Skradzioną ciężarówką w tłum ludzi. Co się wydarzyło w centrum Sztokholmu

08.04.17

Są zabici i ranni.

Mimo dotychczasowej odpowiedzi UE na działania Rosji na Ukrainie, Moskwa pozostaje niewzruszona. Dlatego UE powinna rozważyć przedłużenie sankcji na rok, a nie pół roku - pisze w piątek w "Financial Times" były sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen. Przełożony bractwa lefebrystów biskup Bernard Fellay uznał, że inicjatywy Benedykta XVI w obliczu kryzysu Kościoła są "nieśmiałe" i "niewystarczające". Opinię tę wyraził w liście ogłoszonym na stronie Bractwa św. Piusa X. SLD organizuje imprezę z okazji dwudziestej rocznicy powstania Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej, partii - kontynuatorki PZPR - dowiedział się „Wprost”. Na obchodach mają się pojawić eksprezydent Aleksander Kwaśniewski, oraz dwóch byłych premierów Józef Oleksy i Leszek Miller.
Szef SLD Grzegorz Napieralski uważa, że dzięki zakończonemu w piątek szczytowi Partnerstwa Wschodniego Polska po raz pierwszy stała się liderem prezydencji. Według niego szkoda jednak, że na szczycie zabrakło przedstawiciela Białorusi. Ładowanie paliwa do reaktora elektrowni atomowej w irańskim Buszerze rozpoczęło się dzisiaj rano - podała irańska Organizacja Energii Atomowej. Jest to pierwszy krok w kierunku uruchomienia zbudowanej z pomocą Rosji pierwszej elektrowni atomowej w Iranie. Zawsze pod prąd, na przekór umizgom i wrzaskom. Iść własną drogą, nawet jeśli wszyscy wokół uznają cię za wariata. To cały Kisiel.
StefanPoprawia się stan zdrowia strażaka, który we wtorek uratował wędkarza uwięzionego na krze na Sanie w Przemyślu. St. kpt. Daniel Dryniak przeszedł dwie operacje - poinformował w piątek rzecznik prasowy podkarpackiej straży pożarnej st. kpt. Marcin Betleja. Światowa Agencja Antydopingowa (WADA), na którą powołują się rosyjskie media, złagodziła przepisy dotyczące stosowania przez sportowców meldonium. Może to spowodować, że przyłapana na zażywaniu niedozwolonego środka Maria Szarapowa i inni zawodnicy podajrzani o stosowanie tej substancj unikną kary.

Nie wszędzie "radość" sprowadza się do chwili sławy w internecie. To była żona magnata prasowego Ruperta Murdocha. Podano w nocy odczyt nt, lipcowej produkcji przemysłowej w Japonii, wynik w relacji miesięcznej to -0,1 proc, przy prognozie +0,2 proc, W skali rocznej nastąpił wzrost o 2,3 proc, Za nami już także odczyt o lipcowej sprzedaży detalicznej w ,,,"Dużo rozmawialiśmy o pracy. Wtedy stawał się innym człowiekiem. Bardzo się denerwował". Dziesięciu słowackich policjantów stanęło w piątek przed sądem w Koszycach (na wschodzie Słowacji) pod zarzutem znęcania się nad romskimi dziećmi i nadużycia władzy. Żaden z oskarżonych nie przyznaje się do winy. Tak zwane Państwo Islamskie (IS) twierdzi, że przeprowadziło w piątek udany kontratak.

RSS

Po wyborze gospodarza piłkarskiego turnieju: Wiceprezydent UEFA oskarża Platiniego

01.06.10

Piłkarskie mistrzostwa Europy w 2016 roku zostaną rozegrane ne stadionach Francji. Po ogłoszeniu decyzji przez szefa UEFA Michela Platiniego, w samej organizacji wybuchła awantura. Zastępca Francuza oskarżył go o grę nie fair.

RSS

Film zdobył Słonia na festiwalu: "Wojna polsko-ruska" wygrywa w Moskwie

01.05.10

Film Xawerego Żuławskiego "Wojna polsko-ruska" zdobył główną nagrodę - o nazwie Słoń - podczas 3. edycji Festiwalu Filmów Polskich "Wisła" w Moskwie. Uhonorowano również Andrzeja Wajdę, reżysera "Katynia" - "za mistrzostwo i siłę ducha".

RSS

Próba nerwów trwa, sytuacja niepewna

22.01.10

Wczorajsza porażka obozu byków na Wall Street została gładko przełknięta przez inwestorów na GPW, ale kolejna mogłaby już wywołać większą nerwowość,

RSS

Trybunał odrzucił ustawę o redukcji zatrudnienia w administracji

15.06.11

Ustawa o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych i niektórych innych jednostkach sektora finansów publicznych w latach 2011 - 2013 jest niezgodna z konstytucją i nie może wejść w życie - orzekł Trybunał Konstytucyjny.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

O północy minął termin zgłaszania się w PKW: Tylko trzech oficjalnych kandydatów

08.05.10

Choć wymagane do rejestracji kandydatów na prezydenta listy z podpisami poparcia złożyło dziesięć komitetów wyborczych, to Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała tylko trzech z nich. Sprawdź, kto może już spać spokojnie? Przynajmniej do dnia głosowania...

RSS

Łukoil pożycza na Zachodzie. Pieniądze z USA, Anglii i Francji

15.08.14

Rosyjski koncern paliwowy Łukoil uzyskał pożyczkę pomostową w wys. 1,2 mld USD.

RSS

Dziś poniekąd wstęp do payrollsów

01.09.16

Dopiero w piątek poznamy kluczowe, oficjalne dane z rynku pracy USA, czyli tzw, non-farm payrolls, Ukażą nam one zmianę zatrudnienia poza rolnictwem oraz poza rolnictwem, ale tylko w sektorze prywatnym; do tego poznamy stopę bezrobocia i płacę ,,,

RSS

Spadek sprzedaży złotych monet i sztabek

08.07.13

W centrum uwagi: Rynek złota: pesymiści przeważają Złote sztabki i monety mało atrakcyjne d

RSS

Żabi skok od tegorocznego minimum

15.05.12

Przed rozpoczęciem dzisiejszej sesji inwestorzy dostali całą paletę dobrych oraz złych informacji, Tych pierwszych było nawet nieco więcej, ale niedźwiedzie nie dały za wygraną i bez większego trudu przejęły kontrolę nad giełdowymi parkietami,

RSS

"Nadużycie zaufania publicznego". Marine Le Pen na celowniku prokuratorów

01.07.17

Francuska prokuratura objęła w piątek szefową skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen formalnym śledztwem prokuratorskim w związku z podejrzeniem niewłaściwego wykorzystania unijnych funduszy.

RSS

Spokojniej na eurodolarze

22.03.15

Po dwóch dniach podwyższonej zmienności notowań EUR/USD, piątek przynosi stabilizację kursu w pobliżu poziomu 1,0650 dolara, Stabilizacja ta powinna poprzedzać osłabienie amerykańskiej waluty w kierunku poziomu 1,10 dolara,

RSS

Złoty wyraźnie mocniejszy

29.11.12

Niemal całą dzisiejszą sesję wykres eurodolara kierował się na południe, Na razie byki muszą odłożyć próbę przebicia oporu na poziomie 1,3000 USD na później i skoncentrować się na obronie wsparcia w okolicach 1,2880

RSS

Na termometrach -62 st. C

22.12.16

W Rosji ścisnął mróz.

RSS

Miasto, które przed wodą schowało się za płotem

08.06.13

Metalowe zapory stawiane przed nadejściem fali kulminacyjnej uchroniły wiele miejscowości nad Dunajem, Łabą i Wełtawą przed zalaniem.

RSS

Pakistan - powódź - gorsza sytuacja

01.08.10

Pogarsza się sytuacja powodziowa w Pakistanie. W wyniku trwających od kilku dni ulew śmierć poniosło już około 800 mieszkańców zachodniej i północnej części kraju. Los setek ludzi pozostaje nieznany, ponieważ wiele dolin na obszarze górzystego pogranicza pakistańsko-afgańskiego odciętych jest przez wodę od świata.
Tegoroczne ulewy dotknęły już około miliona ludzi, którzy musieli opuścić swe domy zniszczone przez deszcze lub uciekać z terenów zalanych przez wodę. Większość uciekinierów nie ma żywności oraz wody pitnej mimo wysiłków pakistańskiego wojska, którego śmigłowce zrzucają zaopatrzenie dla najbardziej zagrożonej ludności. Według władz regionów znajdujących się pograniczu pakistańsko-afgańskim większe od obecnych opady monsunowe odnotowano na tych terenach w roku 1929. Synoptycy przewidują, że w najbliższych godzinach opady będą zanikały. Nie oznacza to jednak, że sytuacja na zalanych terenach szybko wróci do normy, ponieważ zniszczenia są ogromne. Jednocześnie meteorolodzy przestrzegają, że intensywne deszcze zaczną padać we wschodniej części kraju, w pobliżu granic z Indiami. Obszarom tym także może zagrozić powódź.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny