Syria była testem. Rosyjska marynarka otrzyma "solidne" wsparcie

08.03.17

Ministerstwo obrony Rosji planuje zbudować dla marynarki wojennej ponad 60 okrętów pomocniczych różnych klas.

Wydawało się, że Adam Małysz ma doskonałą okazję, by przerwać zwycięską passę Simona Ammanna. Polak po fantastycznym skoku prowadził w Lillehammer po pierwszej serii. Niestety w drugiej części Małysz skoczył krócej i wylądował na trzecim miejscu. Ammann mógł się cieszyć z kolejnego zwycięstwa i Kryształowej Kuli. Wydrukowany ponad 120 lat temu banknot o nominale tysiąca dolarów. To co proponuje Platforma Obywatelska w sprawie Instytutu Pamięci Narodowej nie jest żadną reformą, lecz podtrzymaniem działalności instytucji, która odpowiednio stosowana i zarządzana, pozostanie nadal narzędziem walki politycznej. I nie jest instytucją, która Polsce w czasach demokracji przynosi zaszczyt.500 zł grzywny wymierzył stołeczny sąd byłemu szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu. To kara za nieusprawiedliwioną nieobecność na cywilnym procesie, jaki kardiochirurg dr Mirosław G. wytoczył "Faktowi" za pisanie o nim "doktor śmierć". Były szef ABW Bogdan Święczkowski, który nie objął mandatu poselskiego, nie mogąc łączyć go z funkcją prokuratura w stanie spoczynku, od dziś nie jest też radnym sejmiku woj. śląskiego. Sejmik wygasił jego mandat mimo sprzeciwu samego Święczkowskiego. List w tej sprawie wysłali do premiera Larsa Lokke Rasmussena.

- Dla Kaczyńskiego wynik wyborów to odbicie się od dna, ale do powierzchni jeszcze daleko – komentuje wyniki wyborów prezydenckich dr Jarosław Flis z UJ w rozmowie z portalem "Wprost24". Z kolei dr Anna Materska-Sonsowska zastanawia się, czy PSL pod wpływem słabego wyniku wyborczego Waldemara Pawlaka nie dokona wolty i nie zerwie koalicji z PO aby podkreślić swoją odrębność przed wyborami do Sejmu.
Jarosław Kaczyński (fot. Wprost)

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę o PIT i CIT - poinformował w piątek na konferencji prasowej szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak. Zgodnie z nią, korzystne dla firm zmiany dotyczące wpłacania zaliczek podatkowych przez przedsiębiorstwa, mają zacząć obowiązywać nie w 2010 r., jak jest w aktualnych przepisach, ale dwa lata później - w 2012 r. Resort finansów zaplanował powtórkę operacji przyspieszonych zwrotów VAT. Chce jeszcze w grudniu przelać firmom 5 mld zł, które normalnie trafiłyby do nich później.

      Lech Kaczyński nie komentuje decyzji premiera o rezygnacji ze startu w wyborach prezydenckich. Na pytanie Informacyjnej Agencji Radiowej prezydent stwierdził, że o motywy tej decyzji należy pytać szefa rządu. Lech Kaczyński uczestniczy w Forum Ekonomicznym w Davos.
      Prezydent podkreślił, że sytuacja gospodarcza Polski przez gości forum jest komentowana w pozytywny sposób. Dodał, że Polska ma obecnie większe kłopoty związane z systemem finansowym państwa, niż z gospodarką. Lech Kaczyński zastrzegł przy tym, że zadłużenie Polski na tle innych krajów Unii Europejskiej jest niższe i plasuje nasz kraj poniżej średniej jeśli chodzi o stosunek długu do PKB, który ma wynieść 55 procent.
      Prezydent odniósł się także do zapowiedzi zaprezentowania przez premiera nowego terminu przyjęcia euro przez Polskę. Zdaniem Lecha Kaczyńskiego rok 2015, który według prezydenta zostanie ogłoszony, jest terminem zbyt szybkim. Prezydent przypomniał, że rząd już przedstawiał kilka terminów zmiany waluty, ale był zmuszony je zmienić.
 
W ostatniej sesji spokojnego tygodnia na Catalyst przeprowadzono spore transakcje obligacjami Wodziłasławia Śląskiego, Właściciela zmieniło 3,4 tys, papierów (dwóch serii) z 4 tys, wyemitowanych, Transakcje były oczywiście umówione wcześniej, w ,,, Nowy prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Łukasz Kamiński złożył we wtorek ślubowanie przed Sejmem.W burcie częściowo zatopionego statku wycieczkowego Costa Concordia widać ogromną dziurę. Poważne uszkodzenie jednostki jest wyraźnie widoczne na najnowszych zdjęciach. Zastanawiające jest, że długa na wiele metrów dziura znajduje się w burcie, która wystaje z wody, a nie tej, na którą przewrócił się statek. Polska młodych. "Debata Faktów". Prawdziwa rzeź czeka dziennikarzy telewizji publicznej. Przy Woronicza nikt już nie ukrywa, że na bruk wylecą dziennikarze zatrudnieni w Agencji Produkcji Telewizyjnej. Ilu? Może nawet stu. Ale Elżbieta Jaworowicz i Elżbieta Skrętkowska mogą spać spokojnie.

RSS

Porażka Marcina Mrozińskiego: Stroje ludowe nie pomogły na Eurowizji

29.05.10

Spektakularne porażki w konkursie piosenki Eurowizji to już nasza narodowa specjalność. Tym razem poległ Marcin Mroziński. Polak przepadł w półfinale i nie pomogła mu na scenie piątka dziewczyn w stylizowanych strojach ludowych oraz góralskie klimaty. Zobacz Polaka w Oslo.

RSS

Rodziny jadą szukać ciał himalaistów. "Chcę zobaczyć górę, na której został Tomek"

15.06.13

W drogę wybierają się rodzice Tomasza Kowalskiego wraz z jego narzeczoną. Jedzie też brat Macieja Berbeki i dwóch himalaistów. ["Fakty" TVN]

RSS

Sondaż: PiS niemal dogonił PO. Najgorszy od wyborów wynik partii Tuska

08.02.13

Najnowsze badanie CBOS, to dla PO 6-unktowy spadek.

RSS

Bruksela za otwarciem drzwi do rozmów o długu Grecji

29.11.16

Porozumienie między władzami Grecji a kredytodawcami, które otworzy drogę do wypłaty kolejnych pożyczek, a przede wszystkim rozmów o restrukturyzacji długu, jest w zasięgu ręki - wynika z wypowiedzi unijnych komisarzy. Niemcy są przeciwne oddłużeniu.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Euro pokazuje siłę

29.06.17

Cóż, niewątpliwie był to ciekawy dzień na głównej parze walutowej, Ciekawy i dziwny zarazem, Pierwsza cecha bierze się już z samego ruchu ? dość powiedzieć, że na wykresie eurodolara przeskoczyliśmy z 1,1180 do 1,1345, To potwierdza ,,,

RSS

Kowalczyk zabrakło wytrzymałości. "Nie pracowała, a bez pracy nie ma kołaczy"

01.03.15

"Jeśli ktoś myślał o medalu, to był wielkim optymistą".

RSS

Zagrożenie życia w pięciu województwach. IMGW ostrzega

08.01.16

Synoptycy alarmują, że ma padać marznący deszcz. Ma być też silny mróz.

RSS

Kupujesz często walutę? Sprawdź, ile oszczędzisz dzięki społecznościowej wymianie walut

08.01.18

Systematycznie wymieniasz walutę w tradycyjnym kantorze lub banku? Czy jednak zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele z tego powodu przepłacasz? Wydaje Ci się, że kilka procent różnicy kursowej to niewiele? Spróbujemy zatem Cię przekonać, że,,,

RSS

Człowiek leży, idziemy dalej. Jedno nagranie z monitoringu kiedy ktoś się zatrzymał

15.09.17

Przyzwyczailiśmy się do tego, że ludzie leżą na ulicy.

RSS

W zderzeniu pociągów zginęło 49 osób

15.08.17

Egipska prokuratura nakazała w niedzielę aresztowanie na 15 dni czterech osób, w tym dwóch maszynistów, w związku z katastrofą kolejową, w której w piątek na obrzeżach Aleksandrii zginęło 49 ludzi - informują źródła sądowe.

RSS

Ropa WTI dostała podwójnego przyspieszenia

22.09.13

Przed i po ogłoszeniu przez amerykański Federalny Komitet Otwartego Rynku zaskakującej decyzji o przesunięciu w czasie ograniczenia QE notowania ropy naftowej wystrzeliły w górę, Perspektywa dalszych zastrzyków płynności stłumiła dolara ,,,

RSS

Smuda stawia na Tosika i Gołębiewskiego

08.08.10

We wtorkowym towarzyskim meczu z Kamerunem miejsce kontuzjowanych Łukasza Piszczka i Artura Sobiecha zajmą Jakub Tosik oraz Daniel Gołębiewski - zdecydował selekcjoner Franciszek Smuda.

RSS

Negocjacje stanęły w miejscu: Francuzi zbudują u nas łodzie podwodne?

01.04.10

Łodzie podwodne chce budować w Polsce francuski państwowy koncern zbrojeniowy DCNS. Miejsce produkcji: upadająca Stocznia Marynarki Wojennej w Gdyni. Ale trwające od kilku miesięcy poufne rozmowy między władzami obu krajów stanęły w miejscu. Zdaniem MON Paryż stawia zbyt wygórowane warunki.

RSS

Wojna o dziecko

15.02.10

2,5-letnia Natasha Tymochowicz jest dziś jednym z najpopularniejszych dzieci w Polsce. I nie jest to dobra sława. Kiedy piosenkarka Doda ogłosiła, że narzeczona Piotra Tymochowicza „spłodziła piękne dziecko z jego kolegąâ€, dziewczynka stała się bohaterką plotkarskich portali. Ale ta popularność może jej tylko zaszkodzić.
Fot. Forum (Tymochowicz z matką Natashy)

RSS

Donald Tusk: czekam na fakty, a nie słowa

29.04.10

- Szczególnie po katastrofie w Smoleńsku słowa już nie wystarczą - tak Donald Tusk odniósł się na konferencji prasowej do zapowiedzi prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa o przekazaniu Polsce nieznanych dokumentów dotyczących Katynia. - Jestem więc ciekawy czy Rosja tę możliwość, jaką przyniosła tragedia, wykorzysta - podkreślił, dodając, że "czeka na fakty".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny