Z Polski do USA. Jest zgoda na ekstradycję "króla torrentów"

01.03.17

Amerykanie chcą mu postawić zarzuty dotyczące łamania praw autorskich oraz prania brudnych pieniędzy.

Losy 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego im. Obrońców Warszawy mogą zostać przesądzone podczas trwających właśnie negocjacji między MON a LOT-em. Wiadomo, że resort chce wyczarterować dwa embraery 175M. Ich obsługą zajmą się przeszkoleni na tych maszynach piloci cywile. Księżna Kate mijający weekend, na który według wyliczeń mediów miał przypadać termin urodzin jej dziecka, spędza z rodzicami w ich wiejskiej posiadłości w Bucklebury (Berkshire). W tym czasie jej mąż, książę William, jest na dwutygodniowym urlopie z wojska, podczas którego gra w polo. Pomysły na zakaz handlu.Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku w podwarszawskim Józefowie. Samochód osobowy zderzył się tam z motocyklem. Motocyklista jest w ciężkim stanie. Informację i zdjęcia na Kontakt 24 przysłał Jacek. Policja i służby będą mogły podsłuchiwać rozmowy prowadzone przez telefon, komputer, a nawet konsolę do gier. Kornelia Marek, jedyna sportsmenka złapana na zażywaniu dopingu podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver, wróciła na trasy po dwuletniej dyskwalifikacji. Podczas pierwszego występu - w mistrzostwach Polski - sięgnęła po brązowy medal. W imprezie nie bierze udziału Justyna Kowalczyk, która we wtorek przeszła operację kolana.

Już tylko kilka tygodni dzieli nas od zaplanowanej na 10 września konfrontacji pomiędzy Tomaszem Adamkiem (44-1, 28 KO) a mistrzem świata federacji WBC, Witalijem Kliczko (42-2, 39 KO). Trener Polaka zapewnia, że "Góral" będzie chciał wygrać ten pojedynek.

Prywatna spółka "Polska Mennica Narodowa" chce wypuścić na rynek monetę z podobizną Lecha Kaczyńskiego. Do projektu numizmatu wkradł się jednak błąd ortograficzny, a sam pomysł wybicia monety nie był konsultowany z rodziną zmarłego prezydenta. Córka Lecha Kaczyńskiego, Marta, nie wyklucza złożenia pozwu przeciwko firmie. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem informację o tym, że ś.p. Lech Kaczyński i jego małżonka spoczną na Wawelu miałem wątpliwości. Dziś po głośnych protestach osób, które mają w pogardzie żałobę narodową, już ich nie mam. A tym wszystkim, którzy piszą dziś, że jest im przykro mimo że to nie był ich prezydent przypominam, że to był ich prezydent. Bo Lech Kaczyński był prezydentem całej Rzeczpospolitej, a nie tylko Polski swoich zwolenników.

Kluczowe informacje z rynków: Australia: Bilans na rachunku obrotów bieżących w II kwartale wskazał na deficyt -15,5 mld AUD wobec oczekiwanych -19,75 mld USD, Dane za I kwartał zrewidowano jednak do -14,9 mld AUD z -20,8 mld AUD, Kontrybucja ,,, Przepowiednia amerykańskiego samozwańczego proroka, 90-letniego Harolda Campinga nie sprawdziła się. 21 października o godz. 18 nie nastąpił ostateczny koniec świata. Znaleziono ciała dwóch marynarzy z rosyjskiego holownika "Aleksiej Kułakowski", który zatonął w nocy z czwartku na piątek na arktycznym Morzu Łaptiewów, ok. 20 mil morskich od portu Tiksi - poinformowało Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji.W czasie dzisiejszej sesji na zagranicznym rynku walutowym obserwowaliśmy kontynuację spadków pary EUR/USD, Zniżka doprowadziła kurs eurodolara pod poziom 1,3350, Euro traciło na wartości względem dolara z powodu ponownego wzrostu obaw związanych z proble W 13. kolejce Bundesligi lider z Monachium grał z czwartą siłą ligi czyli Herthą. System polityczny w Polsce, który dał w Sejmie zaowocował układem 2 plus 2 w Sejmie, może po następnych wyborach zostać zachowany. Do parlamentarnej czwórki może co najwyżej dołączyć jeszcze jeden, mniejszy gracz, ale nie ma specjalnych szans na to, aby karty nie były rozdawane przez Platformę Obywatelską, lub Prawo i Sprawiedliwość. Regulacje prawne - czyli ordynacja wyborcza do Sejmu, zasady finansowania działalności partyjnej i progi wyborcze skutecznie betonują polską scenę polityczną.

RSS

Poszło o telewizyjny wywiad: Drzewiecki oskarża TVN o manipulację

01.03.10

Mirosław Drzewiecki tłumaczy się z mocnych słów, jakie padły z jego ust w wywiadzie nagranym na Florydzie. Oskarża telewizję TVN, że pokazała tylko wybrane fragmenty jego wypowiedzi, a także te, na emisję których się nie zgodził. Na przykład słowa o śmierci jego matki.

RSS

Awaryjne lądowanie w Filadelfii. Alarm bombowy?

08.08.13

Pasażerów ewakuowano.

RSS

UE obawia się wielkiej fali imigracji z Afryki

22.02.11

UE obawia się wielkiej fali imigrantów ze wstrząsanych protestami, biednych krajów Afryki Płn. próbujących dotrzeć do Europy przez Morze Śródziemne.

RSS

Jedyne ustalenie okrągłego stołu w Kijowie to kolejny okrągły stół

15.05.14

Kolejny okrągły stół jedności narodowej odbędzie się w sobotę w Doniecku – oświadczył były prezydent Ukrainy Leonid Krawczuk, który przewodniczył w Kijowie pierwszemu takiemu spotkaniu, poświęconemu uregulowaniu konfliktu na wschodzie kraju.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Były premier poparł Komorowskiego: Działacz PiS: Cimoszewicz i odruch wymiotny

22.06.10

Czy poparcie Włodzimierza Cimoszewicza dla Bronisława Komorowskiemu pomoże mu zdystansować konkurentów? Są tacy, którzy uważają, że może być odwrotnie. "To może być dla Komorowskiego pocałunek śmierci" - twierdzi europoseł z PiS. Dodaje, że to "poparcie może wywołać odruch wymiotny".

RSS

"Żadne Dudy, żadne Tuski, prezydentem tylko Suski"

29.07.17

Do wyborów prezydenckich jeszcze ponad dwa lata, ale na liście chętnych jest pierwsze nazwisko. ["Fakty" TVN]

RSS

Protasiewicz ma zapłacić 5000 euro za awanturę na lotnisku

15.08.14

RSS

20-latka zginęła pod tramwajem. Śledztwo

08.12.12

Do wypadku doszło na ul. Głogowskiej w Poznaniu.

RSS

Fundusze MiŚ: większe ryzyko nie przekłada się na większe zyski

15.03.13

Teoretycznie fundusze akcji małych i średnich spółek obdarzone są większym potencjałem wzrostowym, Od kilku lat niespecjalnie daje on jednak o sobie znać, Spadek atrakcyjności obligacji skarbowych oraz bankowych depozytów sprawia, że ,,,

RSS

Można odliczyć VAT z faktury przesłanej e-mailem!

22.06.10

Podatnik ma prawo do odliczenia VAT z faktury przesłanej do niego w formacie PDF, którą następnie sam sobie wydrukował. Tak wynika z wyroku NSA z dnia 20 maja 2010 r., sygn. akt I FSK 1444/09.

RSS

Próbował "przehandlować" miejsce Obamy. Skazany

08.12.11

Były gubernator stanu Illinois Rod Blagojevich został skazany na 14 lat więzienia. Postawiono mu 18 zarzutów korupcyjnych, w tym próby odstąpienia miejsca Baracka Obamy w senacie USA w zamian za osobistą korzyść.

RSS

Wypogodzi się w większości kraju. We Wrocławiu nawet 21 stopni

08.05.15

Jedynie na Pomorzu możemy odnotować przelotne opady deszczu.

RSS

Ciekawy wyrok: Tak kierowca uciekł od płacenia mandatu

22.03.10

Zaparkowałeś samochód, wracasz a tu paskudna niespodzianka za wycieraczką - mandat za bark opłaty parkingowej. Klniesz jak szewc! Jednak spokojnie - jest pewien sposób, by wymigać się od płacenia kary. Ale ostrzegamy - robicie to na własną odpowiedzialność. Metoda jest dziecinnie prosta.

RSS

Wpadł przez sufit na blok operacyjny Szpitala Bielańskiego

01.10.16

Mężczyzna wpadł na blok operacyjny Szpitala Bielańskiego. Nie był jednak pacjentem, tylko pracownikiem firmy remontującej budynek. Jak dowiedziała się "Gazeta Stołeczna",robotnik potknął się lub stanął na szklany fragment dachu, który pękł, i dlatego wpadł do śluzy na bloku operacyjnym.

RSS

Tak europosłowie dorabiają do "skromnej" pensji

15.07.10

Jak dorobić do "skromnej", bo zaledwie 40-tysięcznej europensji? Sposób jest prosty. Wystarczy jeździć do Brukseli własnym samochodem. Metodę przetestowali i pokochali polscy deputowani do Parlamentu Europejskiego. Zarobić można w ten sposób niemało.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny