To będzie rewolucja. Ministerstwo Finansów podzieli VAT

01.07.17

Minister rozwoju i finansów szykuje rewolucję w płatności VAT. Ma zamiar wprowadzić do polskiego porządku prawnego split payment, czyli podzieloną płatność. Projekt nowych przepisów zakłada, że płatność nabywcy za kupiony towar lub usługę, która odpowiada wartości sprzedaży netto z faktury, będzie płacona na standardowy rachunek bankowy dostawcy. Pozostała kwota zobowiązania, odpowiadająca kwocie podatku od towarów i usług, przekazywana będzie na specjalne konto dostawcy - rachunek VAT.

Niestety wydaje się zupełnie prawdopodobne, że ceny na naszych stacjach przestaną spadać, a nawet przy wielu dystrybutorach trzeba będzie zapłacić więcej niż przed tygodniem, Na szczęście podwyżki będą niezbyt znaczące, Policjanci szukają napastnika. 53-latek stanął na głowie na środku boiska.John Godson w "Tak jest": proponowano mi przejście do PiS. Minister skarbu państwa Aleksander Grad będzie przesłuchany przez hazardową komisję śledczą. Wniosek o powołanie go na świadka złożyli posłowie PiS - Beata Kempa i Zbigniew Wassermann. Jednocześnie komisja odrzuciła ich drugi wniosek o konfrontację premiera Donalda Tuska i byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego.
Śledczy komisji zdecydowali także, że ponownie przed komisją stanie były minister sportu Mirosław Drzewiecki.
Po poniedziałkowych obfitych opadach śniegu, które sparaliżowały ruch niemal w całej Polsce, od wtorkowego wieczoru czekają na kierowców innego rodzaju utrudnienia - spadająca dość gwałtownie temperatura w połączeniu z rozjeżdżonym śniegiem zamieniają ulice w prawdziwe ślizgawki.

Polscy prokuratorzy nie posiadają całości dokumentacji sądowo-medycznej dotyczącej gen. Andrzeja Błasika - poinformowała w komunikacie Naczelna Prokuratura Wojskowa. Prokurator generalny Andrzej Seremet potwierdził w piątek, że "do kompletu brakuje kilku elementów".

Pan Cezary walczył i wywalczył w NFZ pieniądze na protezę z drukarki. Materiał "Faktów" TVN. Włączam się do debaty o debatach: proponuję cztery debaty i wyjaśniam, kto z kim oraz jak.
Tomasz Lis (fot. WhiteSmoke Studio)

A zatem Włochy to nowa Grecja, która z kolei najwyraźniej staje się nowym Ekwadorem, Jaką klęską okazał się wczorajszy dzień, Jako pierwszy muszę przyznać, że autentycznie (jak wspominałem w poprzednich tekstach) w ogóle nie spodziewałem się, że Silvio bę W "Tak jest" Jerzy Stępień. Po rozmowach z posłami odnoszę wrażenie, że wniosek o wykluczenie Janusza Palikota z władz klubu PO zostanie przyjęty – powiedziała w Rozmowie Rymanowskiego w TVN24 Julia Pitera. - W Platformie Obywatelskiej nie powinno być miejsca dla Janusza Palikota - uważa europoseł PO Filip Kaczmarek, który jest autorem wniosku o wykluczenie go z partii. Chodzi mu zwłaszcza o wypowiedź Palikota o tym, że należy sprawdzić, czy Lech Kaczyński w dniu katastrofy nie był pod wpływem alkoholu.Naraził się "słowem na niedzielę". Trwające od kilku miesięcy dyskusje nad możliwością wprowadzenia w Eurostrefie luzowania ilościowego na wzór Stanów Zjednoczonych, potęgowane komentarzami przedstawicieli ECB, podkreślającymi gotowość do wprowadzenia dodatkowych ,,, "Jak my mamy żyć?" , "Co to za kraj, że rząd nam nie pomaga?" - pytały z płaczem mieszkanki Kutna premiera Donalda Tuska. Premier odwiedził Kutno w drodze do Wielkopolski.

RSS

Lutoborski spoczął na Starych Powązkach: Ostatnia droga prezesa Rodziny Katyńskiej

29.04.10

Tadeusz Lutoborski, prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska, jedna z ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, został pochowany w grobowcu rodzinnym na warszawskich Starych Powązkach. Wcześniej odbyła się msza św. w kościele św. Karola Boromeusza.

RSS

USA ujawniły priorytety na warszawski szczyt

15.03.16

To m.in. wzmocnienie obecności wojskowej.

RSS

Wajda poprze Komorowskiego

08.05.10

Komitet honorowy Bronisława Komorowskiego ma liczyć ponad siedemdziesiąt osób. Z nieoficjalnych ustaleń „Wprost” wynika, że znajdą się w nim m.in. Andrzej Wajda, Krystyna Zachwatowicz i Daniel Olbrychski.
fot. FORUM

RSS

Początek 10 lutego: Rusza proces w sprawie śmierci Papały

01.02.10

Na 10 lutego Sąd Okręgowy w Warszawie przesunął w piątek planowane wcześniej na 4 lutego rozpoczęcie procesu gangsterów Andrzeja Z. ps. Słowik i Ryszarda B. w sprawie zabójstwa b. szefa policji Marka Papały. Sąd oddalił wniosek obrony o zwrot sprawy prokuraturze.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Po burzy wokół rozporządzenia NFZ: Chorzy na raka będą leczeni jak wcześniej

15.01.10

Po tym, jak NFZ wycofał się z zarządzenia ograniczającego chorym na raka dostęp do chemioterapii niestandardowej, szpitale robią wszystko, by pacjenci nie odczuwali już skutków błędnej decyzji z początku roku. Po wejściu w życie nowego zarządzenia prezesa NFZ, terapia znowu powinna być prowadzona tak jak dotąd, czyli we wszystkich stu szpitalach.

RSS

Ulica Sezamkowa zbliża się do miliarda na YouTube

15.02.13

Gdy zostanie przekroczona ta magiczna liczba, uaktywni się "Filmik ściśle tajny".

RSS

Juventus ma to, co chciał. Do Monaco pojedzie bronić skromnej zaliczki

15.04.15

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Stara Dama wygrała w Turynie z Monaco 1:0.

RSS

Im gorzej, tym lepiej

22.02.16

Dziś rozpoczyna się drugi dzień unijnego szczytu, który mocno zaważy na przyszłości Wielkiej Brytanii i całej Unii Europejskiej, Im mocniej Cameron zdoła podkopać fundamenty idei integracji europejskiej, tym lepiej dla funta, Cieszący się ,,,

RSS

"Różniliśmy się w większości kwestii"

29.04.10

Ponad godzinę trwało spotkanie p.o. prezydenta Bronisława Komorowskiego z kolegium IPN. Bezpośrednio po nim Komorowski nie wypowiadał się dla prasy. - Różniliśmy się w poglądach na większość kwestii - powiedziała natomiast Barbara Fedyszak-Radziejowska, szefowa Kolegium i dodała, że spotkanie było "informacyjne, a nie konsultacyjne". Swoją decyzję ws. ustawy o IPN Komorowski ogłosi w czwartek.

RSS

Promocja programu "50 plus": Rząd aktywizuje seniorów. Za późno

08.01.10

Ponad rok po przyjęciu przez rząd programu aktywizacji ludzi starszych "50 plus", ministerstwo pracy przedstawiło szczegółowe plany działań. Zamierza się skoncentrować na promocji programu wśród przedsiębiorców i szkoleniach dla seniorów. "Szkoda, że tak późno" - denerwuje się posłanka PiS Joanna Kluzik-Rostkowska.

RSS

Banki odrzucają propozycje wprowadzenia światowego podatku bankowego

01.05.10

Instytut Finansów Międzynarodowych w swoim oświadczeniu skierowanym do przywódców państw G20 skrytykował propozycje wprowadzenia światowego podatku od banków, Charles Dallara, dyrektor zarządzający IFM, w swoim liście skierowanym do Ministrów państw G20 s

RSS

Wielkanoc pod znakiem droższych paliw

01.04.12

Polscy kierowcy zobaczyli na stacjach tankowania zmianę, która była przez nas zapowiadana już od kilku tygodni, Benzyna ponownie jest paliwem droższym od oleju napędowego, a jej cena wcale nie zamierza się zatrzymać, Obniżek nie zapowiada sytuacja na świa

RSS

Wspominali Politkowską w 6. rocznicę morderstwa

08.10.12

Około 200 osób zebrało się w niedzielę na placu Aleksandra Puszkina w Moskwie, aby uczcić pamięć zamordowanej sześć lat temu w stolicy Rosji dziennikarki niezależnej "Nowej Gaziety", Anny Politkowskiej.

RSS

Rada Regionów KOD apeluje do Kijowskiego ws. publicznych wystąpień

08.01.17

Apel o "powstrzymanie się przed wypowiedziami do mediów i jakimkolwiek kreowaniem polityki wizerunkowej".

RSS

Dolar czeka na ważne dane

08.12.18

Słabszy klimat inwestycyjny dominuje na rynku od początku czwartkowej sesji, Przede wszystkim widać to na głównych zagranicznych indeksach akcji, które dziś zniżkują, Przede wszystkim martwić może zawężający się spread między ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny