Amerykański żołnierz zginął w Iraku

01.05.17

Amerykański żołnierz zginął w pobliżu Mosulu na północny Iraku - poinformowały źródła wojskowe Stanów Zjednoczonych w Bagdadzie.

W niedzielę we wrocławskim szpitalu zmarł polski inżynier, elektronik i informatyk, twórca pierwszego polskiego mikrokomputera K-202 Jacek Karpiński. Miał 83 lata. Dziś rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, Posiedzenie, które zainicjuje mini cykl 2 lub nawet 3 dostosowawczych obniżek stóp procentowych w Polsce, Z punktu widzenia złotego to główne wydarzenie tygodnia,"Washington Post": partyjne elity zbojkotują Trumpa. Wybierz materiał tygodnia Kontaktu24. W środę w Ossowie odbędzie się wielka rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Jeden słynął z opaski na głowie, inni mieli zawojować NBA. 8 stycznia zagrają w Korei Północnej. Z okazji urodzin Kim Dzong-Una.

Młodszy z braci Carnajewów występował pod nickiem Jahar. Postępowanie w sprawie przydziału częstotliwości LTE powinno zakończyć się w ciągu ok. trzech miesięcy - mówiła w poniedziałek dziennikarzom prezes UKE Magdalena Gaj. Nie chciała jednak zdradzić żadnych szczegółów, by nie "wpływać na zachowania przedsiębiorców".

W czwartek o północy minął termin składania w PKW dokumentów potrzebnych do rejestracji kandydatów na prezydenta, w tym co najmniej 100 tys. podpisów z poparciem. W czwartek zgłosiły się m.in. komitety Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego. Polacy zakasali rękawy i wzięli się za spłatę kredytów, Zadłużenie gospodarstw domowych spadło w styczniu o ok, 0,6 mld zł, Jakby tego było mało, gospodarstwa domowe dalej oszczędzają na potęgę, Zupełnie inaczej postępują przedsiębiorcy #8211; ,,, W Giżycku hospitalizowano 68-letnią kobietę z podejrzeniem zakażenia bakterią E.coli o takim samym serotypie jak ta, która wywołuje zachorowania w Niemczech. W ostrołęckim szpitalu przebywa 34-letni mężczyzna z takim samym podejrzeniem - poinformował GIS.Na wyraźną prośbę polskiego MSZ amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton miała zrezygnować z planów złożenia kwiatów na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich - ustalili reporterzy RMF FM Marek Balawajder i Roman Osica. Mieli niejeden kryzys, ale wciąż walczyli o swoje uczucie. Wszystko wskazuje jednak na to, że przegrali. Joanna Liszowska znowu jest sama. Jak donoszą znajomi aktorki, jej ukochany Ola Serneke porzucił ją, a ona sama nie może się pozbierać po rozstaniu. A przecież miał być ślub i miłość do grobowej deski... Czy 2 stycznia 2011 roku możemy nie kupić chleba lub mleka w naszym osiedlowym sklepie, czy też zatankować paliwo na małej stacji benzynowej? To bardzo możliwe, ponieważ wiele mniejszych placówek handlowych będzie mieć problemy z przeprogramowaniem swoich kas fiskalnych na nowe stawki podatku VAT.

RSS

Słowacja - onaleziono odłamki meteorytu

01.04.10

Po miesiącu poszukiwań słowaccy astronomowie odnaleźli fragmenty meteorytu "Koszyce". Meteoryt spadł przy granicy słowacko - węgierskiej w nocy 28 lutego. Ze wstępnych analiz wynika, że jest to meteoryt chondrytowy typu H5.
64 fragmenty meteorytu odnaleziono na polu w okolicach wsi Vyżny Klatov w pobliżu Koszyc. Największy 12-centymetrowy odłamek waży ponad dwa kilogramy.
Do eksplozji meteorytu, który ważył kilka ton, doszło na wysokości 35 kilometrów nad Ziemią. Przybliżone miejsce upadku ustalili specjaliści z Obserwatorium Astronomicznego w Tatrańskiej Lomnicy przy współpracy z naukowcami polskimi, węgierskimi i czeskimi.
28 lutego kwadrans przed północą setki mieszkańców wschodniej Słowacji obserwowały świetlistą łunę na niebie. Jej jasność tysiąckrotnie przewyższała blask Księżyca. Potem słychać było dudnienie i wybuch. Niektórzy mieszkańcy Koszyc zarejestrowali zdarzenie na kamerach video.

RSS

Płasko we wtorek rano

08.03.17

Australia: RBA jak oczekiwano nie zmienił na dzisiejszym posiedzeniu parametrów polityki pieniężnej ? główna stopa procentowa pozostała na poziomie 1,50 proc, W komunikacie zwrócono uwagę na fakt mocnego wzrostu eksportu, oraz inwestycji ,,,

RSS

Ukraina przegrywa w walce z korupcją

01.04.16

Ponad 70 procent przedstawicieli miejscowych i zagranicznych firm na Ukrainie nie widzi żadnych postępów w walce z korupcją – wynika z rezultatów sondażu przeprowadzonego przez działającą w Kijowie Amerykańską Izbę Handlową (ACC).

RSS

Ciotka Kima wróciła do kraju. To ona stała za śmiercią męża?

22.12.13

Podczas egzekucji Dzanga leczyła serce za granicą.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Korzystny dla marszałka sondaż: Komorowski miażdży w drugiej turze

01.05.10

Choć politycy Platformy Obywatelskiej przekonują, że druga tura wyborów prezydenckich może w ogóle nie być potrzebna, to nawet gdyby do niej doszło, kandydat tej partii może być spokojny. Bronisław Komorowski wygrałby w niej z każdym. I to z miażdżącą przewagą.

RSS

Goły Ballack. "Jestem bezrobotny. Nie stać mnie"

01.11.12

Były kapitan reprezentacji Niemiec nie zapłacił mandatu za zbyt szybką jazdę.

RSS

Chińskie dzieci mają obowiązek odwiedzać rodziców

29.12.12

Chiński parlament wprowadził zmiany w przepisach prawnych, które przewidują, że dorosłe dzieci są zobowiązane "często" odwiedzać swoich starzejących się rodziców. W przeciwnym razie rodzice mogą pozwać wyrodnych potomków do sądu.

RSS

Złota główka. Młodzi Niemcy rządząÂ Europą

01.07.17

Hiszpańska maszyna w końcu zatrzymana na polskim Euro.

RSS

USA chwalą UE, potępiają Rosję. Chodzi o broń dla Syrii

29.05.13

RSS

Gwiazdy nie grają w okręgówce

15.08.10

Bartosz Arłukowicz nie chce być prezydentem Szczecina, mimo że chętnie by go tam usadowili zarówno lokalni działacze, jak i szef SLD Grzegorz Napieralski. Gwiazda komisji hazardowej gra jednak o wyższą stawkę.

RSS

"To nie pozostało bez wpływu na pilotów": Co generał Błasik robił w kokpicie Tu-154?

29.05.10

Generał Andrzej Błasik był w kokpicie prezydenckiego tupolewa do samego momentu uderzenia w ziemię. Po co tam wszedł? "Aby dojść do kabiny pilotów, musiał przejść przez prezydencką część samolotu, dlatego nie sądzę, aby zrobił to z własnej inicjatywy" - ocenia ekspert.

RSS

Kaczyński i Komorowski już zarejestrowani: Wyścig o prezydenturę. Oni mogą startować

08.05.10

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego jako kandydatów na prezydenta. Wcześniej zarejestrowano już czterech innych pretendentów do prezydenckiego fotela: Waldemara Pawlaka, Grzegorza Napieralskiego, Marka Jurka i Bogusława Ziętka.

RSS

350 śledczych zwolnionych jednej nocy

08.01.14

Aż 350 ankarskich policjantów zwolniono ze służby na mocy rządowego dekretu, ogłoszonego o północy z poniedziałku na wtorek - podają tureckie media. Radykalny krok władz jest odczytywany jako odwet za policyjne śledztwa, które ujawniły wielką skalę korupcji w kręgach władzy.

RSS

Wzrost zapasów gazu ziemnego w USA niższy od oczekiwań

22.11.15

Mijający tydzień jest spokojny na rynku ropy naftowej, Tego samego nie można powiedzieć o sytuacji na rynku gazu ziemnego, Surowiec ten rozpoczął bieżący tydzień mocno, jednak później jego cena wyraźnie spadła, by przez kilka następnych ,,,

RSS

"Kultura gwałtu i przywilej bycia białym". Trzy miesiące i sportowiec jest wolny

01.09.16

Zgwałcił nieprzytomną dziewczynę.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny