Polska gospodarka przyspieszyła. Są najnowsze dane

01.06.17

Produkt krajowy brutto w pierwszym kwartale 2017 roku wzrósł o 4 procent rok do roku - podał Główny Urząd Statystyczny. To potwierdzenie wcześniejszych szacunków. Jednocześnie poinformowano o spadku inwestycji w pierwszych trzech miesiącach nowego roku.

Piątkowy, poranny handel na rynku złotego nie przynosi większych zmian po wczorajszych lekkich spadkach, Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,2282 PLN za euro, 3,8494 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9012 PLN ,,, Coraz więcej rodziców uważa, że szkoły są dobrze przygotowane na przyjęcie sześciolatków - powiedziała minister edukacji Katarzyna Hall. Podkreśliła też, że samorządy, szkoły i rodzice zainwestowały w przygotowania na przyjęcie najmłodszych uczniów. To był tydzień ekstremów, długoterminowe dołki lub szczyty ustanawiały m,in, eurodolar, USD/JPY, USD/CAD, EUR/GBP, AUD/USD czy USD/PLN, Nie wszystkie z tych tendencji mają potencjał, by być kontynuowanymi, Dużo w tej kwestii będzie ,,,Ruszyło śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych prezydenta Krakowa. Śledczy nabrali wody w usta i poza wiadomością o wszęciu postępowania, mówią niewiele więcej. Wiadomo już jednak, że Jacek Majchrowski nie uniknie spowiadania się przed prokuratorami. Na Zgromadzeniu Ogólnym TK nie było kworum. Dramatyczne chwile podczas kwalifikacji do niedzielnego Grand Prix w Monako. Podczas ich ostatniej części Sergio Perez z Saubera uderzył w barierę ochronną. Wyciągnięto go z maszyny i przetransportowano do pobliskiego szpitala. Meksykanin, który w tym sezonie debiutuje w stawce, nie stracił przytomności, skończyło się na urazie uda. Walkę o pole position wznowiono dopiero po kilkudziesięciu minutach. Wygrał ją Sebastian Vettel z Red Bulla.

Diane 35, hormonalny lek przeciwko trądzikowi, zatwierdzony w 135 krajach świata i stosowany często jako środek antykoncepcyjny, spowodował we Francji co najmniej cztery zgony - podał francuski urząd ds. leków ANSM.

- Od dwóch do czterech tygodni - tyle Arkadiusz Milik będzie musiał odpocząć od poważnej piłki. Mocno poturbowany w meczu z Irlandią napastnik przeszedł we wtorek szczegółowe badania. O diagnozie poinformował lekarz kadry Jacek Jaroszewski. Wtorkowa sesja odbędzie się już z udziałem inwestorów zarówno z USA, jak i Kanady, W dniu dzisiejszym obserwowany jest wzrost zmienności, Wczoraj główna para walutowa pozostawała w bardzo wąskim zakresie wahań (1,0602-1,0632), natomiast ,,,

Euro (EUR) kontynuuje rajd z wcześniejszych dni, osiągając dwuletnie maksimum na poziomie 1,3703 wobec dolara amerykańskiego (USD), Wartość wspólnej waluty wzrosła po tym jak amerykańska agencja ratingowa Fitch umieściła USA na negatywnej ,,, Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Slavię Sofia 3:0 w meczu rewanżowym pierwszej rundy eliminacji Ligi Europejskiej i awansowali do kolejnej fazy, w której zmierzą się z Partizanem Belgrad. Z rozgrywek, po drugiej porażce, odpadła Cracovia. To ja pierwszy, po pięciu latach usilnych starań, wydarłem oficjalne uznanie prawdy o Katyniu. To mnie Gorbaczow wręczył listy zamordowanych i oświadczył publicznie, że winę ponoszą władze radzieckie, że to było NKWD. Czy o tym się dziś mówi? Nie - wspomina w rozmowie ze Zbigniewem Hołdysem były I sekretarz KC PZPR gen. Wojciech Jaruzelski.
Gen. Wojciech Jaruzelski (fot. FORUM)W dwóch zamachach zginęło co najmniej 12 osób, a ponad 40 zostało rannych. Ruch w Rzymie jest kompletnie sparaliżowany. Dwa Włoskie banki zostały uratowane, koszty dofinansowania wziął na siebie budżet pomimo nowych zasad bankructw w UE, Dobre perspektywy niemieckiej gospodarki, Słabsze dane z USA

RSS

Byki lekko rozczarowane, ale nie straciły nadziei

01.09.12

WYDARZENIE DNIA Początek wystąpienia Bena Bernanke nieco zawiódł bycze nadzieje, Inwestorzy nie usłyszeli niczego nowego, Nie padły żadne konkretne deklaracje, Indeksy poszły nieco w dół, ale reakcja była umiarkowana,

RSS

Tyle kosztuje nas olimpiada: Polska wydała miliony na igrzyska

15.02.10

Wysłanie Polaków do Vancouver kosztowało nas miliony. Oprócz wysokich kosztów pobytu sportowców i działaczy, trzeba jeszcze doliczyć, ile kosztowały same przygotowania zawodników. Ministerstwo Sportu musiało wydać aż 31 milionów złotych, by do Kanady poleciała nasza ekipa.

RSS

Widmo Grexitu straszy. Frank najdroższy od stycznia, giełda najniżej od 2013 r.

08.07.15

Coraz bardziej realne wyjście Grecji ze strefy euro wzmaga niepewność na rynkach.

RSS

Organ, wydając interpretację, powinien umieć wyjaśnić tok swojego rozumowania

15.11.18

Interpretacja indywidualna wydawana przez organy podatkowe musi, zgodnie z art. 14c. § 1. Ordynacji podatkowej, zawierać "wyczerpujący opis przedstawionego we wniosku stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego oraz ocenę stanowiska wnioskodawcy wraz z uzasadnieniem prawnym tej oceny" (Dz.U. 1997 nr 137 poz. 926 ze zm.). Wojewódzki Sąd Administracyjny w wyroku z 5 lipca 2018 r. przypomniał fiskusowi, że aby to uzasadnienie stanowiło rzetelną informację dla podatnika, powinien z niego wynikać tok rozumowania organu (I SA/Łd 346/18).

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

"Nie wspomniała o epilepsji. Znieczulenie przebiegło normalnie"

15.02.14

Proces ws. obywatelki Szwecji, która zapadła w śpiączkę po zabiegu powiększenia piersi.

RSS

Coraz droższa "Obamacare"

29.09.11

Składki na ubezpieczenia medyczne płacone przez amerykańskie rodziny w tym roku wzrosły średnio do 15 tysięcy dolarów rocznie - podała w swym raporcie fundacja Kaiser Family Foundation. To uboczny skutek uchwalonej w zeszłym roku z inicjatywy prezydenta Baracka Obamy reformy systemu ochrony zdrowia, która ma zapewniać ubezpieczenia dla wszystkich.

RSS

Dlaczego złoty tak stracił?

05.01.14

Wczorajszy dzień to ucieczka inwestorów od złotego, Możemy się cieszyć, że nie jest tak źle jak w Turcji, aczkolwiek wczoraj rodzima waluta straciła do głównych walut przeciętnie około 3 groszy,

RSS

Pentagon: przechwyciliśmy syryjskie myśliwce

20.08.16

Przedstawiciel ministerstwa obrony USA poinformował w piątek, że dwa syryjskie myśliwce próbowały wejść w przestrzeń powietrzną nad miastem Hasaka na północnym wschodzie Syrii, ale zostały skutecznie odwiedzione od tej próby przez samoloty bojowe koalicji.

RSS

Młodzi Niemcy wzięli przykład z dorosłych. Zostali mistrzem Europy U-19

01.08.14

Reprezentacja Niemiec do lat 19 wzięła przykład ze swych bardziej doświadczonych kolegów. W czwartkowym finale mistrzostw Europy w Budapeszcie pokonała Portugalię 1:0.

RSS

USA na nowym szlaku?

01.06.19

Amerykańskie podejście do polityki stóp procentowych ulega przewartościowaniu, Jeszcze nie tak dawno chciano dalej podnosić stopy, podczas gdy większość świata utrzymywała je na niezmienionym poziomie, Dzisiaj ta różnica w nastawieniu,,,

RSS

Spadkowe odreagowanie na rynku akcji

08.09.14

Po wczorajszym bardzo dobrym dniu na europejskich parkietach dzisiejsza sesja przynosi spadkową korektę, Główne indeksy w Europie tracą, co może mieć związek z informacjami płynącymi z Ukrainy o dalszych walkach pomiędzy rebeliantami a ,,,

RSS

Pięć źródeł odrodzenia dolara

01.09.17

Ostatnie dni sierpnia należą do dolara, który w szybkim tempie odrabia straty, USD/JPY odbił już do 110,60, czyli około 200 pipsów od wtorkowych minimów, Eurodolar zawrócił ponad 1,2050 i dynamicznie cofał się pod 1,19, Bardzo słaby jest ,,,

RSS

W Rodzinie na Swoim mieszkania używane wciąż górą

15.02.12

Chociaż zmiana zasad programu Rodzina na Swoim miała sprawić, że za kredyty z dopłatami klienci będę kupować głównie nowe mieszkania, nic takiego się nie stało, W styczniu znów na każde pożyczone 10 zł prawie 6 zł trafiło na rynek wtórny,

RSS

Bez niespodzianek w Jackson Hole

01.09.12

WYDARZENIE DNIA Ben Bernanke nie zaskoczył inwestorów i nie powiedział nic nowego w temacie QE3, Sądząc po początkowych reakcjach rynkowych, nie jest to niespodzianka, lecz ze zdecydowanymi wnioskami należy poczekać do końca sesji,

RSS

Głosowali przy temperaturze 50 stopni C

29.07.13

Dziś mają być znane wyniki wyborów do jednoizbowego parlamentu, 50-osobowego Zgromadzenia Narodowego w Kuwejcie. Sobotnie głosowanie było już drugim głosowaniem od grudnia ub. r. w tym niestabilnym politycznie, ale zasobnym w ropę kraju.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny