Koszmar dnia codziennego. Od ataku w Manchesterze w zamachach zginęło ponad 200 osób

01.06.17

Wojna z terroryzmem jest jeszcze bardziej krwawa niż nam się zazwyczaj wydaje. ["Fakty z Zagranicy"]

Znaleziono go w rowie przy cmentarzu. Nie dawał już żadnych oznak życia. Trzynastolatek z miejscowości Głowienka koło Krosna na Podkarpaciu poszedł w sobotę pograć w ping-ponga. Do domu już nie wrócił. Zamarzł kilometr od miejsca, w którym mieszkał. Możliwe, że był pijany. Ciało 17-latki odnaleziono w niedzielę w nocy. Kosmetyczne zmiany wartości głównych indeksów na GPW rozpoczęły wtorkową sesję, WIG20 stracił 0,05% (1 776 pkt), a indeks szerokiego rynku WIG zwyżkował o 0,03% do poziomu 47 442 pkt, W pierwszych kwadransach handlu na parkiecie przy ,,,Wystąpienie szefowej FED w Filadelfii rozpocznie się o godz, 18:30 i niemal na pewno będzie dotyczyć bieżących tematów, gdyż Janet Yellen będzie mówić o sytuacji gospodarczej, oraz perspektywach dla polityki monetarnej, Inwestorzy będą ,,,

Doniesienia ze wschodu Ukrainy niepokoją inwestorów. Pacjent przychodzi do lekarza, wyciąga dowód osobisty z podpisem elektronicznym, lekarz otwiera w komputerze jego e-kartę, umieszcza w niej diagnozę i wypisuje e-receptę. Na realizację tej wizji rząd chce wydać ponad 800 mln zł. Ale na drodze może stanąć niechęć i strach lekarzy, menedżerów i dyrektorów szpitali przed komputerem i siecią.

Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych w Wielkiej Brytanii wykazał rekordowe, 19-procentowe poparcie dla populistycznej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP).

Obradował zarząd PO.       Rosja przekazała Polsce wszystkie materiały dotyczące wyjaśniania przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem. Poinformował o tym rosyjski wicepremier Siergiej Iwanow.
      "Już więcej nie ma czego przekazywać. Wszystko, co można było przekazać, zostało przekazane" - zapewnił Iwanow. Wicepremier przypomniał, że zostały między innymi przekazane i opublikowane przez strone polską stenogramy rozmów. "Nietrudno już wszystko zrozumieć" - dodał Siergiej Iwanow.
      Nawiązując do kwestii zakończenia śledztwa w sprawie katastrofy samolotu prezydenckiego Iwanow stwierdził, że ta sprawa znajduje się w gestii dwóch niezależnych organów Komitetu Śledczego i Prokuratury Generalnej i w ich prace wicepremier nie będzie ingerował.


Do śmiertelnego wypadku doszło przy pracach budowlanych na stadionie Wisły Kraków. Mężczyzna spadł z wysokości 4,5 m i po przewiezieniu do szpitala zmarł - poinformowała Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji. Prokurator żąda dwóch lat więzienia w zawieszeniu. Po miesiącach oczekiwania, poznaliśmy pomysł na poprawienie prezydenckiego projektu ustawy frankowej.Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce w programie "Świat".
Szef rosyjskiej dyplomacji wezwał w poniedziałek w Sofii do natychmiastowego przerwania ognia na wschodniej Ukrainie. Po niespodziewanie optymistycznym rozpoczęciu tygodnia na Wall Street, rynek akcji popadł w marazm, Obóz byków szukał bodźców do podnoszenia indeksów, Mimo mnogości danych makro jak i publikacji raportów spółek amerykańskich, wzrosty, jeżeli już były to k

RSS

Wojna nerwów na Morzu Czarnym. Rosja podrywa bombowiec, ale Amerykanie nie dają się przepędzić

01.06.15

Incydent miał miejsce w piątek.

RSS

Metropolita warszawski Kazimierz Nycz kardynałem

22.11.10

Podczas konsystorza w bazylice świętego Piotra Benedykt XVI nałożył biret kardynalski metropolicie warszawskiemu Kazimierzowi Nyczowi i wręczył mu bullę z nominacją.

RSS

Giertych: Kaczyński uwalnia Rosjan z odpowiedzialności

01.11.12

Mec. Roman Giertych i mec. Rafał Rogalski w "Kropce nad i".

RSS

Siły wierne Kadafiemu zbombardowały lotnisko w Trypolisie

29.08.11

Siły lojalne wobec dyktatora libijskiego Muammara Kadafiego zbombardowały lotnisko w Trypolisie, uszkadzając samolot - podała z telewizja Al-Arabija.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Ciemna strona Oktoberfest. Brytyjczyk zgwałcony, Amerykanin zastrzelony

01.10.14

Policja szuka sprawcy gwałtu. W ubiegły czwartek natomiast niemiecki policjant zabił na terenie festiwalu amerykańskiego żołnierza.

RSS

Europejski przemysł coraz słabszy

29.10.12

Kurs EUR/USD testuje obecnie poziom 23,6 proc, zniesienia Fibonacciego fali wzrostowej zapoczątkowanej w połowie lipca i trwającej do połowy września, Od tego czasu eurodolar pozostaje w przedziale wahań pomiędzy 200-dzienną średnią kroczącą (okolice 1,28

RSS

Dziś już nikt nie kocha euro

01.06.10

Euro walczy dziś o przeżycie, Dolar, jen oraz złoto stają się dziś bezpieczniejszą przystanią, Jeśli upadnie euro, upadnie cała idea zjednoczonej Europy #8211; twierdzi kanclerz Niemiec, Nikt już dziś nie kocha euro, tylko polskie elity władzy i ,,,

RSS

Problemy na A1. Wykonawca wycofuje się z budowy mostu. GDDKiA: most i tak powstanie

15.05.13

Alpine Bau nie wywiązuje się z własnych deklaracji i po raz drugi schodzi z tej samej budowy - stwierdziła GDDKiA.

RSS

Tyle zarobiła Radwańska na tenisie. Za nią wielkie gwiazdy

08.09.17

Raport.

RSS

Kopalnia w Chile miała być sukcesem

15.05.16

Przychody Grupy KGHM w I kw. 2016 r. wyniosły 3,9 mld zł, a zysk netto osiągnął 163 mln zł - podała w piątek miedziowa spółka. Stratę zanotowała chilijska kopalnia Sierra Gorda. W pierwszych miesiącach 2017 r. zarząd KGHM planuje przedstawić wyniki przeglądu strategii.

RSS

Zima nie daje za wygraną: Mróz nie odpuści. Będzie -20 stopni!

22.01.10

Jeśli szczękacie zębami z zimna i czujecie się, jak na biegunie, to pakujcie walizki i wyjeżdżajcie do ciepłych krajów. Bo mróz to dopiero będzie. W weekend temperatura może spaść do nawet -20 stopni Celsjusza. Dziś poranek powitał śniegiem mieszkańców Warszawy. Byle do wiosny!

RSS

Ma powstać państwowy holding spożywczy

08.01.17

Ze spółek rolno-spożywczych przekazanych z ministerstwa skarbu oraz już nadzorowanych przez ministra rolnictwa może być utworzony holding - powiedział minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

RSS

Skonstruował wyjątkowy pojazd i pokonał tysiące kilometrów. Planuje objechać cały świat

01.08.17

Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

RSS

Nowa droga na lotnisko: z czterech pasów działa jeden

15.06.13

Ma dwa kilometry długości i formalnie jest drogą ekspresową - S79.

RSS

Eksperci o porzuceniu jednolitego podatku

22.12.16

- To racjonalna decyzja - komentuje zapowiedź rezygnacji z tzw. jednolitego podatku Rafał Antczak z firmy Deloitte. Natomiast Piotr Kuczyński, analityk firmy Xelion nie rozumie tej decyzji i jest nią "zasmucony". Przytaczamy komentarze ekspertów do tej decyzji o wycofaniu się z przyjęcia jednolitego podatku, nad którym prace trwały osiem miesięcy.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny