"Bo ja jestem zwinna rączka"

22.01.10

Ochroniarze w centrum monitoringu jednego z największych polskich banków umilali sobie dyżury alkoholem oraz obecnością przygodnie poznanych dziewczyn - wynika z ustaleń dziennikarzy magazynu "Uwaga!". Kobiety miały dostęp do systemów monitoringu i danych pracowników placówki.

Rannych 16 strażaków. Szef MSWiA o wydarzeniach w Hamburgu. W amerykańskim stanie Michigan dopełniła się tragiczna historia kobiety, której wygrana na loterii tylko zaszkodziła. Amanda Clayton, która rok temu wygrała milion dolarów, zmarła najprawdopodobniej po przedawkowaniu narkotyków.Ekspert w studiu TVN24. To policjant ubrany po cywilnemu kopał w głowę demonstranta podczas rozruchów w Dniu Niepodległości - przyznała stołeczna policja. - Sprawa zostanie skierowana do prokuratury - zapowiedział w rozmowie z tvn24.pl rzecznik Komendy Stołecznej Policji Maciej Karczyński. Funkcjonariusz jest na zwolnieniu lekarskim, ponieważ miał zostać pobity. Zgodnie z oczekiwaniami, w dniu wczorajszym obserwowaliśmy bardzo spokojną sesję, Zmienność była minimalna i większość par walutowych zamknęło się w okolicach otwarcia, To wszystko za sprawą Dnia Dziękczynienia, który mieliśmy wczoraj w USA, Giełdy akcji

1 czerwca zaczyna się meteorologiczne lato.

Koniec kariery Adama Małysza oznacza, że kończy się dekada zachwytów nad wielkim mistrzem i prób zrozumienia jego tajemnicy. Tajemnicy, która wciąż nie została rozwikłana.
Adam Małysz (fot. FORUM)

Platforma Mediowa Point Group SA dokonała 100 proc. płatności za udziały w AWR „Wprost”. Tym samym zakończyła się rozpoczęta pod koniec ubiegłego roku transakcja kupna jednego z najbardziej opiniotwórczych tygodników w Polsce.
fot. Wprost Ministrowie finansów państw unijnych, przedstawiciele PE oraz KE porozumieli się w nocy z piątku na sobotę ws. kształtu budżetu UE na 2016 r. Planowane wydatki mają być wyższe niż początkowo planowano, ale niższe niż chciał Parlament Europejski. - Jest pewien upadek tej twórczości, bardziej u nas niż na świecie, bo na świecie produkcja jest wielka, więc jak się ominie te mielizny plastikowego popu, to można dotrzeć do wartościowych rzeczy. A u nas faktycznie, że zacytuję Tadeusza Nalepę, „muzyka się skończyła w latach 70." - mówi o współczesnej polskiej muzyce Wojciech Mann w rozmowie z Piotrem Najsztubem. Mann zwraca uwagę, że kiedyś "nie było takiej walki o załapanie się choćby na miesiąc czy na pół sezonu w uchu publiczności niezbyt wymagającej".
Wojciech MannPrezes Związku Polskie Mięso Witold Choiński: pogłowie trzody chlewnej w Polsce jest najmniejsze od 50 lat. Cena złota pobiła dziś kolejny rekord wszechczasów, wychodząc po godzinie 16:00 ponad poziom 1270 dolarów, Przyczyną takiego wzrostu był duży spadek indeksu nastrojów w gospodarce, publikowanego przez niemiecki instytut ZEW, Dla Niemiec jego ,,, W październiku produkcja przemysłowa w Wielkiej Brytanii nieoczekiwanie spadła o 0,2% M/M i wzrosła o 3,3% R/R, po tym jak miesiąc wcześniej wzrost ten sięgnął odpowiednio 0,4% i 3,8%, Rynek prognozował, że produkcja przyspieszy w opisywanym okresie o 0,2

RSS

Juventus nie do zatrzymania. Gromi Lazio po raz drugi

01.09.13

Piłkarze Lazio Rzym, rywala Legii w fazie grupowej Ligi Europy, mogą nabawić się kompleksu Juventusu Turyn. "Stara Dama" rozgromiła rzymian drugi raz w ciągu kilkunastu dni. Tym razem w meczu drugiej kolejki Serie A.

RSS

Chelsea z MU na remis, Boruc nie zatrzymał Arsenalu

08.02.16

W hicie 25. kolejki Premier League Chelsea zremisowała u siebie z Manchesterem United 1:1. Spotkanie trzymało w napięciu do samego końca, londyńczycy remis zapewnili sobie dopiero w doliczonym czasie gry.

RSS

Użytkownik wieczysty może nie zgodzić się na podwyżkę opłaty

08.02.10

Tegoroczne podwyżki opłat z tytułu użytkowania wieczystego na terenie Warszawy wynosiły średnio 50 #8211; 150%, Najczęściej aktualizacja opłaty dokonywana jest co 3 #8211; 4 lata, Ustawa o Gospodarce Nieruchomościami daje nam jednak oręż do walki z ,,,

RSS

Świat: Śledztwo Smoleńskie to kpina. Komorowski: Przerabiamy to kilka lat

08.04.14

W "Kropce nad i" o ustaleniach przekazanych przez prokuratorów.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Pilot uciekł z kraju. Teraz grozi, że będzie się mścił

15.04.16

Powodem mają być nieustające szykany jego rodziny, która została w ojczyźnie.

RSS

Będą płacić żebrakom, żeby się nie pokazywali

01.02.11

Władze Ćittagongu w Bangladeszu będą wypłacać żebrakom dniówkę podczas pucharu świata w krykiecie, żeby tylko nie pokazywali się na ulicach - podała w poniedziałek BBC.

RSS

Co z Polakami po Brexicie? "Nie przyjadą tak szybko"

01.07.16

- Histeryczna aura wokół Brexitu jest podkręcana przez rynki finansowe, co widać na rynkach walutowych. Myślę, że w ciągu miesiąca się to uspokoi - uważa Elżbieta Chojna-Duch. Dodała, że jej zdaniem wynik brytyjskiego referendum nie spowoduje masowego powrotu Polaków do kraju.

RSS

Rynki walutowe: reakcja na EBC może osłabnąć - OPEC przyczyną umocnienia w parze USD/CAD

08.12.15

Ubiegłotygodniowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego stanowiło znaczne rozczarowanie dla euroniedźwiedzi, istnieje jednak ryzyko, że rozmiary tego odwrócenia są związane z pozycjonowaniem krótkoterminowym i mogą wywołać falę ,,,

RSS

Gadające zabawki powracają. "Na trójce płakałem jak bóbr"

08.11.14

Wśród internautów zawrzało.

RSS

PO chce po wyborach Trybunału dla Kaczyńskiego i Ziobry

01.09.11

Po wyborach Platforma Obywatelska zamierza złożyć wniosek o Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry - dowiedziała się TVN24. Ma on dotyczyć sprawy śmierci Barbary Blidy. Jednocześnie PO deklaruje, że w tej kadencji nie poprze wniosku SLD o trybunał dla polityków PiS. - To jest wyraz tchórzostwa PO - skomentował sprawą Zbigniew Ziobro.

RSS

Ciężarówka wymusiła pierwszeństwo. Siedem osób rannych

01.12.12

Siedem osób zostało rannych, w tym dwie są w stanie ciężkim, po zderzeniu samochodu ciężarowego z busem w miejscowości Drogomyśl (woj. śląskie). Zdjęcia z miejsca zdarzenia przesłał na Kontakt 24 internauta Michał Fielek.

RSS

Najpiękniejszy na świecie znaczek pocztowy jest z Polski

08.07.14

Taki jednogłośny werdykt ogłosiło jury podczas 44. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Filatelistycznej w Asiago (Włochy).

RSS

Hiszpanie mają nowego trenera

22.07.16

Julen Lopetegul został wybrany selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii. Uzdolniony 49-letni szkoleniowiec przed kilkoma laty doprowadził kadrę tego kraju do mistrzostwa Europy w kategoriach wiekowych U-19 i U-21.

RSS

Zginął, bo chciał pokazać dowody na agresję Rosji na Ukrainę? "Borys się nie bał"

01.03.15

Ukraiński prezydent Petro Poroszenko o zabójstwie Borysa Niemcowa.

RSS

Polacy gotowi wracać do kraju. Zobacz, za ile chcą pracować

01.07.16

Jaka pensja zachęciłaby do powrotu do kraju?

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny