Nokautuje nawet w sądzie

15.02.17

W ringu Deontay Wilder i Aleksander Powietkin się nie spotkali, bo ten drugi wpadł na dopingu. Musieli więc skonfrontować się sądzie. Wygrał amerykański mistrz nokautów i jego prawnicy.

Blisko połowa Polaków (49 proc.) planuje w tym roku wyjazd na wakacje, choć tylko co czwarty z nich (26 proc.) ma na to środki finansowe. Dwie trzecie wakacje spędzi w Polsce, a 18 proc. nigdzie nie wyjedzie - wynika z opublikowanego badania Eurobarometru. Orbitalny teleskop Kepler odkrył pięć nowych planet poza granicami Systemu Słonecznego. Jest to pierwsze tak duże osiągnięcie od czasu wprowadzenia teleskopu na orbitę w marcu 2009 - informuje "New Scientist". Czy na wypatrzonych przez Keplera planetach istnieje jakiekolwiek życie? a tvn24bis.pl relacjonowaliśmy konferencję Apple.Serbia jest zdecydowanie przeciwna planom władz Kosowa, które oznajmiły, że utworzą własne siły zbrojne. Rząd serbski zakwalifikował to jako naruszenie rezolucji ONZ i działanie szkodliwe dla procesu normalizacji stosunków między obu krajami. Klub SLD będzie głosować za przyjęciem sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2010 rok - poinformował wiceszef klubu Sojuszu Tomasz Kamiński. Za odrzuceniem sprawozdania KRRiT mają głosować PO i PiS. Wall Street w czwartek miała niewiele nowych czynników, na których mogłaby oprzeć ruch kursów i indeksów, Sytuacja geopolityczna nie zmieniła się od środy, a inne giełdy globalne nadal czekały na jakieś rozstrzygnięcie

Miastem Dongying w prowincji Szantung wstrząsnęła potężna eksplozja. Brak informacji o ofiarach.

Bieżący tydzień na rynku złota odznaczał się spokojnym poruszaniem się cen tego kruszcu w konsolidacji w okolicach tegorocznych minimów, Notowania złota balansowały przy wcześniejszym ważnym wsparciu w rejonie 1071 USD za uncję, Szumowski i Rigamonti we "Wstajesz i wiesz".

Zablokowane autostrady, połamane drzewa, kilkadziesiąt odwołanych lotów i zakłócony ruch pociągów. To skutki niżu Xynthia, który dotarł nad Niemcy.
Wiatr wieje z prędkością 110 kilometrów na godzinę. W kilku landach: Badenii-Wirtembergii, Hesji, Kraju Saary i Nadrenii-Westfalii sytuacja jest poważna. Zginęły dwie osoby przygniecione przez drzewo.
Powalone przez nawałnice drzewa zablokowały tory, odwołano wiele pociągów. Na lotnisku we Frankfurcie nad Menem z powodu silnego wiatru odwołano ponad dwadzieścia lotów.
To sytuacja, która nie zdarza się co roku - twierdzą niemieckie służby meteorologiczne. Ostrzegają, że nadchodząca noc będzie jeszcze gorsza. Orkan może wiać z prędkością 130 kilometrów na godzinę. Władze najbardziej dotkniętych landów doradzają, by nie wyruszać z domu samochodem, o ile nie jest to absolutnie konieczne..
Złoty traci dziś na wartości, po tym jak silnie zyskał w piątek, dyskontująca razem z innymi rynkami oczekiwaną zmianę polityczną we Włoszech, jaka faktycznie dokonała się w weekend, Obecnie cieniem na notowaniach kładzie się obserwowany spadek EUR/USD, rPo dwóch udanych sesjach polska waluta ponownie zaczęła się osłabiać na fali zwrotu inwestorów w kierunku dolara po słabszych od oczekiwań danych makro z amerykańskiej gospodarki, wskazują analitycy, Podczas kampanii Macron groził unijnymi sankcjami, ale prezydent Duda ma nadzieję na polityczny reset. ["Fakty" TVN] Olivia Williams w ubiegłym roku zagrała w trzech filmach. Szef MSZ nie przeoczył tego na Twitterze.

RSS

Kierowców nie stać na OC. Apel o "interwencję państwa albo rządowe dopłaty"

22.11.16

Wiele wskazuje na to, że taniej w najbliższym czasie nie będzie.

RSS

Sparaliżowany przez śnieg Bornholm prosi o pomoc

29.12.10

Zasypana śniegiem duńska wyspa Bornholm na Bałtyku zaapelowała o pomoc w odśnieżaniu dróg, gdyż wśród 43 tysięcy wyspiarzy już dają się odczuć braki lekarstw czy opału.

RSS

"Piszczy jakby zarzynali ją szpikulcem do lodu". Jęki rakiet, ból kibiców

08.06.13

- Jak ona nie traci głosu? - zastanawia się słynny trener tenisowy Brad Gilbert. Amerykańskie media piszą, że czwartkowy półfinał French Open pomiędzy Marią Szarapową był "najgłośniejszym meczem w historii". A naukowcy ostrzegają.

RSS

Śledztwo będzie wznowione: Minister zdecydował, co z zabójcą Olewnika

15.03.10

To jest "jedyna prawidłowa decyzja", jaką można podjąć - tak minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski tłumaczy wznowienie śledztwa w sprawie śmierci szefa grupy morderców Krzysztofa Olewnika. Okazuje się bowiem, że prokuratorzy dotarli do informacji, które mogą rzucać nowe światło na okoliczności śmierci Wojciecha Franiewskiego.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Piątek z dolarem, euro i funtem

01.04.19

Co się tyczy pary funt-euro, to lokuje się ona dziś rano na 1,1640, Ktoś mógłby powiedzieć, że wyrażony przez nas wczoraj pogląd, iż wykres tej pary jest wysoko był bałamutny, a w dodatku przestał być aktualny, bo euro się wzmocniło

RSS

Rzym: Bitwa pod Koloseum. Pobili się naganiacze

08.04.10

Do gwałtownej bitwy o turystów pod Koloseum doszło w środę w Rzymie. Pobili się stojący tam "naganiacze", którzy oferują wycieczkom przewodników i inne usługi turystyczne. Bilans starcia to jeden ranny i sześciu zatrzymanych.

RSS

Lekarka nie przyjęła pacjenta z A/H1N1. Jest akt oskarżenia

29.01.13

Rok więzienia grozi lekarce, która w 2009 roku nie przyjęła do szpitala pacjenta z wirusem A/H1N1. Dwa tygodnie później mężczyzna zmarł.

RSS

Uwaga na wizję tunelu FOMC, plan fiskalny Obamy poza radarem

01.08.13

Wczoraj wieczorem nastąpił krótki wysyp zakupów USD po ogłoszeniu planu fiskalnego prezydenta Obamy, który zyskuje na wiarygodności przekonując, że chce oddzielić ten plan od inicjatyw dotyczących podatku od osób fizycznych, co może ,,,

RSS

Opłata 2000 zł za interpretację od skarbówki nie na kieszeń przedsiębiorców

15.08.18

Od prawie trzech lat przedsiębiorcy czekają na nową Ordynację podatkową - akt prawny, którego jednym z głównych celów jest ochrona praw podatnika w relacjach z organami podatkowymi. Proponowana opłata za interpretację w skomplikowanej sprawie w wysokości 2000 zł przeczy dobrym intencjom resortu finansów i utrudni firmom dostęp do interpretacji przepisów.

RSS

Wjechała w 72-latka na przejściu. Straciła prawo jazdy

08.06.16

Informację z miejsca zdarzenia, do którego doszło w Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie), zamieściła w naszym serwisie tvsudecka.

RSS

"Szczerze mówiąc, cierpliwość wobec Korei Północnej się skończyła"

01.07.17

Donald Trump po rozmowach w Waszyngtonie z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem.

RSS

Gigantyczna plantacja marihuany i zamurowany człowiek

22.06.12

Podczas likwidacji największej w historii Czech nielegalnej plantacji marihuany zatrzymano 13 osób - podała tamtejsza policja. Przestrzeń, na której uprawiano rośliny była ogromna i zajmowała kilka hal. Na ich terenie znaleziono też zamurowanego człowieka.

RSS

Onyszko zatrzymał poznańską lokomotywę

29.03.10

Arkadiusz Onyszko potwierdza opinię jednego z najlepszych i najbardziej niedocenianych polskich bramkarzy. Golkiper praktycznie w pojedynkę zastopował poznańskiego Lecha i jego Odra Wodzisław nie jest już ostatnia w tabeli. Wyladowała tam warszawska Polonia, choć w sobotę wygrała z gdyńska Arką.

RSS

"Jestem Spartakusem!"

08.08.13

Ciekawe, czyż nie? Ni stąd, ni zowąd każdy uważa siebie za tradera, Czy oni wszyscy naprawdę są traderami, czy tylko bawią się w traderów, dopóki studnia życzeń nie wyschnie? Śmiem twierdzić, że to drugie, i smutne, że to nawet nie ,,,

RSS

"NYT": Błędnie cytowano rozmowy pokojówki Strauss-Kahna

29.07.11

Relacjonując rozmowy hotelowej pokojówki, która w maju oskarżyła b. szefa MFW Dominique'a Strauss-Kahna o próbę gwałtu, z przebywającym w więzieniu znajomym błędnie przedstawiono ją jako żądną pieniędzy osobę - twierdzi adwokat kobiety, cytowany w czwartek przez "NYT".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny