"Chciałabym się nazywać Szmal"

22.01.10

W austriackich mistrzostwach Europy w piłce ręcznej zapowiada się teatr jednego aktora. Po dwóch pierwszych spotkaniach internauci tvn24.pl są zgodni: najlepszy na boisku był bramkarz Sławomir Szmal. I prześcigają się w oryginalnych określeniach, przy których "Kasa" wypada blado.

Polskie Stronnictwo Ludowe ogłosiło skład Komitetu Honorowego kandydata na prezydenta Waldemara Pawlaka. Na liście 42 osób przeważają ludzie nauki, profesorzy szkół wyższych z całej Polski.
Są wśród nich profesor Henryk Geringer de Oedenberg z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, profesor Janusz Żmija, rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, profesor Jerzy Smorawiński rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu i profesor Mirosław Pietrewicz ze Szkoły Głównej Handlowej.
Waldemara Pawlaka w wyścigu o fotel prezydencki wspiera również między innymi florecistka, medalistka olimpijska Sylwia Gruchała, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich Andrzej Malinowski, prezes Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Henryk Strzelecki i Alfred Domagalski prezes Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej.
Jan Rokita został już przewieziony do rzymskiej kliniki Gemelli - poinformował jego przyjaciel i dyrektor krakowskiego oddziału IPN Marek Lasota. - Wiem, że już jest w klinice w Rzymie i zapewne ma tam jakieś badania. Jakie są ewentualne decyzje lekarskie, tego nie wiem - zaznaczył Lasota. Dariusz P. podejrzany o podpalenie w ubiegłym roku w Jastrzębiu Zdroju domu, w którym spali jego bliscy. W pożarze zginęła żona P. i czworo dzieci.Sprzeciwia się zakazowi uboju rytualnego. USA/ CHINY/ WOJNY HANDLOWE: Pojawiły się spekulacje, jakoby obie strony były bardziej skłonne do powrotu do oficjalnych rozmów w tematach handlowych, Agencja Bloomberg zacytowała wczoraj wieczorem słowa chińskiego wiceministra,,,

Już 7 maja do urn wybiorą się Brytyjczycy by zadecydować o nowym układzie sił w Izbie Gmin, To czy premierem zostanie Ed Miliband, czy stanowisko utrzyma David Cameron będzie miało bardzo poważne implikacje,,,

Komunikat FED zadowolił wszystkich, ale nie dał odpowiedzi na ważne kwestie, jak to, czy wpływ drożejącej ropy na gospodarkę nie będzie duży, a wzrost inflacji będzie rzeczywiście mieć tylko czasowy charakter #8211; więcej dowiemy się dopiero 24-25 ,,, Formy są różne.

Na miejsce pojechały trzy zastępy straży pożarnej. 44-letnia Christy Turlington zastąpiła o 15 lat młodszą Larę Stone. Dwie osoby, w tym 9-letnie dziecko, zostały ranne w karambolu.Zdjęcia i filmy Reporterów 24. Miał być wielki powrót do ringu, wyszła kontuzja. David Haye odwołał zaplanowaną na 29 czerwca walkę z Manuele Charrem. Anglik marzy o rewanżu z Władmirem Kliczką lub pojedynku z jego starszym bratem, Witalijem. Warunki biometeorologiczne nie będą korzystne.

RSS

Tusk: Podejmiemy walkę o Europę albo będziemy po niej płakać

15.12.11

Europa nie tylko na czas kryzysu, ale także na przyszłość potrzebuje silnego przywództwa politycznego - powiedział w Strasburgu premier Donald Tusk. W jego ocenie przed Europą stoi wybór - czy ma iść drogą wspólnotową, czy drogą egoizmów narodowych.

RSS

Plotki o wsparciu dla MFW pchają euro w górę

22.04.12

Słowa niemieckiego ministra finansów Wolfganga Schauble, a także unijnego komisarza Olliego Rehna, jakoby dzisiejszy szczyt G20 z udziałem ministrów finansów i szefów banków centralnych mógł przynieść pozytywne rozwiązania w kwestii dokapitalizowania,,,

RSS

W Gdańsku pochowano Arkadiusza Rybickiego: "Twoje życie zasługuje na wielką książkę"

29.04.10

Na cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku w alei zasłużonych pochowano w poniedziałek posła PO Arkadiusza Rybickiego, który zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. "Twoje życie zasługuje na wielką książkę" - powiedział podczas pogrzebu premier Donald Tusk.

RSS

Brutalne pobicie w centrum Warszawy. Policja ma nagranie, szuka sprawcy

08.12.12

Kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała pobicie na ul. Marszałkowskiej

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Lesbijka w szkole katolickiej czyli o jedno zdanie za dużo

29.09.10

Nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie o to czy katolicka szkoła może nie zatrudnić zdeklarowanej lesbijki. Na pewno jednak ostatnią osobą, która powinna dawać tu twardą, jednoznaczną wykładnię na "tak" jest pełnomocnik rządu ds. równego traktowania.

RSS

Tydzień mocnej korekty

08.12.13

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych zostały właściwie w całości podporządkowane danym z amerykańskiego rynku pracy, w którym wielu inwestorów chciało znaleźć odpowiedź na pytanie, czy Fed jeszcze w grudniu zredukuje ,,,

RSS

Nadal lepszy od Djokovicia. Powalczy o ósmy paryski tytuł

08.06.13

Rafael Nadal po morderczym pięciosetowym boju pokonał Novaka Djokovicia i zagra w finale wielkoszlemowego French Open. W niedzielnym spotkaniu Hiszpan stanie przed szansą, by ósmy raz triumfować na kortach imienia Rolanda Garossa. Ta sztuka nie udała się jeszcze żadnemu innemu tenisiście.

RSS

Ambasada Rosji wie o wizycie prezydenta z prasy

22.02.10

Ambasada Rosji w Polsce potwierdza, że wie o zamiarze złożenia wizyty w Katyniu przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Rzecznik placówki Andriej Karwowski powiedział IAR, że placówka nie otrzymała żadnego pisma w tej sprawie, a wie o tym jedynie z doniesień prasowych.
Rosyjscy dyplomaci przypominają, że ambasador rosyjski w Warszawie powiedział wczoraj, że ambasada nie otrzymała żadnych konkretnych propozycji w sprawie udziału prezydenta w uroczystościach w Katyniu. Dodają, że nie było ich również w piśmie Kancelarii Prezydenta Polski. Rzecznik placówki zaznacza, że choć ambasada otrzymuje wiele pism z Kancelarii, to w tej kwestii żadne pismo nie wpłynęło.
W specjalnym oświadczeniu Rosjanie podkreślają, że wszystkie komentarze, które w tej sprawie pojawiły się w mediach "są wolną i nieodpowiedzialną interpretacją słów ambasadora Rosji w Polsce". Rosjanie ubolewają nad tym, "że komentarze te są powodem do ogłoszenia dalekosiężnych i nieuzasadnionych oświadczeń".

RSS

As w ręku Tuska

01.02.10

Premier to patriota, który myśli o Polsce i rezygnuje z własnych ambicji – zachwycają się zwolennicy PO. Premier się przestraszył komisji hazardowej i przesłuchania „Mira” – tryumfuje PiS. Tymczasem prawda jak zwykle… leży gdzie indziej.

RSS

Czechy i Słowacja przeżywają najgorętszy dzień roku

29.08.11

Czechy i Słowacja przeżywają dziś najgorętszy dzień roku; niemal we wszystkich województwach obu krajów temperatury przekraczały 30 stopni Celsjusza.

RSS

Forint stabilny po doniesieniach o planach zawieszenia procedury nadmiernego deficytu

15.05.13

Węgierski minister gospodarki MihĂĄly Varga ogłosił wprowadzenie dodatkowego pakietu oszczędności, którego celem jest osiągnięcie docelowej wartości deficytu budżetowego i w konsekwencji zawieszenie procedury nadmiernego deficytu (EDP),

RSS

Były prezydent Warszawy wietrzy spisek: CBA przeszukało mieszkanie Piskorskiego

15.01.10

"To było przeszukanie na polityczne zamówienie" - stwierdził w TVN24 Paweł Piskorski, ogłaszając, że do jego mieszkania weszli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jak mówił, tłumaczyli, że szukają oryginału umowy dotyczącej sprzedaży dzieł sztuki. Ale zdaniem Piskorskiego, chodziło o coś zupełnie innego.

RSS

Niemcy zakupiły skradziony dysk z danymi podatników

15.06.10

Po kilku miesiącach niezdecydowania niemiecki rząd ogłosił podjęcie decyzji o dokonaniu zakupu, wspólnie z rządem kraju związkowego Górnej Saksonii, skradzionego dysku z ważnymi informacjami podatkowymi, Na dysku tym znajdują się nazwiska i dane ponad 20,

RSS

Sztabowcy PO o rozmowie z Kaczyńskim: "Wywiad był nieszczery. PiS jest jaki jest"

15.05.10

To zabieg marketingowy - takie oskarżenie do tej pory najczęściej padało pod adresem PO z ust polityków PiS. Teraz role się odwróciły. Sztabowcy Bronisława Komorowskiego ostro ocenili pierwszy po katastrofie pod Smoleńskiem wywiad Jarosława Kaczyńskiego. "Jest nieszczery. Jaki jest PiS, wszyscy wiemy" - stwierdził Grzegorz Schetyna.

RSS

Sankcje nie są głównym problemem Putina. Co jeszcze gryzie prezydenta Rosji?

15.02.15

To ma niewiele wspólnego z restrykcjami Unii Europejskiej, czy Stanów Zjednoczonych.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny