Punkty karne sprawdzisz w internecie. Jak to zrobić?

08.03.17

Jako pierwsza w systemie CEPiK 2.0 uruchomiona zostanie e-usługa pozwalająca na sprawdzanie stanu konta punktów karnych, jakie ma kierowca.

Na platformę Kontakt TVN24 dotarł dramatyczny film. Widać na nim skoczka, któremu nie zadziałał właściwie spadochron. Na szczęście prawidłowo zadziałał ten zapasowy. Szef dyplomacji Austrii Sebastian Kurz opowiedział się w poniedziałek w Brukseli za przerwaniem negocjacji w sprawie przystąpienia Turcji do UE. Dodał, że Unia powinna przygotować się na możliwość zerwania porozumienia z Ankarą w sprawie kryzysu migracyjnego. Według Głównego Urzędy Statystycznego w sierpniu paliwa były jednym z dóbr, które drożało najbardziej, a najnowsze badanie cen na stacjach paliw, przeprowadzone przez e-petrol,pl 14 września pokazuje, że we wrześniu kierowcy też najpewniej będą musieli prDwa poranne zamachy w moskiewskim metrze zabiły co najmniej 38 osób. Jest wielu rannych, więc bilans samobójczych ataków może być tragiczniejszy. Zamachów dokonały dwie kobiety. Obie wysadziły się na różnych, lecz równie zatłoczonych stacjach metra: Łubianka i Park Kultury. Trwa dogaszanie pożaru w sortowni śmieci przy ulicy Krakowskiej w Bielsku-Białej (woj. śląskie). Euro pozostaje słabe w stosunku do dolara, Dzisiaj kurs EUR/USD po chwilowym odreagowaniu do 1,4050 ponownie zszedł pod psychologiczne wsparcie 1,4000, Poziom ten przestał już stanowić istotną barierę, O godz, 16,20 za europejską walutę płacono ok, 1,3970

Działaczowi Związku Polaków na Białorusi przedstawiono zarzut zniesławienia prezydenta Alaksandra Łukaszenki.

Kluczowe dane Departamentu Pracy dopiero przed nami ? to jutro o godz, 14:30, Niemniej od tego odczytu może zależeć wiele, Prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych (CME FedWatch) już spadło poniżej 50 proc, (wynosi 49 proc,),,, "Brunatna Księga 2011-12".

Dostawali co miesiąc całkiem przyzwoitą sumkę. O takich pieniądzach zwykli ludzie mogli co najwyżej pomarzyć. Ale posłom było mało. Dlatego przegłosowali podniesienie swoich poborów prawie cztery razy. Żeby premier nie poczuł się wyobcowany, on też dostał sowitą podwyżkę. Suwerenność Rosji nad Kurylami nie podlega żadnej rewizji ani dziś, ani jutro - oświadczył doradca Kremla ds. polityki zagranicznej Siergiej Prichodźko w związku z wypowiedzią premiera Japonii Naoto Kana na temat spornych wysp. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.Gary Cohn, doradca Donalda Trumpa ds, Gospodarczych, oficjalnie podał się do dymisji, Wynika to z faktu, że nie zgadza się z polityką prezydenta w kwestii ceł na stal i aluminium Amerykańska waluta ma za sobą jeden z najlepszych kwartałów od 6 lat ? inwestorzy dostrzegli w końcu potencjał, jaki może być zasługą oczekiwanego odejścia od polityki niskich stóp procentowych przez FED w 2015 r, Kluczowe pytanie brzmi ,,, Powiedział rzecznik Rady Europy Panos Kakawiatos.

RSS

Na kierunku techniczne idą tłumy: Niemal każdy chce być inżynierem budownictwa

15.04.10

Polscy studenci w kryzysie zainteresowali się technicznymi kierunkami studiów. Traktują je jako szansę na szybką karierę i dobrze płatną pracę. Do takiej motywacji przy wyborze tych studiów przyznaje się aż 40 proc. studentów.

RSS

Kancelaria prezydenta: filary Dudy to plagiat. PiS: naszą odpowiedzią drwina i śmiech

01.03.15

Krytyka wystąpienia Kandydata PiS na prezydenta.

RSS

Telewizja zarobi kilkanaście milionów: Igrzyska nie uratują budżetu TVP

15.02.10

13-15 mln zł - prawdopodobnie tyle na czysto TVP zarobi na reklamach emitowanych w czasie transmisji z igrzysk olimpijskich w Vancouver, które rozpoczynają się w piątek. Ta suma nie pokryje jednak dziury budżetowej, z którą zmaga się telewizja publiczna.

RSS

Skazany za zlecenie zabójstwa oferował 10 milionów złotych za zwolnienie z aresztu

22.01.15

Tomasz G. został skazany za zlecenie zabójstwa szefa PZU w Bydgoszczy na 25 lat więzienia.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Pakistan - powódź - gorsza sytuacja

01.08.10

Pogarsza się sytuacja powodziowa w Pakistanie. W wyniku trwających od kilku dni ulew śmierć poniosło już około 800 mieszkańców zachodniej i północnej części kraju. Los setek ludzi pozostaje nieznany, ponieważ wiele dolin na obszarze górzystego pogranicza pakistańsko-afgańskiego odciętych jest przez wodę od świata.
Tegoroczne ulewy dotknęły już około miliona ludzi, którzy musieli opuścić swe domy zniszczone przez deszcze lub uciekać z terenów zalanych przez wodę. Większość uciekinierów nie ma żywności oraz wody pitnej mimo wysiłków pakistańskiego wojska, którego śmigłowce zrzucają zaopatrzenie dla najbardziej zagrożonej ludności. Według władz regionów znajdujących się pograniczu pakistańsko-afgańskim większe od obecnych opady monsunowe odnotowano na tych terenach w roku 1929. Synoptycy przewidują, że w najbliższych godzinach opady będą zanikały. Nie oznacza to jednak, że sytuacja na zalanych terenach szybko wróci do normy, ponieważ zniszczenia są ogromne. Jednocześnie meteorolodzy przestrzegają, że intensywne deszcze zaczną padać we wschodniej części kraju, w pobliżu granic z Indiami. Obszarom tym także może zagrozić powódź.

RSS

Huawei może wskazywać dalszy kierunek konfliktu

22.05.19

Poniedziałkowa sesja została zdominowana przez temat działań podjętych przez amerykańską administrację, uderzających w drugiego największego producenta telefonów na świecie, Huawei, Po wpisaniu spółki na ?czarną listę?, kolejne ,,,

RSS

Do końca tygodnia Tu-154M ma być gotowy do lotów

08.03.11

Do końca tygodnia ma, zgodnie z planem, potrwać przygotowywanie do lotów polskiego Tu-154M - poinformowały Siły Powietrzne. Maszyna ma być wykorzystana do eksperymentów procesowych związanych z badaniem katastrofy smoleńskiej.

RSS

Euro i dolar w górę, frank tanieje

08.01.14

We wtorek złoty lekko osłabił się do dolara i euro oraz umocnił do szwajcarskiego franka, To efekt przede wszystkim słabego zachowania polskiego rynku akcji i długu, Spadek CHF/PLN był natomiast reakcją na osłabienie franka do euro,

RSS

"Kiedyś schował sędziemu kartki"

08.03.12

- Kiedyś wypadły sędziemu kartki, czerwona i żółta. On to sprytnie zauważył i schował je do kieszeni. Potem sędzia szuka kartek, a Włodek mu je łaskawie oddaje - wspominał w "Faktach po Faktach" Włodzimierza Smolarka Andrzej Person. - Siedzieliśmy dzisiaj z Władkiem Żmudą w pokoju. Zawsze dzieliliśmy go w trójkę. Dużo wspominaliśmy i trudno się pogodzić z tym, że już go z nami nie ma - dodawał Stefan Majewski.

RSS

Jechali "na grzyby" z ratownikiem medycznym. Policja: zapobiegliśmy międzynarodowej "ustawce"

22.10.13

Naprzeciw siebie mieli stanąć kibole Arki Gdynia i Sparty Praga. Goście z Czech mieli być "wspierani" w bitwie przez pseudkibiców Widzewa Łódź - twierdzi policja.

RSS

Zespół Macierewicza zawiadamia prokuraturę ws. Tuska, Millera i Laska

22.06.13

Podobne zarzuty zespół stawia prokuraturze.

RSS

"Lepsze niż nasze". Premier o chorwackich truskawkach

08.05.11

- Lepsze niż nasze - mówił premier Donald Tusk konsumując truskawki na bazarze w Zagrzebiu. Jedno pudełeczko owoców polski szef rządu dostał za darmo od sprzedawczyni. Za resztę zakupów - jak mówił, "dla żony" - zapłacił. Pożyczonymi pieniędzmi.

RSS

WIG20 w cieniu złotego

08.06.18

Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję konsolidacji po ostatnich wzrostach, Dwa dni zwyżek z pierwszych sesji tygodnia lub trzy, jeśli policzyć przebieg sesji piątkowej, która zaczęła się nisko, a ,,,

RSS

Zamach w Afganistanie. Trzej Amerykanie zginęli w wybuchu bomby

22.06.14

Trzech amerykańskich żołnierzy zginęło w południowym Afganistanie w wybuchu bomby domowej produkcji - poinformowały w sobotę służby prasowe NATO i Pentagon.

RSS

Drugie życie Palikota. Cynik czy wizjoner?

15.11.10

Palikot zniknął z mediów, buduje ruch polityczny od dołu, szuka poparcia w internecie. Trzeszczy PiS, wyrzucani przez Kaczyńskiego partyjni liberałowie mówią o nowej partii. Czy coś wreszcie drgnie na zabetonowanej scenie politycznej?
Palikot - to koniec czy początek? (fot. A. Chelstowski/Forum)

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny