Komentarz walutowy - triumf nad deflacją

01.12.16

To ma być dzień publikacji w Polsce danych o CPI pokazujących, że zakończyła się trwająca już 28 miesięcy przygoda z deflacją, Trafiamy jednak z deszczu pod rynnę, bo również dzisiaj przypomnienie z GUS, że jest problem ze wzrostem ,,,

Gen. Jacek Włodarski w rozmowie z Maciejem Dudą. Jeśli dane z rynku pracy poprawiły się raczej nie powinniśmy spodziewać się w najbliższym czasie następnej rundy quantitative easing QE3, 11-latek poprosił o pomoc policjantów.Wielu krytyków Bronisława Komorowskiego zarzuca mu, że podejmując decyzje jako sprawujący urząd prezydenta, narusza coś, co jest zwane "obyczajem demokratycznym". Uważają oni, że takie decyzje, jak desygnowanie na urząd prezesa NBP profesora Marka Belki, czy zwołanie Rady Gabinetowej powinny być podejmowane przez prezydenta wybranego w wyborach powszechnych. Krytycy ci jednak nie biorą pod uwagę tego, że Marszałek Sejmu, po pierwsze, sprawuje urząd z mocy Konstytucji, a nie z mocy decyzji partyjnej, a w demokracji obyczaj musi ustąpić prawu. Działania Komorowskiego mają znamiona precedensu i dlatego to on właśnie tworzy obyczaj, a nie jego krytycy. Polscy żołnierze pełniący służbę w Afganistanie mają nową bazę bojową. Oddalony o ok. 30 kilometrów od głównej bazy Ghazni punkt nasi wojskowi przejęli od Amerykanów - poinformował PAP w czwartek rzecznik kontyngentu por. Sebastian Kostecki. Sprawdź, jak można naturalnie wspomóc swój organizm.

Premier Donald Tusk zaprosił szefa rosyjskiego rządu Władimira Putina do złożenia wizyty w Polsce. Tusk i Putin spotkali się w środę w Smoleńsku w wąskim gronie, wcześniej brali udział w rocznicowych uroczystościach w Katyniu.

W "Faktach po Faktach" dyskusja o ekspertach Macierewicza. Informację o wypadku dostaliśmy na Kontakt 24.

Kościół a pedofilia? W "Kropce nad i" rozmawiali ks. Kazimierz Sowa i poseł PiS Andrzej Jaworski. Od poniedziałku inwestorzy czekają na dzisiejszą publikację protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC, które miało miejsce dwa tygodnie temu, Dziś od rana na polskim rynku stabilizacja po wczorajszej korekcie, Miesiąc przez katastrofą Tu-154 polska ambasada w Moskwie informowała MSZ, że lotnisko w Smoleńsku nie jest przygotowane do przyjmowania samolotów. Tak wynika z dokumentu, do którego dotarł „Wprost”.
Fot. FORUMWydatki na drobny poczęstunek podawany potencjalnym klientom podczas prezentacji i pokazów można zaliczyć do kosztów. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z dnia 26 stycznia 2011 r., nr IPPB1/415-1054/10-4/ES. Niektórzy wychodzili. W "Piaskiem po oczach" Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów.

RSS

W Zielonce pociągów się nie boją. Samochód za samochodem przez zamknięty przejazd

08.04.17

Film dostaliśmy na Kontakt 24.

RSS

Hipoteki: tańszy kredyt dla cierpliwych

29.03.11

Kilka dni za wcześnie złożony wniosek o kredyt mieszkaniowy może kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych, Banki wciąż zmieniają oferty i to na lepsze, Co zrobić, żeby pożyczyć zgodnie z nową korzystniejszą ofertą, choć kredyt jest już prawie udzielony?

RSS

Atak na hotel. "Porwanych trzech rosyjskich pilotów"

08.08.15

Siedem osób zginęło podczas ataku islamskich ekstremistów.

RSS

Pierwszy brytyjski sklep społecznościowy

22.12.14

Towary są niepełnowartościowe. Ale tylko pozornie, a przynajmniej tylko zdaniem producentów, a zdaniem klientów - to szansa na godne życie.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Jerzy Szmajdziński ogłosił: Wyborczy cel SLD: odebrać głosy PO

01.03.10

Jerzy Szmajdziński ma pomysł na to, jak podnieść notowania Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W czasie konwencji w Opolu stwierdził, że teraz celem SLD powinno być pozyskanie głosów tych wyborców, którzy w obawie przez PiS zagłosowali na Platformę Obywatelską.

RSS

Julian Assange zatrzymany

08.12.10

Założyciel portalu Wikileaks Julian Assange został dziś zatrzymany w Wielkiej Brytanii na podstawie europejskiego listu gończego wydanego przez Szwecję w związku z podejrzeniami o gwałt - poinformowała policja londyńska.

RSS

Papież odwiedził chore dzieci

22.12.13

Papież Franciszek złożył wizytę w należącym do Watykanu znanym szpitalu pediatrycznym Bambino Gesu (Dzieciątka Jezus) w Rzymie. Sam odwiedził najciężej chorych małych pacjentów na kilku oddziałach, między innymi na intensywnej terapii i reanimacji.

RSS

Nie zawsze byli zgodni, ale wiele ich łączy. Tandem Merkel-Tusk

08.02.17

"Fakty z Zagranicy".

RSS

Kawa mistrz. Wraca z jedenastym złotym medalem

22.01.17

Sypnęło polskimi medalami w mistrzostwach świata w szybowcowej klasie 15-metrowej. Tytuł mistrza obronił Sebastian Kawa, a po brąz sięgnął Łukasz Grabowski.

RSS

Kolejna tajemnicza śmierć krymskiego Tatara. Putin: pierwszy raz słyszę

15.10.14

We wtorek pod Symferopolem na Krymie znaleziono ciało 18-letniego studenta Belała Bilałowa.

RSS

Pilot uciekł z kraju. Teraz grozi, że będzie się mścił

15.04.16

Powodem mają być nieustające szykany jego rodziny, która została w ojczyźnie.

RSS

"F*** the EU". Unia skonsternowana, ale "z zasady" nie komentuje

08.02.14

Komisja Europejska odmówiła komentowania treści rozmowy amerykańskich dyplomatów na temat Ukrainy.

RSS

PO: Znani są już kandydaci na prezydentów miast

22.09.10

Hanna Gronkiewicz-Waltz w Warszawie, posłowie: Sławomir Piechota we Wrocławiu, Mirosław Sekuła w Zabrzu, Hanna Zdanowska w Łodzi - to niektórzy kandydaci PO na prezydentów miast w wyborach samorządowych 21 listopada.

RSS

Lider Ruchu Narodowego: Kaczyński zaczyna przejmować nasz język

22.04.16

Robert Winnicki w "Faktach z Zagranicy". Dyskutowała z nim działaczka lewicy Wanda Nowicka.

RSS

Lechia wciąż siermiężna... i skuteczna. Obrona kluczem do pucharów?

22.03.15

Budowana za wielkie jak na polskie realia pieniądze Lechia stylem gry nie powala, ale jest nadzwyczaj skuteczna. W 25. kolejce gdańszczanie znów nie pokazali efektownej piłki, mimo to pokonali u siebie Górnika 1:0.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny