W poniedziałek nadal bardzo ciepło. Uwaga na burze

29.05.17

Temperatura wyniesie maksymalnie 28 stopni Celsjusza.

O miano najlepszego zawodnika pierwszej części sezonu rywalizuje siedmiu zawodników. Od ponad pół roku Indeks Dostępności Kredytowej notuje niewielkie wahania, Ale w połączeniu z rosnącą średnią pensją oznacza to realny spadek dostępności kredytów, Zeta Ophiuchi, jedna z gwiazd konstelacji Wężownika, pędzi w przestrzeni kosmicznej z zawrotną prędkością 87 tysięcy kilometrów na godzinę - informuje NASA.Niemiecki rząd i organizacje konsumenckie odradzają korzystanie z portalu społecznościowego Facebook. Popularnemu serwisowi zarzucają braki w ochronie danych osobowych.
Minister ochrony konsumentów Ilse Aigner skrytykowała plany autorów Facebooka, którzy zamierzają przekazywać dane użytkowników portalu innym firmom i stronom intenetowym. Pani minister napisała w tej sprawie list do szefa Facebooka Marka Zuckerberga, w którym domaga się zagwarantowania, że dane osobowe internautów nie będą udostępniane bez ich zgody osobom trzecim. Zagroziła, że jeżeli tak się nie stanie, to zamknie swój profil na Facebooku.
Jeszcze dalej poszedł Federalny Związek Central Konsumenckich, który zalecił intenautom bojkot portalu. "Radzimy użytkownikom, aby wyrazili sprzeciw wobec przewidywanych zmian i poszukali innego serwisu" - napisał w wydanym oświadczeniu szef związku Gerd Billen.
Kontrowersje budzi ogłoszony przez Facebook w końcu marca zamiar automatycznego udostępniania danych osobowych użytkowników portalu innym odbiorcom. Plany te nie przewidują uzyskiwania od użytkowników zgody na przekazywanie ich danych.

Sprawa rozwodowa może ciągnąć się jeszcze przez dekadę. Pierwsza połowa bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej upłynęła pod znakiem konsolidacji cen, Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych poruszały się tuż poniżej psychologicznej bariery 50 USD za baryłkę, wczoraj po raz kolejny ,,,

Lato 2012 r., mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Na nowiutkim, wybudowanym kosztem 600 mln zł stadionie w Poznaniu trwa mecz stulecia – polska drużyna stoi przed szansą wyjścia z grupy. Nagle kapitan biało-czerwonych znajduje się sam na sam z bramkarzem rywali. Na trybunach euforia, zawodnik przymierza się do strzału, już słychać fanfary, aż tu nagle… gaśnie światło. Bramka nie zostaje uznana, sędzia przerywa mecz, a wściekli kibice w bladym świetle księżyca opuszczają trybuny. Niemożliwe? Bynajmniej. Coraz więcej specjalistów twierdzi, że Euro 2012 będzie sprawdzianem nie tylko dla naszych piłkarzy, autostrad i bazy hotelowej, lecz także dla systemu energetycznego. I, niestety, możemy go oblać.
fot. stock.xchng

W takich warunkach przebiegała misja Baumgartnera. Generał komentuje słowa Bartosza Kownackiego.

Szok w Wielkiej Brytanii - Sir Bradley Wiggins i jego team Sky poinformowali, że kolarza zabraknie w nadchodzącym Tour de France. Emmanuel Macron kolejny raz wypowiada się o Polsce. W wywiadzie dla "Le Point" prezydent Francji skrytykował politykę polskiego rządu. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS. Zasiedlają komputey, komórki i klimatyzatory.Około 9,5 tysiąca dzieci powodzian ma otrzymać tysiączłotowe zasiłki na zakup podręczników i przyborów do nauki z Ministerstwa Edukacji Narodowej - zapowiedział szef zespołu doradców strategicznych premiera Michał Boni. WYDARZENIE DNIA Choć w środę obawy związane z chińską gospodarką i greckimi kłopotami wyraźnie zelżały, to poprawa nastrojów na giełdach była jedynie chwilowa, Inwestorzy czekają na czwartkowe dane, Paweł Śpiewak i Kazimierz Michał Ujazdowski w "Faktach po Faktach".

RSS

Karty kredytowe: wielopartnerstwo zyskuje na popularności

29.01.11

Pokryzysowe przetasowania na rynku kart kredytowych spowodowały odwrót od plastików wydawanych przez banki przy współpracy z pojedynczymi partnerami, Klienci oczekują szerszych korzyści, na popularności więc zyskują karty multipartnerskie,

RSS

Nic wtedy nie pomoże: Nie masz OC? Zapłacisz karę do końca życia

01.05.10

Ten wybryk na drodze kosztuje więcej niż szalone przekroczenie prędkości czy wymuszenie pierwszeństwa. Drogówka co godzinę łapie 20 kierowców, którzy przez jazdę po pijaku tracą prawo jazdy. Jednak gehenna zaczyna się dopiero kiedy o wyczynie za kółkiem dowie się firma ubezpieczeniowa.

RSS

Szef Human Rights Watch: niech nikt się nie da nabrać Putinowi

29.09.15

Prezydent Rosji Władimir Putin, który wspierał reżim prezydenta Baszara el-Asada w Syrii, próbuje teraz przedstawić Asada jako ostoję walki przeciw Państwu Islamskiemu - ocenił szef Human Rights Watch Kenneth Roth. Ostrzegł, by nie dać się na to nabrać.

RSS

Dyżurny ruchu miał 2,5 promila. Policję zawiadomił podróżny

08.05.15

Informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Chelsea dało surową lekcję młodzieży City

22.02.16

W szlagierze 1/8 finału Pucharu Anglii Chelsea pokonało u siebie Manchester City aż 5:1. Londyńczycy perfekcyjnie wykorzystali sytuację, w której trener rywali Manuel Pelegrini postanowił wystawić w pierwszym składzie aż pięciu debiutantów z drużyny młodzieżowej.

RSS

Ateny jeszcze w tym tygodniu

29.07.15

Na europejskim oraz amerykańskim rynku mamy dzisiaj do czynienia ze sporym wahaniem nastrojów wśród inwestorów, chociaż końcowo dzień powinien zakończyć się niewielkim odbiciem w przypadku obu rynków,

RSS

Krowy w budynku PKP. Właściciel do więzienia?

29.03.11

Kilkadziesiąt krów, kilka koni - nie mają obory czy stajni, ale mają właściciela. Rolnik z Podlasia, bez względu na porę roku, prowadzi hodowlę "pod chmurką". To szkodzi zwierzętom - oceniają weterynarze, a sąd nakazuje hodowcy bydło sprzedać. Bez skutku. Rolnik stado przetrzymuje teraz w opuszczonym budynku PKP. Decyzję o odebraniu zwierząt mógłby zgodnie z prawem wydać wójt. Jak dotąd nie wydał. Sąd tymczasem zapowiada, że założy rolnikowi kolejną sprawę.

RSS

Ekspert ds. szkolenia sił powietrznych:: "Tego lądowania nie powinno być"

29.04.10

Przyczyny leżą w Warszawie - tak dyskusję wokół prób wyjaśnienia katastrofy pod Smoleńskiem podsumował w TVN24 płk Piotr Łukaszewicz, były szef oddziału szkolenia Dowództwa Sił Powietrznych. Jego zdaniem, pilot tupolewa zrobił więcej niż do niego należało, a lądowania w Smoleńsku "nie powinno być".

RSS

Projekt prezydencki a banki. Deficyt 2018 roku

08.08.17

Projekt prezydencki pomocy frankowiczom oczywiście nie jest neutralny dla banków, nie może być dla wszystkich dobry, Morawiecki o deficycie budżetowym w 2018 roku, Rekordy kryptowalut

RSS

Wiadomo, kto pogwiżdże Polakom. To Niemiec Brych. Pamiętny gol widmo to jego sprawka

29.06.16

UEFA podała nazwisko arbitra, który poprowadzi czwartkowy mecz Polaków z Portugalią w ćwierćfinale Euro.

RSS

Źródło PAP: Raport MAK na początku października w Polsce

22.09.10

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) w Moskwie na początku października przekaże Polsce projekt swojego raportu końcowego w sprawie katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem - informuje źródło znające kulisy prac prowadzonych przez MAK.

RSS

Dane z USA nie uzasadniają konieczności rychłego zainicjowania programu QE w wydaniu FED….

08.07.12

#8230; przynajmniej na razie i to jest jeden z powodów dla którego po publikacji z godz, 14:30 zobaczyliśmy wyraźne umocnienie dolara (po godz, 16:00) kurs EUR/USD na chwilę naruszył poziom 1,23, Odczyt wyniósł 80 tys, i był nieco niższy od szerokiego

RSS

Nie wierzymy w sztuczną mgłę

01.08.11

Prawie 60 proc. Polaków nie wierzy w teorie spiskowe, które zakładają celowe działanie Rosjan w dążeniu do spowodowania katastrofy rządowego tupolewa na lotnisku pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. - wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC przeprowadzonego na zamówienie "Wprost"
Na zdjęciu: rządowy tupolew (fot. Dmitry Karpezo/Wikipedia)

RSS

Fundamenty kontra strach

15.08.17

Korekcyjne umocnienie dolara wytrąciło impet, Rozczarowanie inflacją producencką budzi niepokój przed wieńczącymi tydzień inflacją konsumencką i bazową, Do słabości USD względem walut defensywnych z JPY na czele walnie przyczynia się ,,,

RSS

Bangladesz: Pożar w fabryce odzieży - 20 ofiar

15.12.10

Co najmniej 20 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych w pożarze, do którego doszło w kilkupiętrowej fabryce odzieży w pobliżu stolicy Bangladeszu Dhaki - poinformowała miejscowa straż pożarna i media.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny