Prezes PiS: Tusk to kandydat Merkel. Orban obiecał, że go nie poprze

08.03.17

Jarosław Kaczyński w wywiadzie prasowym.

Na rynku pieniężnym oprocentowanie depozytów w terminie O/N utrzymywało się w poniedziałek blisko 4,25% (stawka POLONIA została ustalona na 4,17%), Donald Tusk od kilku miesięcy pobiera indywidualne lekcje języka angielskiego – wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez „Wprost”. Wszystko po to, by dobrze wypaść podczas polskiej prezydencji i liczyć się w walce o stanowisko szefa Komisji Europejskiej w 2014 roku.
Donald Tusk (fot. FORUM)Początek nowego tygodnia na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów na PLN, pomimo spadkowego sygnału na eurodolarze, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3022 PLN za euro, 3,8583 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,8161 PLN,,, Rozmawiał z nimi wysłannik "Faktów" TVN Wojciech Bojanowski. Przez dobę ogrzewania nie będzie w 64 budynkach, m.in. w prywatnym szpitalu i dwóch przedszkolach.

Po publikacji w internecie zdjęć zastanawiających smug nad Śląskiem na początku tygodnia, wśród naszych internautów zawrzało. Część uważa, że to tylko samoloty, inni wyznają teorie spiskowe. Jeśli wciąż jesteście ciekawi tego tematu, obejrzyjcie nowe nagranie.

Po dużych zmianach z zeszłego tygodnia dolar amerykański umacnia się do pozycji, jaką zajmował w dłuższej perspektywie - czy może pójść jeszcze dalej i odnotować nowe rekordy?, "Konopie są lekarstwem" i "Mój umysł należy do mnie" - z takimi hasłami sześciotysięczny tłum demonstrantów, wyruszył z Placu Defilad i przeszedł ulicami Warszawy. Skandowano też antypolicyjne hasła. Już na początku marszu w stronę policjantów poleciały z tłumu butelki. Marsz zakończył się pod budynkiem Sejmu.

Przemawiający dzisiaj o godz, 14:30 wiceprezes FED, Richard Clarida powtórzył, że stopy procentowe znajdują się obecnie tylko "nieco poniżej" poziomu neutralnego projektowanego przez FED w długim terminie i jest "szczególnie istotne", aby ,,, W Rzeszowie wystrzeliły korki od szampanów. Mistrzowska korona wróciła na głowy siatkarzy Resovii, którzy w trzecim meczu finału PlusLigi pokonali Lotos Trefl Gdańsk 3:1, a w rywalizacji o złoto 3:0. Osoby, które chcą zaciągnąć kredyt walutowy bez wkładu własnego powinny się pospieszyć, Od sierpnia wchodzi w życie część zapisów Rekomendacji T, które mogą ograniczyć udzielnie takich kredytów powyżej 80% wartości mieszkania,DGP dotarł do raportu MEN, w którym resort w nowatorski sposób ocenił wytypowane 25 szkół i trzy przedszkola. Od nowego roku szkolnego wszystkie placówki mają być oceniane w nowym systemie. Eurodolar lokuje się w pobliżu 1,1350, Tak więc zmiany wyhamowały, sytuacja jest niejako patowa: notowania są w połowie konsolidacji, do której wróciły po krótkotrwałym zejściu do 1,1180, Przez ostatnie pół roku pięciu nastolatków z domu dziecka w okolicy Będzina (Śląskie) terroryzowało swoich kolegów. Bijąc lub zastraszając wymuszali od nich pieniądze i jedzenie. Policyjne śledztwo potwierdziło ponad 80 takich przypadków.

RSS

Wreszcie opłaca się refinansować kredyt walutowy

29.08.11

Ustawa antyspreadowa nie tylko umożliwia spłatę raty kredytu walutowego w walucie, ale także spłatę walutą całego kredytu, Tak naprawdę dopiero teraz refinansowanie walutowego zadłużenia nabiera ekonomicznego sensu, Dzięki zmianie przepisów klient zaoszcz

RSS

Drogowskaz 24: wyjazdy na Wszystkich Świętych. Widzisz wypadek? Stoisz w korku?

29.10.16

Poinformuj innych kierowców o utrudnieniach. Dołącz do gorącego tematu Kontaktu24.

RSS

Pentagon: Trwa przegrupowanie sił w rejonie Libii

01.03.11

Stany Zjednoczone dokonują przegrupowania swych sił morskich i lotniczych w rejonie Libii w sytuacji, gdy nasilają się międzynarodowe żądania ustąpienia libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego - poinformował Pentagon.

RSS

"Nazywa się mnie głupkiem, ale nie dbam o to, bo temat jest zbyt ważny dla Europy"

01.09.17

O Polsce w Parlamencie Europejskim. ["Fakty" TVN]

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Gra idzie o coraz większe pieniądze: Ostra walka o rynek reklamy internetowej

29.03.10

W tym roku rynek reklamy internetowej będzie wart już ponad 1,5 mld zł. Największy bój o te pieniądze stoczą między sobą portale i serwisy społecznościowe. Ale z trzeciej strony wszystkich zaatakuje Google.

RSS

Monstrualne fale wdzierają się w głąb Portugalii

08.01.14

Ich wysokość dochodzi do 18 metrów.

RSS

DOBRA MARKA i WIZERUNEK FIRMY – dwie strony medalu

22.11.11

Na szkolenia zapraszamy pracowników mikro i małych przedsiębiorstw (zatrudnieni na podstawie umowy o pracę) oraz przedsiębiorców, Zapraszamy wszystkich menadżerów szczebli zarządzania w firmie oraz kluczowych pracowników odpowiedzialnych za przygotowanie

RSS

"Jak maszyny, jak zombie". Tak wykorzystują Ukraińców w Polsce

08.04.17

Reportaż "Jak wykorzystać ukraińskiego pracownika" Jakuba Stachowiaka w programie "Superwizjer" w sobotę o godz. 20 na antenie TVN24.

RSS

Walka o 2 stopnie Celsjusza

01.12.15

Dlaczego szczyt w Paryżu jest taki ważny. Materiał programu "Fakty z zagranicy".

RSS

Jezus miał żonę? "Nieudana podróbka"

29.09.12

Watykański dziennik "L'Osservatore Romano" podważa autentyczność koptyjskiego papirusu, który miał zawierać kontrowersyjny zapis, że Chrystus był żonaty.

RSS

Dolar nie przejmuje się wyprzedażą na giełdach

15.10.18

USA / GIEŁDY: Indeksy na Wall Street zaliczyły wczoraj największy dzienny spadek od lutego b,r, Zdaniem Sekretarza Skarbu Stevena Mnuchina to jednak tylko korekta, gdyż perspektywy dla gospodarki pozostają wciąż dobre, Tymczasem Donald Trump ,,,

RSS

Premiera podczas Chicago Auto Show 2010 : Oto auto, które pali 1,398 litra na setkę!

15.02.10

Niemożliwe? A jednak! Kia zbudowała samochód, który pali tyle, co kot napłakał. Karoseria to hit naszych czasów - powstała ze śmieci. Możliwości? Wielkie - zasięg to 1200 kilometrów. Niestety, nam pozostaje poczytać i pomarzyć... Zobacz, czy warto rozpaczać.

RSS

Hiszpański tydzień

29.09.12

W nowy tydzień inwestorzy z rynku eurodolara wchodzili w nie najlepszych nastrojach, Wysoki stopień niepewności, co do przyszłości Grecji i Hiszpanii powodował spadek apetytu na ryzyko, Poprzez to podczas poniedziałkowego poranka kurs pary EUR/USD osunął

RSS

Estończyk z Legii się nie zmieni. "Spływa to po mnie"

22.01.14

Dwie bramki i siedem asyst to dorobek Henrika Ojamy w 19 meczach, które rozegrał jesienią w Ekstraklasie w barwach Legii. Estończyk, który przebywa teraz na obozie z Legią w tureckim Belek często jednak był krytykowany za zbyt indywidualny styl gry. - Mam swój styl i nie zmienię go dla nikogo. Spływa po mnie, gdy ktoś inny chce na mnie negatywnie wpłynąć lub mnie krytykuje. Kiedy jednak widzę nieakceptowalne zachowanie, czasem się denerwuję - mówi w wywiadzie dla oficjalnej strony klubowej.

RSS

Emocje prezesa

15.09.10

Próba opisania obecnej sytuacji w Prawie i Sprawiedliwości to zadanie dość karkołomne. Nie od dziś wiadomo przecież, że Jarosław Kaczyński nie kieruje się racjonalnymi przesłankami, lecz emocjami i własnym oglądem rzeczywistości.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny