Zmiana konstytucji? "Nie w tym nadzwyczajnym, smutnym okresie"

15.05.17

W "Faktach po Faktach" Aleksander Hall i Kazimierz Michał Ujazdowski.

Film "Wszystko, co kocham" w reżyserii Jacka Borcucha, będzie reprezentował nasz kraj w wyścigu o najbardziej prestiżową nagrodę filmową - Oscara. Zdecydowała o tym specjalna komisja pod przewodnictwem Agnieszki Holland. Ustawa, która umożliwi zwrot spreadów, powinna zawierać zapis, że wraz z mechanizmami przygotowywanymi przez Grupę Roboczą Komitetu Stabilności Finansowej zamyka wszelkie roszczenia frankowiczów - przekonuje prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz. Chce on znacznego uproszczenia i ograniczenia wypłaty odszkodowań. Sekretarz stanu USA Hillary Clinton powiedziała w piątek w Islamabadzie, że odbyło się wstępne spotkanie przedstawicieli władz amerykańskich i siatki Hakkaniego - radykalnego ugrupowania oskarżanego przez Waszyngton o serię ataków w Afganistanie.Uczestnicy obrotu gospodarczego coraz częściej jako formę prowadzenia interesów wybierają spółkę komandytowo-akcyjną. Jej mieszany charakter, polegający na połączeniu elementów spółki osobowej i kapitałowej, sprawia problemy nie tylko na gruncie przepisów prawa handlowego, ale także ustaw podatkowych. Raz na wozie, raz pod wozem. Popularność Toyoty poleciała na łeb na szyję. Polacy w ciemno biorą czeską, niemiecką i włoską technologię. Odważnie sięgają po coraz solidniejsze auta koreańskie. Oto lista hitów i kitów na czterech kołach. Kto ją ułożył? Pan, pani tysiące kierowców. Schetyna dodał, że rozmowa dotyczyła m.in. współdziałania obu partii w kwestii Trybunału Konstytucyjnego.

Potwierdzenie przez Sejm, wyraźną większością głosów, wotum zaufania dla rządu premiera Donalda Tuska, ostatecznie zamknęło polityczny wątek związany z aferą podsłuchową w notowaniach złotego,

Spółka planuje natomiast rozszerzyć działalność na rynkach azjatyckich. Publicysta Tomasz Wołek o słowach Donalda Trumpa na temat sojuszników USA w "Faktach z Zagranicy" w TVN24 BiS.

Przywódcy Palestyńczyków, po zorganizowanym wczoraj w trybie błyskawicznym spotkaniu w Ramallah zdecydowali się przyjąć zaproszenie USA do podjęcia rozmów pokojowych z Izraelem - poinformował wysokiej rangi urzędnik Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP) Yasser Abed Rabbo.

Iracka armia podporządkowana premierowi Nuriemu al-Malikiemu, który jest szyitą, uchyliła się od walki, porzucając posterunki.Konwencja chicagowska nie pozwala na ujawnianie opinii publicznej dokumentacji z wypadku lotniczego - wynika z rządowej analizy, do której dotarł "DGP". Może jednak być wyjątek od tego przepisu. O ile rosyjski prokurator generalny uzna, że jest to ważniejsze niż tajemnica i dobro śledztwa. - Nie straciliśmy bramki, bo dziesięciu grało w tyłach - ocenił remis polskiej reprezentacji z Niemcami w rozmowie z ekstraklasa.tv Jan Tomaszewski. - Adam zmarnował już pierwsze dwa mecze powołując czterech zawodników z Górnika. Zachował się tak, jakby nie znał realiów w polskiej piłki. Robak, który moim zdaniem nie powinien być już dawno testowany, miał się cofać, żeby wygrywać pojedynki główkowe, nie rozumiem co zatem robili tam mali szybcy zawodnicy? - pytał w swoim stylu były 63-krotny reprezentant Polski.

RSS

Wyścig o Grand Prix Europy: Kubica ruszy w Walencji z szóstego miejsca

29.06.10

Z trzeciej linii wystartuje Robert Kubica z teamu Renault do dzisiejszego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Europy. Najlepszy w kwalifikacjach był Niemiec Sebastian Vettel z Red Bull-Renault i to on wyruszy z pole position.

RSS

Jackson Hole… kolejne sympozjum naukowe czy kluczowe wydarzenie gospodarcze kwartału

01.09.12

Ostatni dzień oczekiwania na Jackson Hole i inwestorom wyraźnie puszczają już nerwy, Europa zalana była wczoraj czerwienią indeksów, DAX spadł o 1,64%, CAC40 o 1,02%, a FTSE 100 o 0,42%, Poważne spadki odnotowały również parkiety w Stanach: SP spadł o 0,

RSS

MON szuka alternatywy dla Patriotów

08.06.10

Zakup przez Polskę Patriotów stoi pod znakiem zapytania. Ministerstwo Obrony Narodowej sonduje możliwość nabycia systemu, który mógłby zastąpić amerykańskie rakiety – wynika z informacji „Wprost”.
Fot. Wikipedia

RSS

Wstępne publikacje PMI tematem dnia

22.05.15

Dzisiaj mamy do czynienia z publikacjami wstępnych indeksów PMI za maj dla największych gospodarek świata, W tym przypadku jak zawsze największą uwagę przyciąga odczyt wskaźnika dla przemysłu,

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Prokuratura zmieni akt oskarżenia w sprawie Papały?

22.03.10

- Prokuratura może zmienić akt oskarżenia w sprawie zabójstwa gen. Marka Papały – mówi nam poseł i karnista prof. Marian Filar. Tego samego zdania jest były szef MSWiA Ryszard Kalisz. To reakcja na dokumenty ujawnione przez „Wprost”.
Fot. M. Stelmach/Wprost

RSS

Nowa seria hiszpańskiego wina: Teraz możesz łyknąć Chopina

08.02.10

Dla uczczenia 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina dom winiarski Vizar wyprodukował na cześć kompozytora krótką serię ekskluzywnych win o nazwie "Preludium", "Sonata" i "Scherzo". Pierwszy toast wzniesiono w piwnicach winiarskich Vizar koło Valladolid w Hiszpanii.

RSS

Wybierz materiał tygodnia. Pięć propozycji

01.05.17

Wybór należy do Was. Zapraszamy do głosowania.

RSS

Sesja uboga w wydarzenia

08.04.14

Dzisiejsza, poniedziałkowa sesja była ? tak jak zapowiadaliśmy ? pozbawiona bardziej znaczących czy dramatycznych wydarzeń, W kalendarium makroekonomicznym rankiem poznaliśmy dynamikę (lutową) produkcji przemysłowej w Niemczech, która ,,,

RSS

"Bili, gasili na nim papierosy, polewali gorącą wodą...". Zgotowali koledze z pracy horror

08.06.17

Czterej młodzi mężczyzni, którzy w Koszalinie mieli okrutnie znęcać się nad kolegą, staną przed sądem.

RSS

Rozstrzygający tydzień za nami

08.12.13

Obecny tydzień miał być kluczowy dla rynku walutowego i rynków giełdowych, W czwartek odbyło się posiedzenie EBC i poznaliśmy odczyt PKB dla Stanów Zjednoczonych, podczas piątkowej sesji poznaliśmy kluczowe dane z rynku pracy za oceanem,

RSS

Trump spotkał się z Polonią w Chicago

29.09.16

"Więcej krajów powinno brać z Polski przykład".

RSS

Jego zdjęcie wstrząsnęło Ameryką. Sąd znalazł chłopcu nowy dom

15.09.16

Chłopiec został sfotografowany w samochodzie z nieprzytomną parą heroinistów.

RSS

Amerykanie zrównali z ziemią bazę islamistów. "Udany nalot"

08.03.16

Ponad 150 bojowników powiązanej z Al-Kaidą organizacji islamistycznej Al-Szabab zginęło - poinformował Pentagon.

RSS

Nie będzie szóstego tytułu sióstr Williams

01.07.15

Amerykańskie siostry Serena i Venus Williams wycofały się z gry podwójnej w Wimbledonie. W przeszłości pięciokrotnie triumfowały w tej imprezie w deblu.

RSS

W USA podatki, a w strefie euro EBC

29.04.17

Rynek walutowy oraz amerykańskich obligacji skarbowych sceptycznie podszedł do planów podatkowych Białego Domu, Posiedzenie EBC nie powinno przynieść fundamentalnych zmian w polityce monetarnej strefy euro, Złoty pozostaje stabilny i ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny