Z Polski do USA. Jest zgoda na ekstradycję "króla torrentów"

01.03.17

Amerykanie chcą mu postawić zarzuty dotyczące łamania praw autorskich oraz prania brudnych pieniędzy.

Efekty specjalne stworzy laureat Oscara Puchar Niemiec dla Bayernu. Od mojego ostatniego artykułu na temat porażki okrzykniętej przez media #8222;wojną walutową#8221; nadal tli się wewnętrzny ogień, wystarczający, by poświęcić mu kolejne kilkaset słów, Tym, którzy nie czytali tego artykułu, streszczam jego meritum: ,,,Sytuacja Grecji nadal niewyjaśniona, Ogólny wydźwięk europejskich PMI bliski konsensusowi, Rynek spekuluje o zakupach dolarów za franki przez SNB, Złoty zauważalnie koryguje ostatnią aprecjację przed dzisiejszym spotkaniem eurogrupy,

Ale na horyzoncie widać też poważne wyzwania.
Benjamin Netanjahu oznajmił, iż Izrael musi być gotowy na długą kampanię w Strefie Gazy.

Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie może zaszkodzić rodzinom – uważa Episkopat Polski. Opinię podzielają organizacje broniące praw rodziców. Aktywiści będą dziś protestować przeciwko tej ustawie. Uważają, że urzędnik nie może mieć ustawowego prawa do odbierania dzieci.

"Jest to jego decyzja, szanuję tę decyzję. Nic więcej w tej sprawie nie mam do dodania" - to jedyne, co Lech Kaczyński powiedział o rezygnacji Donalda Tuska z udziału w wyborach prezydenckich. Bardziej rozmowny był szef BBN Władysław Stasiak, który decyzję premiera ocenił jako doraźną i nerwową. Zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenia pomocy i ucieczki z miejsca wypadku postawiła w środę prokuratura kierowcy tira, który we wtorek w Żyrardowie ( Mazowieckie) potrącił dwie kobiety. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Z firmą Gulfstream. Jak szef sztabu kandydata PO tłumaczy liczbę podpisów popierających szefa PiS? "Katastrofa zmobilizowała elektorat Jarosława Kaczyńskiego, Radia Maryja, Tadeusza Rydzyka, wielu proboszczów, którzy w ambonach krzyczeli o tym, kto powinien zginąć, a kto nie" - mówi Sławomir Nowak. "Za Dudą stoi Kaczyński. To nie sen, to rzeczywistość".Nie będzie tak ciepło, jak wielu z nas by sobie tego życzyło. Między Grzegorzem Napieralskim a Bartoszem Arłukowiczem doszło do ostrego spięcia. Szef SLD chciał, by śledczy z komisji hazardowej podpisał oświadczenie, w którym zaprzecza, że prowadzi polityczne negocjacje z Platformą. Arłukowicz zarzekał się, że nie rozmawia z PO, ale na pisemne oświadczenie się nie zgodził – nieoficjalnie ustalił „Wprost”.
fot. Wprost Prezydent ruszył w swój dwutygodniowy objazd "bronkobusem" po kraju.

RSS

Windykatorzy doprowadzili do samobójstwa: Firmy odzyskujące długi łamią prawo

08.01.10

Zadłużeni po świętach Polacy mogą mieć problemy z firmami egzekwującymi należności. Wierzyciele wymuszają agresywne metody dochodzenia zaległości. Może się to kończyć bardzo tragicznie: mieszkaniec Pabianic popełnił samobójstwo. Wcześniej wysłał życzenia do windykatorów.

RSS

Padł rekord. Tegoroczne lato było najgorętszym

22.09.14

Naukowcy biją na alarm, że tak wysokie temperatury to skutek globalnego ocieplenia.

RSS

"Nie dostosował prędkości do warunków". Zginęła pasażerka

22.10.16

Samochodem kierował 18-latek.

RSS

Tydzień zwieńczony wiadomościami z rynku pracy USA

12.07.16

Brytyjskie referendum było wydarzeniem na tyle przełomowym, że jeszcze przez długi czas analitycy będą mieć niezdrowy dla ich umysłów komfort zrzucania wszystkiego, co kłopotliwe czy niejasne na Brexit,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Trendy, dane, kursy

22.05.17

1,0345 ? mniej więcej taki dołek notowano na wykresie eurodolara u samego progu roku bieżącego, mianowicie 3 stycznia, Później, 2 marca, mieliśmy zejście nieco poniżej 1,05 (po wcześniejszych wzrostach i korekcie), Ów trend wzrostowy po ,,,

RSS

Greckie wyspy i antyczne ruiny mogą trafić do specjalnego funduszu

15.07.15

Porozumienie Grecji ze strefą euro zakłada utworzenie funduszu, do którego Ateny przekażą majątek wart do 50 mld euro z przeznaczeniem do prywatyzacji. Wg mediów może chodzić o wystawienie na sprzedaż wysp, rezerwatów przyrody czy działek z antycznymi ruinami.

RSS

Balcerowicz o swojej pracy w Kijowie: obiecujące początki

15.05.16

Ale bez gwarancji sukcesu - zastrzegł w programie "Horyzont" doradca władz Ukrainy.

RSS

Goetze dorobił się Instytutu. Kiedy będą ulice?

15.07.14

Jeden gol, a ile przyjemności i wdzięczności.

RSS

Dżihadyści z rosyjskimi rakietami. To może być ważna próba leopardów

15.09.16

Nagrania z Bliskiego Wschodu.

RSS

Minutki FOMC bez istotnego wpływu na wartość USD

08.07.17

USA: Zamówienia na dobra trwałego użytku w USA w maju spadły o 0,8% mdm przy oczekiwaniu spadku o 1,1%, Z kolei zamówienia na dobra bez środków transportu wzrosły o 0,3% mdm wobec oczekiwań na poziomie 0,1% mdm ? wynika z finalnych danych

RSS

Zatrzymania na 38 lotniskach w Europie. W tle dane bankowe, narkotyki i fałszerstwa

29.06.13

Czterdzieści trzy osoby zatrzymano w całej Europie.

RSS

Cztery grzechotniki i pyton w mieszkaniu. Zarzuty

22.04.17

Dla właściciela.

RSS

"Prawie gołąb, a jeszcze niedawno jastrząb"

22.05.15

Duda mówi o pokoju, a Komorowski ripostuje.

RSS

Piąta ofiara śmiertelna wypadku pod Brodnicą

15.09.13

Zginęły 3 kobiety i dwoje dzieci.

RSS

Nikt nie przeżył katastrofy. Przeładowany hercules runął na hotel i domy

01.07.15

Co najmniej 113 osób zginęło w katastrofie samolotu transportowego indonezyjskiego wojska. Więcej w "Faktach z zagranicy" w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny