Funt radzi sobie dobrze przed Brexitem

15.03.17

Teoretycznie już jutro premier Theresa May może złożyć formalny wniosek do UE w oparciu o Artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego, który będzie otwierał Brexit, Proces od którego zdaniem polityków nie ma za bardzo odwrotu, Chociaż? zdaniem ,,,

Nie dalej, jak wczoraj gruchnęła wieść, że Watykan odpuszcza winy arcybiskupowi Juliuszowi Paetzowi, który został odsunięty za molestowanie seksualne kleryków. Dziś ciąg dalszy tej historii. Na znak protestu przeciw decyzji Stolicy Apostolskiej, rezygnację złożył metropolita poznański. Wczorajsza informacja agencji Moody#8217;s, która zagroziła możliwością obniżenia perspektywy ratingu do negatywnej w sytuacji, kiedy Kongres zgodziłyby się na wydłużenie ulg podatkowych i utrzymania długoterminowych zasiłków dla bezrobotnych (co ,,, Wybierz materiał tygodnia.Barack Obama zapowiedział, że wyciągnie konsekwencje wobec członków jego administracji, którzy dopuścili do zaniedbań, w wyniku których obywatel Nigerii nieomal wysadził w powietrze samolot linii Northwest Airlines. Prezydent USA zapowiedział też, że na lotniskach wprowadzone będą nowe środki bezpieczeństwa. Kobieta, o której względy biją się rosyjscy milionerzy - w Dzień Dobry TVN. Różni je wykształcenie, pochodzenie i wiek, w którym zdecydowały się na małżeństwo. Mowa o Kate Middleton i Dianie Spencer, przyszłej żonie księcia Williama i jego tragicznie zmarłej matce. Media, od czasu kiedy William i Kate ujawnili swój związek, nieustannie porównują do siebie obie te kobiety.

"Białe złoto" - pod takim kryptonimem prokuratura z Neapolu prowadzi dochodzenie w sprawie oszustw przy produkcji mozzarelli z mleka bawolic.

Chiny zadały rynkom w ciągu tygodnia dwa potężne uderzenia ? w nocy po raz kolejny zostały zamknięte giełdy w Państwie Środka, Tempo, w jakim Pekin osłabia jena, jest tak duże, że panikują giełdy azjatyckie, a w ślad za nimi ,,, Kobieta zmarła wkrótce po przewiezieniu do szpitala. Napastnika zatrzymano.

Od 1 września Unia Europejska zakazuje produkowania odkurzaczy, które mają moc silnika wyższą niż 1600 W. Dyrektywa wzbudza spore kontrowersje. Nie pierwszy raz. Złoty traci dziś na wartości, po tym jak silnie zyskał w piątek, dyskontująca razem z innymi rynkami oczekiwaną zmianę polityczną we Włoszech, jaka faktycznie dokonała się w weekend, Obecnie cieniem na notowaniach kładzie się obserwowany spadek EUR/USD, r18-25 stopni zimą a latem o ok. 7 stopni mniej niż na zewnątrz pociągu. Takie temperatury powinny panować w wagonach PKP Intercity - napisał wiceminister transportu Andrzeja Massela, w odpowiedzi na interpelację posła Johna Godsona. Poseł PO interweniował po jednej ze swoich podróży pociągiem do Warszawy. Skarżył się, że było mu zimno. Niebawem wejdzie w życie znowelizowana ustawa Prawo Ochrony Konkurencji i Konsumentów, która wprowadza szereg niezwykle istotnych regulacji, których odpowiednie poznanie jest gwarantem uniknięcia kar nakładanych przez UOKiK, W minionym tygodniu miały miejsce ostatnie rzeczywiście istotne wydarzenia w kończącym się roku, Począwszy od dnia dzisiejszego zaczynamy dwa skrócone okołoświąteczne tygodnie notowań, w trakcie których większość transakcji wykonywania ,,,

RSS

Załoga JSW zdecydowała: zarząd spółki powinien zostać odwołany

01.11.14

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej utracił wiarygodność i powinien zostać odwołany - uznała załoga spółki.

RSS

Polska spłaca gigantyczny dług. By zaoszczędzić na odsetkach

08.12.16

Przed terminem.

RSS

Poroszenko informuje o wymianie jeńców. Na wolności m.in. cyborgi z Doniecka

22.02.15

Wymiana jeńców to jedno z postanowień porozumienia w Mińsku.

RSS

Kim są dzieci Komorowskiego? Tajemnica

15.05.10

O dzieciach marszałka Bronisława Komorowskiego, które - jak zapowiedział sam kandydat PO - mają uczestniczyć w kampanii, napisać można tylko to, co znajdziemy na oficjalnej stronie kandydata. Każda inna informacja "zbytnio ingeruje w ich życie prywatnie".

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Forex: Ropa i złoto zyskują

29.08.13

Jak wspominałem wczoraj, obawy o sytuację w Syrii stają się coraz większe, Choć na rynku walutowym zmiany na koniec dnia nie były znaczące, to jednak giełdy odnotowały pokaźne spadki, Skorzystał na tym rynek ropy,

RSS

Odpalą nowy neon, opanują plac Wolności

08.06.15

25. Malta Festival w Poznaniu.

RSS

On znowu to zrobił!

29.10.17

Jak z oczekiwanej decyzji zrobić niespodziankę? Zapytajcie Mario Draghiego, Kilka kosmetycznych zmian w przekazie uczyniło z ogłoszenia redukcji skupu aktywów gołębią decyzję, Euro traci, gdyż odpada kolejny bank centralny, co do którego ,,,

RSS

Wypowiedz Mnuchina. Słabszy funt

01.03.17

Funt traci na wartości po doniesieniach ?The Times? o możliwości powtórzenia szkockiego referendum niepodległościowego, W oczekiwaniu na pierwsze wystąpienie prezydenta Trumpa przed połączonymi izbami Kongresu, Złoty utrzymuje lekkie ,,,

RSS

Osłabiania złotego ciąg dalszy

08.08.15

Mijający tydzień przyniósł kontynuację zeszłotygodniowego osłabiania złotówki mimo pozytywnego odczytu indeksu PMI dla polskiego przemysłu, W miniony poniedziałek najtaniej za euro płacono 4,1293 PLN, za dolara 3,7657 PLN,

RSS

Jeśli szukasz pracy, rób to dobrze. CV to połowa sukcesu

15.06.15

Ja dobrze je przygotować? Wyjaśnia Paweł Blajer.

RSS

Branża budowlana w niełasce inwestorów

22.05.11

Kolejna porcja bardzo słabych danych gospodarczych napłynęła ze Stanów Zjednoczonych, a mimo to tamtejszy rynek akcji trzyma się bardzo mocno, Wczoraj rozczarowały kwietniowe wskaźniki wyprzedzające koniunktury, które spadły o 0,3% w porównaniu z poprzedn

RSS

Słaby finisz złotego na koniec miesiąca

01.04.12

Ostatni tydzień marca przynosi kolejne osłabienie polskiego złotego wobec wspólnej waluty, Miniony tydzień nie był najlepszy dla rodzimej waluty, która w ostatnim czasie obciążona jest ryzykiem zmiany trendu w ujęciu krótkoterminowym,

RSS

Forex: Pierwsze obawy dotyczące dolara

29.01.15

Po spokojnym przyjęciu wyników wyborów w Grecji, euro zadziwia ponownie, W środę wspólna waluta zyskała ponad 1,2% do dolara, Rynek walutowy ma już nowy leitmotiv, na który wczoraj stawiano,

RSS

W poniedziałek upamiętnienie ofiar smoleńskiej katastrofy

08.05.10

10 maja, miesiąc po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbędą się uroczystości upamiętniające tę tragedię. Tego dnia odprawione zostaną w Warszawie także msze w intencji ofiar wypadku.

RSS

Zakaz palenia: Senat zdecydował

29.03.10

Senatorowie nie poparli poprawki zakazującej palenia w miejscach publicznych. Zdecydowali natomiast, że pomieszczenia do palenia będą mogły być tworzone tylko w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych, w których są dwie sale konsumpcyjne.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny