Kąpiel bobra czy maraton w całowaniu auta?

22.04.17

Wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl.

Andy Murray w trzech setach pokonał Novaka Djokovicia. Pierwszą od 22 lat kobietą, która poprowadzi bolid Formuły 1 w trakcie wyścigowego weekendu, będzie Susie Wolff. Na Szkotkę postawił team Williams i wcale nie po to, żeby była jego maskotką. - Czuje samochód. To umiejętność, którą nie każdy kierowca posiada - mówił na antenie TVN24 komentator F1 Grzegorz Możdżyński. Mamy szansę dostać dziś ostateczne potwierdzenie, jak istotne dla inwestorów na świecie są sprawy związane z Hiszpanią, Obniżka ratingu tego kraju przez StandardPoor's, druga w tym roku, i utrzymanie negatywnej perspektywy dla kolejnych ocen ,,,Krzysztof Piesiewicz nie stawił się przed komisją regulaminową Senatu. Tłumaczyli go sami senatorowie - adwokat ma skierowanie do szpitala. Tymczasem "Wydarzenia" Polsatu ujawniły, że w sprawę szantażu senatora zamieszany jest były agent Wojskowych Służb Informacyjnych. Od dziesięciu dni bawarska policja poszukuje małżeństwa. Przez cztery lata łączna wartość sesyjnych obrotów nieskarbowymi obligacjami na Catalyst wyniosła nieco ponad 4 mld zł, Inwestorom z rynku akcji zajęłoby to trzy do pięciu dni, Na 203 emitentów, którzy przewinęli się przez warszawski ,,,

– Panie premierze, po co zastanawiać się nad konsekwencjami? Może skorzystać z rady Ludwika Dorna i powołać wszystkich nieposłusznych medyków "w kamasze". Tylko co dalej? Bo pacjenci nie mogą czekać - powiedział wiceprezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie Krzysztof Radkiewicz. W ten sposób odniósł się do słów Donalda Tuska, który zagroził, że "lekarze, którzy będą zachowywali się niegodnie będą podlegali konsekwencjom".

Nawet ci, którzy kawior uwielbiają nad życie, zapewne stracą apetyt, gdy dowiedzą się, że w Petersburgu przechowywano go ... obok ludzkich zwłok w szpitalnej kostnicy.

Został wypuszczony z kolonii karnej i wraca do Mińska.

Ordynator, lekarze, położne - w sumie osiem osób. Wciąż działa i pomaga mechanikom. Model nie jest produkowany od 22 lat. Dlaczego trumny z ciałami ofiar katastrofy w Smoleńsku nie zostały wystawione w Sali Kolumnowej Sejmu? Dlaczego ceremonię pożegnania urządzono na Torwarze, który jest halą widowiskowo-sportową? M.in. o to pytali w Sejmie posłowie, którzy wysłuchali informacji premiera o działaniach rządu po tragedii.Pasażerka bezwładnie osunęła się z siedzenia w autobusie. Najlepszy dla Polaków konkurs w skokach narciarskich od wielu lat. Wygrał Ziobro przed Stochem, a w "10" byli jeszcze Żyła i Murańka. Gdyby w takiej formie byli podczas drużynowego konkursu w Soczi, złoto igrzysk zgarnęlibyśmy z ogromną przewagą nad innymi. 10 do 6 - oto wynik bitwy o zwycięstwo w poszczególnych województwach. Linia podziału poparcia dla Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego przebiega w południowo-wschodniej Polsce. W których województwach wygrał marszałek Sejmu, a gdzie zwyciężył prezes PiS?

RSS

Czeka nas droższe życie. Trzy rzeczy, za które zapłacisz więcej

29.09.16

Od stycznia.

RSS

Od czerwca na A4 zapłacą już wszyscy

22.02.12

Od 1 czerwca 2012 roku kierowcy samochodów osobowych i motocykli zapłacą za przejazd odcinkiem autostrady A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica - poinformowała GDDKiA, która zarządza tym odcinkiem. Od lipca 2010 roku płacą już za przejazd nim samochody ciężarowe. Wedle obowiązujących stawek, które jednak rząd od jakiegoś czasu obiecuje obniżyć, kierowcy osobówek zapłacą 20 gr za km, a motocykli - 10 gr.

RSS

Oni zagrają na Euro 2012 razem z Polską i Ukrainą

08.09.11

Obok piłkarzy Niemiec, Włoch i Hiszpanii bilety na Euro 2012 mogą bukować również Holendrzy. "Pomarańczowi" nawet jeśli stracą pierwsze miejsce w swojej grupie, to awansują do turnieju jako najlepszy zespół z drugiej lokaty.

RSS

"Iron Man 3" idzie po rekord? To już 5. najbardziej kasowy film w historii

29.05.13

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

SIS w 1939 r. nie uwierzył w pakt Ribbentrop-Mołotow

22.09.10

Centrala brytyjskiego wywiadu SIS (Secret Intelligence Service) nie dała w 1939 roku wiary doniesieniom własnego agenta na temat tajnych sowiecko-niemieckich negocjacji, których wynikiem był pakt Ribbentrop-Mołotow i tzw. czwarty rozbiór Polski.

RSS

Katastrofa wojskowego herkulesa. Zabici

12.07.16

Trzy osoby zginęły.

RSS

Czarnecki: Prezydent ma prawo zadawać pytania. To nie konflikt

22.04.17

Janusz Zemke (SLD) i Ryszard Czarnecki (PiS) w "Faktach po Faktach".

RSS

W Titisee-Neustadt wiało, że hej. Skoczkowie odrobią zaległości w Planicy

15.03.16

Odwołany konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt odbędzie się w czwartek w Planicy. Zawodnicy musieli zrezygnować z niedzielnej rywalizacji z powodu zbyt silnego wiatru.

RSS

Trening przed dzisiejszymi kwalifikacjami: Małysz osiem metrów krócej od Ammanna

22.02.10

Adam Małysz uzyskał piątą odległość - 134,5 m - na treningu przed zaplanowanymi na 19:00 kwalifikacjami do sobotniego konkursu olimpijskiego na dużej skoczni w Whistler. Najdalej poszybował Szwajcar Simon Ammann, który osiągnął 142,5 m.

RSS

"Wypadł z drogi, wpadł w krzaki"

22.06.16

Zdjęcia BMW otrzymaliśmy od portalu znp24.pl.

RSS

Powstanie mapa przeciwpowodziowa

29.06.10

      MSWiA rozpoczyna prace nad utworzeniem elektronicznej mapy terenów zalewowych. Minister Jerzy Miller powiedział, że dzięki dokładnym informacjom o ukształtowaniu terenu będzie można lepiej przeciwdziałać ewentualnej fali powodziowej.
      Szef MSWiA powiedział, że projekt jest na razie w fazie poszukiwania wykonawcy, ale liczy, że obszary narażone na powódź będą opisane w ciągu roku. Cały obszar kraju ma być zarejestrowany w ciągu kilku lat. Wykonawca metodą lotniczą ma zmierzyć wysokość terenu na terenie całej Polski i sporządzić trójwymiarową elektroniczną mapę powierzchni kraju.
      Minister Miller w stołecznym ratuszu wręczył promesy dla gmin dotkniętych przez powódź. Łącznie samorządy Mazowsza otrzymały ponad 27 milionów złotych, głównie na naprawę infrastruktury drogowej. Dzięki tym środkom samorządy będą mogły odbudować i naprawić swój majątek jak: drogi, budynki szkół czy urzędów.
      Łącznie MSWiA przeznaczyło ponad miliard 30 milionów na wsparcie terenów popowodziowych. Najwięcej środków skierowano na odbudowę i naprawę dróg, mostów, budynków publicznych i na wypłatę zasiłków dla powodzian.
 

RSS

Poradnik św. Mikołaja we Wprost24

08.12.10

Kolejny ciepły szalik na gwiazdkę? Może cieszyć, jeśli obdarowywana nim osoba szaliki nosi, a my wybierzemy kolor i fason pasujący do reszty garderoby. Ale jeśli nam się nie uda trafić w gust obdarowywanego, będzie to kolejny prezent przechodni.
Przeczytajcie poradnik i... idźcie wprost po prezenty

RSS

Grzeszki latynoskiej miss: Supermodelka szefem gangu narkotykowego

29.05.10

Władze Argentyny aresztowały byłą królową piękności, modelkę Angie Sanclemente. Jest oskarżona o kierowanie kobiecym gangiem przemycającym kokainę do Meksyku. Kobieta jest nazywana "narkokrólową", bo - jak przyznaje policja - była "ważną osobistością" w kolumbijskiej organizacji.

RSS

Brendan Fay na EuroPride: Gej opowie, jak dyskryminował go Kaczyński

08.07.10

Najsłynniejszy w Polsce gej zamierza przyjechać do stolicy, by wziąć udział w słynnej imprezie EuroPride 2010. Brendan Fay, znany jako "gej z orędzia", stał się w naszym kraju sławny, gdy w 2008 roku Lech Kaczyński wykorzystał w swym telewizyjnym wystąpieniu jego ślubne zdjęcie.

RSS

Jak przedsiębiorca ma bezpiecznie wysłać JPK?

22.02.18

Ministerstwo Cyfryzacji przypomina przedsiębiorcom, którzy będą wysyłać pliki JPK_VAT, że do jego przesłania i podpisania na żadnym etapie nie jest potrzebna platforma ePUAP.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny