Sukces Trumpa nie pomógł dolarowi

08.05.17

Przewagą 217 do 213 głosów Izba Reprezentantów zatwierdziła ustawę, która znosi system opieki zdrowotnej zwany Obamacare, a właściwie zastępuje go prezydenckim projektem zwanym potocznie Trumpcare, Rzecz jest istotna z dwóch powodów

Jarosław Kaczyński zaapelował do rządu o znowelizowanie budżetu w związku z powodzią. Obiecał, że PiS może współpracować z rządem w tej sprawie. Przy okazji wytknął zaniedbania. "Najpierw rozbito wał, żeby spuścić wodę, a później się go nie odbudowuje" - powiedział prezes PiS. Sereno był najlepszym przyjacielem Wagnera Figueiredo, który zginął w wypadku motocyklowym. Notowania na rynkach Starego Kontynentu w środę nie były tak euforyczne, jak w pierwszej połowie tygodnia, Większość indeksów traciła na wartości, Powodem nieco chłodniejszych nastrojów na parkietach była w dużej mierze ropa naftowa,,,Pięć lat temu powstał najbardziej egzotyczny tercet polskiej polityki - PiS, LPR i Samoobrona. Samoobronę i LPR zaczęto wówczas nazywać politycznymi przystawkami PiS.
Amerykański pływak Michael Phelps przeszedł do historii igrzysk olimpijskich. We wtorek zdobył swój 19. medal. Popłynął w sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym, która zdobyła złoty medal. Opublikowane dzisiaj dane dotyczące produkcji przemysłowej w strefie euro potwierdzają to, czego można było spodziewać się już wcześniej na podstawie zamówień przemysłowych w Niemczech lub PPI we Francji, Włoszech i Hiszpanii,

10 tysięcy członków, obozy szkoleniowe i "praca na wiecach".

Piotr Tymochowicz, specjalista od wizerunku, nie potrafi przekonać do siebie ludzi. Jego spółka obiecywała, że pozwoli przechować ludzkie DNA w szwajcarskich bankach. By zdobyć na to pieniądze, celebryta wprowadził firmę na giełdę. Jednak oferta nie przyciągnęła inwestorów. Około 1300 kart rosyjskiego śledztwa: zeznania świadków, protokoły i dokumentacja fotograficzna z oględzin miejsca katastrofy i protokoły z identyfikacji ciał ofiar - dotarło do polskiej prokuratury pocztą dyplomatyczną z Rosji.

Losy tytułu piłkarskiego mistrza Polski poznamy w ostatniej kolejce sezonu. Chaos wokół TK komentował w „Faktach po Faktach” w TVN24 Ludwik Dorn, były marszałek Sejmu oraz wicepremier Janusz Palikot idzie na wojnę. Polityk PO domaga się sprostowania od TVP i "Rzeczpospolitej", ponieważ - jego zdaniem - media te przeinaczyły jego wypowiedź dla programu TVN "Szymon Majewski Show". A chodzi o słynne już słowa o "patroszeniu Jarosława Kaczyńskiego".Około 9,5 tysiąca dzieci powodzian ma otrzymać tysiączłotowe zasiłki na zakup podręczników i przyborów do nauki z Ministerstwa Edukacji Narodowej - zapowiedział szef zespołu doradców strategicznych premiera Michał Boni. Pisanie normalnego komentarza tygodniowego nie ma najmniejszego sensu (chociaż wykresy zamieszczę) w sytuacji, kiedy jeden dzień ma większe znaczenie niż wcześniejsze tygodnie, nie mówiąc już o dniach, Referendum w Wielkiej Brytanii ,,, Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier, przebywający z wizytą na Bliskim Wschodzie, wezwał Jerozolimie Izrael i Palestyńczyków do wznowienia negocjacji pokojowych.

RSS

Suarez strzela jak na zawołanie. Liverpool liderem

22.12.13

Liverpool pokonał w sobotę u siebie Cardiff City 3:1 w 17. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Anglii i objął prowadzenie w tabeli. Pozostanie na tej pozycji przynajmniej do poniedziałku. Wtedy dotychczasowy lider Arsenal Londyn zmierzy się z trzecią Chelsea.

RSS

Zaparkował audi, zablokował autobusy

15.02.13

Problemy na ulicy Wałbrzyskiej.

RSS

135 osób pod lawiną. 17 godzin bez śladu życia

08.04.12

124 żołnierzy i 11 cywilów zostało zasypanych przez lawinę, która w sobotę rano zeszła na wojskową kwaterę na lodowcu Siaczen na granicy z Indiami. Ponad 17 godzin po tym wydarzeniu wciąż nie znaleziono nikogo żywego - pisze agencja Reutera.

RSS

Nieplanowane tarapaty Sereny

29.05.15

Sporo potu wylała Serena Williams, zanim rozstrzygnęła mecz z mało znaną Niemką Anną-Leną Friedsam i awansowała do trzeciej rundy French Open. "Jedynka" kobiecego tenisa przegrała pierwszego seta, ale w kolejnym się otrząsnęła i zrobiła to, co do niej należało - wyrównała, a następnie postawiła kropkę nad "i". Kilka godzin wcześniej z turniejem pożegnała się Karolina Woźniacka.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Kaczyński uruchomił swoje call center: Sztab PiS będzie dzwonił po domach

15.06.10

Jarosław Kaczyński ma swoje call center, czyli biuro wypełnione specjalnie przeszkolonymi aktywistami, którzy na chybił trafił mają obdzwaniać polskie domy. Jeśli rozmówca będzie niemiły, usłyszy od telefonującego: "Rozumiem zniechęcenie do polityki, ale..."

RSS

Transport tylko pod konwojem. Zmiany w prawie

08.07.17

Celnicy zaczynają korzystać z nowych uprawnień, jakie dała ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej.

RSS

Pompy, łodzie i elektrownie: Rosja wysyła pomoc powodzianom

29.05.10

Rosja wyśle we wtorek do Polski 18 pomp o dużej mocy, 34 łodzie i 5 mobilnych elektrowni. Pomoc tę do Warszawy dostarczy samolot transportowy Ił-76 należący do Ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych. Maszyna wystartuje z lotniska Ramienskoje pod Moskwą.

RSS

"Najgorsze jest jeszcze przed Rosją". Putin nie ma planu naprawy gospodarki?

22.12.14

Prezydent Rosji Władimir Putin obiecał na dorocznej konferencji prasowej, że wyprowadzanie rosyjskiej gospodarki z kryzysu potrwa maksimum dwa lata. Nie przedstawił jednak jakichkolwiek reform, które miałyby pozwolić na wyjście z kryzysu w obliczu, którego stoi Rosja - zwraca uwagę agencja AFP cytowana przez Bussines Insider.

RSS

Internet kpi. Aktor odpowiada: cierpiałem w samotności

01.04.16

Gwiazdor serialu "Skazany na śmierć" opisał swoją walkę z depresją.

RSS

Teraz "Washington Post" dziwi się Polsce. "Dlaczego chce przyjąć euro?"

29.03.13

Komentator ekonomiczny gazety nawiązuje do artykułu noblisty Paula Krugmana.

RSS

Europol uderza w handlarzy ludźmi. Zatrzymania m.in. w Polsce

01.02.13

103 osoby w 10 krajach zatrzymane ws. przemytu i handlu ludźmi. Jak się dowiedział portal tvn24.pl, na terenie Polski zatrzymano dwóch mężczyzn.

RSS

Polacy zmietli Gruzinów. Nokaut po czterech ciosach

15.11.14

Reprezentacja Polski nie dała szans Gruzinom i wygrała w Tbilisi 4:0 w eliminacjach mistrzostw Europy 2016.

RSS

Nowak: Ten list to dziwna taktyka Kaczyńskiego

01.10.10

Prezydencki minister Sławomir Nowak uważa, że skierowanie listu przez Jarosława Kaczyńskiego do ambasadorów akredytowanych w Polsce to "dziwna taktyka". Nowak oczekuje, że prezes PiS wycofa się z listu, który, zdaniem ministra, podważa polską politykę zagraniczną.

RSS

Chcą innego szefa niż kontrowersyjny poseł: Posłanka Mucha kontra Janusz Palikot

08.04.10

Choć zgodnie zapewniają, że ich akcja nie jest wymierzona w Janusza Palikota, to trudno uwierzyć, by obecny szef lubelskiej PO był entuzjastą tych działań. Grupa polityków Platformy, a wśród nich Joanna Mucha, znalazła nowego kandydata na szefa partii w Lublinie. Sam Palikot rywalizacji się nie boi.

RSS

Piotrowicz nie zamierza złożyć mandatu. "Nie mogę zawieść swoich wyborców"

08.12.16

Poseł PiS ocenił, że jest obiektem nagonki.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny