Dzień jednego człowieka

22.01.17

Uwaga rynków w piątek jest na inauguracji prezydenta Trumpa, która niesie ze sobą ryzyko przebudzenia sprzedaży USD, Nocne komentarze Yellen zostały odebrane gołębio, podnosząc nerwowość rynku, Utrzymuje się faza podwyższonej ,,,

Prokurator domagał się dla chłopaka 20 lat więzienia. PiS domaga się wyjaśnień od szefa MSWiA i marszałka Sejmu w sprawie incydentu, do którego doszło podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nową siedzibę Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Jak twierdzi, demonstranci zostali potraktowani gazem łzawiącym. Rozwiedzeni duchowni nie będą automatycznie wykluczani z dostępu do stanowisk biskupich. To prawdziwa rewolucja w kościelnej procedurze na Wyspach. Decyzja Izby Biskupów, jednej ze składowych Synodu Generalnego, w tej sprawie już zapadła, a ogłoszona zostanie w lipcu.- Następnego Harry'ego Pottera nie będzie. Ta historia jest zamknięta - zapowiada autorka bestsellerowej serii, którą sprzedano w nakładzie 450 mln egz. na całym świecie. Ale myśli o poprawieniu kilku tomów, które powstały w największym pośpiechu. - Może teraz wydam je w postaci ulepszonej wersji autorskiej, tak jak ukazują się filmy w wersji reżyserskiej? - zastanawia się.

W stolicy pojawił się nowy tramwaj. Każdy przedsiębiorca w ramach swojej działalności, w mniejszym lub większym zakresie, zmuszony jest do wykorzystywania różnorodnego oprogramowania komputerowego.

Notowania ropy naftowej w piątek zanotowały wyraźną zniżkę, Cena ropy Brent spadła o 3,2%, a notowania amerykańskiej ropy WTI zniżkowały aż o 4,2%, Cena surowca z Teksasu była więc po raz kolejny rozchwiana w porównaniu do sytuacji na ,,,

Demaskatorski portal internetowy WikiLeaks poinformował na Twitterze, że padł ofiarą ataku, gdy publikował kolejne tysiące amerykańskich depesz dyplomatycznych, których część ma klauzulę poufności. Rozczarowanie wynikami General Electric za III kwartał, zgodny z szacunkami (ale nie lepszy!) odczyt sprzedaży nowych domów w USA za wrzesień (4,75 mln), a także przeświadczenie, iż unijny szczyt nie przyniesie nowych pomysłów na rozwiązanie problemów

Do pobicia chłopca przyznał się 19-letni konkubent matki. Urna zjechała do grobu. Chyba ze szczątkami męża pani Małgorzaty. Nasz profil na Facebooku polubiło już pół miliona osób. Razem tworzymy najpopularniejszy informacyjny fan page w Polsce.Przepisy prawa podają, że kwoty podatku na fakturze sprzedaży wykazuje się w złotych bez względu na to, w jakiej walucie określona jest sama kwota należności. Zatem należy pamiętać, że kwota należnego podatku wykazana w fakturze zawsze powinna zostać określona w PLN. Oczywiście podatnicy są uprawnieni do wykazania kwoty podatku zarówno w walucie obcej jak i złotówkach (vide § 5 ust. 6 zdanie pierwsze rozporządzenia w sprawie m.in. wystawiania faktur VAT). Sentyment rynkowy w nocy pozostał pozytywny przy rynku akcji dodatkowo wspartym wyższymi cenami ropy na kurczących się zapasach surowca w USA, USD lekko oddał pola po wczorajszym rajdzie, ale argumenty za umocnieniem pozostają silne, Lepszy ,,, Jak mawiają piwowarzy, piwo najlepiej sprzedaje się tam, skąd widać komin browaru. Chyba wracamy do tej zasady, bo browary lokalne rosną w siłę. Wraca moda na piwa o specyficznych smakach i warzone w tradycyjny sposób.


RSS

Japończycy z rekordem prędkości. Jak na tym tle wypada Pendolino?

22.04.15

Pociąg Maglev japońskich linii kolejowych pobił światowy rekord prędkości. Nowoczesny skład rozpędził się do 603 km/h. Jak na tym tle wypadają inne superszybkie koleje? Maksymalna prędkość francuskiego TGV wynosi 574 km/h, chiński CRH380A jedzie z maksymalną prędkością 486 km/h. Pendolino, które podróżuje po polskich torach od grudnia ub.r., wypada w tym zestawieniu zdecydowanie gorzej, bowiem jego rekord wynosi 291 km/h.

RSS

Grecy pociągają za sznurki

29.05.15

Doniesienia o postępach w rozmowach prowadzonych między Grecją a krajami Unii Europejskiej w pozytywny sposób wpłynęły na sytuację panującą na europejskich parkietach,

RSS

Chińczycy zaopatrują Koreę Północną. Zobacz, co wysyłają

29.04.17

RSS

Poznaniak chce od uniwersytetu 20 tys. zł za wielkie grillowanie

15.05.13

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Złoty słabszy, sytuacja techniczna bez zmian

29.03.12

W środę złoty umiarkowanie traci na wartości, Na rynku stosunkowo niewiele się dzieje, a polska waluta oscyluje na poziomach z ostatnich dni, O godzinie 14:00 kurs USD/PLN testował poziom 3,1112 zł, a EUR/PLN 4,1517 zł, Podobne osłabienie można obserwować

RSS

"Kiedyś obudzimy się od Europy dalej"

08.07.16

Donald Tusk w "Faktach po Faktach".

RSS

Biznesplan dla Stoczni Gdańsk poprawiony, ale czeka. Nie chcieli "podgrzewać sytuacji"?

01.12.13

RSS

Dolar nie dostał wsparcia ze strony danych

08.05.18

Dynamika płacy godzinowej wyniosła w kwietniu 2,6 proc, r/r, a dane za marzec zrewidowano z 2,7 proc, r/r do 2,6 proc, r/r, Z kolei liczba nowych etatów poza rolnictwem wyniosła w minionym miesiącu 164 tys,, chociaż niskie wskazania za marzec ,,,

RSS

Pewna jest tylko niepewność

08.02.18

Historycznie bardzo długi okres skompresowanej, niskiej zmienności, tradycyjnie kończy się jej potężnym wybuchem, W obliczu silnych przetasowań sentymentu i załamania na Wall Street, które nie miało wiele wspólnego z sytuacją ,,,

RSS

Rosjanie w Syrii. Wojna będzie dłuższa i bardziej krwawa

01.01.16

Dlaczego Władimir Putin wysłał bombowce na Bliski Wschód?

RSS

Straż miejska sieje postrach na ulicach. Chińczycy odpowiadają przemocą

29.07.13

Śmiertelne pobicia, bezprawne konfiskaty, krwawe bójki z handlarzami. Chińczycy są coraz bardziej oburzeni działalnością Chengguanu, formacji przypominającej straż miejską. Sami strażnicy mówią, że to oni są ofiarami napaści agresywnych ludzi.

RSS

Niewiele widać, bo stoją ekrany. Kłopoty kierowców na przejazdach kolejowych

08.02.17

Kolej uspokaja - jest bezpiecznie, a jak ktoś ma wątpliwości, niech... pisze mail.

RSS

Miał 76 lat: Zmarł Jerzy Turek

15.02.10

Był jednym z najbardziej lubianych polskich aktorów. Wszyscy pamiętali go głównie jako śpiewającego do szafy trenera Wacława Jarząbka z "Misia" Stanisława Barei. Od wielu lat wcielał się w postać listonosza w serialu "Złotopolscy". W Warszawie zmarł wybitny polski aktor Jerzy Turek. Miał 76 lat.

RSS

Jazda po alkoholu, zniewaga policjantów. Były reprezentant Niemiec ostro zabalował

22.09.15

Były reprezentant Niemiec i kapitan Bayernu Stefan Effenberg ma poważne problemy. Jak podała stacja "Bayerischer Rundfunk" 47-latek został złapany przez patrol policji, kiedy prowadził swojego Jaguara, mając 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

RSS

Grecko-hiszpańskie kombinacje

22.09.12

Nie można wykluczyć, że kluczowe elementy ryzyka dla rynków na najbliższe tygodnie, czyli scenariusze dla Grecji i Hiszpanii, znajdą swój pozytywny finał, Niemniej w najbliższym czasie inwestorzy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, Ale tak czy inaczej

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny