Furora w sektorze energetycznym

29.01.17

Na rynku w dalszym ciągu trwa kontynuacja wyceny dobrych nastrojów, Te w szczególności dobre są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie od wielu tygodni trwa praktycznie nieprzerwana hossa, Nie mniej rekordy padają przede ,,,

Dziś spokojny początek rzeczywistego tygodnia transakcyjnego, gdyż po trzydniowym weekendzie przed monitory wracają inwestorzy w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, Aż cztery egzaminy z języka obcego będą zdawać maturzyści, którzy wybiorą poziom rozszerzony. Egzaminatorzy najpierw sprawdzą ich wiedzę na poziomie podstawowym (egzamin pisemny oraz ustny), później przeprowadzą tę samą procedurą na trudniejszym poziomie. Samochód osobowy zablokował ruch tramwajowy w stronę Pragi.Zidentyfikowane zostały już wszystkie cztery ofiary śmiertelne ataku. Spadkowa fala przetoczyła się dzisiaj przez rynki na całym świecie, W Europie najmocniej tracił indeks madryckiej giełdy, który na koniec sesji znajdował się -2,17% w stosunku do wczorajszego zamknięcia, także DAX zanotował spory spadek ,,, Oferowane przez Europejski Bank Centralny (ECB) tanie 3-letnie pożyczki (LTRO) od dłuższego czasu były motorem napędzającym poprawę nastrojów na rynkach finansowych, Dziś, odbył się drugi przetarg na te pożyczki, Europejskie banki zgłosiły popyt w wysokośTo nie jest najlepszy czas dla Klemensa Murańki. Premier Donald Tusk nie znalazł czasu, by wziąć udział w głosowaniach nad dodatkiem dla emerytów. Pewnie rozgrzewał wtedy mięśnie, bo gdy Sejm skończył głosowania, szef rządu wybiegał właśnie na boisko pograć w piłkę - ujawnia "Fakt".

Selekcjoner mistrzów Europy Hiszpanów Vicente del Bosque podał kompletną 23-osobową kadrę na mistrzostwa Europy. Tak jak przy ogłaszaniu szerokiej listy, tak i teraz, nie obyło się bez niespodzianek. W USA we wtorek, po wielu wzrostach indeksów, gracze mogli chcieć zrealizować część zysków, Równie prawdopodobne było jednak to, że kupować będą ci, którzy nie wsiedli do pędzącego pociągu, Taki proces dało się zaobserwować w ,,, Wprowadzenie tzw. exit tax czy obowiązku raportowania schematów podatków nie jest skierowane przeciwko uczciwym przedsiębiorcom, chcemy walczyć z podmiotami stosującymi agresywne optymalizacje - mówi w wywiadzie dla "DGP" minister finansów Teresa Czerwińska.Około 30 mieszkańców jednego z osiedli w Zielonej Górze padło ofiarą oszustwa. Przedstawiciele prywatnej firmy chodzili od drzwi do drzwi i informowali, że "spółdzielnia nakazuje wymianę kuchenek gazowych na nowe ze względów bezpieczeństwa". Ludzie wierzyli, bo rok temu na tym osiedlu w kilku mieszkaniach doszło do wybuchów kuchenek gazowych. Przestraszeni mieszkańcy kupowali więc nowe. Każdy otrzymał kuchenkę o wartości około 700 zł. za którą musi teraz naciągaczom zapłacić nawet cztery razy więcej. Robert Biedroń i Beata Kempa w "Piaskiem po oczach".

RSS

Orlen nie chce już kuzyna prezydenta

15.02.10

Jan Maria Tomaszewski, słynny kuzyn Lecha i Jarosława Kaczyńskich, stracił posadę doradcy w Orlenie – dowiedział się „Wprost”. Krewny głowy państwa pracował w najpotężniejszej polskiej spółce od czasów prezesury Piotra Kownackiego, byłego szefa Kancelarii Prezydenta.
Fot. Forum

RSS

Młodzi Niemcy wzięli przykład z dorosłych. Zostali mistrzem Europy U-19

01.08.14

Reprezentacja Niemiec do lat 19 wzięła przykład ze swych bardziej doświadczonych kolegów. W czwartkowym finale mistrzostw Europy w Budapeszcie pokonała Portugalię 1:0.

RSS

Kubica: wjechał mi w tył

15.03.10

Pierwsze koty za płoty - w inauguracji sezonu Formuły 1 Robert Kubica zajął 11. miejsce. Byłby z pewnością wyżej, gdyby nie kolizja na starcie z Niemcem Adrianem Sutilem. - Nie odjął gazu i wjechał mi w tył. Obróciłem się i wyścig skończył się już na pierwszym okrążeniu - podsumował polski kierowca Renault.

RSS

Miedwiediew zdystansował się od koalicji Putina

15.05.11

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zdystansował się od tworzenia przez premiera Władimira Putina wokół partii Jedna Rosja koalicji lojalnych wobec władz organizacji społecznych i biznesowych.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Kolejne wyroki dla chuliganów. Skazani Rosjanie i Hiszpanie

15.06.12

Przez cały czwartek sądy rozpatrywały kolejne sprawy dotyczące zatrzymanych po burdach, do których doszło po meczu Polska-Rosja. W trybie przyspieszonym skazano już 23 osoby, w tym dwóch Rosjan i dwóch Hiszpanów.

RSS

Pikieta przed Ministerstwem Zdrowia: Strajku nie będzie. Siostry mają inny plan

01.03.10

Tym razem udało się uniknąć ogólnopolskiego strajku pielęgniarek. Choć szefowa ich związku zawodowego Dorota Gardias zapowiada, że siostry nie złożą broni. Chcą przede wszystkim rozwiązania problemu ich protestujących koleżanek z Podbeskidzia. I wiedzą już, jak je wesprzeć.

RSS

Władze w Paryżu: dżihadyści "tracą teren" w Iraku

15.01.16

RSS

Niemiecki U-boot na dnie koło Indonezji

22.11.13

We wraku odnaleziono szczątki marynarzy i przedmioty ze swastykami.

RSS

RBA prawdopodobnie obniży stopy procentowe

01.11.11

We wtorek nad ranem decyzję ws, stóp procentowych podejmie Bank Rezerw Australii, Rynek prognozuje, że pierwszy raz od października 2010 roku, bank zmieni stopy procentowe, zakładając ich obniżkę o 25 punktów,,,

RSS

Organizacja akcji promocyjnych w ujęciu podatkowym

08.05.14

Poprawa wizerunku, utrwalenie tego pozytywnego, zdobycie nowych klientów czy wreszcie zwiększenie liczby lojalnych nabywców, a co za tym idzie wzrost sprzedaży i polepszenie sytuacji rynkowej przedsiębiorstwa jest głównym celem działalności ,,,

RSS

Zdecydowane pogorszenie klimatu

15.07.16

Notowania na rynkach Starego Kontynentu w środę nie były tak euforyczne, jak w pierwszej połowie tygodnia, Większość indeksów traciła na wartości, Powodem nieco chłodniejszych nastrojów na parkietach była w dużej mierze ropa naftowa,,,

RSS

Polacy przeciwko apelowi smoleńskiemu w rocznicę powstania. Nowy sondaż

22.07.16

Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.

RSS

Łoś skasował ci auto? Blajer wyjaśnił, kto zapłaci za szkody

08.04.14

"Biznes dla Ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

RSS

Nastolatek winny nieumyślnego zabójstwa Polaka w Harlow

01.08.17

Orzekł tak sąd w Chelmsford w południowo-wschodniej Anglii.

RSS

Lokatorzy trafili do szpitala: Antyterroryści pomogli eksmitować rodzinę

08.07.10

Sześć godzin trwała eksmisja czteroosobowej rodziny z mieszkania w jednej z łódzkich kamienic. Rodzice i dwójka dorosłych dzieci zamiast do mieszkania socjalnego trafili do szpitala. W eksmisji uczestniczyła brygada antyterrorystyczna, bo lokatorzy zabarykadowali się i grozili samobójstwem.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny