Punkty karne sprawdzisz w internecie. Jak to zrobić?

08.03.17

Jako pierwsza w systemie CEPiK 2.0 uruchomiona zostanie e-usługa pozwalająca na sprawdzanie stanu konta punktów karnych, jakie ma kierowca.

Na dwa lata więzienia skazał w piątek stołeczny sąd Sławomira M., przyrodniego brata b. premiera Leszka Millera, oskarżonego o oszustwa na szkodę tzw. barona paliwowego Artura K. - poinformowano PAP w sądzie. Na poczet kary zaliczono dwuletni areszt skazanego. Szkoleniowiec piłkarzy AJ Auxerre Jean Fernandez nie wierzy, że jego zespół może zdobyć mistrzostwo Francji. W klubie tym grają Ireneusz Jeleń i Dariusz Dudka. "Zejdźcie na ziemię, tytuł wywalczy ktoś z trójki: Bordeaux, Marsylia bądź Lyon" - apeluje Fernandez. Dwóch menadżerów amerykańskiej firmy Uber udostępniającej aplikację na smartfony, która pozwala kojarzyć pasażerów z kierowcami, zostało w poniedziałek zatrzymanych we Francji. Powodem ma być prowadzenie nielegalnej działalności związanej z tanimi przewozami osób.Żeby nie budzić "niezdrowej sensacji", nie chcą mówić, gdzie teraz pies przebywa. W listopadzie sprzedaż detaliczna w Strefie Euro spadła o 1,2 proc, w relacji miesięcznej, po tym jak miesiąc wcześniej wzrosła (po korekcie) o 0,2 proc, Dane rozczarowały, Rynek oczekiwał bowiem wzrostu o 0,1 proc, 6-letni chłopiec w czasie zabawy został pogryziony przez psa w Świerzowej Polskiej (woj. podkarpackie). Informacje oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieścił w naszym serwisie portal krosno112.pl.

Sondaż CBOS.

Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Annę Jarucką - oskarżoną m.in. o posłużenie się w 2005 r. fałszywym dokumentem rzekomo upoważniającym ją do zamiany oświadczenia majątkowego b. szefa MSZ Włodzimierza Cimoszewicza za 2001 r. - na 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat. Niby był to Bal Dziennikarzy, ale to właśnie w czasie tej imprezy doszło do wiekopomnego spotkania przedstawicieli polityki i show biznesu. Para prezydencka, która pojawiła się w auli Politechniki Warszawskiej, została wycałowana przez... Dodę. Wszyscy wyglądali na szczęśliwych. No może prawie wszyscy.

Prezydent Komorowski zarzucił sieć i cierpliwie czeka. Kłopoty i pech innych rybaków dają nadzieję na niezły połów.
Bronisław Komorowski (fot. WPROST) Czwartkowy poranek przynosi kontynuację wczorajszego umocnienia złotego, jakie zostało wywołane przez zaskakujący wzrost inflacji konsumenckiej w Polsce, O godzinie 09:33 kurs USD/PLN testował poziom 2,7208 zł, a EUR/PLN 3,9460 zł, Wczoraj na zamknięciu k Hania stała się twarzą kampanii społecznej. ["Fakty" TVN]Handel powoli budzi się z weekendowego snu, Na rynkach nie widać jeszcze większych ruchów, jednak z upływem tygodnia za sprawą odczytów makroekonomicznych powinno być coraz bardziej interesująco Do prezydenckiego projektu ustawy dotarły "Fakty" TVN. Sisay Kasaye wygrał Orlen Warsaw Marathon.

RSS

Subway-ów więcej niż McDonald's-ów

08.03.11

- Kanapkowa sieć Subway wyprzedziła sieć McDonald’s pod względem liczby restauracji - podaje "The Wall Street Journal". Władze Subwaya ogłaszają sukces, ale McDonald's odbija piłeczkę - jakość jest ważniejsza od ilości.

RSS

Skandal w meczu Niemcy-Anglia: Tego gola nie uznał sędzia

29.06.10

To była 38. minuta spotkania. Anglia przegrywała z Niemcami 2:1. Frank Lampard potężnie uderzył z odległości 25 metrów. Piłka przeleciała nad niemieckim bramkarzem, odbiła się od poprzeczki i... No właśnie. Sędzia uznał, że do bramki nie wpadła. A jak było naprawdę, najlepiej widział Manuel Neuer i kamera. Zobacz!

RSS

Żywa szopka na Pradze. "Dzieci są wniebowzięte"

22.12.14

RSS

"Mocno kombinują, żeby zarabiać jeszcze więcej". Piłkarskie gwiazdy na celowniku fiskusa

15.06.17

"Fakty" TVN.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Wałęsa odsłonił pomnik Reagana w Warszawie

22.11.11

Pokłońmy się prezydentowi Ronaldowi Reaganowi za to, że w naszym pokoleniu udało się zakończyć wielkie podziały - powiedział b. prezydent Lech Wałęsa podczas uroczystości odsłonięcia w Warszawie pomnika 40. prezydenta USA.

RSS

Cel: odbić Mosul. Więcej żołnierzy USA jedzie do Iraku

29.09.16

Stany Zjednoczone wyślą do Iraku ok. 600 dodatkowych wojskowych, aby pomóc irackim siłom w kampanii w celu odbicia Mosulu z rąk dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego (IS) - oświadczył w środę minister obrony Ash Carter. Amerykańscy wojskowi będą szkolić irackich żołnierzy i pełnić misję doradczą, zapewniać wsparcie logistyczne i pomagać w działaniach wywiadowczych - powiedział Carter dziennikarzom. O wysłanie dodatkowych doradców wojskowych apelował wcześniej Irak.

RSS

Sejm rozpatruje projekt nowelizacji ustawy o CBA

08.07.10

Rezygnację z definicji korupcji oraz powołanie w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym pełnomocnika, który odpowiadałby za kontrolę gromadzonych w Biurze danych wrażliwych, zakłada m.in. rządowy projektu zmian w CBA, nad którym rozpoczął pracę Sejm.

RSS

Trudne 24 godziny. Intensywne ataki, zabici cywile

15.08.16

Siły syryjskiego reżimu ze wsparciem rosyjskiego lotnictwa zintensyfikowały w ciągu ostatnich 24 godzin naloty prowadzone w strefach pod kontrolą rebeliantów i dżihadystów w Aleppo i innych rejonach na północy Syrii. Zginęło w nich prawie 70 cywilów.

RSS

"Przekażcie sobie znak pokoju"

01.09.16

Msza w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku zakończyła uroczystości związane z 36. rocznicą podpisania Porozumień Gdańskich.

RSS

"Dziś miała wyjść za mąż". Tragiczne w skutkach uderzenie w drzewo

08.09.14

Matka z córką jechały do fryzjera.

RSS

Eksperci po słabej maturze: zdała połowa rocznika. Naprawdę musi być więcej?

29.06.14

Po informacji CKE ws. wyników tegorocznych matur.

RSS

Mularczyk: Kodeks wyborczy ogranicza prawa opozycji

15.07.11

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący kodeksu wyborczego będzie miał "znaczenie dla jakości demokracji w Polsce" - uważa Arkadiusz Mularczyk (PiS). Reprezentujący Sejm Grzegorz Karpiński (PO) wskazywał, że kodeks jest zgodny z ustawą zasadniczą.

RSS

Modernizacja wodociągów: 30 tysięcy katowiczan bez wody

22.04.10

Mieszkańcy kilku dzielnic Katowic, m.in. dużych osiedli mieszkaniowych, będą mieli we wtorek kłopoty z dostawami wody. Obniżenie jej ciśnienia, a nawet całkowity brak wody w kranach, to efekt prac przy infrastrukturze wodociągowej.

RSS

Polscy posłowie wrócili z Izraela: "To był odwet. Za dużo widzieliśmy"

29.03.10

Polscy posłowie, którzy po problemach na lotnisku w Tel Awiwie utknęli w Izraelu, wrócili już do kraju. Jolanta Szczypińska domaga się od MSZ interwencji w sprawie - jak mówi - "upokarzających szykan". Twierdzi, że to "odwet" za wizytę na terytoriach palestyńskich. "Widzieliśmy obozy, mury, zasieki. Będziemy o tym świadczyć" - zapowiedziała.

RSS

Tak, jak chcieliśmy, choć może jednak nie

22.12.18

Za nami kolejne posiedzenie FOMC, z którego każdy wyciąga takie wnioski, jakie mu bardziej pasują, Gołębia podwyżka była tym, czego inwestorzy oczekiwali od Fed, choć ukrycie liczyli na coś więcej, Częściowe rozczarowanie przynosi ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny