W poniedziałek nadal bardzo ciepło. Uwaga na burze

29.05.17

Temperatura wyniesie maksymalnie 28 stopni Celsjusza.

Rozpoczęliśmy w USA tydzień z pustawym kalendarium, Nie było w nim ważnych danych makro i raportów spółek, Jednak jest to tydzień kończący się sympozjum Fed w Jackson Hole (w piątek wystąpi na nim Jerome Powell, szef Fed), Czekanie na ,,, Zaniedbania w szkoleniu pilotów, brak kontroli nad armią, niewyciągnięcie wniosków z katastrofy CASY oraz współodpowiedzialność za katastrofę smoleńską – to tylko niektóre zarzuty stawiane szefowi MON Bogdanowi Klichowi przez jego przeciwników. Opozycja jest zdeterminowana, by odwołać ministra, PO zamierza go ocalić, a PSL nie chce destabilizować armii.
Bogdan Klich (fot. FORUM) Premier League rozpoczęła rozgrywki z przytupem. W niedzielę na Emitates Stadium spotkały się Arsenal z Liverpoolem i przez dziewięćdziesiąt minut dostarczyły widzom wielkich emocji. Na prowadzenie jako pierwsi wyszli gospodarze, ale ostatecznie przegrali 3:4.Zdjęcia i informację otrzymaliśmy na Kontakt 24. Rozpędzony autobus pełen dzieci wjeżdża do tunelu. Tam z nieznanych przyczyn zjeżdża z pasa i najpierw ociera się o ścianę, a potem ze znaczną prędkością czołowo zderza się z betonową ścianą kończącą zatokę ratunkową. Animacja przygotowana przez TVN24 pokazuje, jak mogło dojść do wypadku. W wypadku belgijskiego autokaru w Szwajcarii na miejscu zginęło 28 osób, w tym 22 dzieci. W izraelskim wojsku mianowano nowego naczelnego rabina. Wybór wzbudził kontrowersje ze względu na jego wypowiedź z przeszłości, w której miał stwierdzić, że w czasie wojny dopuszczalne są gwałty izraelskich żołnierzach na nieżydowskich kobietach.

Bieżący tydzień na rynku złotego charakteryzowała spora zmienność notowań polskiej waluty, Pierwsze dni przyniosły dynamiczną zniżkę kursu EUR/PLN, na fali której zostało przebite bardzo silne wsparcie na poziomie 4,0000, Po jego pokonaniu notowania tej p

Bardzo, bardzo dziękuję - tak zaczął swoje wystąpienie wyraźnie wzruszony Grzegorz Napieralski. "Dziękuję milionom wyborców, że zaufali i oddali na mnie głos" - mówił dalej. "Ten wynik nie byłby możliwy, gdyby nie Gosia i moja rodzina" - dodał lider SLD, któremu sondaże dają nawet 14 proc. głosów. 12-13 grudnia odbędzie się posiedzenie FED, na którym zgodnie z obecnymi prognozami dojdzie do wzrostu stóp procentowych, Problemy na linii USA-Turcja rzutują negatywnie na lirę, Szaleństwo na kryptowalutach trwa,,,

Stają przy poboczu i przez lornetki obserwują kierowców jadących kilkaset metrów dalej. - Wierzyłem, że nasi chłopcy zrewanżują się Niemcom - mówi zachwycony Wojciech Fortuna. Zwłoki kobiety znaleziono w niedzielę rano na parkingu przy bramie wjazdowej do stadniny koni w Janowie Podlaskim. Najprawdopodobniej została zamordowana."Miałem swój prywatny interes. Mój brat planował na wiosnę wesele" - tak Zbigniew Derdziuk tłumaczył, dlaczego nie podzielił się kartkami na wódkę z Kazikiem Staszewskim. Części zeznań byłego szefa komitetu stałego Rady Ministrów przed komisją hazardową towarzyszyły opary absurdu. Mama - uznana projektantka mody. Tata - polityk, zawsze nienagannie ubrany. Weronika Rosati nie zawsze jednak miała swój styl, doszła do niego po latach prób i błędów. Zobacz, jak się zmieniały jej ubrania, fryzury i makijaże. I jak z brzydkiego kaczątka zmieniła się w elegancką kobietę. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zrzekł się immunitetu poselskiego - poinformował rzecznik PiS Adam Hofman. O uchylenie immunitetu wnioskował były wicepremier i lider LPR Roman Giertych.

RSS

Czy polska armia potrzebuje ministra?

08.08.11

W ciągu ostatnich kilku dni okazało się, że tzw. cywilna kontrola nad armią jest tak naprawdę konstytucyjną formułą pozbawioną jakiegokolwiek znaczenia. Cywil jest bowiem wprawdzie przełożonym generałów i pułkowników, ale tenże cywil kontrolować może co najwyżej porządek panujący na jego ministerialnym biurku.

RSS

Prawdziwe historie zmyślone

29.07.10

Przepis na wydawniczy sukces jest prosty: kilkanaście opowieści o miłości, zdradzie, nieszczęściu, chorobie i seksie pod hasłem „z życia wzięte”. Pisma z kategorii true stories to hit rynku prasy. Z prawdą mają jednak niewiele wspólnego.

RSS

Sikorski: prezydent może być niski, ale nie mały

01.03.10

- Prezydent wolnej Polski może być niski, ale nie mały. Powinien zachować trzeźwość oceny, a nie zgrywać zucha, wałęsając się po górach Kaukazu - Radosław Sikorski nie szczędził Lechowi Kaczyńskiemu złośliwości, przekonując członków PO do swojej kandydatury. Urządził nawet odliczanie, do dnia, gdy Lech Kaczyński opuści swój urząd.

RSS

Anglicy docenili Biało-Czerwonych

12.07.16

Dwóch Polaków w jedenastce marzeń Euro.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Klęska za klęską. Dwa dni wstydu Manchesteru

08.01.14

Kolejna klęska Manchesteru United! Dwa dni po odpadnięciu z Pucharu Anglii "Czerwone Diabły" skompromitowały się w Pucharze Ligi. Tym razem drużyna Davida Moyesa uległa 1:2 ostatniej drużynie Premier League - Sunderlandowi. Na szczęście mistrzom Anglii pozostał rewanż.

RSS

6-0. Forma Radwańskiej zwiastuje mocny początek roku

22.12.15

Sześć zwycięstw, zero porażek. Z takim bilansem w meczach towarzyskich Agnieszka Radwańska wejdzie w nowy sezon WTA. Rozpocznie na kontynencie, w którym kończyła, z sukcesami, mijający rok. W Azji.

RSS

EBC ostrożny, euro tonie

29.04.18

Europejski Bank Centralny będzie z uwagą przyglądał się pogorszeniu w danych, widocznemu w Europie od początku roku, Ostrożna postawa przekłada się na przecenę euro, szczególnie, że jednocześnie bardzo dobrze wyglądają dane z USA, ,,,

RSS

Szefowie banków USA i Wielkiej Brytanii grają w gry wojenne. Aby zapobiec wielkim upadkom

15.10.14

Od poniedziałku szefowie banków centralnych USA i Wielkiej Brytanii prowadzą w Waszyngtonie bankowe gry wojenne, czyli symulacje upadku wielkiego banku. Stres testy jeszcze trwają, ale już widać obszary ryzyka - podaje we wtorek portal Atlantico.

RSS

Sarkozy i Merkel - zły i dobry policjant

29.07.11

Zapytana przez dziennikarza CNN, czy Grecja znajduje się w stadium „selektywnej niewypłacalności”, Christine Lagarde, prezes Międzynarodowego Funduszu Walutowego, kluczyła jak zając pod deszczem śrutu. Najpierw stwierdziła, że „nie ma na ten temat żadnego poglądu”, by zaraz zapewnić, że banki będą brać udział w rozwiązywaniu problemu greckiego zadłużenia „na zasadach dobrowolności”. O co tu chodzi? Stare powiedzenie mówi, że jak nie wiadomo, o co chodzi, to z pewnością chodzi o pieniądze.
Nicolas Sarkozy i Angela Merkel

RSS

"Moskwie nie udało się wbić klina między nas a Europę"

22.10.12

Mija 50 lat od wybuchu "kryzysu kubańskiego", w tvn24.pl przypominamy kalendarium konfliktu.

RSS

Chcą nowego święta, złożyli projekt ustawy. "To najważniejsza data w naszej historii"

01.04.17

Projekt zyskał poparcie nawet przedstawiciela Nowoczesnej.

RSS

Trzy w jednym. Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć o nowym dowodzie osobistym

08.10.16

Nowe dokumenty mają zacząć obowiązywać od 2018 roku.

RSS

Niemcy: Akt oskarżenia ws. wypadku polskiego autokaru

15.01.11

Prokuratura w Poczdamie poinformowała, że wniosła akt oskarżenia przeciwko kobiecie, która spowodowała we wrześniu ubiegłego roku wypadek polskiego autokaru pod Berlinem. Oskarżono ją o nieumyślne spowodowanie śmierci 14 osób.

RSS

"Dziki kapitalizm wpoił logikę zysku za wszelką cenę"

22.05.13

RSS

Nie skorzystała z przywilejów. Prezydentowa w kolejce

01.10.12

Żona prezydenta Giorgio Napolitano dała lekcję Włochom.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny