Rząd do rekonstrukcji? "Gdybym ja był premierem, być może"

01.07.17

Tadeusz Cymański (klub PiS) w "Piaskiem po oczach".

Katalończycy wygrali z broniącą się przed spadkiem Saragossą 3:0. Ten tydzień upłynął na rynku walutowym w cieniu dwóch najważniejszych wydarzeń, Pierwszym z nich było ostateczne uchwalenie przez władze USA podniesienia limitu zadłużenia oraz jednocześnie planu oszczędnościowego na najbliższe lata, W zeszłym tygodniu sp Do karambolu doszło w środę.Trzy lata temu Platforma wygrała wybory. Co jest źródłem sukcesu rządu? Tusk zrozumiał, dlaczego polegli jego poprzednicy. A na dodatek ma szczęście.
(fot. Adam Lach/NYT/Napo Images/FORUM) Kawałek metalu pokryty białą farbą i przebity śrubką - taki fragment skrzydła prezydenckiego samolotu, który 10 kwietnia rozbił się pod Smoleńskiem, zostanie umieszczony na obrazie matki Boskiej na Jasnej Górze. Ma być "niemym świadkiem głośnej wielkiej tragedii". Francja dołączy do grona państw, które będą dysponować uzbrojonymi dronami. To zapowiedź tamtejszej minister obrony. Zdaniem Florence Parly to konieczny krok na drodze rozwoju francuskiej armii. Drony miałyby patrolować pustynny region Sahel w celu zwalczania dżihadystów. Do uzbrojenia dronów w przeciwpancerne pociski typu Hellfire ma dojść w 2019 roku. Materiał programu "24 Godziny".

Przed kancelarią premiera, gdzie w piątek odbywają się obrady Szczytu Partnerstwa Wschodniego, protestowało kilku przedstawicieli organizacji pozarządowych, chcąc w ten sposób zwrócić uwagę przywódców europejskich na sytuację mniejszości polskiej na Litwie.

Impreza-pułapka odwołana. Na rynku euro/dolara kolejny dzień upłynął w atmosferze wyczekiwania, Pomimo, iż nadal ciężko jest doszukać się pozytywnych impulsów do wzrostów i wśród inwestorów nadal dominują nie najlepsze nastroje, wspólna waluta przestała tracić na wartości,

Grupa archeologów z Polskiej Akademii Nauk dostała oficjalne pismo od rządu z prośbą o pomoc w badaniu terenu po katastrofie samolotu prezydenckiego. Jak dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa, pismo wysłane z kancelarii premiera do naukowców dotarło kilkadziesiąt minut temu.
Archeolodzy z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN są gotowi przygotować i wysłać na miejsce tragedii specjalną ekipę w ciągu kilku dni.
Teraz, po otrzymaniu oficjalnego sygnału od rządu, 6-osobowa ekipa zwiadowcza może wyjechać do Smoleńska prawdopodobnie w połowie przyszłego tygodnia.
Specjaliści z ekipy rozpoznawczej muszą sprawdzić teren, na którym prowadzone byłyby wykopaliska i prace archeologiczne. Muszą między innymi ustalić czy trzeba będzie osuszyć miejsce wypadku specjalnymi pompami.
Właściwe poszukiwania i wykopaliska prowadziłaby ekipa około 20-stu archeologów.
Niedawno ujawniono, że na miejscu prezydenckiego samolotu Tu-154-M nadal znajdują się części maszyny. Miejsce katastrofy nie było należycie zabezpieczone, a przypadkowe osoby znajdowały rzeczy osobiste należące do ofiar katastrofy.
Środa minęła pod dyktando odczytów makroekonomicznych za oceanem, Okazały się one słabsze niż oczekiwano, Kurs EUR/USD bije kolejne rekordy, FED potwierdził ciąg dalszy luzowania polityki monetarnej na amerykańskim rynku,W zajezdni Ostrobramska silniki autobusów pracują całą noc. Mieszkańcy mają dość klekotu, kierowcy mówią, że to strata pieniędzy i zły serwis. – Wiemy, co robimy – uspokaja MZA. Ostatni raz były tam w środę. Były premier Włodzimierz Cimoszewicz w "Faktach po Faktach".

RSS

Ubrania, które rosną wraz z dzieckiem. Oto rewolucyjne rozwiązanie

08.09.17

Rozciągają się do siedmiu rozmiarów i mogą być używane przez dzieci przez ponad dwa lata.

RSS

Bicz na polisolokaty. Rząd chce rozszerzyć uprawnienia UOKiK

08.07.15

Lepsza ochrona konsumenta na rynku finansowym dzięki rozszerzeniu uprawnień Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) - to cel projektu, który we wtorek przyjął rząd. Zmiany mają m.in. poprawić eliminowanie klauzul niedozwolonych w umowach czy pozwolić Urzędowi na wstrzymanie sprzedaży produktów.

RSS

Kto wysłał, a kto nie dostał listu?: Szef BBN: Ambasador Rosji mija się z prawdą

22.02.10

W świecie dyplomacji to bardzo ciężkie oskarżenia. Ale szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego nie waha się zarzucić kłamstwa rosyjskiemu ambasadorowi. Aleksandra Szczygłę rozjuszył Władimir Grinin, który twierdzi, że nie dostał listu o wizycie Lecha Kaczyńskiego w Katyniu.

RSS

Kowalczyk i Bjoergen: dwie królowe nart. Więcej złota ma Norweżka

22.02.13

Dziesięć lat temu po raz pierwszy spotkały się na trasach mistrzostw świata.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Wzrost gospodarczy w Europie zwalnia

15.08.15

Poznaliśmy dane o wzroście PKB największych gospodarek, Dane z Francji i Niemiec nie zachwycają, Dobrze wypadł za to wczorajszy odczyt zmian cen w Polsce, Dzisiaj zobaczymy czy dobrą passę podtrzyma wzrost rodzimego PKB, W Grecji przyjęto ,,,

RSS

"Cierpliwość się kończy". USA ostrzegają Pakistan

08.06.12

RSS

Rynki wstrzymują oddech

08.07.15

Katastrofy nie ma ? przynajmniej na razie, Inwestorzy zareagowali negatywnie na wynik greckiego referendum, ale bez paniki, EBC utrzymał wsparcie dla greckich banków do momentu, aż politycy podejmą decyzję co dalej,,,

RSS

Nastolatka opluła kilkadziesiąt grobów, kolega nagrywał

08.02.15

RSS

Nowa kategoria więźniów

29.01.10

Wprowadzenie statusu więźnia specjalnie chronionego – to jedno z głównych założeń reformy więziennictwa przygotowywanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, wynika z nieoficjalnych ustaleń „Wprost”.
fot.scx.hu

RSS

Rosja oburzona zniszczeniem pomnika

22.05.14

Rosjanie zażądali od strony polskiej ustalenia i ukarania winnych.

RSS

Korona wygrała z Lechią i wskoczyła jej na plecy

08.03.14

Lechia przeważała, ale to gospodarze z Kielc wykazali się lepszą skutecznością. Po wygranej 1:0 Korona ma tyle samo punktów co goście znad Bałtyku. Liga robi się coraz ciekawsza, bo obie ekipy będą się bić o awans do "grupy mistrzowskiej"

RSS

Ogórek na szczycie w Madrycie. SLD: weszła do europejskiej pierwszej ligi

22.02.15

Europejska ofensywa kandydatki SLD.

RSS

Draghi i OPEC bez limitów

08.12.15

Podczas swojego nowojorskiego wystąpienia Mario Draghi starał się ponownie pokazać gołębie oblicze EBC, Decyzje OPEC mogą mieć poważne konsekwencje dla rubla czy dolara kanadyjskiego, Złoty pozostaje słaby, a szanse na większą zmienność,,,

RSS

Niedźwiedzie pilnowały pól konopi indyjskich

22.08.10

Para hodowców konopi indyjskich w zachodniej Kanadzie używała 10 niedźwiedzi do pilnowania swoich upraw - poinformowała Królewska Kanadyjska Policja Konna.

RSS

"To co się stało, ośmieli takich zawodników jak Janowicz"

08.09.14

Marian Cilić zmierzy się w finale US Open z Keiem Nishikorim. - To co się stało w tegorocznym US Open to początek nowego rozdania - stwierdził komentator tenisa Karol Stopa. Zaznaczył jednak, że zawodnicy z dawnej wielkiej czwórki na pewno jeszcze pozytywnie nas zaskoczą. - To co się stało w Nowym Jorku ośmieli następnych, takich jak Milos Raonić, Grigor Dimitrow czy Jerzy Janowicz - dodał Stopa.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny