Dziś w kalendarium ciekawsze dane

22.02.17

Pierwsza rzecz jest taka, że Grecy ? jak wynika z ustaleń Eurogrupy ? będą realizować kolejne reformy, mianowicie po roku 2018, Będą one dotyczyć sektora emerytalnego i kwestii podatkowych

DZIEŃ NA RYNKACH Im częściej przywódca danego kraju mówi, że jego nie potrzebuje pomocy, tym bardziej prawdopodobne, że jest inaczej, Do takich wniosków przyzwyczajają nas liderzy najbardziej zadłużonych państw, Spadki cenowe, jakie obserwowaliśmy w ubiegłym tygodniu, nie skończyły się i również dziś informujemy, że średnie detaliczne ceny paliw obniżają się i są coraz bardziej atrakcyjne, Co ważne #8211; od dawna nie widzieliśmy na stacjach diesla ,,,

Szef WOŚP o wyroku sądu.Jacek Michałowski ma stracić stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta, bo Bronisław Komorowski chce mu podziękować za współpracę. Jego miejsce najprawdopodobniej zajmie poseł PO Sławomir Rybicki - podaje "Newsweek". Założycielowi demaskatorskiego portalu Wikileaks Julianowi Assange'owi groziłyby tortury, a nawet egzekucja, gdyby został poddany ekstradycji do Szwecji, a stamtąd przekazany Stanom Zjednoczonym - oświadczyła jego obrona.
Ponad 1 tys. osób zostało przesłuchanych przez policję po tym, jak przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow podczas przyjęcia na otwarciu muzeum zgubił komórkę - podaje portal BBC News, powołując się na Stowarzyszenie Memoriał. Kadyrow zaprzecza, że chodziło o jego telefon.

Każda para rąk przyda się przy budowaniu antypowodziowych umocnień. Wiedzą o tym urzędnicy, którzy zapędzili tysiące osadzonych do pracy. Część z nich zabezpieczała budynki Ministerstwa Sprawiedliwości przy ul. Czerniakowskiej w Warszawie, którym - jeśli nie wytrzymają wały - grozi podtopienie.

Badanie alkomatem wykazało 2,4 promila. Elton John to legenda muzyki, wspierająca ruchy na rzecz tolerancji wobec osób homoseksualnych. Artysta-gej jest cenionym twórcą na całym świecie. Pozycja pozwala mu na wiele. Prawdopodobnie dlatego w wywiadzie stwierdził: "Jezus był superinteligentnym gejem".

"Co ja mom chopie Ci powiedzieć? Wahuj nos tam na wirchu wszystkich. Szykuj się, aż tam przyjdymy". Obywatelski projekt ustawy "Solidarność" ma złożyć w Sejmie w piątek. Silny premier, słaby prezydent - to główne założenia projektu nowej konstytucji autorstwa PO, do którego dotarły "Fakty". Ustawy towarzyszące nowej konstytucji zakładają m.in. zagwarantowanie miejsca w Senacie dla każdego byłego prezydenta i wprowadzenie dożywotniej państwowej pensji dla każdego byłego premiera.Świat finansowy powinien częściej przyznawać się, że niewiele rozumie, Wielkie staromodne teorie ekonomiczne nie radzą sobie z danymi dostępnymi dziś w czasie rzeczywistym, Wielka Francja, najlepsza drużyna piłki ręcznej ostatnich lat, bedzie jednym z rywali polskich szczypiornistów podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy. Dwaj pozostali przeciwnicy kadry Michaela Bieglera również grają szczypiorniaka z najwyższej półki. Czy po 15 tygodniach śledztwa komisji hazardowej udało się ustalić coś ważnego, a wcześniej nieznanego o przebiegu aferalnych zdarzeń? Odpowiedź brzmi: nie - pisze Jan Rokita. Jego zdaniem "komisja pozostanie ciekawym przypadkiem użycia przez premiera prasowego skandalu dla rozprawy ze stworzoną przez siebie koterią najbliższych współpracowników".

RSS

"Zmieniła im się koncepcja". Teraz oskarżają Sawczenko o zabójstwo

08.07.15

Rosyjski Komitet Śledczy zaostrzył oskarżenie wobec przebywającej w moskiewskim areszcie ukraińskiej nawigatorki Nadii Sawczenko. Obecnie Ukrainka podejrzana jest o zabójstwo dwóch rosyjskich dziennikarzy koncernu WGTRK w Donbasie. Wcześniejsze zarzuty mówiły o współudziale w przestępstwie. Ukraince może grozić nawet dożywocie.

RSS

Godzina "W", bohaterska dróżniczka, alpaki na spacerze? Wybieramy materiał miesiąca

08.09.17

Miniony miesiąc przyniósł wiele wydarzeń i wiele materiałów, których autorami jesteście Wy - Reporterzy 24.

RSS

Poznajesz?: Zobacz, co zrobili z hollywoodzkiej gwiazdy

08.01.10

Ma 48 lat, jest jedną z najlepiej opłacanych hollywoodzkich aktorek, specjalistką od komedii romantycznych. Na pewno ją znasz. Tymczasem nowy numer "Signature Magazine" zrobił z niej kogoś zupełnie innego. Światło, makijaż i Photoshop sprawiły, że jest wprost nie do poznania...

RSS

Dla części Rosji UE najpewniej zniesie obowiązek wizowy

01.08.11

Komisja Europejska ogłosiła w piątek propozycję objęcia całego obwodu kaliningradzkiego, części Pomorza oraz Warmii i Mazur przepisami ruchu przygranicznego UE. Gdy propozycja wejdzie w życie, mieszkańcy Kaliningradu będą mogli bez wiz odwiedzić np. Gdańsk.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Fed nie podniesie stóp procentowych

15.09.17

Według ogólnych oczekiwań, Fed nie podniesie stóp procentowych, Zamiast tego, zapowie plany powolnego ograniczania salda, aby pozwolić niektórym papierom na wygaśnięcie - wstępne plany mówią o 10 miliardach dolarów miesięcznie, a proces ,,,

RSS

Euro cofnęło się z poziomu 4,20

08.05.12

Kurs EUR/PLN, który początkowo wzrósł na fali rosnącej awersji do ryzyka na rynkach globalnych, w ostatnich godzinach cofnął się,

RSS

Ropa przebiła 30 dolarów

15.01.16

Granica 30 dolarów za baryłkę wydawała się dla ropy nieprzekraczalna, ale jak widać na rynkach nic nie jest pewne, Dobra recenzja polskiej gospodarki w wykonaniu MFW, Giełda w Chinach po sporych emocjach idzie w górę, Dzisiaj decyzja RPP w ,,,

RSS

Polski olbrzym licytuje srebro. "To jedyna szansa dla małego Olka"

19.08.16

"Los dał mi szansę podwyższenia wartości mojego srebra".

RSS

Plakat "Bandyty" Obamy wywołał burzę w USA

15.10.10

Billboard przedstawiający Baracka Obamę jako islamskiego zamachowca-samobójcę, gangstera, geja oraz meksykańskiego bandytę, który zawisł w mieście Grand Junction w stanie Colorado na kilka tygodni przed decydującymi wyborami, wywołał falę krytyki.

RSS

Premier blokuje korzystną dla dziennikarzy liberalizację kodeksu karnego

08.11.10

Czy z kodeksu karnego zniknie przepis pozwalający karać dziennikarzy więzieniem za artykuły? Na razie nie. Ministerstwo Sprawiedliwości projekt ma od dawna, ale premier Donald Tusk kilka tygodni temu go zablokował – wynika z ustaleń „Wprost”.
Donald Tusk (fot. FORUM)

RSS

Chcieli przenieść audycję na później: TVP zdejmuje program Bronisława Wildsteina

15.03.10

Program publicystyczny Bronisława Wildsteina znika z anteny Telewizji Polskiej. "Podobno prezes, z którym nigdy nie rozmawiałem, uznał, że nie chce ponosić kosztów i chciał przenieść program na 24" - tak o powodach decyzji Romualda Orła mówi sam autor programu. Wildstein nie zgodził się. Skończyło się na rozstaniu z TVP.

RSS

Świeże warzywa i cukier. Dzięki tym produktom eksport ma się dobrze

22.05.17

Na około 25,3 miliarda euro szacuje tegoroczne wpływy z eksportu produktów rolno-spożywczych Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. To o blisko 5 procent więcej niż w 2016 roku. Na handel z zagranicą wpływa przede wszystkim stagnacja gospodarcza w strefie euro i rosyjskie embargo, oceniają eksperci.

RSS

Orły 2016. "Body/Ciało" triumfuje

08.03.16

Janusz Gajos i Maja Ostaszewska otrzymali Orły 2016 dla najlepszego pierwszoplanowego aktora oraz najlepszej pierwszoplanowej aktorki.

RSS

W chwili tragedii byli pijani: 3-latek wypadł z okna. Zarzuty dla rodziców

29.06.10

Zarzuty narażenia synka na utratę życia lub zdrowia usłyszeli rodzice trzyletniego chłopca, który w czwartek wypadł z okna na trzecim piętrze kamienicy w centrum Łodzi. Dziecko w bardzo ciężkim stanie przebywa w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

RSS

Adwokaci Sawczenko: mamy dowody na jej niewinność

29.07.15

Adwokaci ukraińskiej lotniczki Nadii Sawczenko, oskarżonej w Rosji m.in. o współudział w zabójstwie dwóch rosyjskich dziennikarzy, poinformowali, że dysponują dowodami na niewinność swej klientki. Wątpią jednak, czy ma ona szansę na uczciwy proces.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny