WikiLeaks: to największy przeciek dokumentów w historii

08.03.17

Tysiące dokumentów przypisywanych CIA.

Na trudne pytanie: jakie kraje mogą się poszczycić kobietami z największym biustem, odpowiedziała strona TargetMap.com, która specjalizuje się w tworzeniu zabawnych map. Po zestawieniu krajów z największymi penisami, teraz opublikowała interaktywną mapę świata z podziałem na rozmiary... kobiecych atutów. Zwycięzcy to Rosja i Skandynawia - tamtejsze piersi są na miarę Pameli Anderson. W Polsce też nie jest źle - króluje biust trójeczka, rozmiar C. Obrona przez atak. Taką strategię obrał Kazimierza Greń na spotkaniu z dziennikarzami. To się nazywa historia - "The Bhoys" z Glasgow po raz 44. zostali mistrzem Szkocji.W rozmowie z agencją AP. Wniosek o ukaranie o. Tadeusza Rydzyka, przygotowany przez policję, wpłynął do sądu w Toruniu. Redemptoryście zarzucono wykroczenie polegające na prowadzeniu publicznej zbiórki pieniędzy bez pozwolenia. Około 80 proc. Niemców uważa, że stosunki ich państwa ze Stanami Zjednoczonymi pogorszą się, jeśli Republikanin Donald Trump wygra 8 listopada wybory prezydenckie w USA - głoszą wyniki sondażu Politbarometer, opublikowane w piątek przez telewizję publiczną ZDF.

Podatnicy prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów muszą pamiętać, że zapisy w niej mogą być dokonywane tylko i wyłącznie na podstawie rzetelnych i prawidłowych dowodów księgowych. Warto zatem zastanowić się, co kryje się pod pojęciem dowodu księgowego.

Początek roku był dla gospodarki amerykańskiej rozczarowujący, chociażby dlatego, że oczekiwania były dużo wyższe, Surowe warunki pogodowe mogły wywrzeć wpływ na aktywność ekonomiczną, ale nie należy zrzucać na nie całej winy, Na ,,, W obecnej sytuacji międzynarodowej Trójkąt Weimarski zasługuje na więcej i dlatego zaproponowałem intensyfikację jego prac - powiedział w niedzielę minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski po spotkaniu z szefami dyplomacji Niemiec i Francji . W niedzielę przypada 25. rocznica ustanowienia Trójkąta.

Adam Małysz jest w świetnej formie, bo podczas dzisiejszych treningów i kwalifikacji przed zawodami Pucharu Świata w Lahti spisał się znakomicie. Słowa uznania tym większe, że Adam nie mógł przetestować nowych wiązań zrobionych specjalnie dla niego. Nie mógł, bo...został okradziony! Premierzy Polski i Rosji, Donald Tusk i Władimir Putin, oddali hołd polskim oficerom zamordowanym przez NKWD w Katyniu; upamiętnili też rosyjskie ofiary stalinizmu. Obaj mówili o potrzebie zachowania pamięci o zbrodni i jej ofiarach. Kurs walutowy, czyli inaczej cena danej waluty wyrażona w innej walucie, to podstawowe pojęcie ekonomiczne funkcjonujące na rynku walutowym, Nie wszyscy jednak wiedzą, że ekonomiści wyróżniają kilka jego rodzajów,Nie wytrzymały też studzienki kanalizacyjne na parkingu centrum handlowego. Wczorajszy dzień przyniósł osłabienie polskiej waluty, Wpisywało się ono w szerszą słabość walut rynków wschodzących,

Terminal LNG w Świnoujściu jest już ukończony w 87 proc. Niedawno zakończono montaż wewnętrznych zbiorników, w których magazynowany będzie skroplony gaz ziemny. Zamontowano też kolumny nalewcze do wtłaczana LNG do zbiorników - podała spółka Polskie LNG.

RSS

Szczęście pomogło Piechowi i Zagłębiu

01.04.14

Zagłębie - Wisła 2:1. Arkadiusz Piech potężnie przymierzył z dystansu, ale piłka nie trafiłaby pewnie nawet w bramkę gdyby nie to, że po drodze odbiła się od Piotra Brożka.

RSS

PLN nieznacznie mocniejszy, inflacja za lipiec w kalendarzu

01.08.18

Poranny, wtorkowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN na bazie kontynuacji odbicia eurodolara, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2674 PLN za euro, 3,6448 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6887 PLN względem franka,,

RSS

Małysz zastanawia się nad skutecznością: "Wiązania Ammanna wykańczają"

22.02.10

Nawet jeśli te wiązania nic nie pomagają, to psychicznie niektórych rywali wykończył. Niektórzy cały czas o tym mówią - tak Adam Małysz komentuje zamieszanie wokół sprzętu, jakiego używa Szwajcar Simon Ammann. Wyjaśnia też, na czym może polegać przewaga słynnych już wiązań.

RSS

Sędzia był konsekwentny. Lechia uratowała remis

29.05.14

Arbiter środowego meczu między Lechią Gdańsk a Wisłą Kraków był wyjątkowo konsekwentny. Skoro w dość kontrowersyjnej sytuacji podyktował karnego dla Wisły, to w doliczonym czasie gry musiał wskazać na "wapno" także po akcji Lechii. Piłka trafiła w rękę Michała Czekaja, a "jedenastkę" zamienił na gola Stojan Vranjes, który uderzył pewnie w lewy róg bramki, doprowadzając do remisu 2:2.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Najlepszy akademik jest w Krakowie

08.01.10

Studencki miesięcznik "Dlaczego" opublikował właśnie ranking polskich akademików. Na pierwsze miejsce trafił Dom Studencki Bydgoska D należący do Uniwersytetu Jagiellońskiego - pisze "Dziennik Polski".

RSS

Rozpraszacze za nami

29.01.18

Draghi nie był wystarczająco gołębi, by poważnie wystraszyć kupujących EUR, Trump skontrował Mnuchina i preferuje silnego dolara, ale wystarczyło to tylko na stworzenie okazji do korekty dolara, a dziś wracamy do dalszej przeceny, Kolejną ,,,

RSS

"Niech pan wraca do Iraku". Brytyjczycy chcą ograniczenia imigracji

15.10.13

- Nie ma pan prawa przebywać w Wielkiej Brytanii - powiedział Irakijczykowi Mark Harper, brytyjski minister ds. imigracji w programie stacji BBC.

RSS

Prognozy FOMC w centrum uwagi, początek ery ograniczania luzowania

22.09.17

Fed ma podać informacje dotyczące ograniczenia salda, Kluczową kwestią dla rynku są prognozy dotyczące stóp,Obecnie rynek ocenia prawdopodobieństwo podwyżki stóp w grudniu na 50/50

RSS

„Tylko” 4,5 mld EUR na ofercie - ale dla Włoch dzisiaj jest to najważniejszy test

15.06.12

Prawdopodobieństwo tego, ze Grecja wyjdzie z grupy A w czasie Euro 2012 jest raczej mniejsze niż to, że opuści strefę euro, Najbliższy weekend rozstrzygnie bezsprzecznie o losach greckiej reprezentacji w piłce nożnej, W przypadku drugiej niewiadomej, nawe

RSS

Delikatny plus dla styczniowego scenariusza QE3

08.12.13

Przedstawiciele FED nie mogą już tak łatwo tłumaczyć się z braku decyzji ws, redukcji QE3, Dane, jakie napływają z amerykańskiej gospodarki wskazują na konsekwentną poprawę sytuacji,

RSS

Rosjanie wracają do sprawy dziadka Tuska

22.05.10

Historią rodziny Donalda Tuska zajął się autor piątkowego artykułu w rosyjskiej "Niezawisimajej Gazietie". Postawił też kontrowersyjne pytanie w odniesieniu do mordu w Katyniu: "Po co Kreml ukrywa zbrodnie niemieckich faszystów?" - pytał mianowicie, negując odpowiedzialność NKWD za zbrodnię.

RSS

"Dzieci zaczną się bawić paląc lalkę, kota albo koleżankę"

15.08.11

Elżbieta Radziszewska krytykuje inscenizację upamiętniającą dwusetną rocznicę śmierci Barbary Zdunk, którą uznano za czarnownicę i spalono na stosie. - Na pikniku rodzinnym z dziećmi ludzie będą wiwatować: Hurra! Udało nam sie podpalić stos z czarownicą! A od jutra dzieci na podwórkach zaczną sie bawić paląc lalkę, kota albo koleżankę z przedszkola - mówi minister ds. równego traktowania.

RSS

Grosicki nie zatrzymał mistrza

15.01.17

Piłkarze Rennes, z Kamilem Grosickim w składzie, przegrali na własnym stadionie z Paris Saint Germain 0:1 w meczu francuskiej ekstraklasy. W ekipie gości zabrakło kontuzjowanego Grzegorza Krychowiaka.

RSS

Auta Roberta Lewandowskiego

01.08.16

Sprawdź, czym jeździ kapitan naszej reprezentacji.

RSS

Na GPW wraca nadzieja

01.06.14

Bardziej zdecydowany ruch w górę warszawskich indeksów w końcówce czwartkowej sesji przywrócił inwestorom wiarę w możliwość poprawy sytuacji na naszym parkiecie, Dziś bykom powinny pójść za ciosem, nawet jeśli atmosfera na głównych ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny