Gibraltar - nic się nie zmieniło po brytyjskim referendum

22.04.17

Kraj zależny od Wielkiej Brytanii wciąż kusi bardzo niskim podatkiem CIT (stawka 10 lub... 0 proc.) oraz brakiem np. podatku od zysków kapitałowych. Eksperci uważają, że nawet jeśli opuści on Unię Europejską razem z Wielką Brytanią, to nie straci na atrakcyjności. Jedynym zagrożeniem dla Gibraltaru jest dostanie się pod jurysdykcję hiszpańską, co jest jednak mało prawdopodobne.

Libia spróbuje rozmawiać ze zbuntowanymi miastami, nim użyje siły wobec rebeliantów - powiedział na konferencji prasowej w Trypolisie wiceminister spraw zagranicznych Chaled Kaim. Z kosmosu wyglądają jak skomplikowany schemat. Tea Party i Coffee Party - organizacje społeczne o niepoważnych nazwach mogą poważnie wpłynąć na układ sił politycznych, który wyłoni się podczas jesiennych wyborów w Stanach Zjednoczonych. Wszystko przez to, że Amerykanie są wściekli. Mają dość niekończącego się kryzysu gospodarczego, długów i nieudolnych polityków.Deszczowe prognozy dla południowej Polski. Zagłębie nie może wygrać na własnym stadionie. Było bardzo blisko z Wisłą, ale wtedy bramkarz Martin Polacek zrobił coś, co trudno wytłumaczyć. Skończyło się remisem 2:2. Były szef SBU odrzuca oskarżenia.

Polka srebrny medal w dużej mierze zawdzięcza bezbłędnemu strzelaniu.

Policja udostępniła nagranie i szuka świadków. Era Putina powoli dobiega końca, Przyczyną nie jest drastyczny spadek jego popularności wśród Rosjan ? ta o dziwo nadal utrzymuje się na zaskakująco wysokim poziomie ? a krach gospodarczy, który doprowadzi do wewnętrznych przetasowań na ,,,

W dalszym ciągu wydarzenia na rynkach finansowych koncentrują się na doniesieniach ze Stanów Zjednoczonych, Podtrzymanie możliwości wdrożenia kolejnego programu luzowania monetarnego w USA przy jednoczesnej poprawie oceny koniunktury w amerykańskiej gospo W niedzielę do Polski zacznie napływać gorące powietrze z Afryki. Na cmentarzu miejskim w Białymstoku została pochowana we wtorek 25-letnia Justyna Moniuszko - stewardesa z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, jedna z ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu.Najlepszy kredyt złotowy można dostać w Pekao, a po kredyt w euro najlepiej pójść do Deutsche Banku PBC #8211; wynika z najnowszego rankingu kredytów mieszkaniowych Open Finance, Co jeszcze pokazało nowe spojrzenie na rynek kredytów mieszkaniowych? ,,, To był spokojny poranek w Thurston w hrabstwie Suffolk w Wielkiej Brytanii. Na stacji kolejowej zgromadziła się grupa osób, by podziwiać starą lokomotywę, która tędy przejeżdżała. Jeden z gapiów, zapatrzył się tak bardzo, że nie zauważył pędzącego z tyłu pociągu. Maszyna przemknęła tuż obok niego. Skończyło się na strachu. Były znakomity piłkarz Portugalczyk Luis Figo złożył broń i nie będzie kandydował na prezydenta FIFA. Wcześniej z ubiegania się o to stanowisko zrezygnował też Holender Michael van Praag. Dotychczasowemu szefowi największej sportowej organizacji na świecie pozostał więc jeden kontrkandydat.

RSS

Z "polskiego Kuwejtu" jeżdżą do Hiszpanii za 300 złotych

08.02.16

Tak się żyje w najbogatszej gminie w kraju.

RSS

Europoseł PiS ocenia:: "Komorowski to kandydat zastępczy"

29.04.10

Zdaniem Marka Migalskiego z PiS o sukcesie w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego nie będą decydowały programy, ani PR. Liczyć będzie się osobowość. A w tym przypadku, zdaniem Migalskiego, Jarosław Kaczyński bije na głowę Bronisława Komorowskiego. "Ich kandydat jest kandydatem zastępczym, erzatzem" - uważa europoseł.

RSS

Uwaga rynku przenosi się na USA (komentarz wideo)

08.07.12

Rynek walutowy komentuje Bartosz Sawicki analityk DM TMS Brokers S,A,

RSS

Zarządzający budują długie pozycje na rynku ropy

29.07.17

Zdobyć informacje o zaangażowaniu funduszy typu hedge czy innych podmiotów zarządzających aktywnymi na rynkach surowcowych jest niezmiennie trudne, Tym niemniej analityk Reutera pokusił się próbę zmierzenia tego zaangażowania poprzez ,,,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Rynki boją się Grecji

29.05.15

Na światowych rynkach giełdowych widać umiarkowaną awersję do ryzyka, Z pewnością po części jest to wywołane dalszymi problemami związanymi z Grecją, Z kolei w przypadku chińskich rynków, tam mieliśmy dzisiaj totalną wyprzedaż,,,

RSS

Policjant zaatakowany nożem na lotnisku

22.06.17

Atak na policjanta, do którego doszło w środę na międzynarodowym lotnisku w mieście Flint w amerykańskim stanie Michigan, mógł mieć podłoże terrorystyczne - podała agencja AP, powołując się na źródła w organach ścigania

RSS

Kleszczy spodziewaj się wszędzie. Nawet na miejskim trawniku

08.07.13

Ekspert w studiu TVN24.

RSS

Sprzedaż detaliczna w Niemczech ostro hamuje

01.10.11

W piątek przed południem główne indeksy w Europie zniżkowały, do czego walnie przyczyniły się dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Niemczech, która wprawdzie wzrosłą rok do roku o ponad 2 proc,, ale w ujęciu miesięcznym spadła aż o 2,9 proc, Dane te,,,

RSS

Syria: Siły rządowe ostrzelały demonstrantów, 2 osoby zginęły

29.08.11

Syryjskie siły rządowe ostrzelały opozycyjną demonstrację, zorganizowaną po piątkowych modłach w miejscowości Duma pod Damaszkiem. Demonstracje przeciw rządom prezydenta Baszara el-Asada odbyły się też w stolicy, Hamie, Homs innych miejscowościach.

RSS

Zabicie bin Ladena ważniejsze niż oczekiwano

15.06.11

Śmierć Osamy bin Ladena ma na Al-Kaidę większy niż oczekiwano wpływ, ponieważ okazało się, że lider siatki był zaangażowany w opracowywanie jej nowej strategii - podał przedstawiciel Departamentu Stanu.

RSS

Dziewczynka zmarła w rodzinnym domu dziecka. Biegli: zasnęła na brzuszku

15.01.15

Dziecko zasnęło na brzuszku z twarzą przy poduszce i przez to się udusiło – podała słupska prokuratura.

RSS

PolskiBus musiał zawiesić połączenie. Był zbyt tani

01.08.15

Przewoźnik PolskiBus zawiesza połączenia na trasie Rzeszów - Lublin - Warszawa. To efekt decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego podjętej po protestach stowarzyszenia prywatnych przewoźników Bus - podaje "Dziennik Wschodni".

RSS

Syn Donalda Trumpa: będziemy mieli wspaniałe stosunki z Polską

21.07.16

Eric Trump w rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN.

RSS

Neckermann, Triada i Exim Tours odwołały wyloty do Egiptu

01.02.11

W związku z zamieszkami w Egipcie i zaleceniami polskiego MSZ, biuro podróży Neckermann Polska odwołało wszystkie wyjazdy do tego kraju - na tydzień. Triada i Tui wstrzymały wyloty do 4 lutego, Exim Tours - do końca tego tygodnia, a Itaka do końca lutego.

RSS

"Słowacki. Dramaty wszystkie” - Fantazy

29.04.10

Pokaz spektaklu "Fantazy" Juliusza Słowackiego połączony z dyskusją o twórczości romantyka odbył się w TR Warszawa z cyklu "Słowacki. Dramaty wszystkie”. Jest to spektakl w reżyserii Piotra Cieplaka z Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. W ramach cyklu poświeconego poszczególnym dramatom Słowackiego widzowie mogą uczestniczyc w przedstawieniu połączonym z wykładem o jego twórczości.
Celem projektu jest próba odznalezienia nowego współczesnego klucza dotwórczości romantycznego wieszcza - tłumaczy kurator projektu Paweł Sztarbowski z Instytutu Teatralnego w Warszawie.
Twórca spektaklu Piotr Cieplak dowodzi, ze Słowacki doskonale nadaje się do słuchania i dlatego zrealizował przedstawienie w konwencji słuchowiska radiowego.
Mecenasem projektu który bedzie realizowany do czerwca tego roku jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Partnerzy medialni: Polskie Radio „Trójka”, dwutygodnik.com, Miesięcznik "Teatr".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny