Rośnie napięcie na Półwyspie Koreańskim

15.04.17

To psuje inwestorom nastroje.

Wygląda na to, że żadnemu z kandydatów nie odpowiadała formuła debaty prezydenckiej, w której są tylko przepytywani przez dziennikarzy. Jarosław Kaczyński przyznał, że w starciu z Bronisławem Komorowskim brakowało mu właśnie pytań wzajemnych. Co nie zmienia faktu, że szef PiS uważa się za zwycięzcę tego pojedynku. UE miesiąc temu przyjęła rozporządzenie, które otwiera furtkę do umiędzynarodowienia badania katastrofy smoleńskiej. Premier zlecił analizę prawną w tej sprawie – ustalił "Wprost".
Ciała ofiar katastrofy na warszawskim Okęciu (fot. Forum) Benedykt XVI powiedział w niedzielę, że każdy grzesznik ma prawo zrehabilitować się i nawrócić. Podczas południowego spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie papież podkreślił, że boże miłosierdzie jest wolne od ludzkich uprzedzeń.Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję, w trakcie której atmosferę kreowały głównie rynki otoczenia, Kluczem do sesji okazało się oczekiwanie na reakcje Wall Street, która dziś miała zmierzyć się z wynikami wyborów w USA, "Dość! Miara się przebrała. Głupoty, które opowiada poseł Palikot, są nie do przyjęcia" - napisał na blogu polityk PO Filip Kaczmarek. Europoseł chce przekazać do sądu koleżeńskiego patycję, by na jej podstawie wyrzucono Palikota z partii. Ale to nie takie proste. Palikot ma mocne plecy... W "Faktach po Faktach" Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO, były minister obrony narodowej.

Wyrok w procesie z pozwu zbiorowego.

W Dębicy woda z przesiąkającego wału na Wisłoce zagraża dziewięciu tysiącom ludzi. Została zarządzona ewakuacja, ale zaledwie kilkanaście osób zdecydowało się opuścić swoje domy. Cały czas niezwykle trudna sytuacja jest też w zalanym Jaśle. Trwa też obrona Mielca. Temat greckiego zadłużenia i zbliżających się terminów spłaty kolejnych transz kredytów należnych międzynarodowym wierzycielom pozostaje głównym tematem na rynku wzbudzającym ryzyko i niepokój wśród inwestorów,

Redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego" i wydawca tego katolickiego tygodnika, czyli archidiecezja katowicka, mają przeprosić na łamach tej gazety Alicję Tysiąc oraz zapłacić jej 30 tys. zł - postanowił w piątek Sąd Apelacyjny w Katowicach. Senne sobotnie popołudnie mogło skończyć się tragicznie dla 17-miesięcznego Jessiah z Leland w Północnej Karolinie. Chłopiec spadł z krzesła prosto na ogrodową pomywaczkę i nadział się głową na metalowy pręt. Cudem uniknął śmierci. Pierwsze wyniki podane po godzinie 20 przyniosły poczucie dużej ulgi, ale i świadomość olbrzymiego wyzwania, przed jakim stoimy jako kraj w najbliższych latach.
Magdalena Środa (fot. FORUM)W środę Korea Północna wystrzeliła rakietę balistyczną. Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po dobrym, ale spodziewanym rozdaniu w USA, gdzie SP500 poprawił historyczne maksima i spełnił oczekiwania graczy na rynkach europejskich, W efekcie, z otoczenia ,,, Radosław Sikorski ostro i kąśliwie skrytykował Lecha Kaczyńskiego, a Pałac nie pozostaje mu dłużny. - Wygląda, że ma jakąś obsesję na punkcie prezydenta. Urzędujący minister spraw zagranicznych nie powinien im ulegać - ocenił szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak.

RSS

Rząd będzie śledzić TIR-y

15.11.16

Chce zgarnąć ponad 100 mld zł.

RSS

Euro kontra silny dolar

22.12.16

Główna para walutowa nad ranem dochodziła w okolice 1,0418 ? a w ciągu dnia zanotowała minima na 1,0350 (prawie, ale to już niuansowe kwestie), Dolar jest zatem nadal mocny i nadal dominujący, nawet jeśli wieczorem wykres wrócił w okolice ,,,

RSS

Prokuratura "zdumiona" postępowaniem Tulei. "Łamie reguły"

08.01.13

Prokuratura wyraziła "zdumienie" postępowaniem sędziego Igora Tulei po wyroku wobec Mirosława G. Według śledczych sędzia "zdaje się świadomie łamać powszechnie obowiązujące w tym zakresie reguły i zwyczaj", co może burzyć zaufanie do prokuratury.

RSS

Sprawa przeciwko byłej szefowej prokuratury: "Dyscyplinarka" Janickiej znowu w toku

08.03.10

W czwartek od nowa ruszyła sprawa dyscyplinarna Elżbiety Janickiej, b. szefowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, obwinionej o utrudnianie śledztwa przeciw b. ministrowi sportu w rządzie PiS Tomaszowi Lipcowi. Powodem była zmiana składu sądu dyscyplinarnego.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Tydzień korekty na eurodolarze

29.10.12

Nowy tydzień eurodolar rozpoczął od odrabiania piątkowej przeceny, W aprecjacji euro pomagała informacja o zwycięstwie Parli Ludowej, premiera Mariano Rajoya w wyborach do lokalnych władz regionu Galicji, Optymizm zbudowany na tym doniesieniu skończył się

RSS

Skatowany Alek wraca do zdrowia

29.10.13

"Pieszczoch, który potrzebuje miłości".

RSS

Dolar zyskuje najmocniej od 2009 roku, a zagraniczny kapitał ewakuuje się z rynków wschodzących

15.11.16

Indeks dolarowy agencji Bloomberg, mierzący siłę dolara względem koszyka głównych walut, zyskuje dziś około 0,9 proc, Indeks ten w ciągu ostatnich 4 dni, czyli od wyboru Donalda Trumpa na prezydenta, zyskał już ponad 2 proc, i znajduje ,,,

RSS

Uzdrowiciel skarży się prezydentowi: Kaszpirowski to ma ciężkie życie...

08.07.10

W swoim kraju zyskał potężną popularność i wielkie tłumy wyznawców. Jego telewizyjne seanse przyciągały także tysiące Polaków. Ale 71-letni dziś Anatolij Kaszpirowski skarży się na swą ciężką dolę. O pomoc i obronę zwrócił się nawet do prezydenta Dmitrija Miedwiediewa. Czego boi się hipnotyzer?

RSS

Rekonstrukcja wydarzeń: Tu-154 startował pół godziny po czasie

22.04.10

Prezydencki Tu-154 wystartował w swój ostatni lot z wojskowego lotniska Okęcie z niemal półgodzinnym opóźnieniem. Maszyna z 96 osobami na pokładzie uniosła się w powietrze o godzinie 7.30. Co było powodem opóźnienia?

RSS

Papież odwiedził chore dzieci

22.12.13

Papież Franciszek złożył wizytę w należącym do Watykanu znanym szpitalu pediatrycznym Bambino Gesu (Dzieciątka Jezus) w Rzymie. Sam odwiedził najciężej chorych małych pacjentów na kilku oddziałach, między innymi na intensywnej terapii i reanimacji.

RSS

Pozytywne dane z USA zignorowane w oczekiwaniu na Fed

01.08.12

Wtorek przyniósł kilka optymistycznych odczytów makroekonomicznych w USA, lecz inwestorzy globalni czekają na jutrzejsze posiedzenie FOMC, Na rynkach dominuje niewielka zmienność i brak wyraźnego kierunku, U progu sesji w Europie poznaliśmy garść danych

RSS

Wyrok nie jest prawomocny: Dożywocie dla zabójcy 12-letniej Magdy

08.01.10

Na dożywocie skazał sąd w Szczecinie 31-letniego Mariusza S., oskarżonego o zabójstwo 12-letniej dziewczynki. Sąd orzekł też, że o przedterminowe warunkowe zwolnienie skazany może się ubiegać po odbyciu 25 lat kary. Wyrok nie jest prawomocny.

RSS

Nocna debata o Trybunale w Sejmie. PO chce imiennego głosowania

22.07.16

Sejm zajmuje się poprawkami Senatu pozytywnie zaopiniowanymi przez sejmową komisję sprawiedliwości i praw człowieka. Przed godz. 24 posłowie rozpoczęli dyskusję w parlamencie.

RSS

Komorowski złożył kondolencje rodzinom poległych żołnierzy

22.12.11

Przebywający z wizytą w Pekinie prezydent Bronisław Komorowski złożył kondolencje rodzinom pięciu polskich żołnierzy, którzy tego dnia zginęli w Afganistanie.

RSS

Kto zaliczył gafę w Cannes?: Wielkie wpadki na czerwonym dywanie

15.05.10

Wielkie festiwale obfitują w eleganckie kreacje od znanych projektantów. Zwykle nie zabraknie również konfekcyjnych porażek. Nie inaczej jest na festiwalu w Cannes. Kilkoro gości stanowczo nie popisało się dobrym gustem. Oto największe wpadki na czerwonym dywanie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny