0:11. Katastrofa polskiego hokeja

29.04.17

O awansie do elity nie ma mowy.

W grudniu 2009 roku do Sejmu trafił, będący efektem prac Kongresu Kobiet, obywatelski projekt ustawy parytetowej zakładający, że kobiety powinny otrzymywać na listach wyborczych dokładnie tyle samo miejsc co mężczyźni. Projekt utknął na razie w sejmowej zamrażarce, ale nawet jeśli w najbliższym czasie nie wejdzie w życie, nie zmieni to faktu, że kobiety odgrywają coraz większą rolę w polskiej polityce. Jak dużą? O to chcielibyśmy zapytać was – czytelniczki i czytelników "Wprost24".
Małgorzata Kidawa-Błońska i Joanna Kluzik Rostkowska (fot. WPROST) Prokurator Generalny Andrzej Seremet powołał 50 prokuratorów Prokuratury Generalnej. W tym gronie jest 45 spośród dotychczasowych prokuratorów Prokuratury Krajowej oraz 5 spośród prokuratorów prokuratur apelacyjnych.
Andrzej Seremet podjął decyzję po uzyskaniu opinii Rady Prokuratorów na temat 70 kandydatów. W tym gronie było 58 kandydatów z dotychczasowych prokuratorów Prokuratury Krajowej oraz 12 kandydatów spośród prokuratorów prokuratur apelacyjnych i okręgowych.
28 prokuratorów byłej Prokuratury Krajowejnie zostało powołanych na stanowiska prokuratorów Prokuratury Generalnej. Skierowano ich na inne miejsca służbowe.
Prezydent Lech Kaczyński zaakceptował dziś kandydatury przedstawione mu przez Andrzeja Seremeta. Na stanowisko pierwszego zastępcy Prokuratora Generalnego powołał Marka Jamrogowicza - prokuratora Prokuratury Generalnej. Zastępcą Prokuratora Generalnego został Robert Hernand - prokurator Prokuratury Generalnej, a na stanowisko zastępcy Prokuratora Generalnego prezydent powołał Marzenę Kowalską - prokuratora Prokuratury Generalnej.
Euro (EUR) utrzymuje swój zakres i notowane jest około poziomu 1,3717 w stosunku do dolara (USD) podczas amerykańskiej i azjatyckiej sesji, Para utrzymuje wsparcie na poziomie 1,3686,Pomocnik Andre Gomes od nadchodzącego sezonu będzie grać w Barcelonie. Według nieoficjalnych źródeł, jego poprzedni klub - Valencia - zainkasował za transfer 50 milionów euro, a Katalończycy zawodnika sprzątnęli sprzed nosa Realowi Madryt. Blisko 500 budynków zalanych lub podtopionych, 17 tysięcy osób poszkodowanych na zalanych terenach, 150 km nieprzejezdnych dróg, głównie lokalnych - tak w piątek po południu wygląda sytuacja powodziowa w Łódzkiem. Samolot norweskich linii leciał do Bangkoku.

Obawiam się scenariusza, że Władimir Putin wykorzysta strach przed ruchem banderowskim do podziału Ukrainy - stwierdził w "Piaskiem po oczach" ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. - Najgorszym wariantem jest rozpad Ukrainy, bo nie będzie już przeciwwagi dla ukraińskiego nacjonalizmu - dodał.

"Niepowtarzając" pisane razem, "wbórzony" przez "ó" - to tylko niektóre z błędów ortograficznych, które znalazły się na portalu stworzonym dla nauczycieli. Stronę internetową jeszcze do poniedziałku firmował swoim znakiem resort edukacji. Jeden z uczestników trafił do szpitala. Prokuratura uznała 23-letnią Annę K. za organizatorkę imprezy masowej, która nie miała wymaganego zezwolenia.

Sześć zwycięstw, zero porażek. Z takim bilansem w meczach towarzyskich Agnieszka Radwańska wejdzie w nowy sezon WTA. Rozpocznie na kontynencie, w którym kończyła, z sukcesami, mijający rok. W Azji.

Po informacji CKE ws. wyników tegorocznych matur.Jeśli noworodek urodzi się z dwoma niemal identycznym głowami, z których każda jest w pełni sprawna, to czy w ogóle należy próbować usunąć jedną z nich, aby dać drugiej większą szansę na w miarę normalne życie? Przed takim dramatycznym i trudnym wyborem stanęli brazylijscy lekarze, którzy zajmują się niezwykle rzadkim przypadkiem syjamskich bliźniaków. Dlaczego rząd zdecydował się na drastyczne obniżenie składki przekazywanej do OFE? Ogólnie rzecz ujmując – ze strachu przed tym, co w kraju i za granicą może przynieść rok 2011.
Michał Boni i Jacek Rostowski Justyna Pochanke została laureatką Wiktora 2011 w kategorii "publicysta roku". - Szczęście do potęgi szóstej - powiedziała dziennikarka prowadząca Fakty TVN i rozmowy w Faktach po faktach TVN24. Nagrodę otrzymała też Ewa Ewart jako najlepszy twórca programu telewizyjnego. Politykiem roku został premier Donald Tusk.

RSS

Amerykanie wybierają, Polacy oceniają, który z kandydatów byłby lepszy dla Polski. Sondaż

08.11.16

"Z polskiego punktu widzenia Hillary Clinton byłaby lepszym prezydentem USA niż Donald Trump".

RSS

Tym panom już dziękujemy? Pomóżcie Nawałce w selekcji

29.10.13

Weź udzial w sondzie.

RSS

Kanada ma nowe złote dziecko hokeja. 19-latek strzelał jak opętany

15.01.16

RSS

Fantastyczne drugie miejsce Polaka: Kubica: Patrzyliśmy, co robi Jenson

29.03.10

Nie spodziewałem się, że ukończymy ten wyścig na podium. To dla mnie i dla Renault specjalny rezultat - stwierdził po fantastycznym Grand Prix Australii Robert Kubica. Polak zdradził też, że on i jego ekipa podglądali, co na trasie robi lider Jenson Button. "Kiedy zobaczyliśmy, że zmienił opony, od razu zjechaliśmy" - wyznał.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Navratilowa zachwycona Radwańską: potrzebuje małego "podrasowania"

15.01.15

Martina Navratilova określiła Agnieszkę Radwańską, jako tenisistkę niemal kompletną. - Potrzebuje tylko kilku małych poprawek - oceniła słynna Amerykanka czeskiego pochodzenia w rozmowie z gazetą "New York Times".

RSS

Mocny ruch na USD/JPY

08.04.16

Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4707 wobec 6,4754 wczoraj, Opublikowane zostały dane nt, stanu rezerw walutowych w marcu, które wyniosły 3,21 bln CNY wobec 3,20 bln CNY w lutym,

RSS

Kierowcy zrzucą się na pomoc dla koncernów: Przez Brukselę auta tanio nie naprawisz

15.03.10

Kierowcy - czy tego chcą czy nie - pomogą koncernom samochodowym. Bruksela planuje zapewnić producentom aut spory zysk. Każe dilerom instalować tylko oryginalne części. Zakaże też przeglądów aut na gwarancji poza autoryzowaną siecią. Polskich kierowców może to kosztować 3 miliardy złotych rocznie.

RSS

Kwaśniewski: Diabeł mnie kusi

22.02.13

RSS

Zarządy TVP do prokuratury

08.01.10

Najwyższa Izba Kontroli zbadała, co działo się w TVP w czasie, gdy prezesami byli: Bronisław Wildstein (do 26 lutego 2007 r.), Andrzej Urbański (do 18 grudnia 2008 r.) i Piotr Farfał (do 19 września 2009 r.). Raport z kontroli jest dla prezesów TVP miażdżący - ocenia "Gazeta Wyborcza".

RSS

Kwiecień rozpocznie się z przytupem

29.03.14

W tym tygodniu było nieco zaskakujących wiadomości ze strefy euro, gdzie "monetarne jastrzębie" przemieniły się w "gołębie", a z Hiszpanii powiało deflacją, Na chwilę pojawił się temat Ukrainy, a dokładnie spekulacje nt, tego, czy ,,,

RSS

Tymoszenko żąda wytoczenia procesu Janukowyczowi

29.08.11

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, sądzona za zawarcie niekorzystnych umów gazowych z Rosją w 2009 roku, domaga się wytoczenia procesu prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi, który w 2007 roku również zaakceptował niedogodne dla swego kraju kontrakty.

RSS

Sprawa Marek w prokuraturze: Sprawdzą, kto podał Kornelii EPO

08.04.10

Prokuratura Warszawa-Śródmieście wszczęła postępowanie w sprawie wykrycia dopingu u Kornelii Marek - poinformowała PAP rzeczniczka warszawskiej Prokuratury Okręgowej Monika Lewandowska.

RSS

Coraz wyższe zarobki Polaków. Doskonale wypadamy na tle...

22.12.16

Polacy wysuwają się na pozycję lidera pod względem wysokości zarobków w naszym regionie Unii Europejskiej i szybko nadrabiają dystans do krajów strefy euro, Tak wynika z przedstawianych przez Eurostat danych na temat wynagrodzeń obywateli UE,,,

RSS

Japonia, Szwajcaria, Euroland, USA, Polska

22.09.17

Tytuł naszego dzisiejszego raportu nie jest może specjalnie pomysłowy, ale chodziło nam o uwypuklenie tego, że pojawiło się lub pojawi parę ciekawych newsów z różnych krajów ? a i tak pominęliśmy np, Szwecję (o 9:30 protokół z ,,,

RSS

Złoty bez większych zmian w okresie poświątecznym

01.01.19

Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi korektę odbicia dolara z ostatnich godzin, niemniej globalne nastroje uległy lekkiej poprawie, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2785 PLN za euro, 3,7601 PLN wobec dolara amerykańskiego, ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny