Umarł król, zostało wojsko

01.01.17

To był bardzo zły rok dla Tajlandii.

Kiedy Donald Tusk konstruował swój rząd w 2007 roku, wydawało się, że Bogdan Klich będzie, obok Grzegorza Schetyny, Bogdana Zdrojewskiego i Jacka Rostowskiego, jego najsilniejszym punktem. Niestety, nie jest i nie chodzi wcale o jego odpowiedzialność za katastrofy w Mirosławcu i Smoleńsku. Gość "Faktów po Faktach" dodał, że PSL traktuje wybory do Parlamentu Europejskiego "bardzo poważnie". - Nie tylko w kategoriach osiągnięcia lepszego niż do tej pory wyniku - wyjaśnił. Franciszek przewodniczył w Wielki Piątek w Watykanie nabożeństwu Męki Pańskiej.Groźny wypadek w okolicy Ronda Toruńskiego w Bydgoszczy. Dwa samochody osobowe zderzyły się z dwiema ciężarówkami. W wypadku ranna została półtoraroczna dziewczynka. Zmarła w szpitalu. Decyzja amerykańskiego FOMC (komitet wykonawczy Fed) dotycząca wysokości stóp procentowych w USA, treść komunikatu po posiedzeniu komitetu oraz ocena polityki pieniężnej przedstawiona przez prezesa Fed Bena Bernanke na pierwszej konferencji prasowej okaza Sejmowa komisja do spraw służb specjalnych zajmie się wyciekiem z tajnej bazy danych CBA trzech notatek, dokumentujących spotkania agentów z biznesmenem Markiem Falentą - dowiedział się portal tvn24.pl.

Marta Konarzewska, feministka, pisarka i Edyta Litwiniuk, redaktor naczelna "Shape" w "Tak jest".

Byki słabną #8211; naruszona została kolejne linia wachlarza rysowanego od świecy z 15 grudnia ubiegłego roku, DZIEŃ NA RYNKACH Uwaga inwestorów skoncentruje się dziś na wynikach przetargu na włoskie obligacje, a do tego czasu indeksy mogą zmieniać się wąskim zakresie lub tracić, ponieważ trudno oczekiwać wyników aukcji z nadzieją,

Założenia budżetu na 2011 rok nie przewidują żadnych podwyżek w sferze budżetowej w przyszłym roku - twierdzi Ministerstwo Finansów. Nauczyciele dostaną jednak podwyżki - zastrzega się Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jedna z najnowocześniejszych hal w Polsce, dziesięć tysięcy ludzi na trybunach i polityczne show w amerykańskim stylu – tak według ustaleń „Wprost” 23 maja w Łodzi ma wystartować kampania prezydencka Lecha Kaczyńskiego.
Lech Kaczyński (fot. A. Jagielak /Wprost) Nie trzeba było długo czekać na zainteresowanie tabloidów naszą podwójną medalistką olimpijską z Vancouver. Justyna Kowalczyk nie odsłania swojego prywatnego życia, dlatego "Faktowi" pozostały domysły. Gazeta sugeruje, że polska biegaczka ulokowała uczucia w rosyjskim koledze po fachu.Twierdzi w swojej analizie dr Kacper Rękawek z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Były prezydent Stanów Zjednoczonych trafił szpitala w Cleveland. Zasłabł w samolocie, jednak według pierwszych doniesień, prawdopodobnie nie jest poważnie chory. Kierowca samochodu osobowego trafił do szpitala po zderzeniu z pociągiem. Do wypadku doszło w miejscowości Szachy (woj. lubelskie), a zdjęcia z miejsca zdarzenia i informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

RSS

Produkcja wzrosła, ale dane nie pomagają euro

08.12.11

W październiku produkcja przemysłowa w Niemczech wzrosła o 0,8% M/M, po tym jak miesiąc wcześniej spadła ona o 2,8%, co było największym miesięcznym spadkiem od początku 2009 roku, Dane okazały się lepsze od prognoz, Rynkowy konsensusu kształtował się na

RSS

"Wszystko, za co chcemy umrzeć!". Nowa kolekcja Saint Laurenta

22.01.13

Ten pokaz był najbardziej oczekiwanym w sezonie.

RSS

Kowalczyk vs. Bjoergen. Porównujemy królowe śniegu

29.11.13

Dwie wielkie mistrzynie, wygrać może tylko jedna.

RSS

Pijany właściciel i wierne psy. Nie opuściły rannego nawet w szpitalu

29.12.16

Przytulały się do niego i próbowały zatamować krew.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Ekspert leci do Moskwy: Rozmowy pilotów. Potrzebny psycholog

15.05.10

Biegli i prokuratorzy wysłuchali już nagrań zarejestrowanych przez czarne skrzynki prezydenckiego Tu-154M. Teraz do Moskwy leci polski psycholog, który także będzie analizował zapisy rozmów, które odbywały się w kabinie pilotów - podaje RMF. Ekspert ma odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie.

RSS

Paweł Poncyljusz nowym szefem klubu PJN

08.06.11

Klub PJN wybrał dzisiaj nowe władze. Paweł Poncyljusz został szefem klubu PJN. Zastąpił na tym stanowisku Joannę Kluzik-Rostkowską, która zrezygnowała z szefowania klubem.

RSS

Oszczędny jak Polak

08.06.10

Wbrew powszechnemu mniemaniu, oszczędzanie wcale nie musi polegać na radykalnym obniżeniu standardu życia. Ostateczny zysk zapewniają nie tylko regularne wpłaty, ale także kumulujące się procenty. Jak mądrze oszczędzać radzi najnowszy tygodnik "Wprost" w dodatku "ABC ekonomii".

RSS

MEN popiera, ale pieniędzy nie da: Netbook w szkole zamiast podręczników

15.05.10

Uczeń rozwiązuje zadanie w komputerze, a nauczycielka ma podgląd i na bieżąco kontroluje jego postępy. Tak w Polsce uczy się osiem tysięcy dzieci.

RSS

Minął ponad miesiąc od katastrofy: Kraśko napisał książkę o wypadku tupolewa

29.05.10

Minął dopiero nieco ponad miesiąc od smoleńskiej katastrofy, a na rynku już pojawia się książka na ten temat. Autorem jest dziennikarz Piotr Kraśko który, jak pisze "Fakt", "kuje żelazo póki gorące". "Wypociny Piotra w sklepach pojawią się równo 10 czerwca" -czytamy w bulwarówce.

RSS

Premier przestrzega przed kolejnym puczem

22.07.16

Ryzyko kolejnej próby zamachu stanu jeszcze nie zniknęło, ale kontrolujemy sytuację - twierdzi turecki premier Binali Yildirim. Zapewnił ponadto, że nie miał informacji z wyprzedzeniem o planowanym puczu.

RSS

Rebelianci wyciągnęli grady. Ostrzelali szkołę i szpital

29.05.17

Co najmniej ośmiu cywilów zostało rannych.

RSS

Radwańska wyrobiła się na mecz piłkarzy. Dramat jej rywalki

01.07.16

Katastrofa była blisko, nawet bardzo. Chorwacka nastolatka Ana Konjuh miała piłki meczowe, na szczęście Agnieszka Radwańska potrafiła wybrnąć z opresji. Polka wygrała 6:2, 4:6, 9:7 i jest w trzeciej rundzie Wimbledonu. Jej rywalka w końcówce walczyła przede wszystkim z kontuzją.

RSS

USA nałożąÂ sankcje na Putina? Rzeczniczka dyplomacji: To możliwe

22.04.14

Jen Psaki udzieliła za pośrednictwem Twittera wywiadu "Echu Moskwy".

RSS

Zaginął wykładowca. Szukają go studenci

15.10.12

Dr Janusz Wojcieszak wyszedł z domu w poniedziałek i do tej pory nie wrócił.

RSS

Ruszył maraton egzaminacyjny: Maturzyści zaczęli od języka polskiego

08.05.10

Dziś rozpoczęły się matury. Około 404 tysięcy maturzystów z ponad ośmiu tysięcy szkół ponadgimnazjalnych przystąpiło o godzinie 9.00 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny