiego zaciera ręce i dziękuje posłowi PO. Po każdym jego wyskoku słupki poparcia dla szefa PiS rosną. Z tajnych sondaży dla sztabów wynika, że różnica między kandydatami topnieje.

RSS

Skazany za pedofilię uciekinier złapany

08.06.14

"Podobnie jak 10 lat temu postawił policję na nogi"

RSS

Komody z Ikei będą wycofane w kolejnym kraju. Po przypadkach śmierci dzieci

12.07.16

Donosi CNBC.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

"Bronek wygrał" vs. "Melduję wykonanie zadania". Internauci po debacie

22.05.15

Najciekawsze momenty spotkania w memach.

RSS

Skok do Senatu

22.09.11

Grzegorz Bierecki, szef SKOK, do polityki idzie bez rozgłosu. Ale jeśli do niej wejdzie, zamierza być groźny.

RSS

Euro powinno być słabsze, a dolar mocniejszy

08.12.14

Choć wydźwięk czwartkowego posiedzenia ECB był ogólnie gołębi, brak jednoznacznych wskazań na start QE w styczniu przyniósł redukcję krótkich pozycji w euro, Teraz cofnięcie EUR/USD stanie się okazją do odnowienia krótkich pozycji, ,,,

RSS

"Odwołanie rządu Tuska jest ważniejsze po stokroć niż Ziobro w polityce"

15.07.14

Szef Solidarnej Polski w "Tak jest".

RSS

Czołowe zderzenie motocykli

15.03.17

Sprawca był pijany.

RSS

Radość naszego wicemistrza olimpijskiego: Małysz: Łzy mi poleciały

15.02.10

Łzy poleciały mi z oczu, gdy po swoim skoku zobaczyłem na tablicy, że prowadzę - powiedział tuż po zakończeniu konkursu skoków nasz wicemistrz olimpijski Adam Małysz. Przyznał, że czuł na sobie wielką odpowiedzialność. Ale teraz liczy, że inni polscy sportowcy pójdą za nim.

RSS

Może to być nawet 6 mln zł: Olechowski dostanie na kampanię miliony

22.04.10

Stronnictwo Demokratyczne przekaże na kampanię prezydencką niezależnego kandydata Andrzeja Olechowskiego nawet 6 mln zł - wynika z nieoficjalnych informacji zbliżonych do kierownictwa SD. Pieniądze, mają pochodzić ze sprzedaży kamienicy we Wrocławiu, za którą partia otrzymała 13 mln zł.

RSS

Fed nadal "cierpliwie" czeka z podwyżką stóp

29.01.15

Amerykańska rezerwa federalna powtórzyła, że w podejmowaniu decyzji o tym kiedy podnieść stopy procentowe wykaże się “cierpliwościąâ€. W komunikacie Fed dodał, że amerykańska gospodarka, pomimo zawirowań na światowych rynkach, jest na dobrej drodze.

RSS

Ministerstwo chce przykręcić śrubę kierowcom

15.01.17

Ministerstwo Sprawiedliwości planuje przykręcić śrubę nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy łamią przepisy.

RSS

Szef Human Rights Watch: niech nikt się nie da nabrać Putinowi

29.09.15

Prezydent Rosji Władimir Putin, który wspierał reżim prezydenta Baszara el-Asada w Syrii, próbuje teraz przedstawić Asada jako ostoję walki przeciw Państwu Islamskiemu - ocenił szef Human Rights Watch Kenneth Roth. Ostrzegł, by nie dać się na to nabrać.

RSS

Nowe regulacje w prawie pracy dla działów HR

08.12.10

Prawo pracy zostało po raz kolejny znowelizowane, 19 listopada 2010 Prezydent RP podpisał nowy Kodeks Pracy, Nowe prawo wchodzi w życie już od stycznia 2011, 1 stycznia to nie tylko 1 dzień Nowego Roku ale też pierwszy dzień, który ma istotny wpływ na two

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny