Rząd do rekonstrukcji? "Gdybym ja był premierem, być może"

01.07.17

Tadeusz Cymański (klub PiS) w "Piaskiem po oczach".

Na kolejne spadki cen ropy miała wpływ prognoza Międzynarodowej Agencji Energii (IEA), która przewiduje słabszy popyt na ten surowiec w przyszłym roku. Zdaniem IEA wszystko właśnie z powodu obecnych ostrych spadków cen. Awaria techniczna zmusiła NASA do odwołania wyznaczonego na piątek po południu (czasu lokalnego) startu wahadłowca kosmicznego Endeavour. Odłożono go co najmniej o trzy dni. Co najmniej 26 osób zginęło, a ponad 200 zostało rannych podczas sobotnich starć między regularnym wojskiem a zbrojną milicją w mieście Bani Walid, na północny wschód od stolicy Libii, Trypolisu.Dwie trzecie Palestyńczyków chce, by przewodniczący Autonomii Palestyńskiej ustąpił ze stanowiska - wynika z najnowszego sondażu. Jednak nie wydaje się, by Abbas był pod wystarczającą presją wewnętrzną czy międzynarodową, by odejść. Robert Kubica z teamu Renault rozpocznie z dziewiątej pozycji niedzielny wyścig o Grand Prix Australii, drugą eliminację mistrzostw świata Formuły 1. Z pole position na torze w Albert Park wystartuje Niemiec Sebastian Vettel z Red Bull-Renault. Od porażki rozpoczął Roger Federer rywalizację w cyklu ATP Tour po 10 tygodniach przerwy. Szwajcarski tenisista przegrał z 302. w światowym rankingu Niemcem Tommym Haasem 6:2, 6:7 (8), 4:6 w drugiej rundzie turnieju w Stuttgarcie (pula nagród 630 785 euro).

W Warszawie.

Kierowca ciężarówki, która uderzyła wpierw w samochód osoby, a następnie wpadła w autobus wycieczkowy na drodze wojewódzkiej nr 106 w Zachodniopomorskiem, nie miał przy sobie uprawnień do prowadzenia pojazdu. - Teraz będziemy prowadzić postępowanie, czy takie dokumenty posiada - powiedział Alvin Gajadhur, rzecznik prasowy Inspekcji Transportu Drogowego. Dodał również, że 25-latek "tak naprawdę nie powinien dziś usiąść za kierownicą", gdyż powinien być na 45-godzinnym odpoczynku. Kierowca został zatrzymany. W wyniku wypadku 25 osób trafiło do szpitali. Lekarze wciąż walczą o życie kierowcy autokaru.

Nie wszędzie "radość" sprowadza się do chwili sławy w internecie.

Po zaskakującym wzroście wartości eurodolara, inwestorzy ze szczególną uwagą wsłuchiwali się w kolejne informacje docierające ze Starego Kontynentu, Tymczasem, w ostatnim miesiącu wysokość niemieckiego wskaźnika nastrojów biznesowych ,,, Giełdowe byki nie doczekały się wsparcia w postaci dobrych danych o liczbie nowych miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych, Okazały się one gorsze od oczekiwań i indeksy poszły w dół, Reakcja europejskich parkietów i Wall Street była jednak dość umiarkowana, "Hulaj dusza, piekła nie ma" - może powiedzieć premier Włoch, znany między innymi z zamiłowania do pięknych kobiet. Według dziennika "La Repubblica", Silvio Berlusconi zaproponował Watykanowi pakt, którym zapewni sobie milczenie Kościoła na temat jego moralności i życia prywatnego.Funkcjonariusz zginął z rąk islamskiego fanatyka na początku czerwca. Chińczycy prą do przodu z energią jądrową. Po katastrofie w Fukushimie ponownie uruchomili wszystkie swoje reaktory. Chcą też zwiększyć ich moc do 70 GW w 2015 roku. Przeciwni drastycznemu zwiększaniu potencjału energetycznego są specjaliści ds. energii jądrowej i opinia publiczna. Prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał w piątek wieczorem ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Dmitrijem Miedwiediewem. Tematem telefonicznej rozmowy była dalsza współpraca obu krajów w badaniu katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

RSS

Śmierć nie zwolni z podatków. Projekt ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej

01.12.17

W życiu pewne są dwie rzeczy: śmierć i podatki. Podatki są jednak pewniejsze - w świetle niektórych pomysłów legislacyjnych śmierć zdaje się jedynie pojęciem względnym. Ministerstwo Rozwoju chce na przykład, by mimo zgonu przedsiębiorcy zachować ciągłość rozliczeń podatkowych jego firmy.

RSS

Zobacz wideo i galerię!: Z drogi! Samochód legenda atakuje Polskę!

08.06.10

Maska wielkości lądowiska dla helikopterów, a pod nią V8. Napęd na tylną oś zwija asfalt przy każdym kopnięciu gazu. Oto maszyna dla prawdziwych mężczyzn. Panowie, amerykański muscle car w nowym wcieleniu już gotowy do drogi. Polska na trasie? Zobacz tajny plan podróży tego auta.

RSS

W nocy do minus 25 stopni. Dzień będzie słoneczny

08.01.17

RSS

Warto dzwonić, pytać i prosić. Policja zachęca

15.01.17

Inspektorzy i policja zalecają sprawdzenie autokarów przed wyjazdem na zimowy wypoczynek. ("Fakty" TVN)

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Chlebowski pomagał Sobiesiakowi?: Tak "Rysiek" załatwiał interesy

15.01.10

Wyciąg narciarski, budowany przez bohatera ustawy hazardowej, Ryszarda Sobiesiaka, zaczął działać bez żadnych papierów. Wszystkie decyzje zapadały niezwykle szybko. Do tego, według "Rzeczpospolitej", w tej sprawie także interweniował były szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

RSS

Nadużycia finansowe - identyfikacja i zapobieganie

01.02.11

Po piątkowej korekcie dziś na parze EUR/USD nie ma już śladu, Kurs rósł przez cały dzień i pod koniec dnia dotarł do poziomu 1,3710, Obawy inwestorów związane z sytuacją w północnej części Afryki zmalały i znów byli oni skłonni do ryzykowniejszych inwesty

RSS

Mądry Mourinho po szkodzie

01.04.17

Jose Mourinho żałuje, że w obecnym sezonie odstawił Bastiana Schweinsteigera od składu Manchesteru United. Niemiecki pomocnik po bardzo trudnym okresie w barwach Czerwonych Diabłów przeniósł się do grającego w amerykańskiej lidze MLS Chicago Fire.

RSS

Co trzeci Polak zmienił w tym roku pracę lub stanowisko. Zaskakujący raport

12.07.16

29 proc. Polaków zmieniło pracę lub zajmowane stanowisko od początku roku - wynika z cokwartalnego badania "Monitor Rynku Pracy" prowadzonego przez Randstad. 44 proc. badanych pracowników deklaruje, że głównym powodem zmiany pracy jest poprawa jej warunków.

RSS

Kanał Sueski i problem z meduzami

01.09.15

Rozbudowa Kanału Sueskiego przez Egipt ma przyczynić się do rozwoju międzynarodowego transportu morskiego, ale niesie też za sobą inne, już nie tak pozytywne konsekwencje. Z nowej drogi na Morze Śródziemne korzystają nie tylko statki, ale także nie występujące do tej pory w tym akwenie gatunki roślin i zwierząt. Materiał z programu "Świat o czwartej".

RSS

NRL: W sobotę ogłosimy wyzwolenie Libii

22.10.11

Narodowa Rada Libijska (NRL) poinformowała na konferencji prasowej w czwartek wieczorem, że w sobotę w Bengazi, na wschodzie kraju, ogłoszone zostanie wyzwolenie Libii. Będzie to sygnał dla tworzenia nowego rządu i rozpoczęcia procesu transformacji.

RSS

"Putina interesuje przywrócenie kontroli nad całością Ukrainy"

22.03.14

Bogdan Klich był gościem "Faktów po Faktach".

RSS

Denominacja na Białorusi. Nowe pieniądze "podobne do Euro"

22.01.14

Władze Białorusi planują denominację rubla białoruskiego – oświadczył we wtorek prezydent Alaksandr Łukaszenka na konferencji prasowej dla białoruskich mediów, dodając, że nowe pieniądze będą podobne do euro.

RSS

MSWiA - poprawia się sytuacja powodziowa

29.05.10

Poprawia się sytuacja powodziowa na Podkarpaciu, w województwie pomorskim, mazowieckim i łódzkim - informuje MSWiA. Natomiast w nocy w Słubicach na granicy województw lubuskiego i zachodniopomorskiego spodziewana jest fala kulminacyjna. Potem przemieści się ona na teren województwa zachodniopomorskiego.
W Lubuskiem obowiązuje alarm przeciwpowodziowy na terenie Gorzowa Wielkopolskiego i czterech powiatów: międzyrzeckiego, gorzowskiego, sulęcińskiego i strzelecko -drezdeneckiego. W powiatach zielonogórskim, gorzowskim i słubickim trwa umacnianie wałów przeciwpowodziowych i budowa zapór. Miejscowe służby są w kontakcie ze stroną niemiecką, która zadeklarowała pomoc.
Na Lubelszczyźnie w najbardziej poszkodowanej przez powódź gminie Wilków woda opada bardzo powoli. Częściowo lub całkowicie nieprzejezdnych jest większość dróg w gminie i najbliższej okolicy. Drogi krajowe są przejezdne. Ograniczony jest przejazd drogą wojewódzką nr 824 na terenie miejscowości Józefów.
W Wielkopolsce został zmniejszony zrzut ze zbiornika Jeziorsko. Pozwoli to na odciążenie między innymi tych nadwarciańskich gmin, które od zeszłego tygodnia zmagają się z wysoką falą powodziową. Fala powodziowa w Poznaniu w południe przekroczyła wysokość 600 cm. Zgodnie z prognozami IMGW Warta do końca weekendu może podnieść się do poziomu 660 cm. Przy przekroczeniu wysokości 640 cm na wodowskazie wyłączona zostanie część biologiczna centralnej oczyszczalni ścieków w Koziegłowach.
W Małopolsce stan alarmowy przekroczony jest w jednym miejscu na Szreniawie. W Jawiszowicach (granica województw małopolskiego i śląskiego) poziom wody spadł poniżej stanu alarmowego. Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje w 4 gminach,
a pogotowie przeciwpowodziowe w Krakowie, 3 powiatach i 15 gminach. W wielu miejscach podmyta przez wodę ziemia osuwa się i uszkadza budynki - tak jest między innymi w Kalwarii Zebrzydowskiej (powiat wadowicki) oraz w gminie Czchów (powiat brzeski).
W województwie pomorskim sytuacja poprawia się. Nie występuje jednak zagrożenie epidemiologiczne dla pomorskich kąpielisk oraz wody wiślanej.
Na Podkarpaciu poziomy wód obniżają się. O godzinie 15.00 wojewoda odwołał pogotowie przeciwpowodziowe dla miasta Tarnobrzega i gminy Gorzyce w powiecie tarnobrzeskim. Problemem jest natomiast osuwanie się ziemi. Zagraża ono 97 budynkom.
W województwie łódzkim w dorzeczu Bzury poziom wody obniżył się do strefy wody wysokiej, w zlewni Pilicy do strefy stanów ostrzegawczych, zaś w zlewni rzeki Warty nadal utrzymuje się w strefie stanów alarmowych. W dalszym ciągu na terenie 20 gmin obowiązuje alarm przeciwpowodziowy.
Na Śląsku nadal poważana sytuacja jest w Bielsku Białej. Woda podmyła tam mury oporowe w korycie kilku rzek: Białej, Wapienicy i potoku Olszówka. W powiecie raciborskim w miejscowości Turze uruchomiona została przepompownia.
W miejscowościach: Kuźnia Raciborska, Nędza, Lasaki wypompowywana jest woda z rozlewisk i piwnic.

RSS

Problemy z przesłuchaniem kluczowego świadka: Zniknął rosyjski kontroler. Czego się bał?

08.06.10

Szef kontrolerów lotniska Siewiernyj zniknął - pisze "Fakt". Gazeta dotarła do osoby, która tuż po katastrofie widziała pod wieżą kontrolną "człowieka w mundurze". "Wybiegł i zabrał tego kontrolera" - wyznał informator. Wcześniej kontroler miał krzyczeć: "Co ze mną będzie?! Boże, będę mieć kłopoty".

RSS

Rynki zastygły w oczekiwaniu na bogaty w tym tygodniu kalendarz ekonomiczno-polityczny

15.03.17

Przed nami bardzo ciekawy tydzień bogaty w decyzje kluczowych banków centralnych, publikację ważnych danych ekonomicznych, wybory parlamentarne w Holandii oraz potencjalnie formalne rozpoczęcie procedury Brexit-u, Najważniejszym z tych wydarzeń,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny