Wiatr targał skoczkami, konkurs odwołany. Szkoda tylko świetnego wyniku Huli

15.03.17

Mocno wiało pod narty, wielu zawodników zamiast walczyć o odległość, walczyło o uniknięcie groźnego upadku. Kontynuowanie konkursu nie miało sensu i jury Pucharu świata już w trakcie pierwszej serii przerwało zawody w Lillehammer. Jeden z najdłuższych skoków zdołał oddać Stefan Hula.

Jeżeli Bruksela odrzuci polskie stanowisko, że notyfikacja ustawy o grach hazardowych nie była konieczna, to Polsce grozi sprawa przed Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu - informuje korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Mimo zapewnień głównych partii, przedsiębiorcy boją się, że po wyborach nowy rząd - niezależnie od tego, które ugrupowania go stworzą - podniesie im podatki i opłaty związane z prowadzeniem działalności - informuje "Puls Biznesu". Zaskakująca decyzja może wywołać napięcia w stosunkach Rosji z Ukrainą i Gruzją.10 maja, miesiąc po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbędą się uroczystości upamiętniające tę tragedię. Tego dnia odprawione zostaną w Warszawie także msze w intencji ofiar wypadku. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego uruchamia specjalny wydział pościgowy - dowiedział się DGP. Zajmie się ściganiem 40 najbardziej poszukiwanych przez służby specjalne przestępców: od dziewczyny do towarzystwa podejrzanej o szpiegostwo przez głośnych aferzystów po szyfranta wywiadu wojskowego Stefana Zielonkę podejrzanego o dezercję. Uczestnicy rynku przygotowują się na długi weekend, co inicjuje realizację zysków z ryzykownych pozycji na FX i rynku towarowym, Zyskuje USD, który mocno ucierpiał w wyprzedaży po zeszłotygodniowej decyzji FOMC, a teraz znajduje nieco ,,,

W pogrzebie wzięły udział tłumy.

To Halicki zgłosił kandydaturę Schetyny do zarządu PO. Mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister rolnictwa Marek Sawicki.

Mówi się, że okazja czyni złodzieja - można więc uznać, że drogie paliwo jest taką właśnie okazją. W policyjnych statystykach rośnie liczba kradzieży paliwa prosto z baków samochodów. To może nie jest wielka mafia paliwowa, ale złodzieje nie dość, że kradną, to dziurawią baki, niszczą korki wlewu paliwa - straty są duże. Negatywne sygnału z piątkowej sesji zostały w dniu wczorajszym zanegowany przez nowy szczyt na indeksie SP500, Zamknięcie w dniu wczorajszym powyżej 1127 punktów oznaczało uruchomienie formacji odwróconej głowy z ramionami, Zamknięcie było jednak zdecy Odnaleziono ciało Małgorzaty Szabatowskiej, 31-letniej krakowianki, która zaginęła w listopadzie 2010 roku. Wciąż nie wiadomo kto i dlaczego ją zabił.Polska policja zatrzymała mężczyznę, którego Niemcy oskarżają o udział w zamachu na lidera Hamasu. Uri Brodsky, według niemieckich mediów, miał pracować dla Mosadu. Przeciw zatrzymaniu protestuje ambasada Izraela, która chce powstrzymać ekstradycję mężczyzny do Niemiec. Bardzo krótko trwała kolejna walka Artura Szpilki. Rywal polskiej nadziei wagi ciężkiej Taras Bidenko wytrzymał tylko rundę. W przerwie się poddał, tłumacząc kontuzją. - To nie moja wina - przepraszał kibiców w Rzeszowie "Szpila". Portugalia spłaci przed terminem opiewające na 26 mld euro kredyty, które otrzymała w 2011 r. od Międzynarodowego Funduszu Walutowego w ramach liczącego 78 mld euro pakietu pomocowego - ogłosiła w środę minister finansów Maria Luis Albuquerque w Lizbonie.

RSS

"Stan przeziębionej głowy" zakazany. Sudafed leczy chorobę, która nie istnieje

08.04.15

Główny Inspektor Farmaceutyczny nakazał zaprzestanie reklamy Sudafedu, w której pada sformułowanie "stan przeziębionej głowy". GIF wskazuje, że taka jednostka chorobowa nie jest opisana w literaturze medycznej.

RSS

Prognoza pogody na czwartek: ciepło, popada tylko na północy

01.08.13

Od jutra temperatury znowu wzrosną do 28 st. C w okolicach Wrocławia.

RSS

Gasnąca gwiazda prawicy

29.09.10

W Polsce nie ma prawicy z krwi i kości. Na naszej scenie politycznej od lat nie pojawiła się partia konserwatywna w sferze obyczajowej, oferująca jednocześnie liberalny program gospodarczy. Partia, która odrzucałaby program socjalny i opowiadała się zdecydowanie za prywatyzacją służby zdrowia, szkolnictwa oraz całkowitym odejściem od etatystycznych praktyk. I nic nie wskazuje na to, aby taka partia miała w najbliższym czasie powstać.

RSS

Goście wyjechali, nad Pekin wrócił smog

01.12.14

Błękitne niebo było tylko dla Obamy i Putina.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Złoty dobrze zaczął, ale słabo skończył

15.01.10

Złoty po porannym umocnieniu, które sprowadziło kurs EUR/PLN do najniższego poziomu od roku, ostatecznie stracił w czwartek na wartości, O godzinie 17:30 za dolara trzeba było zapłacić 2,7984 zł, czyli o 0,8 gr więcej niż wczoraj, Euro zdrożało natomiast

RSS

Do wygrania 415 milionów dolarów

08.05.16

Za Oceanem gorączka złota. Od 2 marca nikomu nie udało wytypować zwycięskich liczb w loterii Powerball, przez co w sobotnim losowaniu do zgarnięcia będzie aż 415 milionów dolarów. To jedna z najwyższych kumulacji w historii loterii.

RSS

Ropa płynie z kranów i niszczy uprawy

01.07.15

Tragedia zachodniosyberyjskiego miasta Niefitejugansk.

RSS

Frank w kompletnym potrzasku

29.07.17

Frank szwajcarski od kilku ostatnich sesji należy do najgorzej zachowujących się walut na świecie, W zasadzie ciężko wytłumaczyć ten ruch, choć pojawiają się głosy, że deprecjacja franka była po prostu bombą z opóźnionym zapalnikiem, ,,,

RSS

Zobacz wyborczą reklamówkę kandydata PO: Spot marszałka. Rodzinne strony i więzienie

29.05.10

"Kiedy ktoś mnie pyta, z jakiej części Polski jestem, odpowiadam: z całej Polski!" - mówi Bronisław Komorowski w spocie wyborczym, zaprezentowanym przez sztab kandydata PO. W minutowym filmiku widzimy m.in. rodzinne strony marszałka, ale też więzienie i ośrodek internowania.

RSS

Dostawczak potrącił staruszkę przed blokiem na Bródnie

01.05.15

RSS

Wiceminister finansów P. Gruza dla "DGP": W MF dobrze wiedzieli o oszustwach w VAT

22.04.18

Dokumenty, które przekazano do prokuratury, świadczą o tym, że Ministerstwo Finansów od początku było w pełni wyposażone w wiedzę o procederze wyłudzeń, mechanizmach i skali problemu - mówi dla wtorkowego "DGP" wiceminister finansów Paweł Gruza.

RSS

Kowalczyk pierwsza na mecie: Brawo, Justyna! Puchar mamy w kieszeni

08.02.10

Od początku szła jak burza, zostawiając rywalki daleko w tyle. Dlatego na mecie nie mogło być niespodzianki. Justyna Kowalczyk w pięknym stylu wygrała sprint Pucharu Świata w kanadyjskim Canmore. To ostatnie zawody przed igrzyskami olimpijskimi w Vancouver.

RSS

Światowa premiera TWIN-AIR - 85 KM: Rewolucyjny silnik Fiata wyprodukują Polacy

08.03.10

Fiat ujawnił rodzinę benzynowych silników dwucylindrowych, które wyprodukuje nad Wisłą. Dzięki niej podbije świat małych aut. Sprawcą rewolucji jest technologia multiair, która potrafi wykrzesać z pojemności 0,9 l aż trzy poziomy mocy. Hybryda? Wszystko jest możliwe. Zobacz gdzie i kiedy.

RSS

"Wstępne rozpoznanie Układu Słonecznego zakończone". New Horizons minęła Plutona

15.07.15

Dla wielu było to najważniejsze wydarzenie w dziejach podboju Kosmosu.

RSS

Zalecenie Biura Bezpieczeństwa Narodowego: Politycy mają pamiętać, by razem nie latać

01.06.10

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego spisze zasady, dzięki którym lotnicze podróże polityków mają być bezpieczniejsze. BBN chce, by na pokład samolotu wpuszczać tylko małe grupy VIP-ów. Podobne zalecenie znajdzie się w specjalnym raporcie dla Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny