Funt radzi sobie dobrze przed Brexitem

15.03.17

Teoretycznie już jutro premier Theresa May może złożyć formalny wniosek do UE w oparciu o Artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego, który będzie otwierał Brexit, Proces od którego zdaniem polityków nie ma za bardzo odwrotu, Chociaż? zdaniem ,,,

Oto lista aktorek, które Akademia Filmowa w ciągu ostatnich 36 lat uznała za lepsze od niej. Mamy sezon absolutnie rewolucyjnych zmian wizerunków. Wszyscy zadają pytanie (my też) o wiarygodność tej zmiany. W tej sytuacji z założenia ryzykowne jest obiecywanie kolejnej, w istocie rewolucyjnej zmiany, zresztą nie tylko wizerunku. A jednak dziś właśnie taką obietnicę nie tylko muszę, lecz także chcę złożyć. Wprost.
Fot. Whitesmokestudio.com Film z akcji na Dworcu Centralnym.Włoski Kościół i Watykan nie jest gotów na wyrzeczenia w obliczu poważnego kryzysu, który zmusił rząd Mario Montiego do przyjęcia bolesnego dla obywateli planu oszczędności - to główna teza opublikowanego dziś artykułu Marco Politiego. Niemcom udało się sprzedać pakiet obligacji od których nie zapłacą odsetek, Kolejny uspokajający głos z Rady Polityki Pieniężnej, O 13:00 decyzja Banku Anglii w sprawie stóp procentowych, Dobre dane z USA, O ile inwestorzy zagraniczni mogą czuć się uspokojeni zapowiadaną poprawą kondycji budżetu państwa, o tyle ich kapitał ulokowany w Polsce coraz częściej prezentowany jest jako intruz bogacący się naszym kosztem, Po piątkowym expose premiera diametralnej

Za tyle można kupić luksusowy dom w dzielnicy Bel-Air na przedmieściach Los Angeles.

Aż cztery gole zaaplikowały bramkarzowi Queens Park Rangers piłkarze Manchesteru United. To pierwsze ligowe zwycięstwo drużyny Louisa van Gaala w tym sezonie. Nowelizacja przepisów przez spółkę PKP Polskie Linie kolejowe oznacza, że pociągi nie mogą kończyć jazdy na małych przystankach, które, według prawa, PKP nie uznaje za stacje. To może oznaczać, że pociągi nie będą mogły kończyć jazdy w małych miejscowościach, gdzie nie ma możliwości zawrócenia składu.

Rata kredytu hipotecznego niższa o 300 zł? Tak, jeśli bank zrezygnowałby z pobierania tzw, ubezpieczenia pomostowego, Jest pierwszy taki przypadek na rynku, Z podwyższonej marży zrezygnował Pekao Bank Hipoteczny, Serbia jest zdecydowanie przeciwna planom władz Kosowa, które oznajmiły, że utworzą własne siły zbrojne. Rząd serbski zakwalifikował to jako naruszenie rezolucji ONZ i działanie szkodliwe dla procesu normalizacji stosunków między obu krajami. Czwartek to kolejny dzień protestów na ulicach Madrytu, Z drugiej jednak strony rząd Hiszpanii ogłosił piątą rundę cięć budżetowych i podnoszenia podatków w ciągu ostatnich 9 miesięcy,USD się zepsuł, Pozostaje relatywnie słaby, mimo że wskaźniki fundamentalne (dane makro z USA, poziom rentowności długu) rysują zupełnie inny obraz, Wydaje się, że na głównych crossach z USD czynniki pro-dolarowe zostały przyćmione ,,, Po wzrostowym otwarciu WIG20 nie zyskiwał już w ciągu dnia, ale też znacząco nie spadał, Skala wahań indeksu z całego dnia zamknęła się w 11 punktach, a towarzyszyły im skromne obroty, Deklaracja Banku Ludowego Chin, który zamierza wycofać się z reżimu k Barack Obama, Dimitrij Miedwiediew, Angela Merkel, Nicolas Sarkozy - najważniejsi politycy świata zapowiadają swoją obecność na niedzielnych uroczystościach pogrzebowych w Krakowie. Do MSZ jak dotąd wpłynęły oficjalne zgłoszenia 30 delegacji, które chcą wziąć udział w pogrzebie prezydenckiej pary.

RSS

Deweloper chce budować. Sąsiedzi muszą zamurować okna

01.07.15

22 okna w 6 mieszkaniach do zamurowania - taką decyzję wydał nadzór budowlany. W sprawie następnych 44 toczą się postępowania. Wszystko na wniosek dewelopera.

RSS

Palestyńczycy: Negocjacje z Izraelem tylko z udziałem trzeciej strony

15.07.10

Wznowienie negocjacji pokojowych z Izraelem nie ma sensu bez udziału wspólnoty międzynarodowej - oświadczył w środę palestyński minister spraw zagranicznych Riad al-Maliki podczas wizyty w Sofii.

RSS

Spadek produkcji przemysłowej w Polsce

22.04.13

Dziś rozpoczyna się w Waszyngtonie szczyt G20, Prawdopodobnie spotkanie szefów banków i ministrów finansów nie przyniesie żadnych nieplanowanych decyzji, Najważniejsze zadania, które stoją przed uczestnikami szczytu to próba wypracowania ,,,

RSS

Do F1 nie tylko za ładną buzię. "Czuje samochód"

01.03.14

Pierwszą od 22 lat kobietą, która poprowadzi bolid Formuły 1 w trakcie wyścigowego weekendu, będzie Susie Wolff. Na Szkotkę postawił team Williams i wcale nie po to, żeby była jego maskotką. - Czuje samochód. To umiejętność, którą nie każdy kierowca posiada - mówił na antenie TVN24 komentator F1 Grzegorz Możdżyński.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Zapomnijcie o Katalonii, Włochy to prawdziwe zagrożenie

15.10.17

Inwestorzy na rynku obligacji nadal pozytywni wobec Hiszpanii, Katalonia sama przeciwko wszystkim nie jest wiarygodna, Katalonia przysłania realny problem - Włochy, Włoskie banki znajdą się pod presją z powodu QT EBC, Włoski system finansowy ,,,

RSS

Inwestorzy powinni uważać na włoskie obligacje skarbowe

29.06.18

Umysł ludzki działa na różne tajemnicze sposoby, Niekiedy jesteśmy przenikliwi, innym razem nie jesteśmy w stanie dostrzec całości obrazu i kolejny raz popełniamy te same błędy, Świetnym przykładem jest tu ruch zwolenników płaskiej,,,

RSS

Dlaczego Pawlak gra na czas?

29.03.10

PSL wciąż nie może zdecydować się na to, kto będzie oficjalnym kandydatem tej partii na prezydenta RP. Na początku mówiło się o wicemarszałek Sejmu Ewie Kierzkowskiej. Potem wobec wycofania się ze startu w wyborach Donalda Tuska, na kandydowanie miał się zdecydować wicepremier Waldemar Pawlak. Dziś jednak PSL ogłosił, że przed wskazaniem kandydata odbędzie dyskusje na temat modelu prezydentury z udziałem wszystkich swoich członków. – To formalność, jest bardzo wątpliwe by działacze lokalni sprzeciwili się kandydaturze Pawlaka – twierdzi pragnący zachować anonimowość polityk PSL.
Waldemar Pawlak (fot. A. Jagielak /Wprost)

RSS

Aktywa rzeczowe i niematerialne w MSR/MSSF – zapasy, środki trwałe, aktywa niematerialne, nieruchomości inwestycyjne i utrata wartości

15.07.11

Złoty w czwartek traci na wartości, reagując na pogorszenie nastrojów na rynkach finansowych, O godzinie 12:54 kurs USD/PLN testował poziom 2,8488 zł, wobec 2,8143 zł wczoraj na zamknięciu, Kurs EUR/PLN wzrósł z 4,0093 zł do 4,0387 zł, Natomiast CHF/PLN p

RSS

Na razie stabilizacja

01.07.16

Negocjacje UE z Wielką Brytanią będą prawdopodobnie długie i trudne, 70% ekonomistów oczekuje recesji na Wyspach, Francuzi, według sondaży, są przeciwko opuszczeniu Unii, ale nie sprzeciwiają się samemu referendum, Złoty korzysta z ,,,

RSS

Mistrz świata i Europy poprowadzi losowanie grup Euro 2016

08.12.15

Były mistrz świata i Europy, 46-letni Francuz Bixente Lizarazu będzie mistrzem ceremonii podczas sobotniego losowania grup turnieju finałowego piłkarskich mistrzostw Europy 2016. Uroczystość odbędzie się w Centrum Kongresowym (Palais des Congres) w Paryżu.

RSS

"Trochę się zdziwiłam, bo wszedł do toalety dla dziewczyn"

29.03.12

- Poszłyśmy z Wiktorią za kościół do toalety. Ja weszłam do jednej kabiny, a Wiktoria do drugiej. No i ten pan wszedł i ja się trochę zdziwiłam, bo wszedł do toalety dla dziewczyn, a tam obok była dla chłopców - opowiada 8-letnia Malwina. Dziewczynkę i jej koleżankę kilka dni temu w przykościelnej toalecie napadł pedofil. Malwinie w porę przypomniały się rady nauczycielki. - Opowiadała, że trzeba gryźć, że mamy się bronić - powiedziała dziewczynka tłumacząc jak udało się im uciec. Mężczyznę udało się zatrzymać dzięki dwóm kobietom, które pod kościołem czekały na swoje dzieci.

RSS

Urealnienie ratingu Wielkiej Brytanii

29.06.16

Agencje Ratingowe SP oraz Fitch skorygowały rating Wielkiej Brytanii do poziomu AA, Na rynkach trwa korekta po Brexicie, Hiszpania do problemów politycznych dokłada gospodarcze,

RSS

Odebrać święta radykałom

15.11.11

Mimo że od wydarzeń z 11 listopada w Warszawie minęły już trzy dni – wciąż trwa wielkie poszukiwanie winnych. Reguła jest przy tym prosta – winnych trzeba znaleźć jak najdalej od własnego środowiska. Najlepiej w przeciwnym obozie.

RSS

Plan inauguracji prezydentury Komorowskiego

01.08.10

Po zaprzysiężeniu prezydenta Bronisława Komorowskiego odbędzie się msza święta i przekazanie prezydentowi insygniów Orderu Odrodzenia Polski i Orderu Orła Białego - powiedział szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski.

RSS

972 depesze z Warszawy i Krakowa. Treść na razie nieznana

29.11.10

Wśród dokumentów upublicznionych przez Wikileaks są 972 depesze amerykańskich dyplomatów z Polski - 970 z Warszawy i 2 z Krakowa. Treść tych dokumentów nie jest jeszcze znana. Najnowsze dokumenty pochodzą z lutego 2010 roku.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny