Amerykański żołnierz zginął w Iraku

01.05.17

Amerykański żołnierz zginął w pobliżu Mosulu na północny Iraku - poinformowały źródła wojskowe Stanów Zjednoczonych w Bagdadzie.

Atak nieznanych sprawców. Amerykańcy senatorowie są za zniesieniem sankcji dla Iranu, jeśli Teheran podejmie kroki w celu zawieszenia swojego programu nuklearnego. Nadzieję na porozumienie z Iranem mają też inne zachodnie mocarstwa, nie jesteśmy jednak naiwni, że takie przedsięwzięcie będzie łatwe - powiedział w poniedziałek jeden z członków amerykańskiej administracji.

Prezenter słynie z ciętego języka.Co jest największym ryzykiem zdaiem ekspertów. Pierwsze tego rodzaju ćwiczenia u południowych wybrzeży Europy. Były wieloletni premier Luksemburga Jean-Claude Juncker jest kandydatem Europejskiej Partii Ludowej na nowego szefa Komisji Europejskiej, który zostanie wyłoniony po majowych eurowyborach. Decyzję taką europejscy chadecy podjęli na kongresie wyborczym w Dublinie.

Umowa, którą podpisał Rafał Kapler, jest zgodna z prawem i może on liczyć na gigantyczną premię - komentuje dla TVN24 mecenas Rafał Kasprzyk, specjalista od prawa cywilnego. Inną kwestią jest, dlaczego kontrakt byłego szefa NCS został niekorzystnie sformułowany dla Skarbu Państwa. Minister sportu Joanna Mucha wnioskuje o niewypłacenie Kaplerowi 570 tys. złotych, ale Kasprzyk twierdzi, że ewentualny proces zakończy się dla niej porażką.

Nie powiem, na kogo zagłosuję, bo mnie pani więcej nie zaprosi - mówił niedawno w "Kropce nad i" Monice Olejnik Aleksander Kwaśniewski. Teraz jednak postanowił zdradzić, na kogo odda swój głos w niedzielnej drugiej turze wyborów prezydenckich. I - jak dodał - to samo radzi wszystkim zwolennikom lewicy. Chce zweryfikować jaka jest mityczna lewica - mówił gość "Faktów po Faktach".

Ponad 100 tys. osób podpisało list protestacyjny przeciw nowemu wyglądowi Meridy Walecznej. W "Kropce nad i" o nowej ustawie medialnej. Rząd Turcji, przede wszystkim turecki sektor prywatny, pożyczał olbrzymie kwoty w obcej walucie ? część z nich przeznaczona była na finansowanie ambitnych przedsięwzięć infrastrukturalnych Erdogana ? i w efekcie deficyt Turcji na rachunku,,,W TVN24 BiS. Aplikacja do edycji zdjęć bije rekordy popularności. Osoby mające działalność gospodarczą z różnych przyczyn zawieszają czasem na jakiś czas jej prowadzenie. Celem takiego działania jest ograniczenie obowiązków i zmniejszenie kosztów związanych z prowadzeniem działalności. Jednak wstrzymanie działalności gospodarczej nie zawsze jest równoznaczne z zawieszeniem płacenia podatków i składania deklaracji podatkowych.

RSS

Nikogo nie oskarżam, niczego nie sugeruję, czekam

08.09.10

Joanna Kluzik-Rostkowska w pierwszym od wyborów prezydenckich wywiadzie dla „Wprost” mówi o kampanii prezydenckiej, której była twarzą, nieobecności w niej tematu katastrofy smoleńskiej i jej skomplikowanych relacjach z Jarosławem Kaczyńskim.

RSS

Miller: gdyby rząd zaskarżył procedurę uruchomioną przez KE, mógłby wygrać

15.06.16

W "Faktach po Faktach" były premier Leszek Miller.

RSS

Arsenał w małopolskim gospodarstwie

22.11.12

Mężczyzna posiadał granaty, amunicja, materiały wybuchowe.

RSS

Koniec Krajowej Rady

15.06.10

Obecna kadencja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dobiegła końca. Wykonujący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski potwierdził stanowisko Sejmu i Senatu ws. nieprzyjęcia sprawozdania KRRiT i podpisał dokument odrzucający sprawozdanie. To zaś oznacza zakończenie kadencji dotychczasowych członków Rady. Sejm, Senat i prezydent mają teraz 21 dni na zgłoszenie nowych członków do KRRiT.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Potężny głaz przeorał gospodarstwo

29.01.14

Oderwał się od wzgórza, przetoczył przez zabudowania, w których przebywała pięcioosobowa rodzina.

RSS

Neutralne dane z USA. Rosja oferuje tani gaz Ukrainie.

29.10.16

W czwartek poznaliśmy zgodne z oczekiwaniami dane z USA, Dużo lepiej wypadły za to odczyty z Wielkiej Brytanii, Analitycy przecenili negatywny wpływ Brexitu, Moskwa oferuje tańszy gaz dla Ukrainy

RSS

Komisja wstrzyma raport

15.02.10

Śledczy z sejmowej komisji do spraw śmierci Krzysztofa Olewnika prawdopodobnie wstrzymają głosowanie nad raportem końcowym do czasu zakończenia prokuratorskiego śledztwa – ustalił „Wprost”.
fot. FORUM

RSS

Nagrania z czarnych skrzynek jadą do Polski: Jarosław Kaczyński odsłucha taśmy z TU-154

01.06.10

Szefowie partii politycznych - w tym prezes PiS - zapoznają się z nagraniami z czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu, który rozbił się w kwietniu pod Smoleńskiem. Politycy otrzymają materiały w ramach prac Rady Bezpieczeństwa Narodowego. A kiedy taśm posłucha społeczeństwo?

RSS

Rozwód Radwańskich

15.10.11

Krzyczeli na siebie, kłócili się podczas wielkich turniejów. Wreszcie Agnieszka Radwańska postanowiła, ze ojciec już nie będzie jej trenerem. I zaczęła wygrywać. – Tata nie umie oddzielić roli rodzica od szkoleniowca – tłumaczy. Czas na Wielkiego Szlema?

RSS

Protest żydowski jest "głupi"

15.07.13

Politycy w "Kawie na ławę": nie można nas oskarżać o antysemityzm.

RSS

Reżim Kaddafiego finansował kampanię Sarkozy'ego?

29.04.12

Reżim pułkownika Kaddafiego przeznaczył 50 milionów euro na kampanię prezydencką Nicolasa Sarkozy'ego w 2006 roku - twierdzi lewicowy francuski portal Mediapart, który opublikował w sobotę dokument podpisany przez byłego szefa libijskiego wywiadu.

RSS

Falstart mistrzów. Canarinhos zakręcili Kurka

08.06.13

Ambitny Kubiak i przebojowy Bartman to za mało na Brazylię.

RSS

"Grecki rząd ma gotówki w euro może jeszcze na tydzień"

01.07.15

Każdy mijający dzień w tym momencie to jest katastrofa gospodarcza - powiedział w "Faktach po Faktach" Paweł Gmoch ze Stowarzyszenia Greckich Przedsiębiorców.

RSS

Prognoza pogody na dziś: miejscami wprost gorąco

21.07.16

W całej Polsce utrzyma się wakacyjna aura.

RSS

Błaszczak do oficerów policji: będą nagrody i kary

22.05.16

Zadeklarował minister spraw wewnętrznych i administracji.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny