Płatne leczenie w publicznych szpitalach? Premier wstrzymuje projekt

22.06.17

Oczekuje wyjaśnień.

- Zbyt pochopnie oceniłem postać Wandy Nowickiej. Zbyt emocjonalnie - oświadczył Janusz Palikot. Podczas piątkowej sesji uwagę inwestorów przyciągnęły informacje napływające z Dalekiego Wschodu, gdzie opublikowano dane na temat dynamiki inflacji CPI w Kraju Kwitnącej Wiśni, Piątek 13, wcale nie musi okazać się pechowym dniem dla złotego, W oczekiwaniu na dzisiejszą rewizję ratingu EUR/PLN cały tydzień utrzymuje się nad 4,40, Spodziewamy się, że agencja utrzyma rating A2i poprzestanie na obniżeniu jego ,,,- Trzeba pracować na sto procent i skończyć tę pracę o ustalonej godzinie, a potem po prostu żyć. Cieszyć się rodziną, układać klocki z dzieckiem, iść na spacer, uprawiać seks - mówi Monika Madejska ze Slowlajf Fundacji Przeciw Wypaleniu Zawodowemu. Z badań Extendent DISC wynika, że polscy pracownicy są jednymi z najbardziej zestresowanych na świecie. A syndrom wypalenia zawodowego dotyczy coraz częściej dobrze wykształconych, młodych ludzi, dopiero rozpoczynających swoją drogę zawodową. Wielkie nerwy z happy endem. Agnieszka Radwańska obroniła trzy meczbole i pokonała w 2. rundzie turnieju w Madrycie Rosjankę Swietę Kuzniecowa. Za grabież zwłok grozi do 8 lat więzienia.

Już wkrótce może to być dla wielu Polaków wyborcza metafora: wybrać autostradę Tuska-Grabarczyka prowadzącą donikąd czy autostradę Jarosława Kaczyńskiego w wersji zespołu AC/DC – Highway to hell, czyli autostradę do piekła.
Tomasz Lis (fot. WhiteSmoke Studio)

Bank Rezerw Australii zgodnie z konsensusem rynkowym utrzymał główną stopę procentową na poziomie 1,5%, W komunikacie towarzyszącym decyzji RBA można było doszukać się mniej gołębich akcentów, Przede wszystkim bank zwrócił uwagę na ,,, Wielki pożar rafinerii ropy naftowej w Richmond w Kalifornii zdezorganizował we wtorek życie okolicznych mieszkańców, a tysiące z nich wezwano, by nie opuszczali budynków oraz szczelnie pozamykali okna i drzwi.

Zatonął podczas swojego dziewiczego rejsu, ale i tak napawa dumą mieszkańców Belfastu. 31 maja przypada setna rocznica "urodzin" Titanica. Około miliona na 16 milionów komputerów prywatnych w Polsce to tzw. zombi. Bez zgody, a nawet wiedzy właścicieli zostały przejęte przez cyberprzestępców i są wykorzystywane do przestępstw - ostrzega w swoim najnowszym raporcie Symantec, firma zajmująca się bezpieczeństwem sieciowym. Apteki tylko dla aptekarzy.Pewnie kiedyś przyjdzie czas na decyzję o konsolidacji grup paliwowych - powiedział w środę w Gdańsku minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński. Zastrzegł, że decyzja o ewentualnym połączeniu Orlenu i Lotosu będzie należała do zarządów tych spółek. Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz podtrzymał w piątek stanowisko, że krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego powinien zostać przeniesiony. Wg kardynała, w miejscu, w którym krzyż obecnie stoi, jest bezczeszczony.

RSS

Saperzy zajęli się znalezionym pociskiem: Niewybuch ze Stadionu Narodowego wywieziony

08.02.10

Saperzy wywieźli niewybuch znaleziony na terenie budowy stadionu narodowego w Warszawie. Niewybuch o średnicy ok. 80 cm został znaleziony w środę późnym popołudniem. Natrafiła na niego jedna z koparek pracujących na terenie budowy.

RSS

Wisła w Warszawie jak górski potok

15.08.15

Widać małe wodospady.

RSS

Komentarz PLN: PLN bez większych zmian, rynek czeka na banki centralne

22.07.16

Piątkowy, poranny handel na rynku finansowym przynosi utrzymanie stosunkowo mocnego złotego wobec zagranicznych walut, PLN wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3590 PLN za euro, 3,9510 PLN wobec dolara amerykańskiego,,,

RSS

Karetka na boku po zderzeniu. Cztery osoby ranne

01.05.12

Cztery osoby zostały ranne po zderzeniu samochodu osobowego z karetką pogotowia, do którego doszło około 19.30. Ruch na skrzyżowaniu Rudnickiego i Kochanowskiego jest zablokowany.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Janda, kobieta zwycięska

08.11.10

Gdy Krystyna Janda postawiła wszystko na jedną kartę i otworzyła pierwszy w kraju prywatny teatr dramatyczny, niemal wszyscy stukali się w czoło. Wróżono jej rychłe bankructwo. Tymczasem Teatr Polonia obchodzi właśnie piąte urodziny. A sama Janda przeżywa artystyczny rozkwit.
Krystyna Janda (fot. M. Dlawichowski/Forum)

RSS

Turek z torebką marihuany i ekstazy tańczył w slipkach na skrzydle samolotu Merkel

22.08.13

Do niemieckiej prasy przeciekł raport z dochodzenia w sprawie, która jest jednym z największych źródeł wstydu niemieckich służb w ostatnich latach.

RSS

W oczekiwaniu na decyzję FOMC

22.09.17

Wydarzeniem dzisiejszego dnia jest kończące się posiedzenie Rezerwy Federalnej, na którym zostanie podjęta decyzja odnośnie parametrów polityki pieniężnej, Konsensus rynkowy nie zakłada zmian w poziomie stóp procentowych, Rynek szacuje ,,,

RSS

Liczy się nie tylko cena, ale i pomysł na kredyt mieszkaniowy

01.06.10

Banki nie tylko walczą na kampanie reklamowe oraz licytują się na marże odsetkowe i prowizje, ale zaczynają też kusić klientów nowymi oryginalnymi rozwiązaniami, BNP Paribas Fortis proponuje kredyt dwuwalutowy w złotych i euro jednocześnie, Z kolei Deutsc

RSS

GP bez czterokrotnych mistrzów świata? "Obawiam się, że wypadniemy z Formuły 1"

15.10.15

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) oficjalnie potwierdziła, że od nowego sezonu producenci jednostek napędowych będą mogli je oferować klientom wyłącznie w najnowszej specyfikacji z 2016 roku. To fatalna wiadomość dla teamu Red Bull.

RSS

Obraz Matejki wymaga pilnej konserwacji: "Bitwa pod Grunwaldem" w ruinie

08.02.10

Najsłynniejszy obraz Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem" wymaga pilnej konserwacji. Dzieło jest na tyle zagrożone, że nie ma mowy o przewiezieniu go na Wawel na wystawę z okazji 600-lecia historycznej wygranej bitwy z Zakonem Krzyżackim. "Obrazowi grozi katastrofa" - alarmuje prof. Józef Szaniawski, który oglądał dzieło w komputerowym zbliżeniu.

RSS

Wyprzedzanie bez wyobraźni. Na zakręcie, na ślepo

01.09.16

Dwóch piratów drogowych utemperowała dopiero drogówka z Nakła (kujawsko-pomorskie).

RSS

Wyższe wynagrodzenia i emerytury. Rząd poparł budżet Szałamachy

29.09.16

Na 2017 r.

RSS

Napastnik ranny w nogę: Policjant postrzelił napastnika z siekierą

08.03.10

Policjant postrzelił w nogę 28-letniego mężczyznę, który rzucił się na funkcjonariusza z siekierą. Napastnika nie powstrzymały cztery strzały ostrzegawcze; prawdopodobnie był pijany lub pod wpływem środków odurzających - poinformowała policja.

RSS

Goniła go policja i właściciel: Tak Struś-Pędziwiatr uciekał Zakopianką

29.06.10

Czy chciał wrócić w swoje rodzinne strony? A może po prostu znudziło mu się życie na fermie i wybrał się na wycieczkę? Nie wiadomo, co pchnęło strusia z hodowli w Głogoczowie do podjęcia tak szalonej decyzji. Nielot przez ponad godzinę uciekał przed policją wzdłuż "Zakopianki".

RSS

Filmiki: Koty i śnieg

22.01.13

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny