Planował zamach. Jego nazwisko było w "kartotece S"

08.05.17

To były żołnierz.

Chce zweryfikować jaka jest mityczna lewica - mówił gość "Faktów po Faktach". Wszystko wskazuje na to, że kończący się tydzień dla inwestujących na warszawskim parkiecie będzie najlepszy w tym roku, Po 3 tygodniach, które nie przynosiły praktycznie żadnych zmian, WIG poszedł w górę o około 3%, Wszystko za sprawą wzrostu globalnego Irlandzki rząd zaprezentował swój plan oszczędnościowy w związku z pomocą zapowiedzianą przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Irlandzki plan oszczędnościowy zawiera zmiany polegające na wprowadzeniu podwyżek w zakresie podatku dochodoweNaciskanie guzików do głosowania idzie posłom nieźle, gorzej z wystąpieniami. Są tacy, którzy w ciągu 3,5-letniej kadencji głos zabrali tylko kilka razy. Masz pusty rachunek bankowy? Potrzebujesz środków, ale nie masz czasu, by czekać na decyzję banku? W takich sytuacjach z pomocą przychodzą firmy pożyczkowe, By jednak wybrać korzystną dla siebie ofertę, warto porównać propozycje ,,, - Jeśli będziesz potrzebować pomocy ze strony Białorusi, powiedz tylko, a w ciągu doby wszystko zorganizujemy - zapewnił Łukaszenka Poroszenkę.

Coraz goręcej w Sudanie Południowym.

Chińczycy podrobili Apple'a i jeszcze grożą mu pozwami. Prezydent Izraela Szimon Peres powiedział w poniedziałek, że gdy Syria zniszczy swój arsenał gazów bojowych, to rząd jego kraju poważnie rozważy przystąpienie do międzynarodowej Konwencji o Zakazie Broni Chemicznej.

Siły syryjskiego reżimu ze wsparciem rosyjskiego lotnictwa zintensyfikowały w ciągu ostatnich 24 godzin naloty prowadzone w strefach pod kontrolą rebeliantów i dżihadystów w Aleppo i innych rejonach na północy Syrii. Zginęło w nich prawie 70 cywilów. Saudyjski duchowny powiedział, że nic nie usprawiedliwia małżeństw dorosłych mężczyzn z dziewczynkami, nawet to, że przed 14 wiekami prorok Mahomet poślubił Aiszę, gdy ta nie miała jeszcze 9 lat. Na rynku walutowym do momentu publikacji danych z amerykańskiego sektora pracy kurs EUR/USD pozostawał w trendzie bocznym, oscylując w granicach 1,3400 #8211; 1,3460, Nadspodziewanie dobre doniesienia makroekonomiczne z USA napłynęły o godz, 14:30, ,,,O dużym szczęściu mogą mówić kierowca i pasażerowie osobowej Skody, która dosłownie wjechała pod tira na autostradzie A4. Do zderzenia doszło tuż po godzinie 17, a jego siła była tak duża, że auto zostało całkowicie zniszczone. Uczestnicy wypadku wyszli z niego bez szwanku. O zdarzeniu poinformował portal www_360opole_pl. Tylko 14 proc. Polaków zasięgało w ciągu ostatnich 5 lat porady prawnika. Tymczasem radcy prawni to nie wrogowie a przyjaciele, ich porada może być na wagę złota. Przekonują o tym organizatorzy akcji "Niebieski Parasol". W wyniku omyłkowego ataku na szpital prowadzony przez organizację Lekarze bez Granic zginęły 22 osoby.

RSS

Przewrócili 80-letnią rowerzystkę i uciekli, "uznali, że nie żyje". Aresztowani

01.07.17

Na trzy miesiące.

RSS

Politycy wsparli nastroje

01.07.12

Ubiegły tydzień upłynął pod znakiem wyczekiwań na szczyt przywódców Unii Europejskiej, W pierwszej części tygodnia na rynku panowała bardzo niska zmienność, Zakres wahań nie przekraczał 100 pipsów, Sytuacja się jednak zmieniła, gdy głos zabrali wysoko pos

RSS

Rzym: Bitwa pod Koloseum. Pobili się naganiacze

08.04.10

Do gwałtownej bitwy o turystów pod Koloseum doszło w środę w Rzymie. Pobili się stojący tam "naganiacze", którzy oferują wycieczkom przewodników i inne usługi turystyczne. Bilans starcia to jeden ranny i sześciu zatrzymanych.

RSS

Tom Hanks szuka Lauren, pomagają internauci

08.10.15

Co się dzieje, gdy znany aktor znajduje w parku legitymację studencką.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Drugie wystąpienie Yellen niczego nie zmieniło

15.02.16

Wall Street miała w czwartek problem, którym była paniczna wyprzedaż na giełdach europejskich oraz dalsza przecena ropy, W czwartek Janet Yellen, szefowa Fed przedstawiła przed Komisją Bankową Senatu USA ten sam półroczny raport nt, ,,,

RSS

Powstanie trójwymiarowy obraz tupolewa

01.10.11

Powstanie trójwymiarowy obraz prezydenckiego tupolewa, poskładany z jego sfotografowanych części - ustalił dziennikarz RMF FM Roman Osica.

RSS

Cios dla budżetu dżihadystów. Koalicja zniszczyła kolejne rafinerie

29.09.14

Trzy zostały zniszczone w nocy z soboty na niedzielę.

RSS

Relacja świadka: On widział jak roztrzaskał się tupolew

29.05.10

Siergiej Glinczenko jest jedynym świadkiem, który widział sam moment katastrofy prezydenckiego tupolewa pod Smoleńskiem. "Kiedy przelatywał obok mojego okna, spadał pochylony kołami do góry" - tak Glinczenko opisuje ostatni lot samolotu Tu-154.

RSS

Popołudniowe odreagowanie... siły dolara

15.10.14

Wtorek przebiegł pod hasłem mocniejszego dolara, Tym razem jednak amerykańska waluta zdawała się być silna słabością pozostałych (spójrzmy na dzisiejsze zachowanie się euro i funta po słabych danych), chociaż odbicie zanotował też USD/JPY,

RSS

Dolar zyskuje przed EBC

22.04.16

Na rynku walutowym obserwujemy lekkie umocnienie dolara, który nieco odrabia swoje ostatnie straty, Jeśli chodzi o surowce, wciąż kontynuowany jest wzrost cen ropy naftowej, To z kolei znacznie zmniejsza światowe obawy o niską inflację,,,

RSS

Restrykcje dla duchownego: Sprawa abpa Paetza. Watykan zabrał głos

22.06.10

Trwa zamieszanie wokół byłego metropolity poznańskiego. Po tym jak prasa podała, że Juliuszowi Paetzowi cofnięto zakaz odprawiania liturgii i udzielania sakramentów, głos w tej sprawie zabrał Watykan. Duchownego zdymisjonowano w 2002 roku w związku z zarzutami molestowania seksualnego seminarzystów.

RSS

Trump psuje nastroje

08.05.19

Po powrocie z Majówki inwestorów czekało niemiłe zaskoczenie w postaci gorszych nastrojów rynkowych w związku z groźbami prezydenta Trumpa, że od piątku mogą wzrosnąć cła z 10% do 25% na wybrane towary importowane z Chin o łącznej ,,,

RSS

Piękna strona groźnej burzy. Wał szkwałowy na Mazurach

01.08.17

Burzom towarzyszą różne zjawiska.

RSS

Gmina Wilków całkiem zalana: Lubelskie: Druga fala powodziowa wyższa

08.06.10

Podnosi się ciągle poziom Wisły na Lubelszczyźnie. Druga fala powodziowa okazuje się wyższa od pierwszej. Gmina Wilków jest już ponownie prawie cała zalana. Na wałach pracuje około tysiąca strażaków, żołnierzy i więźniów.

RSS

Rada Etyki Mediów krytykuje: "Pospieszalski naruszył zasady szacunku"

08.05.10

Wciąż głośnym echem odbija się film dokumentalny zrealizowany przez Ewę Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego o dniach żałoby narodowej pod Pałacem Prezydenckim. Rada Etyki Mediów nie ma wątpliwości: "Jan Pospieszalski naruszył zasady obiektywizmu, szacunku i tolerancji".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny