"Maluch" dla Toma Hanksa. Czeka na remont

22.01.17

Materiał "Faktów po południu".

Będziemy sprawdzać, jak program 500 plus wpływa na aktywność zawodową, szczególnie kobiet - zadeklarował wiceszef MRPiPS Bartosz Marczuk. Zapowiedział też uporządkowanie systemu finansowego wsparcia rodzin, który jego zdaniem powinien być bardziej ujednolicony. Ostatnie 2 godziny przynoszą wyraźne umocnienie się dolara na rynkach światowych, Trudno o jednoznaczne wytłumaczenie tego ruchu - część inwestorów wskazuje na obawy związane z jutrzejszą aukcją 3, 7 i 10-letnich obligacji włoskich, chociaż wydają się,,, Komisja prawyborcza w Platformie przeliczyła już ok. dwóch tysięcy głosów. Z nieoficjalnych ustaleń „Wprost” wynika, że na razie obyło się bez niespodzianek: prowadzi marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.
Bronisław Komorowski (fot. A. Jagielak /Wprost)W Maisons-Laffitte pod Paryżem zmarł w wieku 88 lat Henryk Giedroyc, brat Jerzego Giedroycia, założyciela Instytutu Literackiego. Zostanie on pochowany na cmentarzu niedaleko Maisons-Laffitte, gdzie spoczywa już jego brat.
Informację o śmierci Henryka Giedroycia potwierdził w rozmowie z Polskim Radiem sekretarz Instytutu Literackiego Wojciech Sikora. Przyczyną śmierci była niewydolność krążenia. Zmarły spocznie tam, gdzie wielu innych ludzi kultury, czyli na cmentarzu Mesnil-le-Roi, w grobowcu swojego brata. Data uroczystości pogrzebowych nie została jeszcze ustalona.
To już było i ja nie chcę tego przechodzić - tak w skrócie można przedstawić przekaz, jaki od swej ukochanej otrzymał Johnny Depp. Poszło o ostre sceny erotyczne, które na planie filmu ma odegrać z Angeliną Jolie, słynącą przecież z odbijania mężów. Vanessa Paradis postawiła sprawę jasno - Depp ma zrezygnować z roli. W Ustce.

- Tomasz Lis otrzymał wypowiedzenie ze stanowiska redaktora naczelnego tygodnika "Wprost" - poinformowała rzeczniczka wydawcy pisma Anna Pawłowska-Pojawa. Jak podał tygodnik na swojej stronie internetowej, Lisa zastąpi były redaktor naczelny "Newsweeka" Michał Kobosko.

Zagraniczne media obszernie informowały o przebiegu obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. W wielu doniesieniach eksponowano wolę pojednania i patrzenia w przyszłość, wyrażoną przez premierów Polski i Rosji. Będzie tani jak kurczak i powszechny jak hamburger. Wkrótce na rynku USA pojawi się genetycznie zmodyfikowany łosoś z oceanicznych hodowli. I to nie koniec – za kilka lat już nie zjemy ryby złowionej po prostu w morzu.


Piątkowa sesja przyniosła poprawę nastrojów na giełdach, Rano trudno było wskazać konkretne powody optymizmu, ale przecież nie zawsze trzeba się ich doszukiwać, Po południu bykom pomagały dobre dane za amerykańskiego rynku pracy, Wcześniej zastrzelono jego kompana. Niejasne okoliczności śmierci 52-letniej mieszkanki Sułowa (woj. dolnośląskie).Każdy policjant, idąc po raz pierwszy na służbę, powinien usłyszeć od swojego zwierzchnika: "Masz wrócić żywy". Od 1989 roku zginęło 130 funkcjonariuszy. Wielu zostało napadniętych, znieważonych. Policjanci są ciągle zagrożeni. Zmiana przepisów kodeksu karnego nie wystarczy - mówi Stanisław Bukowski, były komendant wojewódzki policji. Włoszka Camila Giorgi została zawieszona na dziewięć miesięcy przez narodową federację tenisową za odmowę gry w reprezentacji w meczu Pucharu Federacji z Hiszpanią, który odbędzie się w kwietniu. Miał milion złotych i postanowił podzielić się nim z innymi. Filantrop z Podkarpacia, pan Alfred, od kilku lat wspiera zdolną młodzież ze swojej rodzinnej wsi. - Pomyślałem, że mogę pomóc tym, którzy dążą do Nobla - mówi.

RSS

Prognoza na sobotę: dużo słońca

22.07.16

Tylko lokalne opady.

RSS

Polska podziękuje ks. Popiełuszce za odwagę

01.06.10

Warszawa przygotowuje się na uroczystość beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. W niedzielnej mszy uczestniczyć może nawet ćwierć miliona pielgrzymów. - Chcemy tego dnia wypowiedzieć szczególne słowo "dziękuję" za beatyfikację ks. Jerzego - człowieka dialogu i pojednania, a także stróża granicy między dobrem a złem - mówił na konferencji prasowej abp Kazimierz Nycz.

RSS

Środową sesję zdominowały informacje dot. Wielkiej Brytanii

15.11.13

Środową sesję zdominowały informacje dot, Wielkiej Brytanii, co znalazło największe przełożenie na notowania GBP, W reakcji na opublikowane dane kurs GBP/USD wzrósł do ponad 1,606, Na parze EUR/USD wczorajszy dzień przyniósł dalsze ,,,

RSS

Od 2018 roku kasy fiskalne będą połączone z centralnym systemem fiskusa

22.04.17

Do 2020 roku wszystkie działające w polskich firmach kasy fiskalne, czyli ponad 1,8 mln urządzeń, będą musiały być połączone z centralnym systemem administracji podatkowej. Rząd chce przez e-paragony poprawić skuteczność kontroli skarbowych i uszczelnić wpływy z podatków. Ma to przynieść korzyści budżetowe w kwocie ponad 6,8 mld zł. Przedsiębiorcy będą mieli trzy lata na wymianę urządzeń.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Dolar zaczął ponownie słabnąć

01.01.14

Poniedziałek upłynął pod znakiem osłabienia się dolara ? niemniej wyraźniejszy ruch rozpoczął się dopiero koło południa, Na razie korygujemy umocnienie się amerykańskiej waluty po ruchu, jaki miał miejsce w piątek (też na ,,,

RSS

Czy dane z USA wesprą dolara?

08.06.19

W ostatnim można zauważyć, że ponownie banki centralne gospodarek rozwiniętych zmieniają retorykę na bardziej gołębią, Do tego grona dołączył także amerykański Fed decydują się na pauzę w podwyżkach stóp procentowych i przyjmując ,,,

RSS

Jan Rokita: nie zapisałbym się dziś do Platformy

15.09.10

- Nie wypiszę się z Platformy, bo nie chcę robić demonstracji, ale, gdybym był poza nią, to bym się do niej nie zapisał – mówi „Wprost” Jan Rokita. Deklaruje też, że nie myśli o powrocie do polityki.
Jan Rokita

RSS

Iran zastrzega sobie prawo do wykluczania inspektorów ONZ

08.09.10

Szef irańskiego programu nuklearnego Ali Akbar Salehi oświadczył w poniedziałek wieczorem, że Teheran ma prawo wykluczać poszczególnych inspektorów ONZ z monitorowania jego obiektów nuklearnych.

RSS

Księżna dla "Faktów": W domu podzielę się tym, jak Polki razem walczą

15.06.13

Podczas 5. Kongresu Kobiet zwróciła uwagę na uniwersalne problemy, z którymi borykają się kobiety na całym świecie.

RSS

Bayern się uratował w ostatnich sekundach

22.09.10

Niemoc Bayernu Monachium się skończyła. Po porażce i dwóch remisach monachijczycy wreszcie wygrali, ale i tak nie bez kłopotów. Zwycięstwo 2:1 na wyjeździe z Hoffenheim zapewnili sobie w doliczonym czasie gry.

RSS

Chapecoense wraca do gry. Ogłoszono datę pierwszego spotkania

15.12.16

Brazylijski klub piłkarski Chapecoense powoli dochodzi do siebie po tragicznych wydarzeniach, jakie miały miejsce pod koniec listopada. Zaledwie dwa miesiące po katastrofie lotniczej klub rozegra pierwszy oficjalny mecz.

RSS

Fed bez konkretów, dzień rozpoczynamy na minusach

15.12.11

Federalny Komitet Otwartego Rynku na grudniowym posiedzeniu nie zmienił podstawowych parametrów polityki monetarnej, utrzymując przedział 0,0-0,25 proc, dla wahań stopy funduszy federalnych, Jednocześnie podtrzymane zostało zapewnienie, że stopy,,,

RSS

Leśnicy i transplantacja cennego grzyba. Jedynego takiego w Polsce

29.10.15

Miękusz szafranowy to jedyny grzyb tego gatunku na terenie naszego kraju.

RSS

Kopacz zdradziła datę wyborów? "Prezydent jeszcze nie zdecydował"

22.06.15

Podczas sobotniej konwencji PO premier powiedziała, że do wyborów pozostało 120 dni.

RSS

Sensacja w Eurolidze! Mistrzowie Polski pokonali Bayern na jego terenie

22.11.13

Stelmet Zielona Góra wygrał w Monachium z Bayernem 78:71 (15:16, 16:19, 32:17, 15:19) w meczu 6. kolejki Euroligi koszykarzy rozpoczynającej rundę rewanżową. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo mistrza Polski i jednocześnie drugie w grupie C.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny