Amerykański żołnierz zginął w Iraku

01.05.17

Amerykański żołnierz zginął w pobliżu Mosulu na północny Iraku - poinformowały źródła wojskowe Stanów Zjednoczonych w Bagdadzie.

To był moment: z tłumu pielgrzymów wybiega mężczyzna i rusza w stronę papieża jadącego papamobile. Piłkarze AC Milan mają nadzieję, że jeszcze tej zimy ich szeregi zasili Brazylijczyk Kaka, występujący obecnie w Realu Madryt. Według włoskich mediów oba kluby ustaliły już warunki wypożyczenia. Redukcja długich pozycji w USD zaliczyła drugą falę w czwartkowe popołudnie i choć dziś rano widać nieśmiałe próby odwrotu, na razie nie da się wykluczyć, że koniec tygodnia może być bolesny na amerykańskiej waluty, Nawet jeśli do ,,,Sojusz Lewicy Demokratycznej zaproponował wszystkim ugrupowaniom wystawienie jednego kandydata w przyspieszonych wyborach prezydenckich i porozumienie w sprawie wyborów uzupełniających do Senatu. Jednak inne partie układają własne wyborcze kalendarze. Prezydent USA Barack Obama w trakcie rozmowy z królem podkreślił, jakim znaczeniem Stany Zjednoczone darzą "silne relacje" z Arabią Saudyjską - podał w oświadczeniu Biały Dom. Wizyta amerykańskiego przywódcy potrwa do soboty. Doskonała wizytówka ekstraklasy na zakończenie trzeciej kolejki. W Kielcach świetne widowisko stworzyli gracze Korony i Cracovii, ale cieszyć się mogą tylko ci pierwsi. Wygrali 4:2.

Pięć osób zostało rannych po tym, jak bus wpadł do rowu przy autostradzie A4 w okolicach Lubiatowa (woj. dolnośląskie). Informację i zdjęcia na Kontakt 24 przysłał Przemek.

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych miały być pod wieloma względami wyjątkowe, Zbliżający się okres świątecznego spadku aktywności i zamknięcie rynku na wiele dni połączyły się z niepewnością na rynkach ,,, Myślał, że jeśli zniknie z Polski, policja już go nie dosięgnie. Ale srodze się pomylił. Rozesłano za nim aż dziesięć listów gończych i Europejski Nakaz Aresztowania. Na podstawie tego ostatniego dokumentu Polaka dopadli w Madrycie hiszpańscy policjanci. Teraz czeka na ekstradycję.

Prezydent Sopotu twierdzi, że nigdy nie myślał teorią spisku, ale od 2 lat czuje się tak, jakby żył w matriksie. Jedno z największych śledztw w Polsce rozsypuje się tymczasem jak domek z kart. A on złożył skargę na polskich śledczych w Strasburgu.
Jacek Karnowski (fot. FORUM) Pogorszenie klimatu inwestycyjnego kładzie się cieniem na czwartkowych notowaniach złotego, O godzinie 10:55 kurs USD/PLN testował poziom 2,8620 zł, a EUR/PLN 4,1079 zł, Oznacza to odpowiednio wzrost o 2,4 i 1,9 gr w stosunku do wczorajszego ,,, Przysłowie "do trzech razy sztuka" nie dotyczy Janusza Korwina-Mikke. Kontrowersyjny publicysta i niszowy działacz polityczny będzie po raz czwarty kandydował na prezydenta. Wystartuje w barwach swojej obecnej partii Wolność i Praworządność oraz byłej formacji - Unii Polityki Realnej.Dziesiątki tysięcy ludzi protestowały w piątek w stolicy Argentyny przeciwko polityce oszczędnościowej rządu, zwolnieniom i inflacji. Demonstranci domagali się od prezydenta podjęcia zdecydowanych działań przeciwko rosnącemu bezrobociu i biedzie. Najnowszy sondaż dla Faktów TVN i TVN24. Rosyjscy komuniści krytykują władze Rosji za to, że te "nie raczywszy zapoznać się ze wszystkimi dokumentami, już niejednokrotnie przeprosiły Polskę za Katyń". Zażądali także "zbadania wszystkich aspektów sprawy zamęczonych w pańskiej Polsce jeńców-czerwonoarmistów".

RSS

Konkurs chopinowski od kuchni

01.11.15

Wirtuoz z Kanady zdradza kulisy pianistycznych zmagań.

RSS

Minister PO chce ułatwić gejom śluby za granicą

01.03.11

Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska chce zlikwidować jedną z barier, która stoi na przeszkodzie polskim gejom i lesbijkom przed zawieraniem małżeństw za granicą. Urzędy stanu cywilnego blokują taką możliwość odmawiając wydawania potrzebnych do tego zaświadczeń. Wniosek o zmianę prawa trafił już do MSWiA. Jak podkreśla Radziszewska, chodzi o równe traktowanie każdego obywatela: - To nie jest rolą urzędnika, któremu obywatelowi da, a któremu nie da zaświadczenia.

RSS

Komorowski o wyborach prezydenckich

01.03.10

Bronisław Komorowski zapowiedział, że jeśli zostanie kandydatem na prezydenta, to kampanię wyborczą będzie prowadził czysto. Marszałek w Białymstoku spotkał się z lokalnymi działaczami Platformy Obywatelskiej.
Komorowski w swoim wystąpieniu ostro zaatakował urzędującego prezydenta. Oświadczył, że kandyduje po to, by można było zakończyć prezydenturę Lecha Kaczyńskiego. Powiedział przy tym, że jeśli używa się tak ostrego języka wobec braci Kaczyńskich, to musi istnieć jakiś powód.
Rywalem Komorowskiego w PO w prawyborach jest szef MSZ Radosław Sikorski. O tym, który z nich zostanie kandydatem partii w wyborach prezydenckich, zadecydują członkowie partii. Do 18 marca mogą oni głosować listownie, a w przyszłym tygodniu - oddać głos przez internet.Wyniki mają zostać ogłoszone 27 marca.

RSS

CBA na UW. Student i docent zatrzymani

22.11.12

Przyjmowali łapówki?

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Trzeci medal dla Polski. Zalewski jednak srebrny po dyskwalifikacji zwycięzcy

15.08.14

W biegu na 3000 metrów z przeszkodami Polak był gorszy tylko od Francuzów.

RSS

Zmowa gigantów. To przez nich płaciliśmy więcej za laptopy

22.10.15

Komisja Europejska wskazuje ośmiu producentów.

RSS

Dolar i obligacje nie wierzą w podwyżkę stóp

29.07.15

Dynamiczna poniedziałkowa kontynuacja osłabienia się dolara na dwa dni przed posiedzeniem Fed wyraźnie wskazuje, że rynek spodziewa się gołębich sygnałów, Wtorkowy poranny wzrostu kursu euro można traktować jako korektę tej tendencji,

RSS

Arłukowicz to nie Messi

15.05.11

Bartosz Arłukowicz o Platformie: obła, śliska i plastikowa, a jej szef to król cynizmu. Arłukowicz to dziś nowa twarz Platformy.
(fot. Wprost)

RSS

Lek nie zdążył już pomóc 18-letniemu Markowi. Teraz może uratować 11-letnią Julkę

08.01.16

Lek za pół miliona złotych, który został kupiony m.in. dzięki widzom TVN24 miał trafić do 18-letniego Marka.

RSS

Tylko dwa punkty różnicy w sondażu TNS OBOP: Komorowski i Kaczyński idą łeb w łeb!

15.06.10

Tak blisko Bronisława Komorowskiego Jarosław Kaczyński w sondażach jeszcze nie był. Najnowsze badanie TSN OBOP dla "Forum" w TVP Info pokazuje, że dwaj najpoważniejsi kandydaci idą już niemal łeb w łeb. Sondaż pokazuje, że różnica, która ich dzieli, mieści się w granicach błędu statystycznego.

RSS

Zieliński: z odejściem Bryanta kończy się w koszykówce pewna epoka

15.04.16

"Fakty z zagranicy" oglądaj od poniedziałku do piątku o 19.55 w TVN24 BiS.

RSS

Napastnik popełnił samobójstwo: Masakra w USA. Zginęło dziecko

22.06.10

W San Bernardino w Kalifornii (zachodnie wybrzeże USA) napastnik otworzył w restauracji ogień do rodziny swojej pasierbicy, zabijając dwie osoby, w tym 8-letnie dziecko. Ranna została kobieta i jej sześcioletni synek. Obydwoje walczą o życie w szpitalu.

RSS

Będzie trochę cieplej. Ale parasole nadal się przydadzą

08.09.17

Piątek i sobota zapowiadają się dość pogodnie.

RSS

Podbicie zmienności na płytkim rynku PLN

01.01.17

Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nam próbę stabilizacji po mocniejszych ruchach w ostatnich godzinach, które wynikały w dużej mierze z tzw, płytkiego rynku, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4182 PLN ,,,

RSS

Carnajew aplikował o obywatelstwo USA

22.04.13

Wniosek Tamerlana zablokowało FBI.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny