Decyzja Trumpa to "otwarta zniewaga wobec świata muzułmańskiego"

29.01.17

Pierwsze decyzje o niewpuszczaniu na pokład pasażerów z krajów muzułmańskich, wymienionych w dekrecie wydanym przez prezydenta USA Donalda Trumpa.

Nie było nawet południa, kiedy wszedł na Wawel. W Krypcie Srebrnych Dzwonów, gdzie są pochowanani tragicznie zmarli Maria i Lech Kaczyńscy, zaatakował sarkofag Pierwszej Pary. Dźgał go parasolem i krzyczał. Strażnicy wyprowadzili go na zewnątrz, ale to był dopiero początek... Osoby objęte sankcjami dowiedzą się o tym na granicy. Podczas wczorajszej sesji w Wielkiej Brytanii opublikowano dane o dynamice sprzedaży detalicznej, która w listopadzie wzrosła o 0,3% m/m, Coraz lepsze dane napływające w ostatnim czasie zza kanału La Manche, jednoznacznie świadczą o ,,,Polacy boją się banków i wciąż wolą żywą gotówkę w ręku od wirtualnych pieniędzy na koncie. Tymczasem banki nie wypracowały jeszcze oferty, która mogłaby zmienić tę postawę. Dlatego podział na Polskę A i B nie przebiega już po linii biedna - bogata, ale na dobrze funkcjonujących w systemie bankowym i tych z niego wykluczonych. Szymon Ziółkowski był jednym z głównych polskich faworytów do medalu mistrzostw Europy w Barcelonie. Niestety - nawet najlepszy rzut w sezonie - na 77,99 m - nie dał mu miejsca na podium. Konkurs rzutu młotem stał na bardzo wysokim poziomie, a Polak zajął "tylko" piąte miejsce. Prognozują analitycy BM Reflex.

Szkoci awansowali do IV fazy kwalifikacji Ligi Mistrzów, choć na boisku ulegli mistrzom Polski 1:6.

W filmie o historii życia Susan Boyle, samotnej gospodyni domowej, chce zagrać George Clooney. Poniedziałek zaczyna się dość spokojnie na rynku walutowym, Potężna fala spadków na EUR/USD wydaje się, że została zatrzymana, Rajd na głównej parze walutowej świata trwał od zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach w USA, Pytanie, które ,,,

Od dziś więcej nowoczesnych urządzeń na polskich drogach. Dzisiejsza sesja to lekki wzrost wartości głównej pary walutowej, Obecnie wyceniana jest ona na 1,3808, Na wykresie widać, że brak jest siły (szczególnie przy tak niskiej płynności jak dzisiejszego dnia),?No limits? i ?march? ? to jedne z najczęściej powtarzanych słów przewodniczącego Europejskiego Banku Centralnego z dzisiejszej konferencji prasowej, Mimo to, inwestorzy pozostali sceptyczni, Po pierwszej reakcji, która wyniosła ,,, Troje się liczy, reszta jedzie na wycieczkę - tak można opisać reprezentację na zimowe igrzyska olimpijskie w Vancouver. Minister sportu Adam Giersz i prezes PKOl Piotr Nurowski w podniosłym nastroju ogłosili kadrę 46 zawodników. Typowy przerost formy nad treścią.
7 mld dolarów kary zapłaci Citigroup za to, że udzielał ryzykownych kredytów hipotecznych. Płacąc tą gigantyczną kwotę w ramach ugody, uniknie procesu sądowego w sprawie narażania swoich klientów na znaczące straty i utratę przez nich nieruchomości.

RSS

Inwestorzy odzyskują apetyt na ryzyko

22.03.11

WIG20 wrócił w poniedziałek do poziomu 2800 pkt,, a na światowych rynkach inwestorom wracał apetyt na ryzyko, Euro było równie mocne, jak na początku 2010 r, przed upowszechnieniem skrótu PIIGS, W czasie ostatniego weekendu zaszły trudne

RSS

Porażka rady miasta: Kraków spekulował walutą. Stracił miliony

01.05.10

Władze Krakowa pokazały, że za spekulacje walutowe brać się nie powinny. Magistrat chciał przewalutować kredyt, by zarobić, jednak okzało się, że źle przewidziano zmianę kursu. Miasto straciło grube miliony złotych, do tego mocno wzrósł koszt obsługi zadłużenia.

RSS

BRICS, czyli pomysł Putina na amerykańską dominację

08.04.12

Rosyjski prezydent elekt Władimir Putin wierzy w to, że kraje BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA) mogą potencjalnie poskromić Stany Zjednoczone - sądzi dyrektor ośrodka Centre for European Reform (CER) Charles Grant.

RSS

Zastrzelili osadzonego, który wziął zakładników w więzieniu

01.07.15

Więzień, który w zakładzie karnym wziął trzech pracowników za zakładników, został zastrzelony - podaje rosyjski portal The Moscow News. Zakładnicy zostali uwolnieni i nic im się nie stało.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

"To będzie zupełnie inny świat"

29.03.17

Nadchodzi załamanie pogody.

RSS

Nagrał pijanego kierowcę. "Nie czuję się bohaterem"

01.05.13

RSS

Samochód wjechał w tłum ludzi w Helsinkach. Jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych

29.07.17

Sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy, najwyraźniej był pod wpływem alkoholu.

RSS

Powtórzą spotkanie z golem-widmo?

22.10.13

Piłkarski klub Bundesligi Bayer Leverkusen poinformował w poniedziałek, że zgodzi się na powtórzenie spotkania z Hoffenheim (2:1), o ile zapadnie taka decyzja. W piątek goście odnieśli zwycięstwo po tym, jak Stefan Kiessling zdobył "gola-widmo".

RSS

Życiowy sukces Janowicza! Bez straty seta do IV rundy

29.06.13

Jerzy Janowicz pokonał Hiszpana Nicolasa Almagro 7:6 (8-6), 6:3, 6:4.

RSS

Payrollsy i "GS" o złotym

08.02.16

Dzisiejsza publikacja może wywołać większą zmienność niż zwykle, biorąc pod uwagę ostatnią nerwowość rynku, Niewykluczone silne zmiany na dolarze podczas publikacji ?payrollsów?, Polskie rezerwy walutowe mogły pogłębić 5-letnie ,,,

RSS

DM BZ WBK: Kolejna remisowa sesja

22.09.12

Czwartek był trzecim dniem z rzędu, kiedy to główne amerykańskie indeksy w ostatecznym rozrachunku kończyły sesję na poziomach bardzo bliskich kursom odniesienia, Choć początek notowań wskazywał na przewagę niedźwiedzi po serii niezbyt inspirujących odczy

RSS

Złoty wspierany przez banki centralne

22.04.18

Polska waluta otrzymała na przestrzeni ostatnich godzin wsparcie w postaci zarówno danych makroekonomicznych z kraju, ale i również gołębich komentarzy ze strony prezesów banków centralnych Anglii oraz Szwajcarii, Choć perspektywa podwyżek ,,,

RSS

Kwiatkowski drugi w mocnym Tour of Britain

15.09.14

Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) zajął drugie miejsce w silnie obsadzonym kolarskim wyścigu Tour of Britain. Triumfatorem ośmioetapowej imprezy został mało znany Holender Dylan van Baarle (Garmin-Sharp), do którego Polak stracił dziesięć sekund.

RSS

Dlaczego CBA zainteresowało się Sobiesiakiem: Jak kłótnia braci ujawniła aferę hazardową

29.06.10

To sądowy konflikt między przyrodnimi braćmi dał CBA i prokuraturze powody do wszczęcia śledztwa w sprawie podejrzenia korupcji w Sądzie Najwyższym. A w rezultacie - do afery hazardowej. "DGP" ujawnia kulisy tajnej operacji "Yeti", w której pojawiają się nazwiska Ryszarda Sobiesiaka i jego brata.

RSS

Pobił ciężarną, straciła dziecko. Policja: to napaść na tle rasowym

15.09.16

Brytyjska policja zatrzymała 37-letniego mężczyznę.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny