Skokowy wzrost brytyjskiej inflacji mocno wspiera funta!

22.03.17

Funt brytyjski mocno zyskuje po tym jak inflacja CPI wzrosła w lutym aż o 2,3% rok do roku, Analitycy spodziewali się wzrostu jedynie na poziomie 2,1%, Jest to największy wzrost tego wskaźnika od września 2013 roku i po raz pierwszy od trzech,,,

Zaplanowane na dzisiejszy wieczór posiedzenie ISDA może przypomnieć inwestorom, że temat Grecji wciąż pozostaje otwarty, I mieć większy wpływ na rynki, niż długo wyczekiwana aukcja pożyczek LTRO zaplanowana na jutro, Przez lata dwa związki zawodowe i garstka działaczy żyły z majątku spółki Enea. Płynęły do nich pieniądze ze sprzedaży wartych 20 mln zł nieruchomości, które poprzednik Enei - Energetyka Poznańska - wniosła do związkowej spółki. Związkowcy, choć powinni je zwrócić, nie zrobili tego. Ale jest warunek.Budowę pomnika wolności słowa przed dawnym budynkiem cenzury przy ulicy Mysiej w Warszawie zaproponował w poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski, wręczając odznaczenia m.in. dziennikarzom zasłużonym dla wolności słowa, w tym związanym z "Tygodnikiem Solidarność". Poseł PO Jarosław Gowin nie zakłada się o to, czy Janusz Palikot zostanie wyrzucony z partii, bo wie, że tak się nie stanie. - Jego protektorzy są gdzieś wysoko w Platformie, ale nie mam przesłanek, żeby posługiwać się nazwiskami - mówi.
fot.: Wprost Niezwykła iluminacja w Polkowicach.

Nieznana historia nazistowskiego asa.

Kto złożył wniosek? Dwie wersje. Niemiecki parlament jako pierwszy w Europie zatwierdził pakiet na rzecz ratowania euro. O przyjęciu ustawy zadecydowało zaledwie siedem głosów. "Za" głosowało 319 z 587 deputowanych, 73 było przeciw, 195 wstrzymało się od głosu.
Głosowanie poprzedziła ostra debata. Przeciw wprowadzeniu pakietu na rzecz stabilizacji euro była lewica. "Parlament nie jest "teatrem marionetek" w rękach rządu” - mówiła jej przewodnicząca Dagmar Enkelmann.
Frakcja lewicy i "Zieloni" uważają, że z pakietem nie należało się tak śpieszyć, że jest czas na to, by tę ustawę dokładnie sprawdzić. Zarzucają też rządowi, że nie poinformował wystarczająco o zasadach i ewentualnych skutkach tej pomocy. Pakietu bronił minister finansów Wolfgang Schaeuble. "Nie robimy tego dla innych"- mówił- "Robimy to we własnym interesie".
Dokument musi jeszcze podpisać prezydent Horst Koehler, wtedy Niemcy będą pierwszym m krajem w Europie, który zatwierdzi pomoc dla Euro.
Pakiet służący stabilizacji europejskiej waluty opiewa na 750 miliardów euro. Sami Niemcy będą musieli wyłożyć 148 miliardów , 250 miliardów da Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Jest to największa pomoc w historii eurolandu.


Poza funtem do najsilniejszych walut podczas dzisiejszego handlu dołączyła turecka lira (Bank Turcji nie ruszył głównej stopy repo, decydując się tylko na oczekiwaną redukcję stopy po której banki udzielają pożyczek ? o 50 p,b,), a ,,, Ukradzionego psa szuka teraz rodzina, policja, pomagają internauci. Europejski Bank Centralny (ECB) podjął na kwietniowym posiedzeniu decyzję o podwyższeniu stóp procentowych o 25 punktów bazowych, Po tej decyzji główna stopa wzrosła z rekordowo niskiego poziomu 1% do 1,25%, Decyzja banku była zgodna z rynkowymi oczekiwanNa awans do półfinału Final Six trzeba poczekać. Dagestański klub Anżi Machaczkała za 35 mln euro sprowadził czołowego piłkarza świata, Samuela Eto’o, czyniąc go najlepiej opłacanym zawodnikiem globu. Rosyjski miliarder Sulejman Kierimow prowadzi na Kaukazie najbardziej dziwaczne przedsięwzięcie w historii futbolu.
(fot. ITAR-TASS/Forum) Piątek przynosi kontynuację wyprzedaży złotego, W relacji do euro jest on najtańszy od września 2013, a do dolara od lipca 2012 roku, Perspektywy złotego pozostają wciąż złe, Zwłaszcza te oceniane przez pryzmat analizy wykresów,

RSS

Apel do Polaków pochodzenia żydowskiego: Polscy Żydzi, ujawniajcie się!

22.05.10

Organizacja Shavei Israel nawołuje Polaków żydowskiego pochodzenia do swoistego "coming outu". W tym celu m.in. wydała po polsku "Przewodnik po święcie Szawuot". Zdaniem rabinów bowiem, w Polsce jest kilkakrotnie więcej polskich Żydów niż pokazują statystyki.

RSS

50 krów, 70 owiec i 30 kóz za rękę córki Obamy

29.05.15

23-letni adwokat z Kenii ma poważne zamiary wobec 16-letniej Malii, córki prezydenta USA.

RSS

Rodziców nie było w domu: Sąsiedzi uratowali dzieci z pożaru

15.02.10

Sąsiedzi uratowali trójkę dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat z pożaru domu w Rostkowie pod Płockiem (Mazowieckie). Maluchy pozostawiono w domu bez opieki - ojciec był w pracy, a matka wyszła do sklepu.

RSS

Rajd Szwecji. Kubica 30. po pechowym piątku

08.02.14

Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) jest trzydziesty po 15. odcinkach specjalnych Rajdu Szwecji, drugiej rundy rajdowych mistrzostw świata. Polak dwa razy wpadł w zaspę śnieżną i stracił ponad 20 minut. Prowadzi Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC).

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Rokita o rządzie Grecji: rosyjscy lobbyści, jeśli nie agenci

01.02.15

- Dla bezpieczeństwa Europy i dla bezpieczeństwa Polski najlepiej, jakby oni jak najszybciej opuścili Unię Europejską - mówił gość programu "Horyzont" w TVN24.

RSS

Bieg na 30 km na zawodach w Oslo: Wygrała Marit, publiczność pytała o Justynę

15.03.10

Nie było niespodzianki. Pod nieobecność królowej narciarskiego maratonu Justyny Kowalczyk, to Norweżka Marit Bjoergen wygrała w Oslo bieg na 30 kilometrów techniką dowolną. A na pozostałych stopniach podium stanęły jej rodaczki. Tymczasem publiczność dopytywała o naszą Justynę.

RSS

Kolejna niespodzianka w Pucharze Polski. Sandecja wyeliminowała Widzew

08.11.13

Pierwszoligowa Sandecja Nowy Sącz pokonała w rzutach karnych występujący w T-Mobile Ekstraklasie Widzew Łódź 5:4 i awansowała do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski. Po 90 minutach gry i dogrywce był remis 2:2. Kolejnym rywalem Sandecji będzie Zagłębie Lubin.

RSS

Intymny dziennik wokalisty "Armii"

08.12.11

Intymny dziennik Tomka Budzyńskiego, a jednocześnie historia jednej z kultowych polskich kapel - do księgarń trafiła właśnie autobiografia wokalisty zespołów "Armia", "Siekiera" czy "2Tm2,3".

RSS

Najniższy od dwóch lat odsetek niewynajętych biur

08.02.12

Do południa niewiele się dziś dzieje na rynkach finansowych, co można wiązać z brakiem nowych impulsów do działania, Drugi tydzień miesiąca to tradycyjnie okres, w którym pojawia się niewielka liczba istotnych publikacji gospodarczych, Rynki ryzykownych a

RSS

Europa znów rośnie

15.08.13

Drugi kwartał był bardzo dobry w europejskiej gospodarce, Południe kurczyło się mniej, Francja urosła o 0,5% q/q, a Niemcy aż o 0,7%, W Europie jest lepiej, ale dane za drugi kwartał nieco przekłamują ten obraz, Dziś protokół z ,,,

RSS

Wyż atlantycki ukształtuje pogodę w lipcu

08.07.13

RSS

Raport o zatrudnieniu w USA - ostatni akcent szalonego tygodnia

08.06.13

Raport o zatrudnieniu w USA będzie trudnym odczytem po wczorajszej gigantycznej fali masowego zamykania zarówno długich pozycji na USD/JPY i EUR/CHF, jak i krótkich pozycji na EUR/USD i GBP/USD, która nastąpiła po posiedzeniu EBC,

RSS

Niewielkie odreagowanie na rynku, złoty minimalnie słabszy

29.04.11

Czwartek przynosi niewielkie osłabienie złotego, To efekt odreagowania bardzo pozytywnie przyjętego przez rynek złotego komunikatu Fed wczoraj wieczorem, Nie oznacza to jednak zmiany nastrojów na rynku, Dziś rano dolar kosztował już mniej niż 2,64 złote p

RSS

Specjalista od terroru o zamachach w Moskwie: Dziewulski: Kobieta to najgorszy terrorysta

01.04.10

Poseł i doświadczony antyterrorysta Jerzy Dziewulski powiedział, że nie dziwi go fakt, iż do wysadzenia moskiewskiego metra terroryści posłali kobiety-samobójczynie. "Mężczyzna może się wystraszyć, a kobieta zawsze bezwględnie wykona zadanie. To wynika z psychiki" - stwierdził.

RSS

Grad i ulewy. Burzowy front ciągnie na wschód

22.05.11

Burzowy front przesunął się nad centrum i południe kraju i będzie stopniowo przemieszczał się na wschód. Z intensywnymi burzami, a nawet gradobiciami zmierzyli się już mieszkańcy Pomorza i zachodniej Polski. Reporterzy 24 przesłali mnóstwo zdjęć i filmów na których widać gwałtowne wyładowania atmosferyczne i podtopione ulice.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny