Dzień jednego człowieka

22.01.17

Uwaga rynków w piątek jest na inauguracji prezydenta Trumpa, która niesie ze sobą ryzyko przebudzenia sprzedaży USD, Nocne komentarze Yellen zostały odebrane gołębio, podnosząc nerwowość rynku, Utrzymuje się faza podwyższonej ,,,

Rząd izraelski wyda zezwolenia na budowę 3 tys. nowych mieszkań dla żydowskich osadników na okupowanych terenach Zachodniego Brzegu Jordanu i we Wschodniej Jerozolimie. Były szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zapewnił przed komisją śledczą badającą tzw. aferę hazardową, że jego działania ws. ustawy hazardowej były zawsze zgodne z prawem i podyktowane troską o publiczne pieniądze. Zaprzeczył, by lobbował w interesie branży hazardowej. Uważa też, że b. szef CBA Mariusz Kamiński manipulował informacjami, by go zaatakować.

Program "Tu Europa".Wykluczenie z PiS Joanny Kluzik-Rostkowskiej to posunięcie, które każe zastanowić się, czy jest to jeszcze partia demokratyczna - ocenia europoseł Marek Migalski. Według niego w partii wygrywa frakcja Zbigniewa Ziobry. Następne dwa tygodnie przyniosą odwilż. W poniedziałek wystąpią wprawdzie opady śniegu - głównie na północy i wschodzie Polski, a temperatura wyniesie od -1 st. C do 3 st. C, to już pod koniec miesiąca będzie ponad 10 stopni ciepła. "Nie zgadzamy się na mecze Euro 2012 we Lwowie" - ogłosiły środowiska kresowian. Dlaczego? Tłumaczenie nie jest proste, bo sprawa sięga II wojny światowej. Wszystko przez "ludobójstwo, jakiego dokonali członkowie UPA i OUN na Polakach" - mówi ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Unia z Macronem jako prezydentem Francji może nie mieć cierpliwości dla "wybryków" Polski - pisze brytyjski "Economist".

Brunetki? Nudne i nazbyt poważne. Rude? O ognistym temperamencie. Blondynki? Głupie. To ponoć tylko stereotypy. Ale irlandzcy naukowcy twierdzą, że znaleźli dla nich naukowe potwierdzenie… A więc jednak wszystkie kawały o blondynkach są prawdą? Trudno w to uwierzyć, gdy za oknami większości Polaków pada śnieg, a w niedzielę niemal w całym kraju zrobiło się zupełnie biało. Nie ma się już czego bać. Zima nie wróci, tylko straszy. Wręcz przeciwnie - już za kilka dni przyjdzie prawdziwa wiosna. Żegnajcie szaliki i rękawiczki...

PiS chce wcześniej wprowadzić zmiany w ustawie o SN. Teraz grozi jej więzienie. "Jest potrzeba, aby władza sądownicza oceniła działania premier w sprawie TK" - mówił w "Kropce nad i".Od wczorajszych szczytów kurs EUR/PLN cafnął się już ponad jeden procent, co otworzyło drogę nie tylko do testu 4,1800, ale nawet ewenetualnego pojawienia się cen z okolic 4,1700, Jedyną przeszkodą pozostaje wyczekiwanie na środowy ,,, Władze stanu Paraiba w północno-wschodniej Brazylii poinformowały w czwartek o wdrożeniu śledztwa w sprawie nielegalnego "szwadronu śmierci" złożonego z obecnych i byłych policjantów podejrzanych o zamordowanie w latach 90. ubiegłego stulecia 300 osób. W środę jednodniową wizytę w Warszawie złoży premier Węgier Wiktor Orban, który spotka się z szefem polskiego rządu Donaldem Tuskiem.

RSS

Co wybieramy?

08.10.11

Zanim 9 października zagłosujemy na wybraną partię, warto się zastanowić, co tak naprawdę wybieramy. Zapytaliśmy o to politologa Aleksandra Smolara, prezesa Fundacji Batorego.
Aleksander Smolar (fot. FORUM)

RSS

Rynek walutowy i rynek stopy procentowej

15.07.15

Początek tygodnia przyniósł wzrost rentowności obligacji skarbowych, W najbliższych dniach istotne znaczenie dla rynku będą miały publikowane dane makroekonomiczne, Na fali porozumienia odnośnie pomocy dla Grecji polski złoty będzie się ,,,

RSS

Katastrofa - archeologowie pojadą do Smoleńska

08.05.10

Grupa archeologów z Polskiej Akademii Nauk dostała oficjalne pismo od rządu z prośbą o pomoc w badaniu terenu po katastrofie samolotu prezydenckiego. Jak dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa, pismo wysłane z kancelarii premiera do naukowców dotarło kilkadziesiąt minut temu.
Archeolodzy z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN są gotowi przygotować i wysłać na miejsce tragedii specjalną ekipę w ciągu kilku dni.
Teraz, po otrzymaniu oficjalnego sygnału od rządu, 6-osobowa ekipa zwiadowcza może wyjechać do Smoleńska prawdopodobnie w połowie przyszłego tygodnia.
Specjaliści z ekipy rozpoznawczej muszą sprawdzić teren, na którym prowadzone byłyby wykopaliska i prace archeologiczne. Muszą między innymi ustalić czy trzeba będzie osuszyć miejsce wypadku specjalnymi pompami.
Właściwe poszukiwania i wykopaliska prowadziłaby ekipa około 20-stu archeologów.
Niedawno ujawniono, że na miejscu prezydenckiego samolotu Tu-154-M nadal znajdują się części maszyny. Miejsce katastrofy nie było należycie zabezpieczone, a przypadkowe osoby znajdowały rzeczy osobiste należące do ofiar katastrofy.

RSS

Gwiazdy nie grają w okręgówce

15.08.10

Bartosz Arłukowicz nie chce być prezydentem Szczecina, mimo że chętnie by go tam usadowili zarówno lokalni działacze, jak i szef SLD Grzegorz Napieralski. Gwiazda komisji hazardowej gra jednak o wyższą stawkę.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Asad na trzecią kadencję?

29.04.14

Prezydent Syrii Baszar el-Asad złożył w Sądzie Konstytucyjnym swą oficjalną kandydaturę na urząd szefa państwa - poinformował przewodniczący parlamentu. Wybory prezydenckie odbędą się 3 czerwca. Asad ubiega się o trzecią z rzędu kadencję.

RSS

Gaz ulatniał się z nieszczelnej instalacji: Trzech rannych po wybuchu gazu na Śląsku

01.02.10

Trzech mężczyzn zostało poparzonych podczas porannego wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w miejscowości Siemonia w pobliżu Będzina (Śląskie) - poinformował Piotr Bieniak ze śląskiej policji.

RSS

Spalił kukłę Żyda, więzienie bez zawieszenia

22.11.16

Skazany: polski sędzia w polskim sądzie wydał wyrok skazujący patriotę.

RSS

Za złoto 120 tys. zł. 216 polskich sportowców powalczy w Londynie

08.07.12

216 sportowców w 22 dyscyplinach powołanych zostało do reprezentacji Polski na igrzyska w Londynie.

RSS

Trump i FOMC kreują nastroje

08.07.18

Ostatnie godziny zdominowane zostały przez dwa główne wydarzenia, Pierwszym z nich była publikacja minutek z czerwcowego posiedzenia Rezerwy Federalnej, zaś drugim oficjalne wejście w życie ceł nałożonych przez administrację Donalda Trumpa,,,

RSS

Krym pozbawiony co najmniej jednej czwartej energii elektrycznej

01.01.16

Półwysep Krymski został pozbawiony co najmniej jednej czwartej energii elektrycznej, gdy z powodu uszkodzenia słupa energetycznego Ukraina przerwała w środę wieczorem dostawy prądu na zajęty przez Rosję Krym - piszą w czwartek media.

RSS

Kogo bombardują Rosjanie? Szef NATO obawia się, że nie tych, co trzeba

01.10.15

Jens Stoltenberg wyraził zaniepokojenie.

RSS

Dobre z USA osłabiają złotego do dolara

01.08.13

Dobre dane z amerykańskiej gospodarki zgodnie z oczekiwaniami przyniosły wzrost zmienności na rynkach ryzykownych aktywów, w tym także na polskim złotym,

RSS

Interwencja na rynku złotego

22.04.11

Czwartek został zdominowany przez informację nt, planowanej przez polskie Ministerstwo Finansów regularnej sprzedaż części środków walutowych z funduszy UE bezpośrednio na krajowym rynku walutowym, Reakcja inwestorów była natychmiastowa, Złoty umocnił się

RSS

Tusk i Pawlak przy trumnach Kaczyńskich: Rząd pełnił wartę w Pałacu Prezydenckim

15.04.10

Premier Donald Tusk oraz ministrowie jego rządu przez godzinę kolejno pełnili Wartę Honorową przy trumnach pary prezydenckiej - Marii i Lecha Kaczyńskich.

RSS

Najnowszy sondaż prezydencki: Komorowski nie wygra. W pierwszej turze

01.06.10

Pierwsza tura wyborów prezydenckich została wyznaczona na 20 czerwca. Ale gdyby odbywała się już dziś, to kandydat Platformy Obywatelskiej Bronisław Komorowski mógłby zapomnieć o zwycięstwie w pierwszej turze. Oto najnowszy sondaż szans prezydenckich.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny