Płatne leczenie w publicznych szpitalach? Premier wstrzymuje projekt

22.06.17

Oczekuje wyjaśnień.

W środę do 39 wzrosła liczba osób, które zmarły w USA wskutek upałów - podała amerykańska telewizja ABC News. Ostrzeżenia przed wysokimi temperaturami wprowadzono na początku tygodnia w 24 stanach. W środę ciągle obowiązywały w 12 z nich. Po spokojnym początku tygodnia, we wtorek inwestorzy nie mogli narzekać na brak ciekawych publikacji, W Europie uwagę ekonomistów przyciągnęły informacje o dynamice niemieckiego wskaźnika nastrojów ekonomicznych ZEW, Wartość indeksu, ,,, Smutna refleksja w „półrocznicę” smoleńskiej katastrofy. Nie przyniosła ona niestety żadnego narodowego katharsis. W żaden sposób nie wzmocniła narodowej wspólnoty. Znowu, tak jak pięć lat temu po śmierci papieża, straciliśmy wielką szansę.
Fot. M. Warda & D. Kaszuba/WhiteSmoke StudioW II kwartale 2011 roku odnotowano wzrosty wartości i liczby udzielanych kredytów względem I kwartału, aczkolwiek w porównaniu do II kwartału 2010 roku, wartości te są nieznacznie niższe, Wzrosła podaż mieszkań na rynku co wpłynęło na spadek cen w najwięk Wielki pech Justyny Kowalczyk. Polka upadła i dotarła do mety na szóstym miejscu. Kilkudziesięciu polskich żołnierzy i czterech weteranów II wojny światowej weźmie udział w defiladzie 9 maja na placu Czerwonym w Moskwie z okazji 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

Tak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na University of British Columbia.

To właśnie dziś wszyscy zaczynamy grać na loterii i bawić się w zgadywanki, Tak jest ? ten piątek to dzień publikacji danych dotyczących zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (non-farm payrolls, NFP), Konsensus rynkowy obstawia odczyt w ,,, Derrick Rose, najbardziej wartościowy koszykarz (MVP) NBA w sezonie 2010/11, znów jest kontuzjowany. Rozgrywający Chicago Bulls, który przez problemy zdrowotne opuścił w ostatnich czterech latach 2/3 meczów, tym razem na treningu doznał złamania kości twarzy.

W piątkowych wydaniach. Fin Harri Olli wyrasta na enfante terribble światowych skoczni. W niedzielę po nieudanych kwalifikacjach pokazał w kierunku jury sędziowskiego niecenzuralny gest. Otrzymał od światowej federacji zakaz występu w następnych zawodach. W Zurychu rozlosowano europejskie pary barażowe przyszłorocznych mistrzostw świata. W hicie Portugalia zagra ze Szwecją. To oznacza jedno - na mundialu zabraknie kogoś z gwiezdnej dwójki - Cristiano Ronaldo albo Zlatana Ibrahimovicia.Intel opublikował rewelacyjne wyniki kwartalne, co tłumaczy tak silne zachowanie indeksu PHLX Semiconductor w ostatnich tygodniach, Zysk na akcję wyniósł 0,43$ w porównaniu z 0,11$ rok temu, Przychody przekroczyły górny przedział oczekiwań analityków i w Przedstawiciele medyczni to prawdziwa armia byłych lekarzy i farmaceutów walczących o to, by lekarze przepisywali leki sprzedawane przez ich firmy. Przez lata wsławili się głównie nachalnymi naciskami na medyków. Teraz tworzą kodeks etyki przedstawiciela medycznego. "To tylko PR-owskie zagranie" - mówią lekarze. Wcześniej co najmniej jeden pociąg stał kilka godzin na granicy węgiersko-austriackiej.

RSS

Kapitulacja Powella?

01.02.19

WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii stwierdził dzisiaj w wywiadzie dla radia BBC, że rząd przedstawi Unii Europejskiej w najbliższych dniach nowe propozycje dotyczące rozwiązania,

RSS

Wodny świat Katalonii i Nawarry. Potop iście biblijny

22.10.12

Nie ustają ulewy nękające północną Hiszpanię.

RSS

Policjanci oskarżeni o gwałt w agencji towarzyskiej

01.10.10

Dwóch płockich policjantów usłyszało zarzuty gwałtów ze szczególnym okrucieństwem, do których dochodziło w agencji towarzyskiej. Grozi za to od 5 do 15 lat pozbawienia wolności.

RSS

Nuri, czyli "ogień". Nowa tygrysica we wrocławskim zoo pokazała pazurki

29.06.15

Dzięki międzynarodowemu koordynatorowi ds. hodowli tych dzikich kotów, we wrocławskim zoo zamieszkała tygrysica sumatrzańska Nuri, czyli "ogień".

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Poranny komentarz walutowy - odejście ryzyk na rynkach

15.08.15

Część inwestorów z Polski z pewnością zrobiło sobie dzisiaj dzień wolny ze względu na jutrzejsze święto, choć dzisiejsza sesja może być kolejną kluczową, patrząc z perspektywy polskiego złotego, ze względu na publikację ważnych ,,,

RSS

Nieprzystosowany do zimy i polskich torów, przestarzały. Obalamy mity o Pendolino

01.06.14

Zamieszanie wokół Pendolino trwa.

RSS

Najniższa emerytura wyniesie 1000zł

15.09.16

Rząd znów obiecuje, Budżet na 2017 rok wydaje się być bardzo pojemnym tworem, Otwartym pozostaje pytanie kto za to wszystko zapłaci, NBP przedstawił uwagi do projektu frankowego ale go nie odrzucił

RSS

Awantura po ogłoszeniu pierwszych wyników: "Nienawidzę ich!". Gorąco pod pałacem

08.07.10

Polityka budzi emocje. Dobrze obrazuje to film, który nakręcono pod Pałacem Prezydenckim tuż po ogłoszeniu pierwszych wyników. Wyborcy gotowi byli dać się zabić za swe przekonania. "Po tym, co zrobili w Smoleńsku, nienawidzę ich, bo to są zdrajcy i mordercy!" - krzyczał bohater nagrania.

RSS

Zablokowany pas i korek na kilka kilometrów. "Szeryfowi należy się mandat"

15.08.14

- Blokowanie ruchu jest wykroczeniem, i za takie zachowanie mógł zostać wystawiony mandat - tak policja komentuje nagranie z autostrady A2 w Poznaniu, które zostało przesłane do redakcji tvn24.pl. Widać na nim, jak jeden z kierowców blokuje lewy pas ruchu. - Uniemożliwia jazdę "na suwak" i zmniejsza płynność ruchu - tłumaczą funkcjonariusze drogówki.

RSS

Chce zakazu symboli muzułmańskich. "Połóżmy kres polityce islamizacji"

15.01.17

Na wzór obowiązującego zakazu symboliki nazistowskiej.

RSS

Krzyż w Sejmie. Tak czy nie? "Obie odpowiedzi są poprawne"

01.11.11

- Czy w polskim Sejmie powinien wisieć krzyż, czy nie? Uważam, że obie odpowiedzi są poprawne - powiedział w "Kropce nad i" ksiądz Adam Boniecki, pytany jaki jest jego stosunek do postulatów Ruchu Palikota, żeby usunąć krzyż z sali sejmowej. Taki wniosek trafił do marszałka Sejmu w ubiegłym tygodniu.

RSS

Bayern zdeprymował Sobiecha

15.09.13

Mistrzowie Niemiec nie pozostawili złudzeń piłkarzom Hannoveru 96. Bayern wygrał w Monachium 2:0 i wskoczył na fotel lidera. W pierwszej połowie doskonałą szansę na strzelenie gola miał napastnik gości Artur Sobiech.

RSS

Fed zaprosił do twista, rynek niewzruszony

22.06.12

W środę bezsprzecznie najważniejszym wydarzeniem na rynku finansowym było posiedzenie FOMC, Na fali oczekiwań na kolejną rundę luzowania ilościowego wśród inwestorów panowały relatywnie pozytywne nastroje (pomimo wciąż trudnej sytuacji w Europie),,,

RSS

Bjoergen straszy przed Tour de Ski. "Jestem pewna dobrej formy"

22.12.14

Skandynawskie media podkreślają, że pomimo ponownego zwycięstwa Marit Bjoergen nie było ono już tak zdecydowane, a norweska dominacja została przełamana. Norweżka zdaje się jednak nie przejmować tymi komentarzami.

RSS

Chciał uprowadzić samolot i lecieć do Soczi. Turcy poderwali F-16

08.02.14

Pasażer oświadczył, że na pokładzie znajduje się bomba.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny